Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Italy
no to ja sie zapytam o cos...bo wczoraj znowu probowalam dyskutowac z Misiem i znowu mi nie wyszlo:36_11_1:

Kara smierci...:yyy: bo ostatnio w jakis tam wiadomosciach trabili ze do konca 2014 roku wyjdzie 90 seryjnych mordercow i pedofili itp...wszyscy ci co za komuny dostali po 25 lat i tyle:36_11_1: i teraz jak ja mam z domu dziecko wypuscic:36_1_4:

i teraz moje pytanie...kto jest za kto przeciw i dlaczego

agusia20112
curry
agusia20112
tak piszemy o prawach człowieka
teraz mówili o naszym olimpijczyku,floreciście....zdobywał medale ...i co zachorował na Stwardnienie rozsiane,,,,ale zachorował za późno,,,,bo jest za stary nja refundacje leków
jego zycie ma dokładną cene -9 tyś zł
zona sprzedała obrączki właśnie by kupic w tym miesiącu lek
a renty chłop ma 800 zł
i co z tego ,że składki płacone...dla NFZ jest stracony

i gdzie tu prawo do zycia???????????????????

Kochana, ja się ze wszystkim co piszesz zgadzam... To jest cholernie nie fair. Niezależnie od tego czy był olimpijczykiem czy nie. Ale to nie ma nic wspólnego z prawami człowieka. On ma prawo do życia tylko nie ma możliwości aby żyć...
Prawo do życia - WIEM, darmowa encyklopedia

wiem wiem,tylko tak mi sie nasunęło
że nawet więzień,skazany ma swoje niezbywalne prawa
więźnia musza leczyć,musza mu zabieg zrobić jak trzeba....a człowiek czeka na termin i ma na 2014

I to mnie wnerwia najbardziej !! Ludzie czekają na terminy, płacą składki, a więzień składek nie płaci i szybciej termin ma u specjalisty !!

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Italy
no to ja sie zapytam o cos...bo wczoraj znowu probowalam dyskutowac z Misiem i znowu mi nie wyszlo:36_11_1:

Kara smierci...:yyy: bo ostatnio w jakis tam wiadomosciach trabili ze do konca 2014 roku wyjdzie 90 seryjnych mordercow i pedofili itp...wszyscy ci co za komuny dostali po 25 lat i tyle:36_11_1: i teraz jak ja mam z domu dziecko wypuscic:36_1_4:

i teraz moje pytanie...kto jest za kto przeciw i dlaczego

agusia20112
curry

Kochana, ja się ze wszystkim co piszesz zgadzam... To jest cholernie nie fair. Niezależnie od tego czy był olimpijczykiem czy nie. Ale to nie ma nic wspólnego z prawami człowieka. On ma prawo do życia tylko nie ma możliwości aby żyć...
Prawo do życia - WIEM, darmowa encyklopedia

wiem wiem,tylko tak mi sie nasunęło
że nawet więzień,skazany ma swoje niezbywalne prawa
więźnia musza leczyć,musza mu zabieg zrobić jak trzeba....a człowiek czeka na termin i ma na 2014

I to mnie wnerwia najbardziej !! Ludzie czekają na terminy, płacą składki, a więzień składek nie płaci i szybciej termin ma u specjalisty !!

życie......

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
tak piszemy o prawach człowieka
teraz mówili o naszym olimpijczyku,floreciście....zdobywał medale ...i co zachorował na Stwardnienie rozsiane,,,,ale zachorował za późno,,,,bo jest za stary nja refundacje leków
jego zycie ma dokładną cene -9 tyś zł
zona sprzedała obrączki właśnie by kupic w tym miesiącu lek
a renty chłop ma 800 zł
i co z tego ,że składki płacone...dla NFZ jest stracony

taka sama smutna historia o animatorze Bolka i Lolka-Marian Wantola
nie dawno umarl, ale przed smiercia zyl w strasznych warunkach.....

no ale wiele jest tez anonimowych ludzi.....

