Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

jbio
1 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

2 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!

3 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy

4 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić

5 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie

6. Nie będziesz zabijał

7 Nie będziesz cudzołożył

8 Nie będziesz kradł

9 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

10 Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego

Czyli sie zgadza.
Usunięto w KK 2 a 10 podzielono.

jbio

JADZIK ja wiem, że Ty na ostatnich nogach, ale jak to jest u Was?

No właśnie kiedyś o tym wspominałam, że u nas zauważono że katechizm KK naucza inaczej niż jest w biblii Tysiąclecia, pod którą podpisał się JPII... Tak jak piszesz, pominięto przykazanie o robieniu rzeźb i rozdzielono to o pożądaniu na dwa, a przecież jeden werset. Bardzo ważne jest dla nas to drugie przykazanie z dekalogu, i obrazów oraz rzeźb u nas nie uświadczysz, bo nie zgodne z Prawem i uznawane jest za bałwochwalstwo. Tak to jest u nas. A moja babcia (katoliczka), powiedziała mi po ślubie u zielonoświątkowców na jakim była, że ślub w sali bez obrazów, to jest nieważny :Oczko:

Ale ten temat jest tak samo trudny jak temat trójcy:36_11_20:

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

curry
No ja bym przyjęła to jako super pomysł pod warunkiem, że religia oznaczałaby naukę o WSZYSTKICH religiach, wyznaniach, światopoglądach itp. Takie kompendium wiedzy na temat. Bez dyskryminowania żadnej strony.

wtedy musiałby się zmienić program nauczania i powinien być wprowadzony nowy przedmiot własnie religioznawstwo.i to byłoby fajne. uważam, że matura z religii to trochę dziwne, jeśli chodzi, że na przykład ktoś chce iść na teologię to niech tam będzie egzamin z KK, ale w szkole średniej nie powinno być możliwości zdawania tylko matury tylko z KK.

agusia20112
Emilka dziś zalicza 10 przykazań....i za nic nie kapuje co to "nie cudzołóż"

może to i lepiej;)

a co do tych wyciętych czy rozdzielonych przykazań, w sumie nie mam pojęcia na ten temat nic. musiałabym jakiegoś księżulka podpytać;)

Jadzik no taki ślub to faktycznie nie ważny..;):sofunny:
a swoją drogą to jak się obserwuje ludzi w kościele, to oni nie klękają przed Bogiem w tabernakulum najczęściej, a właśnie przed obrazami, rzeźbami.. i potrafią tyłem do tabernakulum się odwrócić. ale tu znowu wychodzi ten brak wiedzy o których mówiłyśmy wcześniej.

pozdrawiam! miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza

I tutaj własnie dostrzegam duży problem. 8 latki przystepują do sakramentu komunii, uczą się rzeczy których nie są w stanie pojąć, których nikt im nie tłumaczy, bo są za małe. Pozostaje więc kucie na pamięć. Gdzie tu logika?

Yvone nie zauwazyłam, zeby ktoś się odwracał tyłem do tabernakulum, w moich kościołach (wydawało mi sie ze we wszystkich), ołtarze, obrazy itp zawsze sa ustawione względem tabernakulum, tak by nie odwracać się do niego plecami.

Tez nie rozumiem dlaczego KK zezwala na czczenie wizerunków, wbrew PŚ. ITruth przyjdziesz z pomocą?

