Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Helena

Bo jak pisalam to jest istotniejsze.wypisanie z parafii przyniesie mi korzysci.pienadze z podadtku ni beda szly na krk. Wczesnej mnie to nie ruszalo bobylam na macierzynskim, wiec nie dostawali wielkiej sumy. Dla takch groszy nie chcialo mi sie znalezc czasuzeby mejlowac.
Teraz znow pracuje i nie chce sie dzieli moimi pieniedzmi z kosciolem.

Narazie napisalam w tej sprawie mejla do ksiedza.
Hmm, nie wiedziałam że wystarczy wypisanie się z parafii. A przynależność do danej parafii jest wg zameldowania, istotna jest rejonizacja?
A te korzyści finansowe to na jakiej zasadzie?

Helena

A co do letnosci-nie jesetem ani ciepla ani letnia:lol:

A jaka? Zimna? :sofunny:
Ostatnio z koleżanką rozmawiałam i wspomniałam o letniości katolików (akurat zaczerpnięte z tego wątku) :Oczko:, a potem było o moim niekatolicyzmie i koleżanka mówi, że ze mnie to taka... letnia ateistka :sofunny:

Helena - a na którą do pracy jeździsz? Pobudki muszą być ciężkie :Kiepsko:. A ja narzekam, że budzik mi dzwoni o 6.55 :Nieśmiały:

Odnośnik do komentarza

Yvone
curry
A co to jest letni ateista :Padnięty:?

że jest ateistą tylko latem...
:sofunny:

:sofunny:

Dziubala
curry
A co to jest letni ateista :Padnięty:?

Koleżanka miała na myśli kogoś takiego jak ja :sofunny:

A że niby jak się przejawia Twoja letniość ateistyczna? :36_2_21:
:D

Odnośnik do komentarza

Curry - nie wiem :sofunny:
Koleżanka próbowała mnie przypisać do jakiejś grupy religijnej, później niereligijnej, w międzyczasie było o katolikach praktykujących i niepraktykujących. Ja użyłam określenia "letni katolik" (zaczerpnęłam z tego wątku, było o letniości wiary) i potem koleżanka wymyśliła na mnie określenie "letni ateista". No bo prawdziwą ateistką nie mogę być po tym wszystkim czego się tu dowiedziałam więc zostałam letnia :sofunny:
To tak w skrócie o co z tym chodzi :sofunny:

Odnośnik do komentarza

Helena
Yvone
Helena
O 5:30 to ja juz w drodze do pracy :usmiech:

to o której Ty wstajesz?

budzik dzwoni o 4, ale wstaje 4:10

ten tydzien mialam ciezki-pod wzgledem nie wyspania- ale ogolnie podoba mi sie wczesne zaczynania dnia:D

Ja też lubię wcześnie zacząć dzień ::): mimo tego, że nie pracuję to lubię wstać np po 7, bo dzień jest dla mnie taki długi:wink: a jak pośpię dłużej to coś porobię i zaraz wieczór:36_1_16:

Odnośnik do komentarza

Helena jak dla mnie wstajesz o nieludzkiej porze.
Jadzik na czym ta podcinka polega? My myślimy nad ozonowaniem, mam nadzieję, że to zażegna problem. A może któraś z Was już miała do czynienia z ozonowaniem ścian?

http://www.suwaczki.com/tickers/65vq786iklsvuww1.png
http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w43r8253bs8l9.png
09.11.2012 :angel_star:Wiem, że jesteś tam
Nie widuję Cię, lecz wiem, że jesteś tam
Cały dzień i noc ktoś puka do Twych drzwi
Każdy chciałby wiedzieć jak ma dalej żyć.
Wiem, że jesteś tam
Dla każdego zawsze musisz znaleźć czas
I choć nigdy o nic nie prosiłam Cię
Dzisiaj proszę bez kolejki przyjmij mnie .

Odnośnik do komentarza

zagladnelam do online bibli, zeby zobaczyc o jakich fragmentach Insana pisala:wink:

nie przeczytalam tego za wiele- bo zaczelam sie zastanawiac:P

dlaczego Bog jest przedstawiony ze gniewa sie na czlowieka za takie cos:
Uzza, ktory uczestniczyl w przeworzeniu arki, dotknla ja- zeby ja przytrzymac, bo woly szarpnely
zostal porazony przez stworce, i umarl

i pytam- co to za przedstawianie Boga?

druga sprawa- skladanie ofiar bogom bylo potepiane
a przepraszam co to ma byc?
2sm rdz 6

13 Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w ofierze wołu i tuczne cielę

&
17 Przyniesioną więc Arkę Pańską ustawiono na przeznaczonym na to miejscu w środku Namiotu, który rozpiął dla niej Dawid, po czym Dawid złożył przed Panem całopalenia i ofiary biesiadne.

Odnośnik do komentarza

zależy o jakich ofiarach mówisz i jakich bogach - składanie ofiar demonicznym bożkom owszem- już samo czczenie bożków było zakazane - z resztą poganie składali ofiary z ludzi więc to tym bardziej było zakazane.

Co innego składanie ofiar Bogu i właśnie z tego względu również nie wolno było spożywać niektórych zwierząt- ponieważ były przeznaczone na ofiarę. Helena takie były realia , wraz z nowym przymierzem czyli narodzinami Jezusa odeszło się od większości praktyk .
Tak samo dla nas jest niepojęte jak kiedyś faceci walczyli na śmierć i życie w pojedynkach a kiedyś to było normalne- takie czasy i zwyczaje.
Również teraz funkcjonuje coś w stylu ofiary- czyli zanoszenie darów- podczas mszy św. (zazwyczaj tylko takich uroczystych) i są to dary dziękczynne za otrzymane łaski itp jednak ma to tylko wymiar symboliczny- są to np kwiaty .

to nie chodzi tyle o to że bóg się gniewa za to konkretnie ale o złamanie zakazu Boga - czyli o każdy grzech i że każdy grzech (sprzeciwienie się prawy Bożemu) są jakieś konsekwencje- jeśli odbierasz to tak dosłownie faktycznie może wydać się dziwne.

Jednak odbiegasz trochę od tego co chciałam poruszyć- Józef wiedział o tym że ten człowiek dotknął Arki i zginął ponieważ był ortodoksyjnym żydem i dla niego Prawo było świętością więc jeśli tez wiedział, że Maryja urodziła Syna Bożego czy by tak po prostu z nią współżył? Wydaje się mało prawdopodobne w tym kontekście .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...