Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

curry
Insana
Powiem tak- wg KK objawienie Boże to właśnie zPismo Święte- z tym, że my uznajemy, że Bóg wcielił się w człowieka i zył z nami na ziemi- Jezus Chrystus czyli się objawił całości.
Bóg nie jest tak materialny jak my.
hmm ale którą część ewolucji odrzuca? Bo z tego co wiem są jakieś brakujące ogniwa i dokładnie nie wiadomo co dało początek nam ludziom.

Z cudami jest tak- są znakami działalności Boga lecz nie są przedmiotem wiary bo jej przedmiotem jest Bóg- dla ludzi wierzących nie mogą być one wyznacznikiem bo to już się zakrawa na bałwochwalstwo- czyli tylko szukanie jakiś zdarzeń nadprzyrodzonych a nie skupienie się na samej istocie wiary jaką ma być Bóg.

Ale mógłby być jakby chciał. To chyba jego wybór, a nie ludzi.

Ewolucja została odrzucona w części nt. powstawania gatunków. Jeden gatunek wynika z innego. A podobno - według wiary - nie tak zostało życie stworzone jak twierdzo Darwin :P A gdzie są brakujące ogniwa przy powstaniu człowieka??? Wiemy skąd się wziął zarówno człowiek, jak i każde zwierze na ziemi, a nawet pierwsza komórka. Nie wiemy skąd się wzięła świadomość, czy jak powstała antymateria ale wiemy skąd się wzięło życie :D

z naukowego punktu widzenia ale wierz mi, że to się absolutnie nie kłóci z wiara w Boga

Z resztą możliwości empiryczne są tez trochę ograniczone jakby nie było nie wszystko się zachowało- tak samo jak możliwości w fizyce wszechświata- opieramy się tylko na wyliczeniach.

Ponoć w styczniu wyszła nowa książka Kraussa " A universe from nothing" czytałaś??

Odnośnik do komentarza

curry
jbio
HELENA Rodzaju pisze o innym podobieństwie.
Nie mogło chodzić o fizyczne, bo Jezus powiedział, że Bóg jest duchem.

No to teraz nie rozumiem. Skoro uczynił podobnych na swój obraz a jest duchem to gdzie to podobieństwo? "Dusza" człowieka jest tak ułomna, że jeśli to jest na podobieństwo Boga to dla mnie to w ogóle coś nie tak.

tu chodzi o możliwość wyboru wolną wolę

ps, czyli może to ten moment gdzie stworzenia praludzie otrzymali świadomość i wszystko inne ?

Odnośnik do komentarza

jbio

Odnośnie Marii, to zanim poczęła była zaręczona z Józefem, ale nie poślubiona w usc :)

ja rozumie to tak, ze byla zaslubiona-ale nie skonsumowali malzenstwa(dlatego Jozef mial ja wywiezc)
stad slowa Mari

"34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»

a nie znam-w sensie takim, ze nie wspolzylam

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
Insana
Powiem tak- wg KK objawienie Boże to właśnie zPismo Święte- z tym, że my uznajemy, że Bóg wcielił się w człowieka i zył z nami na ziemi- Jezus Chrystus czyli się objawił całości.
Bóg nie jest tak materialny jak my.
hmm ale którą część ewolucji odrzuca? Bo z tego co wiem są jakieś brakujące ogniwa i dokładnie nie wiadomo co dało początek nam ludziom.

Z cudami jest tak- są znakami działalności Boga lecz nie są przedmiotem wiary bo jej przedmiotem jest Bóg- dla ludzi wierzących nie mogą być one wyznacznikiem bo to już się zakrawa na bałwochwalstwo- czyli tylko szukanie jakiś zdarzeń nadprzyrodzonych a nie skupienie się na samej istocie wiary jaką ma być Bóg.

Ale mógłby być jakby chciał. To chyba jego wybór, a nie ludzi.

Ewolucja została odrzucona w części nt. powstawania gatunków. Jeden gatunek wynika z innego. A podobno - według wiary - nie tak zostało życie stworzone jak twierdzo Darwin :P A gdzie są brakujące ogniwa przy powstaniu człowieka??? Wiemy skąd się wziął zarówno człowiek, jak i każde zwierze na ziemi, a nawet pierwsza komórka. Nie wiemy skąd się wzięła świadomość, czy jak powstała antymateria ale wiemy skąd się wzięło życie :D

z naukowego punktu widzenia ale wierz mi, że to się absolutnie nie kłóci z wiara w Boga

Z resztą możliwości empiryczne są tez trochę ograniczone jakby nie było nie wszystko się zachowało- tak samo jak możliwości w fizyce wszechświata- opieramy się tylko na wyliczeniach.

Ponoć w styczniu wyszła nowa książka Kraussa " A universe from nothing" czytałaś??