Odnośnik do komentarza

iszmaona u mnie w rodzinnej parafii tabernakulum jest w kaplicy w nawie bocznej i tamtędy ludzie przechodzą obojętnie, a przed obrazem padają na kolana i tabernakulum mają za plecami.
napisałam to trochę z przekąsem, bo faktycznie jeśli chodzi o oddawanie czci obrazom i rzeźbą to w katolickich kościołach to jest zjawisko często spotykane;)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
agusia20112
odpowiedziałam,że nie wolno zostawiać żony/męża samego
nie uważam żeby 8 łatce można było tłumaczyć o co w tym chodzi
a ksiądz też nie tłumaczy tych zagadnień

tak myslę że za wcześnie na to

Aga cudnie sobie poradziłaś :)
Nie wiem czy bym na to wpadła :36_11_13: :)

trochę myślałam co powiedzieć,bo sama jestem po rozwodzie więc tłumaczenie"o nowym związku "odpadało.....powiem szczerze ,że powinny być w książce do religii wytłumaczenia odpowiednie dla wieku
8 latek o wielu sprawach dorosłych nie ma pojecia

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

wczoraj jeszcze uzupełniłam wyjaśnienie o to że w przykazaniach chodzi o to by godnie,dobrze zyć,nie krzywdzić nikogo celowo,nie wyśmiewać się z kolegów-którzy sa inni,pomagać starszym i rodzicom,modlić się i chodzić do kościoła,że w rodzinie wszyscy powinni się szanować .nie wiem jak jeszcze na poziomie Emilki mogłabym jej to wytłumaczyć

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
I tutaj własnie dostrzegam duży problem. 8 latki przystepują do sakramentu komunii, uczą się rzeczy których nie są w stanie pojąć, których nikt im nie tłumaczy, bo są za małe. Pozostaje więc kucie na pamięć. Gdzie tu logika?

Kolejna różnica między KK a nami to, że my nie mamy czegoś takiego jak komunia, bo i nawet nie wiem dlaczego miałoby to być.
I dlaczego dzieci, skoro Jezus wybrał 12 i im powiedział czyńcie to na moją Pamiątkę...ale nie dzieciom.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

[quote=jbioI dlaczego dzieci, skoro Jezus wybrał 12 i im powiedział czyńcie to na moją Pamiątkę...ale nie dzieciom.

wybrał 12 najwierniejszych. A słowa czyńcie to na moją pamiątkę (w zalezności od interpretacji) są/mogą byc kierowane do wszystkich wiernych, nie tylko do tej 12.

Odnośnik do komentarza

W KK jest wielu członków i jakoś to usystematyzowali, zę hurtowo (przepraszam za to wyrażenie) przyjmuje się sakramenty, jak chrzest, bierzmowanie (przyjęcie Ducha o którym pisałam kiedyś), a to powinno wynikać z wnętrza/chęci każdego z nas kiedy na prawdę jesteśmy na to gotowi. Jednak przy takiej ilości ludzi jak w KK ciężko by to było chyba zorganizować, tak myślę. A u nas, jak nas jest 200osób w Polsce, to jakoś łatwiej, każdy z osobna przygotowuje się do chrztu, zbiera się grupy i chrzci się w okresie letnim (ze względów organizacyjnych, bo w rzece:D), ale każdy z osobna wyraża swoja chęć kiedy jest gotowy ::):

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona
I tutaj własnie dostrzegam duży problem. 8 latki przystepują do sakramentu komunii, uczą się rzeczy których nie są w stanie pojąć, których nikt im nie tłumaczy, bo są za małe. Pozostaje więc kucie na pamięć. Gdzie tu logika?

Kolejna różnica między KK a nami to, że my nie mamy czegoś takiego jak komunia, bo i nawet nie wiem dlaczego miałoby to być.
I dlaczego dzieci, skoro Jezus wybrał 12 i im powiedział czyńcie to na moją Pamiątkę...ale nie dzieciom.

co to komunia:

Eucharystia ((gr.) εὐχαριστία (eucharistía) dziękczynienie) lub Wieczerza Pańska, Sakrament Ołtarza, Msza św., Komunia Święta, Najświętszy Sakrament, Najświętsza Ofiara – uroczysta celebracja Ostatniej Wieczerzy, uczty paschalnej, którą Jezus spożył przed swoją zbawczą męką, śmiercią i zmartwychwstaniem i którą chrześcijanie sprawują wypełniając polecenie Mistrza: To czyńcie na moją pamiątkę (Łk 22,19

dalczego dzieci?

