Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Italy
Yvone
Italy

no wlasnie mnie to tez wkurza...bo dla mnie to nie wyglada wlasnie jak kara...raczej jak przymusowe wakacje:noooo:

ale przymusowymi wakacjami też bym tego nie nazwała;)

no to jak to nazwac...no co to za kara jak oni sobie leza caly dzien i w materac pierdza....:noooo:

taka, że przestają być niezależnymi ludźmi, zyją pod dyktando. Nie wychodza kiedy chcą, nie mają panienek :D, kasy i tylko sie złoszczą, nudzą. Złość stanowi pożywkę dla późnijeszego jeszcze większego zdegenerowania.A jakby (się uparłam) pracowali, zmęczyliby się i nie mieli nawet czasu na złosci, posmakowaliby innego rodzaju funkcjonowania. Mogli by (jak wspomniałyście już ) poczuć się odpowiedzialni za coś/kogoś, potrzebni. Dla wielu z nich mogłyby być to zupełnie nowe doznania.

Odnośnik do komentarza

Daffodil

Jbio przyznam Ci się, że w najgorszym okresie mojego Kuby ja też na M. odreagowałam nie raz i nie dwa :/ Tak się przez cały dzień we mnie kumulowało i wieczorem eksplozja, no wstyd się przyznać, ale nie raz mordę na niego wydarłam bez powodu.

no, bardziej ludzka mi się stałaś :hahaha:

Odnośnik do komentarza

teraz sobie przypomniałam ,że jeszcze widziałam kiedys jak "opiekowali sie " dziećmi niepełnosprawnymi -takimi z niedorozwojem...
była to wybrana grupa 10 więźniów ...i oczywiście byli obserwowani,mieli nadzór...ale musieli brać pacjentów w wózkach na spacer,wietrzyc im pokoje,czytać...to był reportaż
ale z wypowiedzi tych więźniów mozna było wywnioskować ,że choć troche cos zrozumieli...zobaczyli jak życie jest czasem okrutne dla ludzi ,tak bez przyczyny,jak ludzie cierpią z powodu choroby

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
teraz sobie przypomniałam ,że jeszcze widziałam kiedys jak "opiekowali sie " dziećmi niepełnosprawnymi -takimi z niedorozwojem...
była to wybrana grupa 10 więźniów ...i oczywiście byli obserwowani,mieli nadzór...ale musieli brać pacjentów w wózkach na spacer,wietrzyc im pokoje,czytać...to był reportaż
ale z wypowiedzi tych więźniów mozna było wywnioskować ,że choć troche cos zrozumieli...zobaczyli jak życie jest czasem okrutne dla ludzi ,tak bez przyczyny,jak ludzie cierpią z powodu choroby

dokładnie o to mi chodzi. O kontakt z innym niż im znany światem.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
agusia20112
teraz sobie przypomniałam ,że jeszcze widziałam kiedys jak "opiekowali sie " dziećmi niepełnosprawnymi -takimi z niedorozwojem...
była to wybrana grupa 10 więźniów ...i oczywiście byli obserwowani,mieli nadzór...ale musieli brać pacjentów w wózkach na spacer,wietrzyc im pokoje,czytać...to był reportaż
ale z wypowiedzi tych więźniów mozna było wywnioskować ,że choć troche cos zrozumieli...zobaczyli jak życie jest czasem okrutne dla ludzi ,tak bez przyczyny,jak ludzie cierpią z powodu choroby

dokładnie o to mi hcodzi. O kontakt z innym niż im znany światem.

bo tak to jest ,że czasem doceniamy co mamy(zdrowie,sprawność fizyczną,rodzinę) dopiero jak widzimy jak los doświadcza niektórych ludzi
to samo więźniowie,i nie oszukujmy sie sa tacy co na nich chory pies nie zrobi wrażenia -jeszcze kopnął...czy chore dziecko....ale sa tacy co otworzą im sie oczy

