Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

iszmaona
agusia20112
jbio
To ja poproszę jakieś nowe 7 osobowe autko, z prawkiem dam radę juz 10 lat piratuję :)

to Ty niezła jesteś....tyle lat bez wpadki,aby dalej sie udawała
niezła luzara z z Ciebie

nie no, chyba nie o jazdę bez prawka chodzi, tylko o posiadanie prawa jazdy od 10 lat.

no ja po tym wpisie zrozumialam,ze Jbio jezdzi bez prawka
no ale po tym drugim ,to chyba wynika ze raczej ma prawko;)

Odnośnik do komentarza

Co nadrobię zaległości, to kolejne strony błyskawicznie przybywają, ale może dziś uda mi się być na bieżąco, bo już dotarłam do 80 strony, to jeszcze "tylko" 20 zostało :)
Pasjonująco czyta się te wszystkie dyskusje, jestem pod wrażeniem :)
Nie wiem tylko czy będzie wypadało "komentować" to co zostało napisane parędziesiąt stron temu? ;)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Co nadrobię zaległości, to kolejne strony błyskawicznie przybywają, ale może dziś uda mi się być na bieżąco, bo już dotarłam do 80 strony, to jeszcze "tylko" 20 zostało :)
Pasjonująco czyta się te wszystkie dyskusje, jestem pod wrażeniem :)
Nie wiem tylko czy będzie wypadało "komentować" to co zostało napisane parędziesiąt stron temu? ;)

jak najbardziej,czekam na twoje spostrzeżenia i wpisy,na pewno bedą cennym uzupełnieniem i zawsze to wzbogaci dyskusję

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA czekamy na świeże spojrzenie na nasze dyskusje :)

AGUSIA słyszałam o tej dziewczynie. Dzieciaki i młodzież potrafią być okrutne, ale z drugiej strony skoro zasłabła po co ten cholerny nauczyciel zamknął drzwi od pokoju, i czemu nie zawołał jakieś nauczycielki na pomoc?
Cóż nauczka , sroga nauczka na przyszłość...

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, ja mam taki dystans do tego co z mediach mówią na temat niuansów danej sprawy. Pewnie nie pamiętacie ale w 98 roku była we Wro taka sprawa, że uczeń w IX LO zaatakował nożem i siekierą 3 nauczycielki. To było w mojej szkole, na moich oczach, mój kolega i moje nauczycielki.... I to co potem mówili w TV ma się naprawdę nijak do tego co się działo. 50% faktów przeinaczonych, przekręconych. I wtedy jeszcze nie było takiej pogoni za sensacją jak dziś!!! Więc ja już nie wierzę, że oni mówią, że ktoś zrobił to czy tamto.

Odnośnik do komentarza

Dotarłam do końca :lol: ::):
Naprawdę fajny wątek, sporo się dowiedziałam, jest może nie tyle pouczający co poszerzający światopogląd :yes:
Agusia ciekawie prowadzisz wątek, co rusz jakiś nowy temat się pojawia, a tym samym świetnie, że dyskusja prowadzona jest przez osoby z różnym światopoglądem, nie tylko religijnym uff ;)

Nadrabiałam od wczoraj kilkadziesiąt stron, cofnę się do starych tematów, może dyskusje na nowo rozgorzeją ;)

Insana - każdy ma prawo do własnego zdania i własnego WYBORU. Ja nie chciałabym być NIGDY zmuszona do donoszenia ciąży z gwałtu, z chorobą płodu czy jego upośledzeniem, bądź zagrażającej mojemu życiu.
Porównanie do Hitlera, jak pisała Agusia, jest i niestosowne i nie na miejscu. A aborcja znana była na dłuuugo przed Hitlerem, gwoli ciekawości.
A co do pytania czy pomagam? Tak, pomagam, ale nie wszystkim.

Zgodzę się z tym co Agusia wcześniej pisała: „nikt nie ma takiego prawa by narzucać swoją wolę,swoje zdanie i swoje przekonania religijne innym bo czemu zdanie jednego ,ma być ważniejsze od zdania drugiego...nikt nie jest lepszy ani gorszy”.

