Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

IWA23
Odpowiedź: „Trójca” to termin, którego nie ma w Biblii, ale używamy go do opisania tego, co wyraźnie wynika z nauczania Pisma Świętego na temat Boga. Biblia mówi jasno o Bogu Ojcu, Bogu Synu (Jezusie Chrystusie) i Bogu Duchu Świętym, a zarazem równie jasno pokazuje, że chodzi o jednego Boga. Rdzeń „Trój” oznacza trzy, a cząstka „ca” przywołuje ideę całości, jedności, stąd „Trójca” to „trzech w jedności”. To określenie wyraża prawdę o Bogu objawioną w Biblii, że istnieje On w trzech „Osobach”, które dzielą tę samą istotę boskości.
Wg mnie to osoby które dzielą tę samą istotę boskości to są tzw jednością czyli równe.

o tu trochę jaśniej to opisane

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
No ale to nie jest tak, że Jezus został zesłany na ziemie? A To by oznaczało, że był, tyle że nie na ziemi ;)
Jbio odpowiesz na moje pytanie, bo chyba pominęłaś a chcę się czegoś dowiedzieć.

Przepraszam, za dużo tego było, i już nie wiem na co odpowiadałam.

Masz całkowitą rację, Jezus został zesłany na ziemię. Jego narodziny można nazwać cudem, gdyż jak mówią ewangelię Maria została napełniona duchem świętym , i poczęła syna i dała mu na imię Jezus.

Jezus przed przyjściem na ziemię mieszkał razem swoim Ojcem w niebie. Był jego pierwszym stworzonym dziełem. Dlatego jest tez w Biblii nazwany pierworodnym.
Nazwano go też jednorodzonym, gdyż sam Bóg go stwarzał bez pomocy nikogo innego. Natomiast Jezus był juz obecny przy stwarzaniu świata, a wcześniej aniołów i.t.d.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

IWA23
ITruth
IWA23

Ja tu tego nie rozumiem w stworzeniu świata brała cała trójca,ale świat był przed Jezusem (synem)...
Syn od ojca,duch od syna i ojca to jak razem stworzyli świat.

A Jezus BYŁ zanim został posłany na ziemię. Jako Bóg przyjął ludzką naturę, ale był od zawsze.

W ewangelii Jana jest napisane już w pierwszych słowach "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo"

To proszę daj mi,znajdź mi fragment albo jakiś artykuł gdzie jest bardziej wyjaśnione o tej trójcy bo z tego co przedstawiłaś to te wszystkie osoby są jako jedna osoba ale z cytatów wynika że duch był przed Synem a niby od niego pochodzi.
Ja nie chcę podważać trójcy ja tylko chcę zrozumieć,chciała bym przeczytać coś co pozwoli mi to wszystko zrozumieć.

Sprawa dogmatu o Trójcy Świętej jest chyba najtrudniejszym jaki mogłyśmy poruszyć.
I oczywiście jest to dogmat, który wspólnota Jbio odrzuca.

.:ILG:. - Czytelnia: Trójca Święta

Odnośnik do komentarza

IWA23
ITruth
jbio

czyli nie mogą być sobie wszyscy trzej równi, a tak uczy Trójca.
A co powiesz o wylaniu ducha świętego w dniu pięćdziesiątnicy 33 r.n.e.?
Jak to rozumieć?
Może tak, że duch święty to czynna moc Boża, którą sie posługiwał np. do stwarzania, do namaszczania królów itd.
Jak więc może sie jego moc równać z wielką osobą Boga?

Ojciec, Syn i Duch różnią się między sobą - jedna Osoba nie jest drugą. Ale mają tę samą naturę, przymioty i wspólne działanie. Różnią się pochodzeniem - Ojciec od nikogo nie pochodzi, Syn pochodzi od Ojca, a Duch od Ojca i Syna.

Ojciec nie posługuje się mocą Ducha w sposób przez Ciebie opisany. W stworzeniu świata brała udział cała Trójca , człowiek jest stworzony na obraz Boży (" A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam" Rdz 1,26), podczas chrztu Jezusa w Jordanie objawia się cała Trójca - Jezus stoi na brzegu, Ojciec daje świadectwo słowem, a Duch unosi się nad Jezusem w postaci gołębicy (symbol).

