Skocz do zawartości
Forum

Dziecko wzdryga się/ przechodzi dreszcz


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam takie pytanko.
Moja malutka (12dni) ma dziwną przypadłość. Czasami gdy się ją dotyka w jakieś miejsca (rączka, nóżka, brzuszek), przechodzi ją taki dziwny dreszcz, wzdrygnięcie się (jak podczas zasypiania).
Czasami jest to jednokrotne, ale czasami można parę razy dotknąć w to samo miejsce i za każdym razem przechodzi ją taki dreszcz (taki odruch wzdrygnięcia się, dreszcz po całym ciele).
Oglądałem na necie jak wygląda odruch Moro i to raczej nie jest to. Odruch Moro powoduje że dziecko całe się porusza, daje rączki do góry itp., a moją malutką przechodzi jakby taki króciutki dreszcz przez całe ciało.

Ktoś się spotkał z takim zachowaniem?
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

u nas tak bylo, my mielismy konsultacje neurologiczna z uwagi na refluks ale akurat przy lekarzu malego tak wzrygnelo, ale to nic powaznego, to mialo minac i minelo as pamiketam w opisie w karcie informacyjnej bylo napisane ze synek ma odruchy wczesnoniemowlectwa czy cos takiego teraz skoinczyl 5 miesiecy i nie ma. wiem ze czasami tak dzieci maja jak ich sie poprawia np. a do nich nie mowi taki odruch ze strachu np jak dziecko zasypia albo spi. U nas synek mial robione usg glowki kilka razy i eeg i tez ma dobre.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8zxqw99wx.png

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=40957

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info :) Nasza malutka miała robione USG główki i brzuszka jeszcze w szpitalu i wszystko było ok na nich. Uspokoiliśmy się trochę, że to nic czym warto się przejmować :)
Jutro mamy wizytę u pediatry, to pewnie się dowiemy conieco więcej.
Dzięki jeszcze raz Wam za odpowiedzi :)

mmmm
u nas tak bylo, my mielismy konsultacje neurologiczna z uwagi na refluks ale akurat przy lekarzu malego tak wzrygnelo, ale to nic powaznego, to mialo minac i minelo as pamiketam w opisie w karcie informacyjnej bylo napisane ze synek ma odruchy wczesnoniemowlectwa czy cos takiego teraz skoinczyl 5 miesiecy i nie ma. wiem ze czasami tak dzieci maja jak ich sie poprawia np. a do nich nie mowi taki odruch ze strachu np jak dziecko zasypia albo spi. U nas synek mial robione usg glowki kilka razy i eeg i tez ma dobre.

Odnośnik do komentarza

Kubę taki dreszcz przechodził raz na jakiś czas przy zasypianiu. Ja to z neurologiem konsultowałam, bo ze względu na spore niedotlenienie przy porodzie pod stałą kontrolą neurologiczną był przez pierwszy rok życia.
Nasza pani neurolog nie uznała tego za nic niepokojącego. Ale jemu, tak jak pisałam, zdarzało się to jedynie przy zasypianiu. W momencie czuwania tego nie było.

Daj znać co Ci pediatra powiedział.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...