Mówił o niej św. Tomasz z Akwinu: "Kiedy dzieci zaczynają już dochodzić do pewnego używania rozumu, tak że mogą się przejąć czcią względem Eucharystii, można im tego sakramentu udzielić".
Możliwość taką dopuścił Pius X w dekrecie Quam singulari z 1910 o Komunii świętej dzieci. Dziecko może przyjąć Komunię świętą, jeżeli potrafi odróżnić chleb zwykły od Chleba Eucharystycznego i wierzy, że przyjmując Komunię świętą przyjmuje Chrystusa. Przed I Komunią świętą wymagana jest zawsze spowiedź dziecka.
"Duszpasterska decyzja o wczesnej Komunii świętej warta jest pochwały i przypomnienia" (Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy!, s. 83).

Odnośnik do komentarza

Helena dziękuję, aczkolwiek i tak nie rozumiem. Dzieci w wieku 8 lat nie wiedzą po co, o co na co. Jak na razie górą są prezenty dostawane podczas komunii.

Iszamona masz rację, że dał 12 a dzisiaj dzieci też mogą dostać tą komunię, ale sama pisałaś , że one tego nie rozumieją...

Podobnie jak małe dzieci nie rozumieją co to chrzest-ale to moje zdanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Helena dziękuję, aczkolwiek i tak nie rozumiem. Dzieci w wieku 8 lat nie wiedzą po co, o co na co. Jak na razie górą są prezenty dostawane podczas komunii.

ja zostalam tak przygotowana do komuni,ze prezenty to byl tylko dodatek:D
mily,ale dodatek:wink:

no ale kiedy to bylo:D
jakies dwie dekady temu:lol:

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Tez nie rozumiem dlaczego KK zezwala na czczenie wizerunków, wbrew PŚ. ITruth przyjdziesz z pomocą?

Muszę się przyznać, zę jak byłam w KK nie wiedziałam jak w PŚ brzmi 10 przykazań... Jakoś do Pisma się nie zaglądało, ale co ja wtedy zbuntowana nastolatka byłam :Oczko: I jak na jakimś spotkaniu już chyba jeszcze u zielonoświatkowców, na jakim byłam z moim jeszcze nie mężem usłyszanym brzmienie dekalogu z Pisma, to doznałam nie małego szoku... To był jeden z większych powodów jaki odwiódł mnie od KK definitywnie.

Odnośnik do komentarza

agisua byłaś zainteresowana tematyką aniołów- wczoraj wpadł mi wręce 2 miesięcznik "któż jak Bóg" o aniołach i życiu duchowym można go dostać nawet w niektórych empikach lub prenumerować wychodzi 30zł rocznie jak będziesz zainteresowana dam ci namiary na priv.

jbio do Papieża mi baardzo daleko do pięt mu nie dorastam i nie mam zamiaru nawet .
A właśnie się ukazała jego książka o dzieciństwie Jezusa z Nazaretu 1 cześć z 3 może być ciekawa.

jbio
jeszcze nie wiem czy wiesz ale twoja organizacja popierała hitlera i III rzeszę- jak będę miała czas to może wkleję oficjalny list organizacji św jehowy z Niemiec wyrażający pełne poparcie dla rzeszy a prezes twojej organizacji został nawet skazany za szpiegostwo na rzecz Niemiec
I faktycznie teologi nie studiowałam to nie dla mnie wiem tylko tyle ile przeczytam ale nie w internecie bo to niezbyt pewne źródło- raczej książki i czasopisma np "Miłujcie się" - bardzo ciekawe i godne polecenia można wiele interesujących rzeczy się dowiedzieć i propagują czystość przed i także małżeńską ;)

