Skocz do zawartości
Forum

Usg 3d,4d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 35 lat dwoje dzieci ,ostatnie dziecko urodziłam 9 lat temu.Obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży ,która jak na razie rozwija się prawidłowo .No i właśnie mój lekarz prowadzący powiedział,ze decyzję co do wykonania USG 4D zostawia mnie ,gdyż on jako lekarz nie widzi takiej konieczności ,gdyż jak stwierdził dwoje dzieci urodzilam wszystko bylo ok ,a ta ciąża również przebiega prawidłowo.A jednak jak zapewne wszystkie kobiety ,które spodziewają się dzidzisuia i ja martwię się tym czy aby na pewno dziecko urodzi się zdrowe.

Bardzo proszę o jakieś informacje na temat tego czy badanie 4D (oprócz oczywiście różnicy wizualnej ) pozwala bardziej szczegółowo zbadać maluszka ?,co tak naprawdę jest badane? i jesli chodzi o samo badanie i wyniki to czy jest roznica pomiędzy tradycyjnym USG a 4D czy jest ono bardziej precyzyjne ,szczegółowe?.Bo nigdzie nie moge znaleźc informacji na temat tego co dokladnie jest badane u dziecka na USG 4 D.
Słyszałam,że to USG 4D pozwala na wykrycie wszystkich chorób i wad dziecka ,czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

mój lekarz twierdził, że jesli lekarz ma wprawne oko i jest dobrym fachowcem to na usg zwykłym również wady mozna wykryć..słuzy temu miedzy innymi badanie przezierności karkowej, kosci nosowej, fałdu karkowego, mierzy się kość udową, przepływy ...a jeśli juz cos znajda to i tak dodatkowe badania się wykonuje...
fajny jest efekt na 3d i 4d...jesli kogoś stac to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza

Co to jest 2D, 3D, 4D?

Podstawowa część badania USG ciąży odbywa się w obrazie dwuwymiarowym (tak zwanej prezentacji B), na którym obserwujemy przekroje wnętrza macicy i zarysy ciała płodu wraz z obrazem jego narządów wewnętrznych. Jest to najważniejsza część badania, umożliwiająca ocenę wielkości i kształtu różnych części ciała płodu, struktur anatomicznych, łożyska, ilości wód płodowych. Nowszej generacji aparaty USG umożliwiają również ocenę przepływu krwi (badanie dopplerowskie) przez różne naczynia płodu i matki, dostarczającą bardzo ważnych informacji o funkcji serca, łożyska i innych narządów i o dobrostanie płodu. Nowocześniejsze aparaty USG umożliwiają trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu i wnętrza macicy, nawet w czasie rzeczywistym, uwidaczniającą ruchy płodu. Dzięki badaniu trójwymiarowemu: 3D możliwe jest nie tylko uzyskanie pięknego obrazu dziecka zrozumiałego dla obserwującej badanie kobiety ciężarnej, ale również uzyskanie przekrojów anatomicznych niedostępnych w badaniu dwuwymiarowym, ułatwiających rozpoznanie wad wrodzonych. Tak zwane obrazowanie 4D to obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, umożliwiające obserwację ruchów płodu, pracy serca, dostarczające wielu informacji niedostępnych w badaniach tradycyjnych, dostępne na najnowocześniejszych aparatach.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:
Cišża: Bezpieczne badania prenatalne Test Potrójny, Test PAPP-A, test zintegrowany, badania genetyczne, PAPPA PAPA, USG genetyczne, diagnostyka prenatalna cišża, genetyka, usg, badania, prenatalne, badania prenatalne,diagnostyka, wyniki, opis, lekarz

Odnośnik do komentarza

A ja powiem z punktu widzenia przyszłej mamy, która sobie to badanie zafundowała - WARTO! Z tego, co wiem, lekarzowi niezbędne jest badanie w 2d, a to w trójwymiarze jest takim dodatkowym bajerem. Ale ja trafiłam na świetnego lekarza, który oprócz pokazania nam naszej niuni (w której się zakochaliśmy od 1. wejrzenia!!!!), pokazał nam baaardzo dokładnie i inne rzeczy - serduszko, narządy wewnętrzne itd. Poza tym na dopplerze pokazał nam jak płynie krew w serduszku, jak ta pompka działa... No i co tu ukruwać, my jesteśmy zupełnymi laikami jeśli chodzi o obraz usg, a na tym widać bardzo dokładnie to wszystko, co doświadczony lekarz widzi na zwykłym, dwuwymiarowym obrazie.
Jeśli ceny w twojej miejscowości nie są kosmiczne o decyduj się śmiało - wrażenia są niezapomniane, no i pamiątka (płytka z filmem) pozostaje na przyszłość :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

Małgosia
Co to jest 2D, 3D, 4D?

Podstawowa część badania USG ciąży odbywa się w obrazie dwuwymiarowym (tak zwanej prezentacji B), na którym obserwujemy przekroje wnętrza macicy i zarysy ciała płodu wraz z obrazem jego narządów wewnętrznych. Jest to najważniejsza część badania, umożliwiająca ocenę wielkości i kształtu różnych części ciała płodu, struktur anatomicznych, łożyska, ilości wód płodowych. Nowszej generacji aparaty USG umożliwiają również ocenę przepływu krwi (badanie dopplerowskie) przez różne naczynia płodu i matki, dostarczającą bardzo ważnych informacji o funkcji serca, łożyska i innych narządów i o dobrostanie płodu. Nowocześniejsze aparaty USG umożliwiają trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu i wnętrza macicy, nawet w czasie rzeczywistym, uwidaczniającą ruchy płodu. Dzięki badaniu trójwymiarowemu: 3D możliwe jest nie tylko uzyskanie pięknego obrazu dziecka zrozumiałego dla obserwującej badanie kobiety ciężarnej, ale również uzyskanie przekrojów anatomicznych niedostępnych w badaniu dwuwymiarowym, ułatwiających rozpoznanie wad wrodzonych. Tak zwane obrazowanie 4D to obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, umożliwiające obserwację ruchów płodu, pracy serca, dostarczające wielu informacji niedostępnych w badaniach tradycyjnych, dostępne na najnowocześniejszych aparatach.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:
Cišża: Bezpieczne badania prenatalne Test Potrójny, Test PAPP-A, test zintegrowany, badania genetyczne, PAPPA PAPA, USG genetyczne, diagnostyka prenatalna cišża, genetyka, usg, badania, prenatalne, badania prenatalne,diagnostyka, wyniki, opis, lekarz

i wszystko jasne :brawo:

Odnośnik do komentarza

deszczowa35
Małgosiu bardzo Tobie dziękuję za tak wyczrpujące informację -bardzo mi pomogłaś i jestem naprawdę Ci bardzo wdzięczna!!!!
Dziękuję wszystkim za odzew .
Pozdrawiam serdecznie:-))))

:Nieśmiały::Nieśmiały: cała przyjemność po mojej stronie :Śmiech:
bardzo się ciesze, ze się udało wyjaśnić wiele rzeczy
i po to tu jesteśmy - aby sobie wzajemnie pomagac i wspierać :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...