Insana
Jeśli kobieta bardzo chce się pozbyć dziecka nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobiła to za swoje ciężko zarobione pieniądze przecież czy ktoś nad nią stoi i pilnuje przykutą łańcuchami żeby urodziła??- nikt nie ma prawa robić tego za moje podatki :) bo to się kłóci z moim sumieniem. Rząd nie ma prawa decydować o tym kto ma żyć a kto nie.


A kto ma prawo? Tylko nie pisz, że bóg.
Wiesz, dla mnie to najgłupszy argument, że kobieta ma zrobić to za swoje pieniądze (i tak pewnie większość kobiet robi), bo TY uważasz, że nikt nie ma prawa robić tego za TWOJE podatki. Wiesz, idąc tym tropem, to ja np. nie chcę by religia w szkole była nauczana z MOICH podatków.

Insana

A to źle że przybywa przeciwników aborcji? przypominam że badania zostały przeprowadzone przez CBOS a nie w kółku różańcowym ;)

Aż się cofnęłam żeby poszukać tego CBOS. I nie znalazłam, bo chyba Centrum Myśli Jana Pawła II nie bierzesz za CBOS?

Insana

Centrum Myśli Jana Pawła II opublikowało wyniki badań nad stosunkiem Polaków do ochrony życia. Okazało się, że społeczeństwo zdecydowanym głosem wypowiada się przeciw aborcji, nawet w przypadkach, gdzie prawo wciąż jeszcze dopuszcza przerywanie ciąży. Badania omówiła wybitna socjolog dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.

cdn.

Odnośnik do komentarza

Jego zdaniem przepis ten i tak jest martwy, bo według sprawozdania Rady Ministrów z realizacji ustawy antyaborcyjnej, w 2010 roku nie przeprowadzono żadnej aborcji z powodu gwałtu.

ja uwazam ze jego umysl jest marty-

no a co komu przeszkadza ten zapis?
jak w 2010 nie przeprowdzono tej aborcji z powodu gwaltu(ale czy to w 100% prawda-mysle,ze nie)to nie znaczy ze w kolejnych latach,zgwalcona kobieta bedzie chciala rodzic

Odnośnik do komentarza

cd.

agusia20112
ja będąc za usunięciem ciązy ,w wypadku poważnej wady dziecka,nie myslę nawet jak mi będzie z tym dzieckiem,ale o tym,ze jako matka nie mam siły narażać go na cierpienie,na wegetacje,na bycie "warzywem"które po mojej śmierci wyląduje w domu opieki
nie mogłabym co dziennie patrzeć na cierpienie w oczach
na pewno nie było by tak ,że nie umiałabym kochać takiego dziecka

ale nawet jak pies cierpiał,był bardzo chory,uśpiłam go -pozwoliłam mu zasnąć
i mając na myśli dzieci upośledzone-nie mam na myśli tych z daunem ,bo one nie są wcale tak upośledzone,mam na myśli te rzadkie przypadki gdzie nie ma mózgu,albo innych narządów wewnętrznych,
takiego dziecka bym nie umiała skazać na zycie ...oczywiście to mój punkt widzenia
Myślę dokładnie tak samo.

Insana

takie ciężkie przypadki zazwyczaj umierają jeszcze w łonie matki albo właśnie tuż po urodzeniu. A mi też byłoby strasznie ciężko urodzić takie dziecko bo to naturalne ale skoro ono istnieje skoro Bóg je takie stworzył to miał w tym jakiś sens.
Skoro ten BÓG dał rozum człowiekowi, który wymyślił aborcję, to czemuś to ma służyć. Człowiek wymyślił też transplantologię i ludzie nie muszą umierać z braku serca, nerki czy wątroby. Wymyślono też cesarskie cięcie, dzięki czemu mniej dzieci i kobiet umiera przy porodzie. Skoro jest aborcja, to i ona w jakiś sposób paradoksalnie przyczynia się do życia, bo kobieta nie musi popełniać samobójstwa z powodu niechcianej ciąży, albo umrzeć by uratować dziecko. Przykłady można mnożyć...

