Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

iwonek witaj w klubie tez jesteśmy w domowym kościele jak i moi rodzice :)

agusia widzę, że bardzo ci zależy żeby ukazać że nie miałam racji- a to już każdy sobie sam oceni czy miałam czy nie miałam i to nie moja racja tylko to co wiem na dany temat ;) i serio nie widzę żebym gdzieś kogoś obrażała więc jak coś o mnie piszesz to poproszę o dokładny odnośnik do moich wypowiedzi

co do ŚJ kolejny raz podkreślę, że jest to sekta(pochodzenia chrześcijańskiego- wszyscy chrześcijanie uznają 3 świętą jak ktoś nie uznaje nie jest chrześcijaninem proste ) ) i to jest główne zadanie aby ludzie zdali sobie z tego sprawę że są w sekcie i to nie atak tylko stwierdzenie faktów. nie można nazwać religia czegoś co zniekształca lub fałszuje co innego islam bo ma wspólne korzenie z chrześcijaństwem ale w pewnym momencie nie znali Jezusa i już nie poszli dalej ta droga podobnie jak żydzi

curry pisałaś że odeszłaś od Kościoła i generalnie zwątpiłaś bo ksiądz ci nie odpowiedział na religii gdyby ksiądz wiedział skąd wziął się bóg to sam by był bogiem..

ta książka która polecasz to hmm mi się śmiać trochę chce bo to trochę paranaukowa papka moim zdaniem ale jak ktoś chce niech czyta- nie bez powodu kilkaset osób po publikacji popełniło samobójstwo- ;)

ja dla odmiany polecam Michal Denton "ewolucja. Teoria w kryzysie"
Tajemnica powstania życia ; ch. thaxton, w. Bradley /

oraz film Expelled: no intelligence allowed - z tego co wiem powinien być w necie

2004r. prof. A.Flew- duchowy przywódca światowego ateizmu po 50 latach pracy naukowej wyznał swoją wiarę w istnienie Boga.... a to za przyczyna kody DNA
stw[B]ierdził tez że trzeba mieć niezwykle silna wiarę by być ateistą.

Laureat nagrody nobla John Eccles stwierdził że materia sama w sobie nie jest w stanie wytwarzać zjawisk psychicznych i nie ma przechodzenia energii fizycznej w psychiczna...

Religia a nauka — Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny

aa jeszcze agusia
to ze nie dochodzi do zapłodnienia to nie jest złe samo w sobie tylko w pewnym sensie czyli takim, że nie panuje człowiek nad swoimi popędami i jak mu się zachce a przecież mamy możliwość panowania nad swoim życiem i to w takim kontekście a nie że złe bo złe a jak zarodek obumiera to wiadomo, że jest to złe ( dla mnie oczywiście ) :D:D:D

jbio
ja się nie obrażam i czemu twierdzisz że nie chcesz się kłócić przecież po przyjacielsku do ciebie na priv napisałam no nie rozumiem ciebie jakaś uprzedzona jesteś ;)

Sekty, New Age, Manipulacja - Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji

Odnośnik do komentarza

ktoś tam pisał o praniu mózgu- faktycznie popełniłam błąd bo praniu mózgu są poddawani zazwyczaj więźniowie i mają świadomość tego że są więzieni i efekty prania mózgu mijają zazwyczaj k sekty używają właśnie psychomanipulacji wyżej macie odnośnik ciekawej stronki- delikwent nie zdaje sobie sprawy ze jest temu poddawany i to ta różnica subtelna a jakże ważna :P

ps. oczywiście każdy ma prawo być w sekcie ale ja osobiście jak by mój najlepszy przyjaciel czy znajomy był w sekcie to bym zrobiła wszystko aby go z niej wydostać właśnie z tego wzgledu że on nie wie tak naprawdę w czym się znajduje..

