Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczynki :) chwile mnie nie bylo tutaj - mialam napiety okres w pracy i duzo roboty. Dzisiaj nadrobie wszystkie strony opisane przez Was poczas mojej nieobecnosci aby byc na bieżąco. Pisze bo potrzebuje porady o Was. W tym cyklu staranko bylo kilka h przed owu potwierdzona monitoringiem i testami owu, dodatkowo mialam plamienie owu. Wszystko byloby normalnie gdyby nie to ze pierwszy raz w zyciu nie mam objawow okresowych (a ma on byc za 2, 3 dni). Zawsze wczesniej bolaly mnie piersi - teraz w ogole. Pobolewa jedynie jajnik raz jeden raz drugi. Na twarzy tez nie mam wypryskow a zawsze miałam. Czytalam ze w ciazy piersi powinny bolec i to bardxiej, a u mnie nic.... Czy któraś z Was tak miala?

Odnośnik do komentarza

kasiulkaka nie raz organizm płata nam różne figle. Przykładowo jesteśmy przyzwyczajone, że zawsze przed miesiączką boli brzuch lub robią nam się wypryski na twarzy i nagle, kiedy tego nie ma, czujemy się dziwnie. Czasem jest to spowodowane np. stresem, zapracowaniem (a o takowym piszesz). Jeśli starasz się o dzidziusia i nie dostaniesz za kilka dni @ wykonaj test ciążowy. Piersi nie zawsze muszą boleć na początku ciąży, ogólnie można nie odczuwać żadnych objawów lub może być tylko jeden albo cała masa, w zależności jak nasz organizm radzi sobie z reagowaniem na wyjątkowo dużą dawkę progesteronu w tym okresie. Powodzenia :).

http://fajnamama.pl/suwaczki/8v7wfad.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/jmfe3fj.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki!:* tak jak pisalam długo mnie nie było, ale już wszystko u Was nadrobiłam. Malutka - przede wszytskim myślę o Tobie, trzymaj się ciepło i głowa do góry (wiem, że łatwo mówić). Starajcie się dalej jak tylko lekrze dadzą zielone światło i będzie dobrze! :) U mnie poza nawałem pracy wciąż brak upragnionych 2 kresek, mimo to staramy się dzielnie :) od 2 M stosujemy testy owu. W tym cyklu oprócz testów owu poszłam z ciekawosci na monitoring i wszystko się pięknie pokrylo, więc do staranek doszło na 5h przed plamieniem owulacyjnym. Dzisiaj mój 30dc, w nd powinna przyjść @ (OBY NIE!). Ten cykl jest inny niż wszystkie - otóż pierwszy raz nie mam PMS, nie mam żadnych wyprysków na twarzy, piersi nie bola (może jedynie troche po bokach od strony pach), brzuch boli lekko... nie nastawiam się zupełnie i czekam cierpliwie. Mój mąż dotychczas w każdym cyklu, kiedy miałam PMS mówił "nic z tego nie będzie w tym miesiącu...", a teraz oczywiście, kiedy PMS brak i sam zauważył, że coś ze mną "nie tak" jest pełen nadziei :P Jestem zawsze scpetycznie nastawiona dlatego mówię, ze nic z tego nie będzie, a jak będzie na prawdę okaże się w niedziele :) Całuję Was wszystkie :)

Odnośnik do komentarza

Malutka dziękuję Ci za wiarę, ale ja na prawde czuję, że to nie to :( aczkolwiek sama wiesz jak bardzo bym chciała :*
Dziewczyny, jutro jade do Zakopanego na wycieczkę - troche odestchnąć świeżym powietrzem. Korci mnie, żeby zrobić rano test (bo w nd dzień @) i ewentualnie przekazać taką nowinę w moim ukochanym miejscu, ale z drugiej strony nie chce się zawieść... i taka to kobieta logika :P Całuję dziewczęta.
Malutka działajcie !!! :*

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Jestem tu nowa, ale od kilku dni przegladam to forum. Dzisiaj (21.02.) miałam dostać @, ale się nie pojawila. Nie mam żadnych objawów, które mogłyby sugerować @. Ale za to od kilku dni czuje jakby spuchniete podbrzusze i lekkie kłucie, dzisiaj zaczęły boleć mnie piersi, a nigdy mnie nie bolały. Spac moglabym na okraglo a jedyne co toleruje moj organizm to śledzie i ogórki kiszone. Odczekam jeszcze dwa dni i zrobie test bo bardzo chcialabym zobaczyć I I.