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Daffodil

Jbio przyznam Ci się, że w najgorszym okresie mojego Kuby ja też na M. odreagowałam nie raz i nie dwa :/ Tak się przez cały dzień we mnie kumulowało i wieczorem eksplozja, no wstyd się przyznać, ale nie raz mordę na niego wydarłam bez powodu.

no, bardziej ludzka mi się stałaś :hahaha:

Mogę Ci jeszcze o moich hemoroidach poopowiadać :sofunny:

Odnośnik do komentarza

iszmaona
agusia20112
teraz sobie przypomniałam ,że jeszcze widziałam kiedys jak "opiekowali sie " dziećmi niepełnosprawnymi -takimi z niedorozwojem...
była to wybrana grupa 10 więźniów ...i oczywiście byli obserwowani,mieli nadzór...ale musieli brać pacjentów w wózkach na spacer,wietrzyc im pokoje,czytać...to był reportaż
ale z wypowiedzi tych więźniów mozna było wywnioskować ,że choć troche cos zrozumieli...zobaczyli jak życie jest czasem okrutne dla ludzi ,tak bez przyczyny,jak ludzie cierpią z powodu choroby

dokładnie o to mi hcodzi. O kontakt z innym niż im znany światem.

Ale to są na ogół więźniowie z lżejszymi wykroczeniami i taka resocjalizacja coś im daje ale wątpie to czy taki morderca przejął by się losem staruszki w domu opieki czy psem ze schroniska,na pewno jak by mu kazali tam pracować i np w nagrodę szybsze zwolnienie to by to robił ale jak by miał to robić za nic to nawet palcem by nie ruszył.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
curry
iszmaona
Przychylam się do wypowiedzi Frani, z jakiego powodu więzień ma podlegać takiemu samemu prawu jak ja?

A z jakiego ma nie podlegać? Każdy jest równy wobec prawa. Karą jest izolacja, a nie pozbawienie praw. Izolacja, a nie dehumanizacja.
kto mówi o dehumanizacji? Dlaczego zaraz tak drastycznie? P prostu osobne prawo dla więźniów, humanitarne, które przestaje obowiązywać po opuszczeniu murów.

o, właśnie!

Iszmaona, na premiera! :brawo: :wink:

IWA23
Daffodil
IWA23
Daff,Frania ja z licznia do 3 czasami kożystam,bo wiem że to działa i to pozwala mi nie krzyczeć,bo jeśli np skończył się czas oglądania tv i mówię że czas się skończył teraz pora posprzątać pokój a oni dalej siedzą i lampią się w reklamy i nie słuchają powtarzam jeszcze z kilka razy nie działa to bym musiała ryknąć co by usłyszeli a tak to na spokojnie mówię 1.....2 i po 2 najczęściej już w pokoju bo wiedzą że jak by nie poszli to potem nie ma tv do końca dnia.

Mój tata z reguły jeszcze po 2 miał 2 i póóóóóóóół he he, ale też to na nas działało :)

U mnie połówek nie ma ale są dłuższe odstępy między liczeniem :)

Podsuncie pomysł na jakąś zupę?
krem z warzyw :smile_move:

IWA23
Daffodil
IWA23

U mnie połówek nie ma ale są dłuższe odstępy między liczeniem :)

Podsuncie pomysł na jakąś zupę?

Ja zupy gotuję tak rzadko i takie standardowe, że nic zaskakującego Ci nie podrzucę :)

ja bym zjadła zupę,ale nie mam pomyslu,powiedziałam mojemu koperkowa z ryżem to mi powiedział ta a może kisiel z ziemniakami,najchętniej bym zjadła rosół no ale nie mogę rosołem męczyć całej rodziny cały czas ;)

kisiel z ziemniakami :o_noo:

iszmaona
Daffodil

Jbio przyznam Ci się, że w najgorszym okresie mojego Kuby ja też na M. odreagowałam nie raz i nie dwa :/ Tak się przez cały dzień we mnie kumulowało i wieczorem eksplozja, no wstyd się przyznać, ale nie raz mordę na niego wydarłam bez powodu.

no, bardziej ludzka mi się stałaś :hahaha:

oj, mnie też :wink:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Italy

a jak by im tak nie chemicznie a siekierka:smile_move:

ale co to jest za kara ..."Nuda":36_11_1:

No tak tylko to ujęłam. Chodzi o deprywację sensoryczną - dosłownie. I to jest kara.