Odnośnik do komentarza

agusia20112
curry
agusia20112
tak piszemy o prawach człowieka
teraz mówili o naszym olimpijczyku,floreciście....zdobywał medale ...i co zachorował na Stwardnienie rozsiane,,,,ale zachorował za późno,,,,bo jest za stary nja refundacje leków
jego zycie ma dokładną cene -9 tyś zł
zona sprzedała obrączki właśnie by kupic w tym miesiącu lek
a renty chłop ma 800 zł
i co z tego ,że składki płacone...dla NFZ jest stracony

i gdzie tu prawo do zycia???????????????????

Kochana, ja się ze wszystkim co piszesz zgadzam... To jest cholernie nie fair. Niezależnie od tego czy był olimpijczykiem czy nie. Ale to nie ma nic wspólnego z prawami człowieka. On ma prawo do życia tylko nie ma możliwości aby żyć...
Prawo do życia - WIEM, darmowa encyklopedia

wiem wiem,tylko tak mi sie nasunęło
że nawet więzień,skazany ma swoje niezbywalne prawa
więźnia musza leczyć,musza mu zabieg zrobić jak trzeba....a człowiek czeka na termin i ma na 2014

nic tylko isc i cos zlego zrobic isc za to do wiezienia i oni beda musieli go leczyc co by jego praw nie pogwalcic...:hmm:
czy to tak moze byc

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

ale zanim jeszcze do tych spodni pojde:D

maz wlasnie oglada program o nazistach - ze chcieli stworzyc wlasna mitologie czy tam religie
zaczeli tez pisac aryjska biblie- Jezus nie byl zydem -plynela w nim aryjska krew- innym tworcom religijnym sie udalo.....

po co to pisze-a tak mi sie skojarzylo z inkwizycja

o nazistach i hitlerowcach pisze sie same najgorsze rzezcy- noi racja wybili duzo niewinnych ludzi,wiele zla wyrzadzili
(choc np w medycynie i nauce maja jakies tam zaslugi)

ale co mnie zastanawia- chrzescijanie, papiestwo tez wybilo duzo niewinnych ludzi(wyprawy krzyzowe, inkwizycja)- ale mimo tego wiele ludzi wyznaje ich wiare

PS
islamisci tez mordowali ludzi z powodow religijnych, tez mieli swoje wyprawy -
moglabym napisac tez o amerykanach co wybili indian
o hiszpanach co podbili ameryke poludniowa
ale akurat pisze o chrzescijanach

Odnośnik do komentarza

a ogladalyscie dzis wiadomosci na polsacie:noooo:

ja tylko kawalek i kurcze zaluje...:yyy:

nie wiem dokladnie o co chodzi ale jakis wazny ksiadz sie zakochal i odszedl z kosciola...
niby nic nowego...tylko reakcja tego drugiego ksiedza ktory to pozniej komentowal mnie zszokowala...takie glupie komentarze mial...."ze dominikanin to normalnie z kosciola odejsc nie moze tylko musi zrobic szopke medialna itp... itd...bo tamten ksiadz jakiegos wywiadu udzielil czy cos w tym rodzaju..

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Helena
ale zanim jeszcze do tych spodni pojde:D

maz wlasnie oglada program o nazistach - ze chcieli stworzyc wlasna mitologie czy tam religie
zaczeli tez pisac aryjska biblie- Jezus nie byl zydem -plynela w nim aryjska krew- innym tworcom religijnym sie udalo.....

po co to pisze-a tak mi sie skojarzylo z inkwizycja

o nazistach i hitlerowcach pisze sie same najgorsze rzezcy- noi racja wybili duzo niewinnych ludzi,wiele zla wyrzadzili
(choc np w medycynie i nauce maja jakies tam zaslugi)

ale co mnie zastanawia- chrzescijanie, papiestwo tez wybilo duzo niewinnych ludzi(wyprawy krzyzowe, inkwizycja)- ale mimo tego wiele ludzi wyznaje ich wiare

PS
islamisci tez mordowali ludzi z powodow religijnych, tez mieli swoje wyprawy -
moglabym napisac tez o amerykanach co wybili indian
o hiszpanach co podbili ameryke poludniowa
ale akurat pisze o chrzescijanach

i zobacz...kto rzadzil...w tamtych czasach...i teraz...FACECI...i ciekawa jestem czy swiat by wygladal inaczej gdyby to kobiety byly u wladzy....

i czemu ja tak pisze...bo jakos tak mi sie tez skojarzylo teraz :sofunny:...ze faceci jednak maja wieksze sklonnosci do przemocy i wogole nie wiele jest kobiet pedofili, seryjnych morderczyn itp...