Pięćdziesiątnica? Sam Jezus mówił, że po Jego śmierci Ojciec ześle Ducha, by Ten umacniał ich.

Chrztu tez udziela się "W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego"

Ja tu tego nie rozumiem w stworzeniu świata brała cała trójca,ale świat był przed Jezusem (synem)...
Syn od ojca,duch od syna i ojca to jak razem stworzyli świat.

agusia20112
jbio
IWA23

Ja tu tego nie rozumiem w stworzeniu świata brała cała trójca,ale świat był przed Jezusem (synem)...
Syn od ojca,duch od syna i ojca to jak razem stworzyli świat.

IWA to jest nas dwie, ja też nie rozumiem.

ha też sie głubię

ktoras juz z Dziewczyn napisala
ze Jezus zostal na ziemie-znaczy ze on byl wtedy kiedy powstawal swiat

Odnośnik do komentarza

agusia20112
IWA23
Odpowiedź: „Trójca” to termin, którego nie ma w Biblii, ale używamy go do opisania tego, co wyraźnie wynika z nauczania Pisma Świętego na temat Boga. Biblia mówi jasno o Bogu Ojcu, Bogu Synu (Jezusie Chrystusie) i Bogu Duchu Świętym, a zarazem równie jasno pokazuje, że chodzi o jednego Boga. Rdzeń „Trój” oznacza trzy, a cząstka „ca” przywołuje ideę całości, jedności, stąd „Trójca” to „trzech w jedności”. To określenie wyraża prawdę o Bogu objawioną w Biblii, że istnieje On w trzech „Osobach”, które dzielą tę samą istotę boskości.
Wg mnie to osoby które dzielą tę samą istotę boskości to są tzw jednością czyli równe.

o tu trochę jaśniej to opisane
AGUŚ ale ITRUTH jasno zaprzeczyła, że są one równe.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
agusia20112
IWA23
Odpowiedź: „Trójca” to termin, którego nie ma w Biblii, ale używamy go do opisania tego, co wyraźnie wynika z nauczania Pisma Świętego na temat Boga. Biblia mówi jasno o Bogu Ojcu, Bogu Synu (Jezusie Chrystusie) i Bogu Duchu Świętym, a zarazem równie jasno pokazuje, że chodzi o jednego Boga. Rdzeń „Trój” oznacza trzy, a cząstka „ca” przywołuje ideę całości, jedności, stąd „Trójca” to „trzech w jedności”. To określenie wyraża prawdę o Bogu objawioną w Biblii, że istnieje On w trzech „Osobach”, które dzielą tę samą istotę boskości.
Wg mnie to osoby które dzielą tę samą istotę boskości to są tzw jednością czyli równe.

o tu trochę jaśniej to opisane
AGUŚ ale ITRUTH jasno zaprzeczyła, że są one równe.

nic takiego nie napisałam.

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona
No ale to nie jest tak, że Jezus został zesłany na ziemie? A To by oznaczało, że był, tyle że nie na ziemi ;)
Jbio odpowiesz na moje pytanie, bo chyba pominęłaś a chcę się czegoś dowiedzieć.

Przepraszam, za dużo tego było, i już nie wiem na co odpowiadałam.

Masz całkowitą rację, Jezus został zesłany na ziemię. Jego narodziny można nazwać cudem, gdyż jak mówią ewangelię Maria została napełniona duchem świętym , i poczęła syna i dała mu na imię Jezus.

Jezus przed przyjściem na ziemię mieszkał razem swoim Ojcem w niebie. Był jego pierwszym stworzonym dziełem. Dlatego jest tez w Biblii nazwany pierworodnym.
Nazwano go też jednorodzonym, gdyż sam Bóg go stwarzał bez pomocy nikogo innego. Natomiast Jezus był juz obecny przy stwarzaniu świata, a wcześniej aniołów i.t.d.

To co teraz napisałaś już potwierdza o tej trójcy bo piszesz że jezus już był że był pierwszym dziełem boga czyli to wszystko to jest to samo co pisała Itruth tylko inaczej przedstawione ty przedstawiasz go tylko jako syna a ona jako jednego z trójcy.