Ktoś pisał, że hitlerowcy to byli katolicy - ja mam info że Hitler był zafascynowany plemionami pogańskimi Druidami, itp , w hitlerowskich twierdzach odnajdowano ślady że zajmowali się okultyzmem, wywoływaniem duchów i to potwierdzają nawet obecne egzorcyzmy.. a że Papież pożyczył w czasie ii wojny światowej żydom 15kg złota dla hitlerowców które były wymuszone to nie świadczy o tym że miał powiązania z Hitlerem wręcz przeciwnie- jak będziecie zainteresowane mogę kiedyś to opisać to ma związek z tym rabinem Rzymu który się z resztą nawrócił na chrześcijaństwo.
właśnie mnie zaciekawił hinduizm jak oni to wszystko postrzegają okazuje się, że to zależy od jogina, mistrza co uzna za stosowne- więc każdy mnich może wyznawać co innego.. to raczej filozofia niż religia tak wg mnie.

Jadzik akurat w tej gazecie o aniołach czytałam o tym co mówisz - nie wódź nas na pokuszenie - inaczej nie poddawaj nas próbie. Bóg dopuszcza do nas próby wiary jak np u Hioba to jest na tej zasadzie . A ksiądz mi to tak tłumaczył że szatan jest jak ten pies na smyczy poszczeka czasem ugryzie ale tylko na tyle na ile mu bóg tą smycz poluzuje.

Z badania dzisiaj nici bo jestem przed okresem i mam przyjść po .. :<

Odnośnik do komentarza

jadzik
iszmaona
Tez nie rozumiem dlaczego KK zezwala na czczenie wizerunków, wbrew PŚ. ITruth przyjdziesz z pomocą?

Muszę się przyznać, zę jak byłam w KK nie wiedziałam jak w PŚ brzmi 10 przykazań... Jakoś do Pisma się nie zaglądało, ale co ja wtedy zbuntowana nastolatka byłam :Oczko: I jak na jakimś spotkaniu już chyba jeszcze u zielonoświatkowców, na jakim byłam z moim jeszcze nie mężem usłyszanym brzmienie dekalogu z Pisma, to doznałam nie małego szoku... To był jeden z większych powodów jaki odwiódł mnie od KK definitywnie.

no a jak brzmi dekalog z pisma?

Odnośnik do komentarza

Helena
jbio
Helena dziękuję, aczkolwiek i tak nie rozumiem. Dzieci w wieku 8 lat nie wiedzą po co, o co na co. Jak na razie górą są prezenty dostawane podczas komunii.

ja zostalam tak przygotowana do komuni,ze prezenty to byl tylko dodatek:D
mily,ale dodatek:wink:

no ale kiedy to bylo:D
jakies dwie dekady temu:lol:

no moja komunia też odbyła się wiele lat temu,ale pamiętam, że czułam wielkie przejecie tym co się ma wydarzyć i prezenty także były tylko miłym dodatkiem.
Myślę, ze tutaj nie tylko rola w tym księdza i katechetów, ale głównie rodziców żeby dziecko jak najwięcej rozumiało i prawdziwie przeżyło tę uroczystość.

Odnośnik do komentarza

Insana

Ktoś pisał, że hitlerowcy to byli katolicy - ja mam info że Hitler był zafascynowany plemionami pogańskimi Druidami, itp , w hitlerowskich twierdzach odnajdowano ślady że zajmowali się okultyzmem, wywoływaniem duchów i to potwierdzają nawet obecne egzorcyzmy.. a że Papież pożyczył w czasie ii wojny światowej żydom 15kg złota dla hitlerowców które były wymuszone to nie świadczy o tym że miał powiązania z Hitlerem wręcz przeciwnie- jak będziecie zainteresowane mogę kiedyś to opisać to ma związek z tym rabinem Rzymu który się z resztą nawrócił na chrześcijaństwo.
właśnie mnie zaciekawił hinduizm jak oni to wszystko postrzegają okazuje się, że to zależy od jogina, mistrza co uzna za stosowne- więc każdy mnich może wyznawać co innego.. to raczej filozofia niż religia tak wg mnie.