i tak ...mysle ze seksmisja by sie jednak przydala bo faceci normalnie nam psuja statystyki:smile_move:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

iwonek
Helena, do jednego wora wsadziłaś hitlerowców, chrześcijan, islamistów?

no ale powiedz czym sie rozni np ta inkwizycja od II wojny swiatowej?
tu i tu gineli niewinni ludzi, bo komus sie cos umyslalo

PS
wedlug mnie nie obrazam uczuc religijnych-
przeciez jak sie np ktos spyta niemca oto co zrobili jego rodacy, ze tyle wyrzadzili krzywdy
a ten niemiec z tym nie mial nic wspolnego to mnie nei zbeszta, ze go obrazam:wink:
tak samo powinno dzialac z chrzescijanami...chyba:D

Odnośnik do komentarza

iwonek
Helena i jakie zasługi hitlerowców w medycynie? ja o zbrodniczych eksperymentach medycznych czytałam......... a nie o zasługach w tej kwestii...

oczywiscie ze eksperymenty byly zbrodnicze ale dzisiejsza medycyna z wielu ich eksperymentow korzysta

Odnośnik do komentarza

Italy
a ogladalyscie dzis wiadomosci na polsacie:noooo:

ja tylko kawalek i kurcze zaluje...:yyy:

nie wiem dokladnie o co chodzi ale jakis wazny ksiadz sie zakochal i odszedl z kosciola...
niby nic nowego...tylko reakcja tego drugiego ksiedza ktory to pozniej komentowal mnie zszokowala...takie glupie komentarze mial...."ze dominikanin to normalnie z kosciola odejsc nie moze tylko musi zrobic szopke medialna itp... itd...bo tamten ksiadz jakiegos wywiadu udzielil czy cos w tym rodzaju..

Może zazdrościł :oczko:
A tak poważnie to czasem mam wrażenie, że że im ktoś bardziej "święty" (pisze w cudzysłowie bo mam na myśli potoczne znaczenie tego słowa) tym pod spodem więcej brudu. A właściwie można powiedzieć, że im ktoś bardziej na "świętego" się kreuje. I nie mam na myśli akurat księdza. Tylko ogół. Tak jest z seryjnymi mordercami - to są w większości przemili, przeuroczy ludzie :)

Odnośnik do komentarza

agusia20112

a ja mam pytanie w druga stronę....jak ktoś morduje z premedytacją to nie łamie praw człowieka
tak samo stwierdzenie,że tylko bóg decyduje o zyciu i śmierci....no nie bardzo skoro ktoś morduje to sam z siebie ,i Bóg tu nie ma nic do rzeczy

tak owszem, masz rację, ze w momencie kiedy ktoś zabija to on wtedy jest decydującym o życiu tego drugiego człowieka. ale mi chodzi o to, ze tylko Bóg ma prawo decydować, a ludzie, którzy dopuszczają się zabójstw łamią to prawo.

curry
Yvone
curry
Yvonne, ale zmuszanie ludzi do pracy jest łamaniem praw człowieka. To, że ktoś jest skazany nie oznacza, że można jego prawa łamać. Dlatego nie ma robót przymusowych.

ale Ty musisz pracować, żeby mieć gdzie mieszkać i co jeść, prawda?? czy też Twoje prawa są łamane? tak jak mówiłam, wrzucić ich na jedną wyspę i jak nie zapracujesz to nie dostaniesz jeść, dlaczego jedzenie ma dostawać za darmo? nam nikt nie daje przecież za darmo.

No właśnie nie musisz pracować. Masz wolny wybór. Możesz ale nie musisz. A on na tej wyspie nie ma wyboru i to jest łamanie praw człowieka. A dostaje za darmo ponieważ z "naszej" decyzji nie może zarobić na nie. A zarobić nie może bo się go do ludzi nie da wysłać. A robienie w więzieniu? Jakie roboty na tej wyspie?
[

ma prawo. nie będzie pracował nie będzie jadł, jego wybór. tak samo jak my mamy wybór, nie będziemy pracować, nie będziemy mieć pieniędzy a tym samym jeść i nie będziemy mieć gdzie mieszkać. a prace dowolne. nawet uprawa roślin, budowa czegoś, stolarka,szycie,...cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Yvone

curry
Yvone

ale Ty musisz pracować, żeby mieć gdzie mieszkać i co jeść, prawda?? czy też Twoje prawa są łamane? tak jak mówiłam, wrzucić ich na jedną wyspę i jak nie zapracujesz to nie dostaniesz jeść, dlaczego jedzenie ma dostawać za darmo? nam nikt nie daje przecież za darmo.

