Skocz do zawartości
Forum

Zmiana imienia


Iszpan

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam serdecznie!
Jak dobrze, że Panią tu mamy. Ostatnio pisałam, że Beniamn uznaje tylko mnie. Teraz zamienił sobie mnie na żłobek, z którego z wielkim buntem go odbieram. Pytanie jednak jest nieco inne. Już od okoła miesiąca Beniamin zacząl mówić na siebie :Kubuś. "Kubuś je, Kubuś pije, Kubuś da da". Początkowo myślałam, ze opowiada o koledze ze żłobka, ale gdy pewnego razu na spacerze zapytałam go, gdzie jest Kubuś? Ujął moją twarz w swoje dłonie, skierował na siebie i z użmiechem odpowiedział: Tutaj! Tutaj jest Kubuś. Zapytałam panie w żłobku, czy Beniamin ma jakiegoś kolegę o tym imieniu, odpowiedziały, że w grupie żadnego Kubusia nie ma. Poza tym na własne imię Beniamin zaczyna coraz częściej reagować płaczem: "Niamin nie! Kubuś"!
Co zrobić? Mówić do niego Kubuś? Z czego ta zmiana wynikać może?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

http://www.suwaczek.pl/cache/545ce0df7a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4eb0aee931.png
+28 kwietnia 2008 Julcia wróciła do Nieba:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

Witam Kochana Mamusiu!
Przypuszczam, że Kubuś to bohater książeczki, bajki lub filmu, jeśli wykluczyła Pani kolegów. Beniamin ewidentnie utożsamia sie z tą postacią :)
Moja propozycja jest krótka... Jeśli reaguje płaczem na swoje imię i podreśla zmianę, to proszę spróbować przez jakiś czas np, tydzień, dwa, zwracać sie do synka bezosobowo, aby nie wyłoywać w nim frustracji. Myślę, że za "chwilę" zapomni i Benjamin powróci :)
To nie jest nieprawidłowość, dzieci często tak robią. Dziewczynki chętnie przybierają imona piosenkarek... Obecnie przedszkolny światek dominuje Doda :)
Jeśli juz, to ja tam wolę "Kubusia" :)

Uściski dla Was!
Samych Radości!

Pozdrawiam Serdecznie!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...