Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

curry
aśka 79
ej no kobity, przecież nie zmienią mi znów nicka, ale spróbować mogę :)
myślałam, że tak będzie ładniej :)

Kochana, to Twój nick, możesz przecież mieć taki jaki chcesz :))) Akceptuję każdy. Ale ja będę po prostu mówić jbio jeśli się nie gniewasz :smile_move:

no pewnie mówcie jak chcecie :)

CURRY czy możesz mi odpowiedzieć na jedno pytanko, które gdzieś tam się wcisnęło :)
Co myślisz o proroctwach biblijnych , które się spełniły, np o zdobyciu Babilonu w 607 r, pne, przez Medo-Persję?

I jak głosik po weekendzie?

muszę zajrzeć do tego artykułu czy tej książki co piszecie, ale obawiam się, że jak wy buczycie ja też będę :)

JADZIK jeszcze 2w1 ale już końcówka :)
Jeszcze troszkę, może tak do 11 grudnia-moja Misia się wtedy urodziła.
W ogóle w naszej rodzinie grudzień był płodny :)

A odnośnie Insany no drażni mnie to wszystko troszkę ale dam radę chyba :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

aśka 79
JADZIK jeszcze 2w1 ale już końcówka :)
Jeszcze troszkę, może tak do 11 grudnia-moja Misia się wtedy urodziła.
W ogóle w naszej rodzinie grudzień był płodny :)

Płodny to był raczej marzec, te przebudzenie wiosenne, ptaszki pszczółki itd... hihi :smile_move: Nie wiem kiedy mi ta ciąża zleciała tak szybko...

Odnośnik do komentarza

jadzik
aśka 79
JADZIK jeszcze 2w1 ale już końcówka :)
Jeszcze troszkę, może tak do 11 grudnia-moja Misia się wtedy urodziła.
W ogóle w naszej rodzinie grudzień był płodny :)

Płodny to był raczej marzec, te przebudzenie wiosenne, ptaszki pszczółki itd... hihi :smile_move: Nie wiem kiedy mi ta ciąża zleciała tak szybko...

Jadzik jakie imię wybrałaś dla swojego dzięciątka? ::):

Odnośnik do komentarza

aśka 79
curry
aśka 79
ej no kobity, przecież nie zmienią mi znów nicka, ale spróbować mogę :)
myślałam, że tak będzie ładniej :)

Kochana, to Twój nick, możesz przecież mieć taki jaki chcesz :))) Akceptuję każdy. Ale ja będę po prostu mówić jbio jeśli się nie gniewasz :smile_move:

no pewnie mówcie jak chcecie :)

CURRY czy możesz mi odpowiedzieć na jedno pytanko, które gdzieś tam się wcisnęło :)
Co myślisz o proroctwach biblijnych , które się spełniły, np o zdobyciu Babilonu w 607 r, pne, przez Medo-Persję?

I jak głosik po weekendzie?

muszę zajrzeć do tego artykułu czy tej książki co piszecie, ale obawiam się, że jak wy buczycie ja też będę :)

JADZIK jeszcze 2w1 ale już końcówka :)
Jeszcze troszkę, może tak do 11 grudnia-moja Misia się wtedy urodziła.
W ogóle w naszej rodzinie grudzień był płodny :)

A odnośnie Insany no drażni mnie to wszystko troszkę ale dam radę chyba :)

Wiesz... ja się akurat tym tematem nigdy nie za bardzo interesowałam. Nie mam jakiejś wielkiej wiedzy więc nie chcę nic wymyślać na siłę. Ale dla przykładu co mniej więcej myślę to powołam się na jedną z przepowiedni.

Różnorodne proroctwa, przepowiednie mają to do siebie, że to odpowiednia ich interpretacja decyduje o ich "spełnieniu".

Wg np. przepowiedni Malachiasza, przedostatnim papieżem będzie "chwała oliwki" co by mogło wskazywać na Benedykta XVI - wszak w herbie posiada on gałąź oliwki. Jeśli następny papież będzie czarnoskóry wtedy interpretatorzy orzekną, iż to chodziło nie o Benedykta, tylko o czarnoskórego papieża - wszak oliwki są ciemnej barwy, a może to po prostu chodzi o papieża z kraju w którym uprawia się oliwki.... itd.

Ale żeby z czymś dokładniej polemizować lub coś zaopiniować musiałabym trochę dokładniej przypomnieć sobie wszystkie (nie no, wszystkich nie dałabym rady :Oczko:) - niektóre - proroctwa.

Odnośnik do komentarza

Wszystkich na pewno nie dasz rady :)
a to to o którym wspomniałam o zdobyciu Babilonu.

Izajasza 44,28 BT
(27) To Ja mówię otchłani wód: Wyschnij! i wysuszam twoje rzeki.
(28) Ja mówię o Cyrusie: Mój pasterz, i spełni on wszystkie moje pragnienia, mówiąc do Jeruzalem: Niech cię odbudują!, i do świątyni: Wznieś się z fundamentów!