Odnośnik do komentarza
Gość może pomogę

Dziewczyny, każda ciąża jest inna i za każdym razem organizm inaczej reaguje. Obecnie jestem w trzeciej ciąży (dwie wcześniejsze poronione) i za każdym razem początki były inne. W obecnej ciąży w ogóle nie bolały mnie piersi, a w poprzednich wczesnych ciążach bolały i były większe o rozmiar. Dnia następnego po owulacji miałam ból podbrzusza, który długo mi się utrzymywał, aż po 12 dniach zrobiłam test i wyszły II kreski. Jedynie co mi dało do myślenia, ze mogę być w ciąży to zmieniony smak, zmęczenie, ból głowy wieczorami oraz ochota na potrawy w occie, czego nie jadam normalnie. Częste sikanie pojawia się dopiero później. Z uwagi na powyższe, test ciążowy o czułości 10 uml wykonałam już 2 dni przed spodziewanym terminem @ i wyszedł pozytywny. Domyślam się, że bardzo chcecie mieć dzidzię, sama starałam się z mężem i też przeglądałam fora i wyczytywałam wczesne objawy ciąży, ale uwierzcie, że za każdym razem jest inaczej i każda z nas jest inna. Z doświadczenia doradzę, że lepiej poczekać chwilę i już nawet zrobić test 1-2 dni przed @ lub w dniu @, niż naczytać się wczesnych objawów a następnie rozczarować się.
Trzymam za Was mocno kciuki!

Odnośnik do komentarza

a u mnie w końcu po 9 miesiącach starań i jednej ciazy nieudanej w końcu się udało..mam nadzieję..bo dopiero zrobiła betę:)) i jest 55:) moge podzielić się z Wami co jest na tym etapie u mnie:) po pierwsze ogromne PMs ( zawsze miałam duze ale teraz to tak jakbym miała od środka eksplodowac) po drugie zazwyczaj piersi bolały mnie juz tydzień wczesniej, a teraz zaczęły na 2 dni przed okresem, po trzecie ogromne syfy na twarzt (wyglądam jak nastolatka) no i wreszcie chyba w momencie poczecia, miałam starszne dreszcze i jakies lęki...wszytsko mnie przerażało :) i tyle...zobacze co niedługo dojdzie:) pozdrawiam dziewczyny!

Smutno mi, Boże! – Dla mnie na zachodzie
Rozlałeś tęczę blasków promienist

Odnośnik do komentarza
Gość Biedrona22

Operację miałam 04.11.2014 później poszłam do lekarza okazało się że mam zapalenie po operacji i musze brać antybiotyki więc miałam przerwę do stycznia. W lutym wzieliśmy się do dzieła no i teraz jak na razie okres spóźnia mi się 6 dni :)

Odnośnik do komentarza

Cześć :) U mnie to było tak, że po prostu wiedziałam. Objawy trochę nietypowe, bo miałam straszne wzdęcia chociaż do tej pory nie było z tym problemów i do tego straszny ból zębów jakby mi je miało rozsadzić. No i faktycznie około tygodnia po pękł mi ząb w pół :) ponoć tak się zdarza. Do tego ból piersi i ból podbrzusza jakby ciągnięcie w jajnikach. No i jeszcze jedno. Straszne pragnienie, butelka 0,5l wody była na jedno podejście:) W dzień planowanej @ robiłam test, ale wyszedł negatywny. 2 dni później zrobiłam kolejny i wyszły dwie ledwo widoczne kreseczki :D A teraz już końcówka 8 tygodnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...