daj zrodlo,chetnie poczytam:wink:

o Adolfie z wirtualnej encyklopedii "wiki":D

Hitler dorastał w rodzinie katolickiej. W roku szkolnym 1897-1898 uczęszczał jako dziecko do szkoły przy zakonie benedyktynów, gdzie był prymusem w swojej klasie, otrzymując 12 najwyższych ocen na końcu roku. Został bierzmowany 22 maja 1904, śpiewał także w chórze prowadzonym przez zakonników.Po opuszczeniu domu rodzinnego nigdy nie uczęszczał na msze, ani też nie przyjmował katolickich sakramentów. Istnieją jednak fotografie, świadczące o tym, że Hitler nie zerwał więzi z Kościołem katolickim (m.in. Hitler wychodzący z kościoła w Wilhelmshaven). W publicznych wystąpieniach, zwłaszcza w początkowym okresie działalności, Hitler często pozytywnie wypowiadał się o chrześcijańskiej kulturze Niemiec. Wg niektórych źródeł, przez dalszą cześć życia odnosił się do religii z niechęcią, aż po wrogość. Christa Schroeder, sekretarka Hitlera, wspomniała w swych wydanych po latach pamiętnikach: "Hitler nie był przywiązany do Kościoła. Uważał religię chrześcijańską za przeżytek, obłudny wynalazek służący do uzależniania ludzi". Nicolaus von Below, adiutant Hitlera, napisał o postawie religijnej Hitlera w swych wydanych po latach wspomnieniach: "Nigdy nie zauważyłem u niego żadnych oznak pobożności (...)". Wspominał także, że Hitler wygłaszał publicznie "pogróżki pod adresem Kościołów". Inny autor twierdzi, że Hitler "bez opanowania dawał się ponosić nienawiści do Żydów, księży, socjaldemokratów, Habsburgów". Istnienie u Hitlera planu rozprawienia się z chrześcijaństwem potwierdza Werner Maser, który przytacza jego słowa na ten temat. Stwierdził on mianowicie, że jeśli chodzi o kościół katolicki, to pewnego dnia trzeba będzie "wytrzebić go siłą". Traktował go jako konkurenta, ale jednocześnie realną siłę, z którą tymczasowo należy się liczyć – stały za nim bowiem znaczące warstwy niemieckiego społeczeństwa. Plany Hitlera dotyczące rozprawienia się z religią potwierdza również były dygnitarz hitlerowski, Hermann Rauschning, który wspominał pewną wypowiedź Hitlera na temat Kościoła i masonerii. Hitler miał powiedzieć: "Teraz my jesteśmy najsilniejsi i dlatego usuniemy jednych i drugich, zarówno Kościół jak i masonerię".
Hitler prezentował poglądy bliskie agnostycyzmowi. Jednym z mistrzów życia duchowego był dla Hitlera Schopenhauer, który uważał, że chrześcijaństwo jako światopogląd nie jest tworem Objawienia, lecz zostało zmontowane z koncepcji starożytnych religii pogańskich, indyjskich, egipskich i wschodnich, zwłaszcza buddyzmu. Jeden z biografów dyktatora, były dygnitarz hitlerowski, w swych wspomnieniach opisał stosunek Hitlera do Opatrzności: "Gdzie jednak jest Bóg, o którym