45-4 BT
(1) Tak mówi Pan o swym pomazańcu Cyrusie: Ja mocno ująłem go za prawicę, aby ujarzmić przed nim narody i królom odpiąć broń od pasa, aby otworzyć przed nim podwoje, żeby się bramy nie zatrzasnęły.
(2) Ja pójdę przed tobą i nierówności wygładzę. Skruszę miedziane podwoje i połamię żelazne zawory. (3) Przekażę ci skarby schowane i bogactwa głęboko ukryte, ażebyś wiedział, że Ja jestem Pan, który cię wołam po imieniu, Bóg Izraela.
(4) Z powodu sługi mego Jakuba, Izraela, mojego wybrańca, nazwałem ciebie twoim imieniem, pełnym zaszczytu, chociaż Mnie nie znałeś.

□ Spełnienie: Gdy spisywano to proroctwo, Cyrusa jeszcze nie było na świecie.
Żydzi zostali uprowadzeni do Babilonu w latach 617-607 p.n.e., a Jerozolimę i jej świątynię zburzono dopiero w roku 607 p.n.e.
Proroctwo to zaczęło się spełniać ze wszystkimi szczegółami od roku 539 p.n.e.: Cyrus skierował wody Eufratu do sztucznego jeziora; w czasie uczty beztrosko pozostawiono otwarte bramy miejskie wychodzące na rzekę, tak iż dowodzeni przez niego Medowie i Persowie zdobyli Babilon.
Później Cyrus uwolnił żydowskich wygnańców i odesłał ich do Jerozolimy, polecając im odbudować tam świątynię Bożą (The Encyclopedia Americana, 1956, t. 3, s. 9; Jack Finegan, Light From the Ancient Past, Princeton 1959, ss. 227-229)

Jest też mnóstwo proroctw ze starego testamentu, które spełniły się na Jezusie.
-Jezus urodzi się w Betlejem Efrata
Micheasza 5
(1) A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności.
Spełnienie

Łukasza 2
(4) Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida,

Wjazd do Jerozolimy na oślęciu

Zachariasza 9
Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy

Spełnienie
Mateusza 21
(7) Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich

Jezus milczał przed oskarżycielami
Izajasza 53
(7) Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź
prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak On nie otworzył ust swoich

Spełnienie
Marka 14
(61) Lecz On milczał i nic nie odpowiedział. Najwyższy kapłan zapytał Go ponownie: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Błogosławionego?

Był bity i opluwany
Izajasza 50
(6) Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym Mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem

Spełnienie
Mateusza 26
(67) Wówczas zaczęli pluć Mu w twarz i bić Go pięściami, a inni policzkowali Go

To tylko dla przykładu kilka proroctw.
Ale nas przekonują, że Pś ma moc i , że należy je brać dosłownie, a nie jak mity czy bajki czy przypowieści.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

curry
Oj kochana dużo tego do odpowiadania na raz :) Żebym ja się nie pogubiła, bo ja nie jestem taka biegła w Biblii jak reszta dziewczyn. Musisz mi wybaczyć :)
Spróbuje powoli i po kolei :)

CURRY Ty nie musisz mi po kolei odpowiadać, tak po prostu wrzuciłam, bo dla mnie miały takie proroctwa znaczenie.
Możesz po prostu tylko wyrazić swoje zdanie, jak Tobie wygodniej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jest też mnóstwo proroctw ze starego testamentu, które spełniły się na Jezusie.
-Jezus urodzi się w Betlejem Efrata
Micheasza 5
(1) A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności.
Spełnienie

Łukasza 2
(4) Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida,

Wjazd do Jerozolimy na oślęciu

Zachariasza 9
Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy

Spełnienie
Mateusza 21
(7) Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich

Jezus milczał przed oskarżycielami
Izajasza 53
(7) Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź
prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak On nie otworzył ust swoich

Spełnienie
Marka 14
(61) Lecz On milczał i nic nie odpowiedział. Najwyższy kapłan zapytał Go ponownie: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Błogosławionego?

Był bity i opluwany
Izajasza 50
(6) Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym Mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem

Spełnienie
Mateusza 26
(67) Wówczas zaczęli pluć Mu w twarz i bić Go pięściami, a inni policzkowali Go

To tylko dla przykładu kilka proroctw.
Ale nas przekonują, że Pś ma moc i , że należy je brać dosłownie, a nie jak mity czy bajki czy przypowieści.