Niestety nie :))

Możliwości empiryczne są ograniczone niestety. Ale może za ileś stuleci ludzkość będzie już tak zaawansowana, że eksploracja kosmosu i świata będzie łatwiejsza ::): Szkoda, że tego nie doczekam eehhhhhh

Insana
curry
jbio
HELENA Rodzaju pisze o innym podobieństwie.
Nie mogło chodzić o fizyczne, bo Jezus powiedział, że Bóg jest duchem.

No to teraz nie rozumiem. Skoro uczynił podobnych na swój obraz a jest duchem to gdzie to podobieństwo? "Dusza" człowieka jest tak ułomna, że jeśli to jest na podobieństwo Boga to dla mnie to w ogóle coś nie tak.

tu chodzi o możliwość wyboru wolną wolę

Ja chyba głupia jestem, bo ja dalej nie rozumiem :))) Czyli chodzi o to, że to podobieństwo przejawia się wolną wolą?

Odnośnik do komentarza

curry
Insana
Powiem tak- wg KK objawienie Boże to właśnie zPismo Święte- z tym, że my uznajemy, że Bóg wcielił się w człowieka i zył z nami na ziemi- Jezus Chrystus czyli się objawił całości.
Bóg nie jest tak materialny jak my.
hmm ale którą część ewolucji odrzuca? Bo z tego co wiem są jakieś brakujące ogniwa i dokładnie nie wiadomo co dało początek nam ludziom.

Z cudami jest tak- są znakami działalności Boga lecz nie są przedmiotem wiary bo jej przedmiotem jest Bóg- dla ludzi wierzących nie mogą być one wyznacznikiem bo to już się zakrawa na bałwochwalstwo- czyli tylko szukanie jakiś zdarzeń nadprzyrodzonych a nie skupienie się na samej istocie wiary jaką ma być Bóg.

Ale mógłby być jakby chciał. To chyba jego wybór, a nie ludzi.

Ewolucja została odrzucona w części nt. powstawania gatunków. Jeden gatunek wynika z innego. A podobno - według wiary - nie tak zostało życie stworzone jak twierdzo Darwin :P A gdzie są brakujące ogniwa przy powstaniu człowieka??? Wiemy skąd się wziął zarówno człowiek, jak i każde zwierze na ziemi, a nawet pierwsza komórka. Nie wiemy skąd się wzięła świadomość, czy jak powstała antymateria ale wiemy skąd się wzięło życie :D
KK nie odrzucił lecz nie zajął oficjalnego stanowiska. Lecz na pewno nie przyjmuje że ewolucja była ślepa, przypadkowa

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
jbio
HELENA Rodzaju pisze o innym podobieństwie.
Nie mogło chodzić o fizyczne, bo Jezus powiedział, że Bóg jest duchem.

No to teraz nie rozumiem. Skoro uczynił podobnych na swój obraz a jest duchem to gdzie to podobieństwo? "Dusza" człowieka jest tak ułomna, że jeśli to jest na podobieństwo Boga to dla mnie to w ogóle coś nie tak.

tu chodzi o możliwość wyboru wolną wolę

ps, czyli może to ten moment gdzie stworzenia praludzie otrzymali świadomość i wszystko inne ?

Mniej więcej wiemy kiedy mogłoby to się stać. W okolicach początków używania narzędzi i przejścia w postawę wyprostowaną. Nie wiemy tylko dokładnie jak to się stało. Obecnie są teorie mutacji genowej bądź zaburzeń neuroprzekaźników w mózgu (nie będę się wdawać w szczegóły :wink:) i właściwie pewnie słuszne (może dla niektórych Bóg tejże mutacji dokonał :)). Tylko czemu stworzył nas jako małpy najpierw?

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
Insana
Powiem tak- wg KK objawienie Boże to właśnie zPismo Święte- z tym, że my uznajemy, że Bóg wcielił się w człowieka i zył z nami na ziemi- Jezus Chrystus czyli się objawił całości.
Bóg nie jest tak materialny jak my.
hmm ale którą część ewolucji odrzuca? Bo z tego co wiem są jakieś brakujące ogniwa i dokładnie nie wiadomo co dało początek nam ludziom.

Z cudami jest tak- są znakami działalności Boga lecz nie są przedmiotem wiary bo jej przedmiotem jest Bóg- dla ludzi wierzących nie mogą być one wyznacznikiem bo to już się zakrawa na bałwochwalstwo- czyli tylko szukanie jakiś zdarzeń nadprzyrodzonych a nie skupienie się na samej istocie wiary jaką ma być Bóg.

Ale mógłby być jakby chciał. To chyba jego wybór, a nie ludzi.