Insana

Wiecie że kościół nie potępia grzesznika tylko czyn więc można głośno mówić że aborcja jest wielkim złem niezależnie na okoliczności. Jest nawet modlitwa dla kobiet które usunęły najpierw kobieta proszą jezusa by ujawnił jej w myślach płeć dziecka potem nadaje mu imię i prosią o przebaczenie i to jest w pewnym sensie droga do odpuszczenia im tego grzechu i pojednania się z dzieckiem i swoim sumieniem

To dobre dla katolików. A co z resztą?

Insana

I bardzo musisz być nieszczęśliwa skoro nie wierzysz w Boga życie bez nadziei że coś nas czeka po śmierci. w sumie się nie dziwię że masz takie poglądy co nie znaczy że nie można cie przekonać :)

To co prawda nie było do mnie, ale wyobraź sobie, że jestem bardzo szczęśliwym, wolnym i zadowolonym z życia człowiekiem. Nie tylko wiara w boga czyni człowiek szczęśliwym.

cdn.

Odnośnik do komentarza

cd.

jadzik

Więc warto samemu zagłębiać Pismo, a nie polegać na naukach kościoła... Trzeba je weryfikować, bo to Biblii jest podstawą, ona powinna uczyć nas jak żyć, jeśli chcemy zawierzyć Bogu. Zgadzam się, że nauczający, czyli w KK ksiądz, powinien mieć rodzinę. To jest nawet zapisane w piśmie św, że kapłan powinien mieć rodzinę i poprzez jej życie dawać dobry przykład, a potem nauczać, ale teraz nie jestem w stanie przytoczyć jaki to fragment...

A tak z ciekawości zapytam Ciebie i Jbio czy stosujecie się do wszystkich zapisów Biblii czy tylko wybiórczo?

agusia20112
jbio
Może i racja Ivonne, ale zobacz jaką czcią ludzie otaczają krzyż, nawet niektórzy nosza wisiorki czy medaliki w tym kształcie .
Nasuwa mi sie tu pytanie
Jak byś zareagowała, gdyby twego najserdeczniejszego przyjaciela stracono na podstawie fałszywych zarzutów? Czy sporządziłabyś sobie przedmiot przypominający narzędzie egzekucji? Czy otaczałabyś takie narzędzie szacunkiem, czy raczej czułabyś do niego odrazę?

daje do myślenia...
No naprawdę dało do myślenia, wcześniej nie słyszałam o takim przykładzie. Już to "sprzedałam" dalej i każdemu daje do myślenia...

Insana

Świadek Jechowy czy też Jehowy - kiedyś miałam chęci rozmawiać , wyprowadzać z błędów ale nie ma sensu nawet zaczynać z nimi dyskusji. Jak można ograniczać się ślepo do wybranych fragmentów pisma a nie brać pod uwagę całego sensu . Ale nie oczekuję odpowiedzi i nie wdaję się z nimi w żadne dyskusje bo to nie religia tylko sekta. Agresywne pranie mózgu.
A Ty chyba jesteś katoliczką po agresywnym praniu mózgu. Nie mam nic do Świadków Jehowy, ale zawsze mnie ciekawiło czemu katolicy (zwłaszcza ci zaciekle praktykujący) tak źle wyrażają się o ŚJ?

Oopsy Daisy
Przecież świadkowie Jehowy to nie sekta :eee:

Ale jak widać nie każdy to wie :)

cdn.

Odnośnik do komentarza

Helena

Jego zdaniem przepis ten i tak jest martwy, bo według sprawozdania Rady Ministrów z realizacji ustawy antyaborcyjnej, w 2010 roku nie przeprowadzono żadnej aborcji z powodu gwałtu.

ja uwazam ze jego umysl jest marty-

no a co komu przeszkadza ten zapis?
jak w 2010 nie przeprowdzono tej aborcji z powodu gwaltu(ale czy to w 100% prawda-mysle,ze nie)to nie znaczy ze w kolejnych latach,zgwalcona kobieta bedzie chciala rodzic

ja uważam ,że tacy ludzie stanowią zagrożenie dla wolności i dla innych ludzi,nie myślących jak zaślepieni ,zapatrzeni w swoje racje fanatycy
jest to o tyle groźne,że taki pan poseł ma wpływ na ustawy w kraju

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
cd.
Insana

I bardzo musisz być nieszczęśliwa skoro nie wierzysz w Boga życie bez nadziei że coś nas czeka po śmierci. w sumie się nie dziwię że masz takie poglądy co nie znaczy że nie można cie przekonać :)

To co prawda nie było do mnie, ale wyobraź sobie, że jestem bardzo szczęśliwym, wolnym i zadowolonym z życia człowiekiem. Nie tylko wiara w boga czyni człowiek szczęśliwym.