Tutaj nie dostrzegam nawet proroctw. Wiesz o co mi chodzi? Że to są zdarzenia jak na tamten czas absolutnie przewidywalne. Osiołek, bicie, itp. Poza tym jaką mamy pewność, że ktoś gdzieś wjechał na osiołku? Jaką mamy pewność, że Józef udał się gdzieś? To wszystko w ogóle jest nie do udowodnienia, no chyba, że się uwierzy, że tak było, bo ktoś to zapisał albo opowiadał, że tak było. Dodatkowo, nawet jeśli tak się stało to czego dowodzi? Że pewien Józef udał się gdzieś tam, a że człowiek o imieniu Jezus był pobity? No być może coś takiego zdarzyło się, miało miejsce ale według mnie nie oznacza to jeszcze nic poza tym.

Odnośnik do komentarza

jadzik
Inkaaa

Jadzik jakie imię wybrałaś dla swojego dzięciątka? ::):

Jak będzie chłopiec to raczej Bartuś, jak dziewczynka to nie wiemy jeszcze, ale i tak wszystko wyklaruje się jak zobaczymy dzidzię ::):

To nie znasz płci maluszka tak? ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o to zdobycie Babilonu to za mało pamiętam z historii. Nie umiem osadzić tego w realiach, nie wiem wszystkiego co jest w Biblii na ten temat. Musiałabym naprawdę dużo doczytać, a niestety teraz nie mogę sobie na to pozwolić. Ale dałaś mi do myślenia i spróbuje to sobie przeanalizować :) Cieszę się, że zadałaś mi to pytanie :)

Odnośnik do komentarza

curry
Jeśli chodzi o to zdobycie Babilonu to za mało pamiętam z historii. Nie umiem osadzić tego w realiach, nie wiem wszystkiego co jest w Biblii na ten temat. Musiałabym naprawdę dużo doczytać, a niestety teraz nie mogę sobie na to pozwolić. Ale dałaś mi do myślenia i spróbuje to sobie przeanalizować :) Cieszę się, że zadałaś mi to pytanie :)

teraz będziesz miała temacik do ogarnięcia.
Ja mądra w tym jestem, bo mnie tego uczono, nie w szkole ale na studium rodzinnym-ciekawe wydarzenia również z historii biblijnej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
jadzik
Inkaaa

Jadzik jakie imię wybrałaś dla swojego dzięciątka? ::):

Jak będzie chłopiec to raczej Bartuś, jak dziewczynka to nie wiemy jeszcze, ale i tak wszystko wyklaruje się jak zobaczymy dzidzię ::):

To nie znasz płci maluszka tak? ::):

Zgadza się Inkaaa ::): Będzie niespodzianka ::):

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

aśka 79
Nie ma sensu pisać, bo na logikę syn nie może być równy ojcu, i gdzie miejsce dla czegoś co nie jest osobą...

w całośc tematu nie będe się wtryniała, bo brak mi wiedzy ale skoro o logice mowa to gdzie logika w pochodzeniu ludzi od jednej pary? W życiu po setki lat? W odtworzeniu świata z garstki ludzi zwierząt po potopie? itd itd

Odnośnik do komentarza

iszmaona
aśka 79
Nie ma sensu pisać, bo na logikę syn nie może być równy ojcu, i gdzie miejsce dla czegoś co nie jest osobą...

w całośc tematu nie będe się wtryniała, bo brak mi wiedzy ale skoro o logice mowa to gdzie logika w pochodzeniu ludzi od jednej pary? W życiu po setki lat? W odtworzeniu świata z garstki ludzi zwierząt po potopie? itd itd

Jak dla mnie jakoś to życie musiało powstać, i dla mnie to logiczne, że stworzeni jesteśmy przez jakiegoś Stwórcę( dla CURRY nielogiczne, ale to inna bajka :)
A dlaczego ludzie nie mieliby żyć setki lat skoro byli tak blisko doskonałości...
ITD
Dla mnie to będzie logiczne, dla Was nie :(
I na tym ten temat znów się skończy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

Wybacz ale logiki tu nie ma za grosz ;)

bo albo się wierzy wbrew logice - pochodzenie miliardów istot ludzkich od jednej pary
albo kierując się logiką nie wierzy się w to, bo genetycznie, czasowo jest to nie możliwe do zrealizowania

Odnośnik do komentarza

Hej :-)

Helena tak, we wrześniu tego roku ;-) a to wg Ciebie niedawno? :D:D Ja nie pracuje i przez choroby z domu nie wychodzę to mi się dluzy. No ale postanowienie jest żeby raz w tyg wyjść. Zobaczymy czy się uda. Niania sobie świetnie z dwojka poradziła. Jak wróciliśmy to smacznie spali:love:

cześć aśka::):

Iszmaona nie da rady objąć Trójcy rozumem. A jutro idę na Masze uzdrawiajaca z wylaniem darów Ducha Św. Ducha Św. Nie da sie objąć rozumem.
Zastanawiałam się ostatnio - jest taki fr. Już nie pamiętam w której ewangelii że grzech przeciw Duchowi św Nie będzie wybaczony.Jak sprawdze to napisze dokl.

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...