Odnośnik do komentarza

ITruth
jbio

czyli nie mogą być sobie wszyscy trzej równi, a tak uczy Trójca.
A co powiesz o wylaniu ducha świętego w dniu pięćdziesiątnicy 33 r.n.e.?
Jak to rozumieć?
Może tak, że duch święty to czynna moc Boża, którą sie posługiwał np. do stwarzania, do namaszczania królów itd.
Jak więc może sie jego moc równać z wielką osobą Boga?

Ojciec, Syn i Duch różnią się między sobą - jedna Osoba nie jest drugą. Ale mają tę samą naturę, przymioty i wspólne działanie. Różnią się pochodzeniem - Ojciec od nikogo nie pochodzi, Syn pochodzi od Ojca, a Duch od Ojca i Syna.

Ojciec nie posługuje się mocą Ducha w sposób przez Ciebie opisany. W stworzeniu świata brała udział cała Trójca , człowiek jest stworzony na obraz Boży (" A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam" Rdz 1,26), podczas chrztu Jezusa w Jordanie objawia się cała Trójca - Jezus stoi na brzegu, Ojciec daje świadectwo słowem, a Duch unosi się nad Jezusem w postaci gołębicy (symbol).

Pięćdziesiątnica? Sam Jezus mówił, że po Jego śmierci Ojciec ześle Ducha, by Ten umacniał ich.

Chrztu tez udziela się "W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego"

NO WYBACZ ITRUTH JEŚLI SIĘ RÓŻNIĄ TO NIE SA TAKIE SAME I NIE SA SOBIE RÓWNE, no to chyba jasne, czy nie?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
A gdzie ja napisałam, że nie wierzę. Ja go w pełni uznaje jako SYNA BOŻEGO, i tylko jako Syna Bożego , a nie Boga.

nie, nie, nie napisałaś, ale tak jakoś wywnioskowałam, a jak już wspomniałam nie mam pojęcia o SJ, więc nie wiem co uznajecie a co nie, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza

dla mnie Jezus urodził sie jak już był świat
Maria niepokalano poczęła syna,i przecież w chwili narodzin byli ludzie-nikt ich nie przyją dla tego Maria rodziła w stajence

według niektórych Jazus nie został ukrzyżowany i żył nadal i miał rodzinę

mnie to bardzo ciekawi mimo ,iż wierząca tak jak katolicy nie jestem
ale wszystkie książki i filmy gdzie porusza się ten temat bardzo mnie wciągają

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Tu cytat o trójcy może któreś to bardziej wyjaśni
(...)Prawda o tajemnicy Trójcy Przenajświętszej jest dla nas o tyle istotna, że przedstawia Pana Boga, jakim jest sam w sobie. Pan Bóg jest jeden w swojej naturze, ale w trzech osobach. Osoby Boskie różnią się między sobą rzeczywiście tak, że jedna osoba nie jest osobą drugą. Nie różnią się jednak naturą ani też przymiotami, ani też działaniem, które jest wspólne. Mają wspólną naturę Bożą, wszystkie przymioty i działania Boże. Osoby różnią się między sobą jedynie pochodzeniem: Bóg Ojciec nie pochodzi od nikogo, Syn Boży pochodzi przez odwieczne i duchowe zrodzenie od Ojca, Duch Święty pochodzi przez wspólne tchnienie miłości Ojca i Syna. Pierwszą osobę wyróżnia ojcostwo, drugą osobę - synostwo, a trzecią - pochodzenie od Ojca i Syna. Tyle zdołała określić teologia katolicka na podstawie tekstów Pisma świętego i pism Ojców Kościoła.(...)

Odnośnik do komentarza

jbio
agusia20112
jezus jest Synem Bożym,ale nie Bogiem....ja tak to bym rozymiała

Ja jestem za. I kończe już ten temat,naprawdę :)

Kończysz, bo Agusia napisała tak jak Ty uważasz. Tak jet u Was, u katolików inaczej.
Ale szanujmy siebie wzajemnie i nie narzucajmy sobie, że tylko moja racja jest najlepsza i najważniejsza, bo po to tu piszemy, żeby czegoś się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...