Ja też jestem szczęśliwa. Nie bardzo rozumiem czemu wiara w Boga i zycie pozagrobowe miałaby predysponować do bycia szczęśliwym? Inne osoby już nie mają do tego prawa? Ja jestem szczęśliwa tu i teraz. Żyję, jestem człowiekiem i jest mi z tym dobrze.

Odnośnik do komentarza

cd.

agusia20112
nawet ostatnio gadałam z M,że jak to jest tak w związkach homoseksualnych...dla nas jakoś nie do wyobrażenie sobie,,,bo chyba nikt heteroseksualny nie umie sobie wyobrazić jak to jest być gejem,czy lizbijką

Bardzo polecam do przeczytania książkę Jodi Picult "Tam gdzie ty". Niesamowite jak w beletrystyce można pewne rzeczy w tak oczywisty sposób napisać. Tam jest o tym jak mężatka po rozwodzie związała się z kobietą... Nie miałam ani nic nie mam do gejów czy lesbijek, za to do wychowywania przez nich dzieci już tak, ale po przeczytaniu tej książki moje spojrzenie zmieniło się na korzyść homoseksualistów.

Insana
jbio
Kurcze ja się z Wami dziewczynki zgadzam , co do tolerancji wyznaniowej

i tu macie przykład jak wami manipuluje. Otóż Świadkowie jehowy uznają siebie tylko za prawdziwą religie- reszta (chrześcijaństwo, islam, itp )to babilon całe zło świata z kościołem katolickim i papieżem na czele, które zostanie zniszczone.. więc nie dziwi mnie że mnie tak zaatakowałaś z tym krzyżem . masz wpojoną nienawiść do katolików.JA bym powiedziała odwrotnie – że to katolicy (i ty też jesteś tego przykładem) nienawidzą ŚJ. U jbio w ogóle nie zauważyłam nienawiści czy nawet niechęci do katolików czy innej religii, a czytałam uważnie :)

Yvone

a tak przy tym temacie to uważacie, że każdy lekarz musi dokonać aborcji, nawet jeśli jego przekonania są przeciwko aborcji? czy należy takiego człowieka zmuszać do tego? czy można tu wykorzystać klauzurę sumienia? jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Ja uważam, że to nie jest kwestia zmuszania. Taki wybrał zawód więc aborcja jest jednym z jego "obowiązków" do wykonania.

agusia20112
Insana zauważ ,że tylko Ty uważasz nas(biorące tebletki,czy mające spiralę)za dzieciobójczynie,
możesz uznawać tylko naturalne metody jako osoba bardzo wierząca ,ale nie narzucaj tego zdania wszystkim katolikom

.... oraz wyznawcom innych religii, jak i niewierzącym.

agusia20112
ja gdybym miała wybrać życie swoje czy dziecka-oczywiście wybrałabym dziecka
jeśli by ktoś miał nas na muszce
ale jeśli byłabym w ciązy to chyba nie chciałabym osierocić córek,nie mając pewności czy dziecko przeżyje

Ja tak samo.

cdn.

Odnośnik do komentarza

WOW DZIUBALA, ale dajesz czadu i tak trzymać :)
Jeśli chodzi o stosowanie się do Biblii... Owszem, nie jest łatwo, ale staram się i nie wybiórczo.
Po coś i dla kogoś zostały dane te wszystkie przykazania w niej zawarte.
Wystarczyłoby , żeby każdy szanował 10 przykazań. Ile mniej byłoby zła, smutku i złych rzeczy na świecie.
Niestety mi nie udało się ustrzec błędów młodości i poniosłam za to karę, z czego nie jestem dumna, ale wiele mnie to nauczyło.
O mały włos zostałabym usunięta z Organizacji Świadków, za zlekceważenie pewnej zasady biblijnej.
Na szczęście nie Bóg nie osądza za grzech, a za stosunek do grzechu.