Ewolucja została odrzucona w części nt. powstawania gatunków. Jeden gatunek wynika z innego. A podobno - według wiary - nie tak zostało życie stworzone jak twierdzo Darwin :P A gdzie są brakujące ogniwa przy powstaniu człowieka??? Wiemy skąd się wziął zarówno człowiek, jak i każde zwierze na ziemi, a nawet pierwsza komórka. Nie wiemy skąd się wzięła świadomość, czy jak powstała antymateria ale wiemy skąd się wzięło życie :D
KK nie odrzucił lecz nie zajął oficjalnego stanowiska. Lecz na pewno nie przyjmuje że ewolucja była ślepa, przypadkowa

Ale już kiedyś tłumaczyłam, że ewolucja nie ma w sobie nic z przypadku. Jeżeli np. kret żyje pod ziemią, bo na powierzchni są dla niego niesprzyjające warunki to zanika wzrok bo nie jest mu do niczego potrzebny. To nie jest przypadkowe tylko to jest wybór genów na zasadnie doboru naturalnego warunkujący przetrwanie gatunku. To nie jest ślepy wybór. Nauka nie uważa i nigdy nie uważała ewolucji za przypadek co nie oznacza wcale, że uznaje jej sprawczość. Bo sprawstwa nie ma. Ani dowodów na sprawstwo.

Odnośnik do komentarza

Insana
no ale to nie byliśmy my tylko mały :) my to my, ewolucja doprowadziła do powstania nas - wg mnie oczywiście

Mogła to być mutacja ja tego nie neguję- jakoś to się musiało stać

Masz na myśli, że kiedy zaczęliśmy się my - Homo sapiens? A wcześniej to nie był gatunek homo...?

Odnośnik do komentarza

HELENA nie wiem po co mi rzymian wskoczył :)chyba po to, że ludzie otrzymali sumienie- wolną wolę, ale aby czynić to co podoba się Bogu :)

CURRY jestem przekonana, że to chodziło podobieństwo w przejawianiu miłości , mądrości, sprawiedliwości, cech jakie mają Bóg i Jezus.
Zwierzęta tego nie posiadają.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
HELENA nie wiem po co mi rzymian wskoczył :)chyba po to, że ludzie otrzymali sumienie- wolną wolę, ale aby czynić to co podoba się Bogu :)

CURRY jestem przekonana, że to chodziło podobieństwo w przejawianiu miłości , mądrości, sprawiedliwości, cech jakie mają Bóg i Jezus.
Zwierzęta tego nie posiadają.

Teraz kumam :)

Odnośnik do komentarza

curry
Insana
no ale to nie byliśmy my tylko mały :) my to my, ewolucja doprowadziła do powstania nas - wg mnie oczywiście

Mogła to być mutacja ja tego nie neguję- jakoś to się musiało stać

Masz na myśli, że kiedy zaczęliśmy się my - Homo sapiens? A wcześniej to nie był gatunek homo...?

nie no ta mutacja o której pisałaś, że doprowadziła do świadomości- chyba że coś źle zrozumiałam.

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
Insana
no ale to nie byliśmy my tylko mały :) my to my, ewolucja doprowadziła do powstania nas - wg mnie oczywiście

Mogła to być mutacja ja tego nie neguję- jakoś to się musiało stać

Masz na myśli, że kiedy zaczęliśmy się my - Homo sapiens? A wcześniej to nie był gatunek homo...?

nie no ta mutacja o której pisałaś, że doprowadziła do świadomości- chyba że coś źle zrozumiałam.

Ja nawiązałam do zaznaczonego zdania a nie do mutacji :)

Odnośnik do komentarza

Skąd się wywodzą walentynki ?

The World Book Encyclopedia wyjaśnia: „Dzień Świętego Walentego przypada w święto dwóch różnych męczenników chrześcijańskich o tym imieniu.
Jednakże zwyczaje związane z tym dniem (...) prawdopodobnie nawiązują do starożytnego święta rzymskiego zwanego Luperkaliami, obchodzonego 15 lutego.
Było to święto ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, jak również Pana, boga przyrody”
(1973, t. 20, s. 204; zob. też W. Kopaliński, Słownik mitów i tradycji kultury, Warszawa 1985, s. 617, hasło „Luperkalia”, oraz Popularną Encyklopedię Hutchinsona, Warszawa 1995, s. 735, hasło „Walenty św.”)

Skoro święto ku czci obcym bogom, to jakże mogłabym je obchodzić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
Helena
co Wy, na temat walentynek:lol:

taki "neutralny" temat:D

blee.. nie lubię walentynek. my nie obchodzimy.

ja nic nie kupuję bo nie mam pomysłu. nie lubię takich walentynkowych gadżetów. nie mam nic przeciwko, żeby m kupił mi kwiateczka, dwa, ewentualnie dwanasięcie :flower::D:hahaha:

Odnośnik do komentarza

jbio
Helena
e tam Jbio...... :lol:

curry
Tylko czemu stworzył nas jako małpy najpierw?

ludzie i malpy maja jedynie tylko wspolnego przodka:wink:

To , że jestem czasem wstrętną małpą wcale nie znaczy, że od niej pochodzę.
Absolutnie NIE!

a bo Ty to wogole tego etapu nie uznajesz:lol:

lepiej pogadaj o walentynkach:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...