Co do siekierki. To dopiero tortury...:oczko:

curry
iszmaona
Przychylam się do wypowiedzi Frani, z jakiego powodu więzień ma podlegać takiemu samemu prawu jak ja?

A z jakiego ma nie podlegać? Każdy jest równy wobec prawa. Karą jest izolacja, a nie pozbawienie praw. Izolacja, a nie dehumanizacja.

a czemu wlasnie kara nie moze byc pozbawienie praw....w koncu za darmo ich tych praw bysmy nie pozbawiali:smile_move:

Ale to prowadzi prosta drogą do obozów koncentracyjnych itp. Coraz mniej człowiek, a coraz więcej odhumanizowana istota. Człowiek ma tendencje do przekraczania granic - przeczytaj eksperyment Zimbardo. Jak obetniemy więźniowi prawa to przekroczymy pewną granicę swojego własnego sumienia.

Poza tym jakich praw pozbawiamy za jakie przestępstwa? Kara śmierci jest prawem do życia może od razu od tego zacznijmy?

Odnośnik do komentarza

curry

Poza tym jakich praw pozbawiamy za jakie przestępstwa? Kara śmierci jest prawem do życia może od razu od tego zacznijmy?

I tu wracam do poprzedniej swojej wypowiedzi. Jeśli ktoś nie potrafi się dostosowac do prawa jaki eobowiązuje kazdego wolego człowieka, wówczas zaczyna go obejmować prawo więzienne. Dlaczego prawo ma w równym stopniu chronić mnie i pedofila?

Odnośnik do komentarza

frania
a w obozach koncentracyjnych to ludzie byli nie dlatego, że się coś przeskrobali, ale dlatego że jeden taki miał nierówno pod sufitem i rzesze zwolenników.

to chyba nie na miejscu porównanie

chyba, że chodziło ci o proces dehumanizacji

A dlaczego nie na miejscu? To tylko przykład tego do czego prowadzi dehumanizacja.
Trzeba sobie zdawać z tego sprawę jeśli się proponuje likwidację praw człowieka dla grupy ludzi.
Kiedyś to byli Żydzi, może teraz więźniowie? Oczywiście, że Żydzi nic złego nie zrobili ale byli dla hitlerowców czymś gorszym. Tym samym czym dla nas mordercy. I nie usprawiedliwiam mordów. Celowo przesadzam i koloryzuję żeby pokazać, że łatwo jest mówić ale praktyka pokazuje, że to prowadzi tylko do złego.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
curry

Poza tym jakich praw pozbawiamy za jakie przestępstwa? Kara śmierci jest prawem do życia może od razu od tego zacznijmy?

I tu wracam do poprzedniej swojej wypowiedzi. Jeśli ktoś nie potrafi się dostosowac do prawa jaki eobowiązuje kazdego wolego człowieka, wówczas zaczyna go obejmować prawo więzienne. Dlaczego prawo ma w równym stopniu chronić mnie i pedofila?

A ja znowu wracam z pytaniem dlaczego nie? On też jest człowiekiem, czy już nie?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest człowiekiem, ale pzrede wszystkim jest źródłem zagrożenia dla Ciebie, dla mnie, dla naszych rodzin, i właśnei dlatego powinno go obowiązywać w murach więziennych bardziej inne prawo. Prawo, którego celem będzie w gruncie rzeczy dobro tego człowieka.

Odnośnik do komentarza

curry
iszmaona
curry

Poza tym jakich praw pozbawiamy za jakie przestępstwa? Kara śmierci jest prawem do życia może od razu od tego zacznijmy?