No właśnie nie musisz pracować. Masz wolny wybór. Możesz ale nie musisz. A on na tej wyspie nie ma wyboru i to jest łamanie praw człowieka. A dostaje za darmo ponieważ z "naszej" decyzji nie może zarobić na nie. A zarobić nie może bo się go do ludzi nie da wysłać. A robienie w więzieniu? Jakie roboty na tej wyspie?
[

ma prawo. nie będzie pracował nie będzie jadł, jego wybór. tak samo jak my mamy wybór, nie będziemy pracować, nie będziemy mieć pieniędzy a tym samym jeść i nie będziemy mieć gdzie mieszkać. a prace dowolne. nawet uprawa roślin, budowa czegoś, stolarka,szycie,...cokolwiek.

No nie powiedziałabym...
Ty masz wybór, on nie. Ty możesz wybierać pracę. Ty możesz o sobie decydować. Ty możesz wybrać czy wstaniesz rano albo iść na L4. On nie.

I jak zmusisz kogoś do pracy jak odmówi? Głodem? To sa tortury. Co Bóg na to? Dlaczego jako państwo mamy kogoś torturować?

Odnośnik do komentarza

curry
Yvone

curry

No właśnie nie musisz pracować. Masz wolny wybór. Możesz ale nie musisz. A on na tej wyspie nie ma wyboru i to jest łamanie praw człowieka. A dostaje za darmo ponieważ z "naszej" decyzji nie może zarobić na nie. A zarobić nie może bo się go do ludzi nie da wysłać. A robienie w więzieniu? Jakie roboty na tej wyspie?
[

ma prawo. nie będzie pracował nie będzie jadł, jego wybór. tak samo jak my mamy wybór, nie będziemy pracować, nie będziemy mieć pieniędzy a tym samym jeść i nie będziemy mieć gdzie mieszkać. a prace dowolne. nawet uprawa roślin, budowa czegoś, stolarka,szycie,...cokolwiek.

No nie powiedziałabym...
Ty masz wybór, on nie. Ty możesz wybierać pracę. Ty możesz o sobie decydować. Ty możesz wybrać czy wstaniesz rano albo iść na L4. On nie.

I jak zmusisz kogoś do pracy jak odmówi? Głodem? To sa tortury. Co Bóg na to? Dlaczego jako państwo mamy kogoś torturować?

no ale jak zamykamy kogos w wiezieniu to tez go torturujemy...bo nie moze stamtad wyjsc...tez nie moze decydowac czy wstac rano czy isc na L4...torturujemy go bo przeciez musi byc jakas kara za popelnione zbrodnie...no tak czy nie:hmm:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Italy
curry
Yvone

ma prawo. nie będzie pracował nie będzie jadł, jego wybór. tak samo jak my mamy wybór, nie będziemy pracować, nie będziemy mieć pieniędzy a tym samym jeść i nie będziemy mieć gdzie mieszkać. a prace dowolne. nawet uprawa roślin, budowa czegoś, stolarka,szycie,...cokolwiek.

No nie powiedziałabym...
Ty masz wybór, on nie. Ty możesz wybierać pracę. Ty możesz o sobie decydować. Ty możesz wybrać czy wstaniesz rano albo iść na L4. On nie.

I jak zmusisz kogoś do pracy jak odmówi? Głodem? To sa tortury. Co Bóg na to? Dlaczego jako państwo mamy kogoś torturować?

no ale jak zamykamy kogos w wiezieniu to tez go torturujemy...bo nie moze z tamtad wyjsc...tez nie moze decydowac czy wstac rano czy isc na L4...torturujemy go bo przeciez musi byc jakas kara za popelnione zbrodnie...no tak czy nie:hmm:

Raczej nie. Izolujemy go. Ale co innego kogoś odizolować od ludzi, a co innego głodzić.

