Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

W Kościele rzymsko-katolickim post to jeden z rodzajów pokuty.
Ja poszczę w każdy piątek w roku, jeśli nie ma dyspensy - nie jem wtedy mięsa, nie chodzę w piątki na imprezy (nawiasem mówiąc w ogóle nie chodzę, bo mam Męża domatora). Post w kazdy piątek to post jakościowy.
W Środę Popielcową i Wlk. Piątek obowiązuje post jakościowy (czyli bez mięsa) oraz ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta).
Mamy jeszcze post eucharystyczny - na 1 godzinę przed Eucharystią, podczas której przyjmuje się Komunię świętą.

Zwyczajowo poszczę także w Wigilię - choć jeśli wypada ona w inny dzień niż piątek to postu nie ma. Ale zwyczaj pozostał.
Poszczę także w Wlk. Sobotę do Liturgii wieczornej - też zwyczajowo w moim domu.

Chyba nic nie pominęłam.

Odnośnik do komentarza

Komp mi się nagle wyłączył.
Nic nazdwyczajnego, sam się zdziwiłam, bez niecenzuralnych słów, mało tego, nawet wycofałam sie z rozmowy bo wiedziałam, że trafiłam na wyjątkowo agresywnego przeciwnika (Insana to oaza spokoju przy tamtej). Ale co zrobić, trza wziąć to na klatę :D
Wyraziłam swoje zaskoczenie dla reakcji tej Pani na prośbę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Helena
IWA23
curry

Są wszystkie możliwe rodzaje jakie sobie można wymyślić :)

Czyli zwykła mleczna taka czysta bez niczego też jest?

Iwa gdzie Ty sie uchowalas?:na:

No ja nie przepadam za czekoladami dla tego pytam jakie są i nie znam tej czekolady :)

Odnośnik do komentarza

jbio
Kochane moje miłe, lecę spać.
przyjemności na noc, i zero seksu, bo u mnie nie będzie za karę przez rok :)

rozumiem, ze o 2012 piszesz :)

tez uciekam, głowe miałam myć, zeby rano się nie zrywać ehhh, ale już siły nie mam. Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza

Helena
Curry, Iwa o zeberkach z Wami nie pogadam - bo nie lubie:lol:

A ja nie jadam świnki... I tu "niespodzianka" ze względów religijnych, Prawo Mojzeszowe zakazuje :D

curry

jadzik

curry- może nie religijnie, ale chyba mamy coś wspólnego... Ja pisałam, że nauki nie wykluczam, uważam Że wszsytko od Boga, jak doberze wykorzystane (nie sprzecznie z Prawem jakie nam dał) ::):

Religijnie nie ale w pozostałych tematach kochana to my jak siostry rodzone :D :wink:

:23_30_126: Zgadzam się, jka jakiś temat dot wychowani dzieci, to mamy takie samo podejście :36_2_25:

Iszmaona, po prostu emocje...

IWA23
Helena
curry

Na pewno znajdziemy coś do jedzenia co lubimy we 3 :D Musi być coś takiego przecież :D

lubicie czekolade?

Ja nie bardzo,no ale jak muszę to zjem :)

Dobre "jak muszę" :Oczko:

Ja czekoladę lubię ::):

curry
IWA23
Helena

dobre, dobre:lol:

ja zeberka moge zrobic,powachac-ale do buzi nie wezme:sofunny:
Ja od kąt zaczełam się dusić kostką z zeberek to ich nie jadam.

Helena

lubicie czekolade?

Ja nie bardzo,no ale jak muszę to zjem :)

To może chociaż bułkę z szynka każda lubi? :D

Szynka, to tak jak z żeberkami, no chyba że jakaś wędlinka z indyka lub krówki ::):

jbio
u mnie głównie posty na forum :)
a skąd się wziął ten post?

Piątkowy post, to z tego co pamiętam w KK upamiętnienie śmierci Jezusa, bo zmarł w piątek.

curry
Ja miałam jeszcze niedawno 75F, teraz mam 75E więc klata DD mi nie straszna :Oczko:

O, i tu my podobnie :36_2_25:

Odnośnik do komentarza

no straaaaaaaaaaaaszne wygarnąć komuś że należał do ONz bana mi za to !!!!!!!!!!!!!!!!

jaki jad to jakaś paranoja już serio- niewygodne pytanie to jad ..:36_2_25:

no miłość bliźniego- ja jej ukazuję, że nie jest nautralna jej organizacja a że wklejam dokumenty potwierdzające moje słowa to coś bardzo złego? no nie rozumiem . udowadniam bo zarzuca mi jbio że piszę sobie tak z głowy :D

jadzik dlatego to piszę aby już wiedziała skoro nie wiedziała , i podawaj przykłady bo mi ciężko się domyślić o czym akurat ty myślisz mając na myśli hipokryzję :

pisałam w wyborczej teraz nie pracuję w zawodzie :D
tylko tu się udzielam -przez 3 lata nie nastukałam tu tylu postów co przez ostatni miesiąc na tym wątku

właśnie dziewczyny jak wy to robicie że mimo 2,3 dzieci macie czas na tyle postów dziennie bo widzę że cały dzień się udzielacie na różnych wątkach.

TO TYLKO przykład : jeszcze dot ONZ- to tak jakby głosić wszem i wobec jakim się jest cnotliwym, że się do burdelu w życiu by nie poszło i potępiać na głos tych co to robią a w ukryciu być współwłaścicielem albo czerpać inną korzyść z nierządu no ale samemu się tego nie robi- ręce się ma czyste i lśniące :D:D:D

Odnośnik do komentarza

jadzik
Helena
Curry, Iwa o zeberkach z Wami nie pogadam - bo nie lubie:lol:

A ja nie jadam świnki... I tu "niespodzianka" ze względów religijnych, Prawo Mojzeszowe zakazuje :D

JAdzik, a to pisze w bibli, czy jak?
a to tak jak u islamistow ze swinia "nieczysta"?

ja krowki nie lubie(chyba ze te slodka mordoklejke:lol:)
po za tym czerwone miecho nie jest zdrowe
chociaz o swiniaku tez mowia ze nie zdrowe:D

Odnośnik do komentarza

Insana

właśnie dziewczyny jak wy to robicie że mimo 2,3 dzieci macie czas na tyle postów dziennie bo widzę że cały dzień się udzielacie na różnych wątkach.

czary mary wez paleczke do reki
czary mary wyczaruje ci.... czas na wszystko to co chcesz

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana

właśnie dziewczyny jak wy to robicie że mimo 2,3 dzieci macie czas na tyle postów dziennie bo widzę że cały dzień się udzielacie na różnych wątkach.

czary mary wez paleczke do reki
czary mary wyczaruje ci.... czas na wszystko to co chcesz

ratunku piszę do psychologa eksperta co sądzi o twojej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...