wielokrotnie wspomina w swoich tyradach Hitler, nazywając go Opatrznością i Wszechmogącym? Bóg to człowiek piękny, człowiek boski, (...). Bóg to sam Hitler". Ponadto Hitler wierzył w idee Arthura de Gobineau, mówiące o międzyrasowej walce o przetrwanie. Gobineau opisał rasę aryjską, jako tę, którą Opatrzność wybrała do niesienia pochodni cywilizacji. W koncepcji Hitlera Żydzi byli wrogami wszelkiej cywilizacji.
Publicznie, kwestie religijne traktował w sposób instrumentalny, użyteczny dla swej polityki. Chwalił chrześcijańskie dziedzictwo, niemiecką kulturę chrześcijańską i wiarę w Jezusa Chrystusa. Jednocześnie w swoich przemówieniach i publikacjach podkreślał, że chrześcijaństwo jest jego główną motywacją do antysemityzmu. Oznajmił też, że: "Jako chrześcijanin nie mam powinności do bycia oszukiwanym, ale mam powinność do bycia wojownikiem o prawdę i sprawiedliwość". Dualizm oficjalnych i nieoficjalnych postaw oraz obsesje antyżydowskie i antyklerykalne potwierdzają relacje z ostatnich lat jego życia, kiedy to wspominał motyw tzw. judeochrześcijaństwa, wskazując na żydowskie wpływy w wierzeniach chrześcijańskich. W szczególności podkreślał to w wypowiedziach krytycznych względem Watykanu.
Co więcej, na potrzeby nazizmu został stworzony specjalnie spreparowany system wierzeń, oparty na terminologii chrześcijańskiej – tzw. "pozytywne chrześcijaństwo". Został on oczyszczony z wszelkich obiekcji, jakie Hitler wysuwał wobec chrześcijaństwa, a Jezus przedstawiany był w nim jako bojownik antyżydowski. W SS promowany był ideał Niemca wierzącego w Boga, ale oderwanego od konkretnego wyznania. Hitler często wyrażał się w duchu darwinizmu: "Wyższa rasa podporządkowuje sobie niższą rasę... prawo, które widzimy w naturze, i które możemy uważać za jedyne wyobrażalne prawo."; "Wyzwoliłem Niemcy od głupich i poniżających mitów sumienia i moralności... Wyszkolimy młodych ludzi, przed którymi świat będzie drżał. Chcę młodych ludzi zdolnych do przemocy – władczych, nieustępliwych i okrutnych."
Spośród wyznań chrześcijańskich Hitler faworyzował protestantyzm, który jest najbardziej otwarty na reinterpretację. W odróżnieniu od innych prominentów nazistowskich nie skłaniał się ku wierzeniom ezoterycznym, neopogaństwu i okultyzmowi. Wyśmiał je w "Mein Kampf". Wyrażał uznanie dla islamskiej tradycji militarnej. W prywatnej rozmowie z osobą zaufaną miał wyrazić opinię:
Religia mahometańska pasowałaby do nas dużo bardziej niż chrześcijaństwo. Dlaczego musiało to być chrześcijaństwo z jego potulnością i słabością...".
28 kwietnia 1945 roku, w obliczu kapitulacji Niemiec, Hitler wezwał księdza i w obecności świadków, m.in. swojej sekretarki Traudl Junge, zawarł ślub z Ewą Braun.