Odnośnik do komentarza

curry
Italy
curry

No nie powiedziałabym...
Ty masz wybór, on nie. Ty możesz wybierać pracę. Ty możesz o sobie decydować. Ty możesz wybrać czy wstaniesz rano albo iść na L4. On nie.

I jak zmusisz kogoś do pracy jak odmówi? Głodem? To sa tortury. Co Bóg na to? Dlaczego jako państwo mamy kogoś torturować?

no ale jak zamykamy kogos w wiezieniu to tez go torturujemy...bo nie moze stamtad wyjsc...tez nie moze decydowac czy wstac rano czy isc na L4...torturujemy go bo przeciez musi byc jakas kara za popelnione zbrodnie...no tak czy nie:hmm:

Raczej nie. Izolujemy go. Ale co innego kogoś odizolować od ludzi, a co innego głodzić.

ale to chyba nie jest sprawiedliwa kara za odebranie komus zycia...izolacja...

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Italy
curry
Italy

no ale jak zamykamy kogos w wiezieniu to tez go torturujemy...bo nie moze stamtad wyjsc...tez nie moze decydowac czy wstac rano czy isc na L4...torturujemy go bo przeciez musi byc jakas kara za popelnione zbrodnie...no tak czy nie:hmm:

Raczej nie. Izolujemy go. Ale co innego kogoś odizolować od ludzi, a co innego głodzić.

ale to chyba nie jest sprawiedliwa kara za odebranie komus zycia...izolacja...

No i dochodzimy do podstawowego pytania...
Co to jest sprawiedliwa kara??? Co to jest sprawiedliwość w ogóle? Jak zdecydować co jest sprawiedliwe?

Odnośnik do komentarza

curry
Italy
curry

Raczej nie. Izolujemy go. Ale co innego kogoś odizolować od ludzi, a co innego głodzić.

ale to chyba nie jest sprawiedliwa kara za odebranie komus zycia...izolacja...

No i dochodzimy do podstawowego pytania...
Co to jest sprawiedliwa kara??? Co to jest sprawiedliwość w ogóle? Jak zdecydować co jest sprawiedliwe?

no "oko za oko" brzmi sprawiedliwie:smile_move:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Italy
i wogole uwazam ze dla niektorych paragrafow nie powinno byc czegos takiego jak "kara w zawieszeniu" ...bo kuzwa z domu dziecka bo kuzwa nie karany...bo to bo tamto...co to wogole jest:36_19_1:

Zgodzę się. Albo jest kara albo jej nie ma. A tutaj są tylko pozory kary co daje świetne przyzwolenie do dalszych przestępstw....

Italy
curry
Italy

ale to chyba nie jest sprawiedliwa kara za odebranie komus zycia...izolacja...

No i dochodzimy do podstawowego pytania...
Co to jest sprawiedliwa kara??? Co to jest sprawiedliwość w ogóle? Jak zdecydować co jest sprawiedliwe?

no "oko za oko" brzmi sprawiedliwie:smile_move:

heheheh tylko kata znaleźć trzeba

Może jakieś ogłoszonko na parentingu "Kat potrzebny od zaraz" :oczko:

Odnośnik do komentarza

curry
Italy
i wogole uwazam ze dla niektorych paragrafow nie powinno byc czegos takiego jak "kara w zawieszeniu" ...bo kuzwa z domu dziecka bo kuzwa nie karany...bo to bo tamto...co to wogole jest:36_19_1:

Zgodzę się. Albo jest kara albo jej nie ma. A tutaj są tylko pozory kary co daje świetne przyzwolenie do dalszych przestępstw....

Italy
curry

No i dochodzimy do podstawowego pytania...
Co to jest sprawiedliwa kara??? Co to jest sprawiedliwość w ogóle? Jak zdecydować co jest sprawiedliwe?

no "oko za oko" brzmi sprawiedliwie:smile_move:

heheheh tylko kata znaleźć trzeba

Może jakieś ogłoszonko na parentingu "Kat potrzebny od zaraz" :oczko:

i tylu mamy madrych ludzi na swiecie a nikt nie wpadl na to jak to prawo "sprawiedliwie" skonstruowac:noooo: bo prawda jest taka ze zadnym panstwie nie jest idealnie...

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...