Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martina83

Co lekarz to inna opinia chyba. Mój powiedział, że jak już zajde to ograniczyć do minimum, żeby po miesiącu wyeliminować calkowicie. Natomiast moja koleżanka w 4 tygodniu dostała taki wykład na temat jej palenia aż się poplakala.
Wiem, że będzie ciężko z rzucaniem....

Odnośnik do komentarza

Martina ja nie paliłam, ale moja mama i ze mną i z moja siostra całą ciążę praktycznie paliła. Lekarz powiedział, jej ze gorzej tak od razu odstawić niż popalac. Oczywiście ograniczała się jak mogła, ale nie przestała. Być może dlatego my z siostra mamy wstręt to papierosów, ale poza tym nic nam nie dolegalo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Ja tak z innego wątku na forum wskoczyłam do was bo potrzebuje porady. Czy któraś z was miała na poczatku ciąży lub ma nadal "grudki" na brodawkach? Nie bola mnie całe piersi tylko sutki i brodawki.. Co prawda piersi są spuchniete.. Ide dzis popołudniu zrobić bete ale strasznie się denerwuje.. To 6 cykl starań i po raz pierwszy takie objawy...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja też czekam na jutrzejszy dzień o 17,30 mam wizytę u lekarza troszkę się boję czy wszystko będzie ok a troszkę się ekscytuję bo zobaczę moje Maleństwo.
Objawy u mnie się chyba nie pogłębiły poza naprawde bolącymi piersiami może więcej razy mi się odbija a i najważniejsze coraz częściej słyszę takie bulgotanie w brzuszku. To pewnie Maleństwo !

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Ja też czekam na wieści :-)

Michalina, jak znosisz te upały ? Moja bratowa jest w 3 miesiącu ( farciara ;-) ) i ledwo żyje, opuchnieta strasznie i mdłości się nasiliły. Mam nadzieję, że u Ciebie ok?

Odnośnik do komentarza

Martina ja póki co dobrze. Mdłości minęły, staram się przebywać w chłodniejszych pomieszczeniach i jak najrzadziej wychodzić na zewnątrz. Chociaz ostatnio zlapala mnie migrena (myślałam, ze zwariuje z bolu). Przed ciaza tez miewalam migreny, nawet się na nią leczylam stąd wiem ze to nie zwykły ból glowy. Mi jedynie brzuszek zaczyna już powoli "puchnąć", ale to nie w związku z pogoda ;) No i stres przed poniedziałkowym USG genetycznym.
A co u Ciebie? Kiedy termin @?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

W poniedziałek zobaczysz, że nie warto było się denerwowac. Trzymam kciuki. :-) no to współczuje z tymi migrenami... Sama na szczęście nie doświadczam, ale mój partner, jego matka i siostra często miewają, więc wiem jak się meczysz nie biorąc nic na ból :\

Okres 8 lipca, pewnie przyjdzie. Postaram się nadrobić straty w następnym cyklu, a co :-)

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie
Pani doktor potwierdziła ciąże zrobiła usg dopochwowo bardzo szybko zmierzyła pęcherzyk ciążowy ale nie widziałam maleństwa co mnie zaniepokoiło. Powiedziała że jest dobrze żebym się nie martwiła. I mam przyjść na wizyte za 4 tyg.
Kurcze zmartwiona jestem troche bo nic nie widziałam na szczęście za 2 tyg będę w polsce to pójdę prywatnie na usg może coś więcej się dowiem.
Dodam tylko że Pani doktor nie ujęła mnie jakoś byłam po wizycie niezadowolona szybko wykonywała badanie i w dodatku taka młoda jakaś była. jutro idę ponownie do przychodni i poproszę o zmianę lekarza no bo przecież chce aby prowadził mnie zaufany lekarz. Dziewczyny co myślicie? lekarz potwierdza ciąże badaniem ginekologicznym robi usg dopochwowo widzę pęcherzyk ciążowy ale nie widzę dzieciny czy mam się martwić? Dodam że cykle miała nieregularne

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

A z Takich obliczeń który to tydzień? Może jest za wcześnie aby zobaczyć fasolke. Chyba by nie potwierdzała, że jest ciąża jakby nie miała pewności. tak myślę. Czy masz możliwość zrobienia bety HCG z krwi? Najlepiej dwa razy, co dwa dni. Jak poziom wzrasta to jest dobrze.