..

Odnośnik do komentarza

Insana Hitler jak pisałaś bardzo interesował się wszystkim paranormalnym,bardzo wierzył w istoty z innej planety,i starożytne przekazy o nieśmiertelności
na początku był blisko kościoła ale szybko to sie zmieniło

nie ulega jednak wątpliwości ,że wśród nazistów byli oddani katolicy,ale i inni wyznawcy też...byli to ludzie i co za tym idzie mieli różne wyznania

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

nie cudzołóż to się tyczy fizycznego nie robienia tego a nie pożądaj to aby w myślach być yg czystym bo jest napisane że kto w myślach dopuścił się czynu nieczystego to tak jakby zrobił to na żywo- tak wg mnie i to jest ta różnica a jak jest w Piśmie czy to ma znaczenie ważne jest aby to rozróżnić aby ludzie wiedzieli.
A 10 przykazanie jest napisane skrócone żeby nie mówić nie pożądać żadnej rzeczy bliźniego swego.. to chyba dla mnie jest oczywiste że to skrót

Ale mnie ciekawi Jadzik i czekam na odpowiedź. :)
O ile nie jesteś na porodówce :)

A Jadzik jeszcze jedno - Jezus krytykował zbytnie analizowanie, trzymanie się Pisma i powiedział jasno że najważniejsza jest generalnie miłość a czy jest coś napisane dosłownie w piśmie czy tylko w przenośni i trzeba się tego domyślić to nie ma znaczenia bynajmniej dla Jezusa. Tak ja to odbieram

Odnośnik do komentarza

INSANA już kiedyś Tobie pisałam, że nie jestem zainteresowana bredniami jakie wklejasz na temat Św. Ty wiesz swoje, ja swoje, jednak ja Twojej religii nie szkaluję wklejaniem jakiś wypocin kogoś tam, ...
A przykazania w/g PŚ wkleiłam -zaczerpnięte z Biblii Tysiąclecia- poświadczone przez Jadzik :)

Co do Papieża, wiem, że Ci daleko , ale Twoja wypowiedź zabrzmiała, że przecież ja wiedziałam wcześniej niż Papież, też mi nowości :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Insana
jadzik
iszmaona
Tez nie rozumiem dlaczego KK zezwala na czczenie wizerunków, wbrew PŚ. ITruth przyjdziesz z pomocą?

Muszę się przyznać, zę jak byłam w KK nie wiedziałam jak w PŚ brzmi 10 przykazań... Jakoś do Pisma się nie zaglądało, ale co ja wtedy zbuntowana nastolatka byłam :Oczko: I jak na jakimś spotkaniu już chyba jeszcze u zielonoświatkowców, na jakim byłam z moim jeszcze nie mężem usłyszanym brzmienie dekalogu z Pisma, to doznałam nie małego szoku... To był jeden z większych powodów jaki odwiódł mnie od KK definitywnie.

no a jak brzmi dekalog z pisma?

jbio podawała kilka postów dalje, ale proszę ::): Z Biblii Tysiąclecia

Wj 20,01 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
Wj 20,02 ”Ja jestem Pan, twój Bóg, który cie wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
Wj 20,03 1Nie bedziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
Wj 20,04 2Nie bedziesz czynił zadnej rzezby ani zadnego obrazu tego, co jest na niebie
wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemia!
Wj 20,05 Nie bedziesz oddawał im pokłonu i nie bedziesz im słuzył, poniewaz Ja Pan,
twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze wystepek ojców na synach
do trzeciego i czwartego pokolenia wzgledem tych, którzy Mnie nienawidza.
Wj 20,06 Okazuje zas łaske az do tysiacznego pokolenia tym, którzy Mnie miłuja i
przestrzegaja moich przykazan.
Wj 20,07 3 Nie bedziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyz Pan
nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
Wj 20,08 4Pamietaj o dniu szabatu, aby go uswiecic.
Wj 20,09 Szesc dni bedziesz pracowac i wykonywac wszystkie twe zajecia.
Wj 20,10 Dzien zas siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie mozesz przeto
w dniu tym wykonywac zadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja
córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec,
który mieszka posród twych bram.
Wj 20,11 W szesciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemie, morze oraz wszystko, co
jest w nich, w siódmym zas dniu odpoczał. Dlatego pobłogosławił Pan dzien
szabatu i uznał go za swiety.
Wj 20,12 5Czcij ojca twego i matke twoja, abys długo zył na ziemi, która Pan, Bóg
twój, da tobie.
Wj 20,13 6Nie bedziesz zabijał.
Wj 20,147 Nie bedziesz cudzołozył.
Wj 20,15 8Nie bedziesz kradł.
Wj 20,169 Nie bedziesz mówił przeciw blizniemu twemu kłamstwa jako swiadek.
Wj 20,1710 Nie bedziesz pozadał domu blizniego twego. Nie bedziesz pozadał zony blizniego
twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego
osła, ani zadnej rzeczy, która nalezy do blizniego twego”.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...