Mnie tylko zastanawiało zawsze, jak juz wspomniałaś czemu zaciekle wierzący katolicy czepiają sie nie naszych wierzeń, a struktury organizacyjnej. Np, jak Insana kilka rzeczy tu zarzucała.
Przecież jeśli wszyscy jesteśmy chrześcijanami, czyli wzorujemy sie na Jezusie , to opieramy się na Piśmie Świętym...i jak wspomniała Jadzik warto je zgłębiać...

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
tu trochę o tej 15 latce
Samobjstwo gimnazjalistki. Kuratorium owiaty wkracza z kontrol

ja nawet nie wnikam w to po co nauczyciel spotkała sie z uczennicę,chodzi mi o siłe ludzkiego gadania

To prawda AGUSIA siła ludzkiego gadania jest ogromna. A ile być może było podobnych spraw, ale nie nagłośnionych...
Rano w DDTVN było, że ponad 330 młodych ludzi rocznie stara odebrać sobie życie, są oni w wieku 15-19 lat. 150 się to udaje, smutne to .

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
WOW DZIUBALA, ale dajesz czadu i tak trzymać :)
Jeśli chodzi o stosowanie się do Biblii... Owszem, nie jest łatwo, ale staram się i nie wybiórczo.
Po coś i dla kogoś zostały dane te wszystkie przykazania w niej zawarte.
Wystarczyłoby , żeby każdy szanował 10 przykazań. Ile mniej byłoby zła, smutku i złych rzeczy na świecie.
Niestety mi nie udało się ustrzec błędów młodości i poniosłam za to karę, z czego nie jestem dumna, ale wiele mnie to nauczyło.
O mały włos zostałabym usunięta z Organizacji Świadków, za zlekceważenie pewnej zasady biblijnej.
Na szczęście nie Bóg nie osądza za grzech, a za stosunek do grzechu.

Mnie tylko zastanawiało zawsze, jak juz wspomniałaś czemu zaciekle wierzący katolicy czepiają sie nie naszych wierzeń, a struktury organizacyjnej. Np, jak Insana kilka rzeczy tu zarzucała.
Przecież jeśli wszyscy jesteśmy chrześcijanami, czyli wzorujemy sie na Jezusie , to opieramy się na Piśmie Świętym...i jak wspomniała Jadzik warto je zgłębiać...

bo widzisz błądzić jest rzeczą ludzką,a jak się umie wyciągać wnioski to osobisty sukces....
masz rację ,że to nie Bóg ssyła na nas cierpienia aby nas cierpieniem uszlachetniać,większość zła na ziemi wyrządzają sami ludzie ,przez swoja pychę,chęć zysku,czy fanatyzm

mi kiedyś fajny ksiądz powiedział,że "Bóg woli błądzących,bo cieszy go kazdy nawrócony co zrozumiał błąd,jakby wszyscy byli święci nie było by nudno

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

jbio
agusia20112
tu trochę o tej 15 latce
Samobjstwo gimnazjalistki. Kuratorium owiaty wkracza z kontrol

ja nawet nie wnikam w to po co nauczyciel spotkała sie z uczennicę,chodzi mi o siłe ludzkiego gadania

To prawda AGUSIA siła ludzkiego gadania jest ogromna. A ile być może było podobnych spraw, ale nie nagłośnionych...
Rano w DDTVN było, że ponad 330 młodych ludzi rocznie stara odebrać sobie życie, są oni w wieku 15-19 lat. 150 się to udaje, smutne to .

ano smutne...nie zdajemy sobie sprawy z tego jak słowa moga ranić,jak psychicznie niszczyć,czasem znecanie sie psychiczne jest o wiele gorsze niż uderzenie
czasem nie zastanawiamy sie nad konsekwencjami oczerniania kogoś,a nie zawsze znamy prawdę ,

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...