Trzymamy wszystkie kciuki za Ciebie!

Odnośnik do komentarza

według ostatniej miesiączki to 7 tydz. ale że cykle miałam nieregularne to mogło się zmienić teraz tak patrze że najpóźniej 9 czerwca być może miałam owulacje ale z drugiej strony 20 czerwca robiłam test ciążowy i wyszła bledsza kreska ale czy to by było nie za wcześnie na pozytywny wynik testu? nie mam możliwości zrobienia beta z krwi.

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Trudno mi powiedzieć, jednym kobietom test pokazuje jak na ulotce, tydzień po zapłodnieniu 2 krechy, innym dopiero przy spodziewanej miesiączce. Pamiętajmy, że te domowe testy wiele zostawiają do życzenia.... Moim zdaniem test wyszedł z poprzedniego cyklu.

Odnośnik do komentarza

czekając na dwie kreski -doczekałam się okresu-o ile to można nazwać okresem-bo wczoraj się zaczeło,a dziś juz po. Byłam 3 dni temu u mojego gin,na cytologii. Po bada badaniu -stwierdził ,że zrobił mi się krwiak po wylewie-faktycznie miałąm jakies plamienie w środku cyklu -ale wziełąm je za okołoowulacyjne-wedy też był ten cudowny weekend z Moim.od gin mojego gin odrazu dostałam zestaw do badań -jakie trzeba wykonać przed planowaną ciążą. Może to nawet dobrze,że tym razem nic nie było -zacznę wszystko od początku,po koleji. Nie chcę już 3 raz przechodzić przez ten koszmar z poronieniem...

Odnośnik do komentarza

Jak tam u Was?

U mnie czekanie na następny @ teraz 24/30 dc i 8 dzień po przypuszczalnej owulacji. Jakos tak czuje, ze w tym miesiącu nic nie wyszło, żadnych specyficznych odczuć. Standardowo u mnie po owulacji zaczynają bolec piersi i to by było chyba na tyle :/

SylwiaJas nie martw się na zapas, na pewno wszytko ok, dla pewności możesz test z moczu powtórzyć. Jeśli zarodek by sie nie rozwijał, to poziom HCG szybko spada i test wyjdzie negatywny

A tu taka statystyczna ciekawostka :)
30 procent zachodzi w ciążę w pierwszym cyklu (1 miesiąc)
29 procent zachodzi w ciążę do trzeciego cyklu (3 miesiące)
21 procent zachodzi w ciążę do szóstego cyklu (6 miesięcy)
5 procent zachodzi w ciążę do dwunastego cyklu (jeden rok)
6 procent zachodzi w ciążę do 36 cyklu (3 lata)
Od 3 do 5 procent zachodzi w ciążę do 48 cyklu (4 lata).

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyky9zukhsf39h.png

Odnośnik do komentarza
Gość agata 28

witam jestem tu nowa i liczę na wyrozumiałość staramy się z mężem o dziecko 2 tyg temu wspóżyliśmy a ja już bym chciała robić test tylko pytanie czy wyjdzie w miarę miarodajny i czy jest wogóle sens go robić

Odnośnik do komentarza
Gość agata 28

baassiia no właśnie jestm niecierpliwa przy pierwszej ciąży miałam dziwną sytuację bo też zrobiłam test przed planowanym okresem i wyszły 2 kreski po czym ta jedna zaczeła zanikac wiec odczekałam jeszcze tydz i wyszły 2 ale już widoczne może ten test był jakiś trefny. a @ mam za 6 dni niewiem czy wytrzymam:)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny :) My juz po wizycie. Oprócz tego, że Maluszek skrajnie źle się ułożył i lekarz stukał do niego i pukał to wszystko jest w porządku. Ma 6,88cm i leżał sobie wyluzowany z jedną rączka pod główką, a druga w buźce. Cudowny widok :) Niestety Maleństwo jeszcze nie chciało pokazać co ma między nóżkami, ale może na następnej wizycie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...