I tu wracam do poprzedniej swojej wypowiedzi. Jeśli ktoś nie potrafi się dostosowac do prawa jaki eobowiązuje kazdego wolego człowieka, wówczas zaczyna go obejmować prawo więzienne. Dlaczego prawo ma w równym stopniu chronić mnie i pedofila?

A ja znowu wracam z pytaniem dlaczego nie? On też jest człowiekiem, czy już nie?

dobre pytanie....gdzie kończy sie człowieczeństwo????
czy ktos kto łamie wszystkie normy człowieczeństwa -jest nadal człowiekiem????

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Oczywiście, że jest człowiekiem, ale pzrede wszystkim jest źródłem zagrożenia dla Ciebie, dla mnie, dla naszych rodzin, i właśnei dlatego powinno go obowiązywać w murach więziennych bardziej inne prawo. Prawo, którego celem będzie w gruncie rzeczy dobro tego człowieka.

Hmm niby tak...
A co z ludźmi, którzy mają udowodnią psychopatę a jeszcze nie zabili? Co z nimi zrobimy - tez są źródłem zagrożenia dla wszystkich.

agusia20112
curry
iszmaona

I tu wracam do poprzedniej swojej wypowiedzi. Jeśli ktoś nie potrafi się dostosowac do prawa jaki eobowiązuje kazdego wolego człowieka, wówczas zaczyna go obejmować prawo więzienne. Dlaczego prawo ma w równym stopniu chronić mnie i pedofila?

A ja znowu wracam z pytaniem dlaczego nie? On też jest człowiekiem, czy już nie?

dobre pytanie....gdzie kończy sie człowieczeństwo????
czy ktos kto łamie wszystkie normy człowieczeństwa -jest nadal człowiekiem????

O to to właśnie... I tutaj wchodzimy na bardzo delikatne i grząskie grunty :15_8_217:

Odnośnik do komentarza

curry
iszmaona
Oczywiście, że jest człowiekiem, ale pzrede wszystkim jest źródłem zagrożenia dla Ciebie, dla mnie, dla naszych rodzin, i właśnei dlatego powinno go obowiązywać w murach więziennych bardziej inne prawo. Prawo, którego celem będzie w gruncie rzeczy dobro tego człowieka.

Hmm niby tak...
A co z ludźmi, którzy mają udowodnią psychopatę a jeszcze nie zabili? Co z nimi zrobimy - tez są źródłem zagrożenia dla wszystkich.

agusia20112
curry

A ja znowu wracam z pytaniem dlaczego nie? On też jest człowiekiem, czy już nie?

dobre pytanie....gdzie kończy sie człowieczeństwo????
czy ktos kto łamie wszystkie normy człowieczeństwa -jest nadal człowiekiem????

O to to właśnie... I tutaj wchodzimy na bardzo delikatne i grząskie grunty :15_8_217:

tak...tez mam wiele wątpliwości...niby czasem uważam ,że powinna być kara smierci jak słysze o takich zwyrodnialcach...ale ,no właśnie jest ale

co do ludzi -zdiagnozowanych,że maja zaburzenia i sa niebezpieczni -bezwzględnie zakłady zamknięte psychiatryczne

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

curry
dobre pytanie....gdzie kończy sie człowieczeństwo????
czy ktos kto łamie wszystkie normy człowieczeństwa -jest nadal człowiekiem????

O to to właśnie... I tutaj wchodzimy na bardzo delikatne i grząskie grunty :15_8_217:

wg mnie pytanie w tym temacie nie potrzebne, bo sprawiajace, że z miejsca nie da się ruszyć. Poza tym co ma człowieczeństwo do prawa, które z założenia ma chronić (w sposób humanitarny zaznaczam) obywateli?