Odnośnik do komentarza

agusia20112
oglądałam teraz fajny program o ortodoksyjnych Kalwinistach z Holandii
kraj słynący z dalekoposunietych wolności gdzie zalegalizowano marihuanę,związki partnerskie itp a tu wspólnoty bardzo radykalnie przestrzegające zasad
bardzo surowe nakazy kładzie na nich religia-życie tylko praca i modlitwą
codzienna modlitwa,zakaz telewizji,internetu,muzyki nie kościelnej,zakaz kina,biegania,odwiedzania publicznych basenów,związków poza wspólnotą ,publicznych szkół,ubierania kolorowych ubrań

a jednak ludzie trwaja w tych wspólnotach,nawet młodzi deklarują kontynuowanie tradycji,
ale pewnie jak nie znają innego zycia to i nie mają pokus

nie znają innego życia to jedno, ale przede wszystkim od maleńkości mają prane mózgi. Nie przestrzeganie zasad wspólnoty - grzech.
Odmienność zdania - grzech.
Świat zewnętrzny - grzeszny.
Nie pozwalają na kontakty z ludźmi spoza wspólnoty, żeby nie tracić owieczek.

Czytałam niedawno autobiografię chłopaka, który wychowywany był w mormońskiej rodzinie w stanie Utah. Nie pamiętam tytułu w tej chwili, ale to jedna z mocniejszych pozycji jakie czytałam ostatnio. Autor krok po kroku pokazuje jak zastraszani przez duchowego przywódcę członkowie wspólnoty mają prane mózgi. Lider wymyśla coraz głupsze zasady a wszyscy mormoni tego odłamu z opuszczonymi głowami akceptują je panicznie bojąc się ognia piekielnego. Przy czym poligamia ( im więcej żon ma mężczyzna, tym bardziej podoba sie to bogu) jest obowiązkiem kazdego kto chce zostać zbawiony. 50 latkowie biora sosbie za żony 16 latki. Lider gwałci małych chłopców, a chłopcy zastraszeni milczą. Bunt jest równoznaczny z wykluczeniem poza nawias organizacji. W środowisku mormonów duszą się, ale odejść się boją, panicznie boją sie potępienia. Ponad to taki odszczepieniec zostaje pozbawiony rodziny (najczęściej), bliscy sie go wypierają. W "nowym świecie" traktowani są jak dziwadła, nie potrafią się w nim odnaleźć. Do starego juz nie należą (przynajmniej nie fizycznie, bo mentalnie nadal tam tkwią). efekt? Ćpają, piją, są duchowymi wrakami.

Czemu nie biegają? - pewnie zeby nie kusić skaczącym biustem, poza tym sport to adrenalina,buzowanie hormonów a to jest niewskazane.

Odnośnik do komentarza

Insana

co do ŚJ kolejny raz podkreślę, że jest to sekta(pochodzenia chrześcijańskiego- wszyscy chrześcijanie uznają 3 świętą jak ktoś nie uznaje nie jest chrześcijaninem proste ) ) i to jest główne zadanie aby ludzie zdali sobie z tego sprawę że są w sekcie i to nie atak tylko stwierdzenie faktów. nie można nazwać religia czegoś co zniekształca lub fałszuje co innego islam bo ma wspólne korzenie z chrześcijaństwem ale w pewnym momencie nie znali Jezusa i już nie poszli dalej ta droga podobnie jak żydzi

Insana, to ze wedlug wyznawcow kosciola katolickiego m.in. swiadkowie jehowy sa sekta(nie tylko dlatego ze nie uznaja swietej trojcy)
nie znaczy ze sa sekta

wyznanie swiadkow jehowy jest wpisany do rejestru kosciolow i innych zwiazkow wyznaniowych-czy ci sie podoba czy nie

to co piszesz to nie sa fakty:D
bo wedlug definicji

Fakt to zdarzenie,zjawisko,ktore rzeczywiscie mialo miejsce.

wiec na podstawie powyzszego faktem jest ze sj nie sa sekta

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Zaczęłam Was czytać wczoraj i w wolnych chwilach zeszło mi do dziś, bo faktycznie poruszane tematy bardzo ciekawe, ale i budzące skrajne emocje, co widać po Waszym zaangażowaniu i wymianie poglądów, zastanawianiu się "co by było, gdyby...". No i ilość stron imponująca. ::):

Mam dylemat, czy wracać do pierwszego pytania i niektórych poruszanych problemów, czy pozostać na etapie aktualnego problemu.