Odnośnik do komentarza

agusia20112
curry
iszmaona
Oczywiście, że jest człowiekiem, ale pzrede wszystkim jest źródłem zagrożenia dla Ciebie, dla mnie, dla naszych rodzin, i właśnei dlatego powinno go obowiązywać w murach więziennych bardziej inne prawo. Prawo, którego celem będzie w gruncie rzeczy dobro tego człowieka.

Hmm niby tak...
A co z ludźmi, którzy mają udowodnią psychopatę a jeszcze nie zabili? Co z nimi zrobimy - tez są źródłem zagrożenia dla wszystkich.

agusia20112

dobre pytanie....gdzie kończy sie człowieczeństwo????
czy ktos kto łamie wszystkie normy człowieczeństwa -jest nadal człowiekiem????

O to to właśnie... I tutaj wchodzimy na bardzo delikatne i grząskie grunty :15_8_217:

tak...tez mam wiele wątpliwości...niby czasem uważam ,że powinna być kara smierci jak słysze o takich zwyrodnialcach...ale ,no właśnie jest ale

co do ludzi -zdiagnozowanych,że maja zaburzenia i sa niebezpieczni -bezwzględnie zakłady zamknięte psychiatryczne

Czyli przymusowe badania KAŻDEGO człowieka na wszelki wypadek? A jak coś wyjdzie - winny czy nie - zamknąć? A psychopatia nie jest choroba psychiczną więc czemu w szpitalu psychiatrycznym.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
curry
dobre pytanie....gdzie kończy sie człowieczeństwo????
czy ktos kto łamie wszystkie normy człowieczeństwa -jest nadal człowiekiem????

O to to właśnie... I tutaj wchodzimy na bardzo delikatne i grząskie grunty :15_8_217:

wg mnie pytanie w tym temacie nie potrzebne, bo sprawiajace, że z miejsca nie da się ruszyć. Poza tym co ma człowieczeństwo do prawa, które z założenia ma chronić (w sposób humanitarny zaznaczam) obywateli?

Ale przecież rozmawiamy o człowieczeństwie więźnia. No to się ono ma dość mocno do prawa.

Odnośnik do komentarza

agusia20112

co do ludzi -zdiagnozowanych,że maja zaburzenia i sa niebezpieczni -bezwzględnie zakłady zamknięte psychiatryczne

Aga w taki sposób pozamykałabyś większość społeczeństwa...
Kto ma ich diagnozować? I w jakich warunkach? Przy odpowiednio dobranych czynnikach zewnętrznych u każdego z nas zdiagozowaliby skłonności agresywne, potencjalnie niebezpieczne dla otoczenia.

Odnośnik do komentarza

curry
agusia20112
curry

Hmm niby tak...
A co z ludźmi, którzy mają udowodnią psychopatę a jeszcze nie zabili? Co z nimi zrobimy - tez są źródłem zagrożenia dla wszystkich.

O to to właśnie... I tutaj wchodzimy na bardzo delikatne i grząskie grunty :15_8_217:

tak...tez mam wiele wątpliwości...niby czasem uważam ,że powinna być kara smierci jak słysze o takich zwyrodnialcach...ale ,no właśnie jest ale

co do ludzi -zdiagnozowanych,że maja zaburzenia i sa niebezpieczni -bezwzględnie zakłady zamknięte psychiatryczne

Czyli przymusowe badania KAŻDEGO człowieka na wszelki wypadek? A jak coś wyjdzie - winny czy nie - zamknąć? A psychopatia nie jest choroba psychiczną więc czemu w szpitalu psychiatrycznym.

i znów ,nie wiem chyba nie jasno napisałam
chodzi mi o ludzi z jakis wgledów juz leczonych ,diagnozowanych...ale co jeszcze nie zabili,a tylko komus szkodzą
znam duzo takich przypadków
nie wiem gdzie takiego człowieka umiescic ,ale na pewno w jakiś odizolowaniu
tródno czekac aż w końcu zabije
skoro do tej pory np nekał i atakował kobiety,i "tylko" im groził-to co czekac az spełni groźby

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...