Żałuję, że odkryłam ten wątek dopiero wczoraj...

Odnośnik do komentarza

Insana nie przekonasz mnie,bo inaczej patrzymy na świat
ty widzisz niezdrowy popęd ,nad którym trzeba panować....a ja pożądanie do kogoś kogo w końcu kocham....nie chcę sie ograniczać w seksie do kalendarza,do planowania,stawiam na spontaniczność

kilka razy podawałam Ci nazwę leku i nie znalazłaś tam informacji o których mówisz

rozumiem obrone życia ,masz do tego prawo
ja tylko napisąłm ,że nie masz 100% dowodów medycznych ,że robię coś przeciwko zyciu

i jeszcze jedno bo znów ta sekta i sekta
nie słyszałam nigdzie żeby Świadkowie kogos molestowali,zamykali ,zmuszali do czegokolwiek....to wolni ludzie jak Ty i ja
to czemu chcesz ich "nawracać".....powiedz czemu akurat Oni ,jest wiele sekt

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Przyznaję bez bicia, że jestem kompletnie niezorientowana w temacie ŚJ.
Trafiłam na coś takiego na necie - przy czym zaznaczam, że to pewnie strona załozona przez ortodoksyjnych katolików. To nie moje opinie, jedynie zestawienie.

Porównanie nauki Świadków Jehowy z treścią Pisma Świętego

Dzięi Iszamona, już dawno sie tak nie uśmiałam :)
Jeśli chcecie moge później Wam przedstawić w skrócie kilka różnic w wierzeniach Świadków a innych religii :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona
Przyznaję bez bicia, że jestem kompletnie niezorientowana w temacie ŚJ.
Trafiłam na coś takiego na necie - przy czym zaznaczam, że to pewnie strona załozona przez ortodoksyjnych katolików. To nie moje opinie, jedynie zestawienie.

Porównanie nauki Świadków Jehowy z treścią Pisma Świętego

Dzięi Iszamona, już dawno sie tak nie uśmiałam :)
Jeśli chcecie moge później Wam przedstawić w skrócie kilka różnic w wierzeniach Świadków a innych religii :)

a pewnie,że chcemy

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana

curry pisałaś że odeszłaś od Kościoła i generalnie zwątpiłaś bo ksiądz ci nie odpowiedział na religii gdyby ksiądz wiedział skąd wziął się bóg to sam by był bogiem..

Chyba coś Ci się pomyliło. To nie ja pisałam!!! Nie odeszłam od kościoła, bo nigdy w nim nie byłam haha. Nie byłam ochrzczona, nie mam komunii, nie chodziłam na lekcje religii. Więc jeszcze raz napiszę, proszę, czytaj uważnie.

Insana

ta książka która polecasz to hmm mi się śmiać trochę chce bo to trochę paranaukowa papka moim zdaniem ale jak ktoś chce niech czyta- nie bez powodu kilkaset osób po publikacji popełniło samobójstwo- ;)

Paranukowa papka? Przepraszam ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Poza tym PARAnaukowa? Z ust jednego z najwybitniejszych naukowców XX wieku? Dobre...
Co do samobójstw... i znów musiałabym Ci tłumaczyć, co to jest syndrom presuicydalny, w jaki sposób dochodzi do samobójstw, itd. Szczerze mówiąc nie sądzę aby to coś dało, bo natrafimy na kolejne pojęcie, którego nie znasz i tak w kółko...

Insana

ja dla odmiany polecam Michal Denton "ewolucja. Teoria w kryzysie"
Tajemnica powstania życia ; ch. thaxton, w. Bradley /

oraz film Expelled: no intelligence allowed - z tego co wiem powinien być w necie

2004r. prof. A.Flew- duchowy przywódca światowego ateizmu po 50 latach pracy naukowej wyznał swoją wiarę w istnienie Boga.... a to za przyczyna kody DNA
stw[B]ierdził tez że trzeba mieć niezwykle silna wiarę by być ateistą.

Laureat nagrody nobla John Eccles stwierdził że materia sama w sobie nie jest w stanie wytwarzać zjawisk psychicznych i nie ma przechodzenia energii fizycznej w psychiczna...

Religia a nauka — Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny

Tak, tak, wiele cytatów wyrwanych z kontekstu, które wzięłaś z jakiejś strony.
Denton w ogóle popełnia błędy logiczne w swojej książce, co wielu mu już udowadniało w kontr pozycjach. Poza tym nie ma czegoś takiego jak duchowy przywódca ateizmu. To z kolei są bzdury, które wciska się na temat ateizmu. To można tylko wcisnąć komuś kto nie rozumie istoty ateizmu :) Z resztą przekonania Flewa raczej nie są dla mnie wyrocznią. W ateizmie nie ma czegoś takiego jak 1 autor, który pisze same mądrości. Ateizm to NAUKA, a Flew był filozofem, a nie wiem czy wiesz, że filozofia nauką nie jest. A wiesz, ze hipotezy John Ecclesa były błędne, zostały obalone i podważone? Wiesz, że pracował wtedy, kiedy nauka była jeszcze daleko w tyle. Możesz jeszcze wyciągnąć cytaty z Platona, on tez był wielkim uczonym. Tylko po co???

Odnośnik do komentarza

Do tego, co było wcześniej pisane, a co chciałabym napisać od siebie lub jakoś skomentować, zapytać wrócę później, jak dzieci zasną.

jbio
INSANA udowodnij mi, że Trójca ma miejsce w Biblii, tylko na podstawie Biblii.
Ja Tobie pokażę, że to tylko dogmat, nie zaczerpnięty z Biblii.
I nie na priv, bo kiedyś dziewczyny pisały, ,że chętnie poczytają jakie są różnice.

Chodzi Ci o słowo "Trójca"?

Ono jako tak brzmiące w Piśmie Świętym nie jest zapisane w postaci słownej, ale nie oznacza to, że Trójca Święta nie istnieje, czyli, że nie ma Boga obecnego pod Trzema Osobami.

W Piśmie Świętym nie ma użytych wielu słów, a to nie oznacza, że te słowa nie istnieją.

Jeśli chcesz przytoczę Ci fragmenty z Biblii Tysiąclecia (szkoda, że nie znam tak biegle greki, aramejskiego i hebrajskiego, w których Pismo Święte zostało spisane i nie posiadam oryginalnego tekstu w domu).

Odnośnik do komentarza

dlaczego "kociarze" i "kocia wiara"?
na szybko znalezione w necie

Na ten temat jest wiele teorii, jedną z nich jest ta, że określenie "kocia wiara" jest parafrazą słowa kacerz (heretyk, sekciarz), które w latach 20-tych XX wieku było częstokroć mylone z niemieckim "Katze" - kot. Ludzie prości, którzy stykając się z językiem niemieckim i słysząc, że należy wystrzegać się wiary kacerzy, tłumaczyli sobie, że trzeba uważać na "wiarę kocią" i odnosili to do pierwszych pojawiających się głosicieli Towarzystwa Strażnica, czyli świadków jehowy. Należy jeszcze dodać, że kacerz to w języku niemieckim Ketzer, a w języku czeskim kacier.
Kolejnym wyjaśnieniem jest, że jak koty na wsi chodzą po chałupach, tak świadkowie jehowy chodzą po domach.
Jeszcze inni tłumaczą, że skoro Kościół katolicki uznaje małżeństwo za sakrament, a wyznawcy TW "Strażnica", później zwani świadkami jehowy nie brali ślubów kościelnych, tak więc wg ludzi żyli "na kocią łapę". Stąd utarło przezwisko "kocia wiara".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...