Skocz do zawartości
Forum

Noworodkowe Mamulki Październik 2007


Anulka

Rekomendowane odpowiedzi

maryś!! miłej kąpieli!! jejku ja też marzę o masażu!!! tylko mój M. daaaaaleko :(

joj foty super:D placek na głowie :bardzoglodny:
joasiah ... a że tak spytam... co to jest ... śliczne... do czego będzie ci służyć?

a ja się kąpałam dzisiaj z kacperkiem :D było super extra śmiesznie ;) no szok... tyle wody sobie nalaliśmy... niestety baterie w aparacie mi padły :( nie miałam jak foty zrobić... ale spoko nadrobię następnym razem... a kabel dalej skonfiskowany przez szfffagra:Szok:

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7je6ydopwft2b3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd9zs70fzs.png
jesteśmy ze sob

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorkiem :Śmiech:
Tak jak mówiłam, jestem już po randce z żelazkiem :Oczko: małżowe koszule poprasowane :Padnięty: teraz się relaksuję przy Algidowej Krówce :Śmiech:

Joasia fany ten notes. Strasznie uwielbiam takie rzeczy. Mam prawie całą szafę różnej maści notesów, zeszytów, notatników ... mam na tym punkcie totalnego pierdolca :Oczko:

Monia W podziwiam Twoją cierpliwość, nie wiem jakbym zareagowała na taki widok :Niewiniątko:

Odnośnik do komentarza

Do koleżanek które nie szczepiły dzieci na rota.
Dostałam dziś od małża książkę pt. Zakażenie wirusami Rota - podstawy kliniki i zapobiegania, i wyczytałam, że istnieje możliwość zaszczepienia dziecka szczepionką rotawirusową zawierającą ludzkie szczepy wirusów a dokładniej monowalentną ludzką szczepionką rotawirusa zawierającą wirusa P1A[8]G1 Rotarix (firmy GSK). Jest to szczepionka podawana doustnie w dwóch dawkach w pierwszych miesiącach życia. Można ja podawać ze szczepionkami skojarzonymi.

Odnośnik do komentarza

Artykuł ze strony Zdrowie w MediWeb.pl

Rotarix - połknąć 2 dawki zdrowia

Rotarix firmy GlaxoSmithKline to pierwsza doustna szczepionka przeciwko rotawirusom. W niemal 100% chroni dzieci przed najcięższymi przypadkami biegunek wywołanymi przez rotawirusy. Potwierdzają to światowe badania kliniczne przeprowadzone na grupie 70 tys. niemowląt. Szczepionka została dziś zarejestrowana w krajach UE. W Polsce szczepionka będzie dostępna już jesienią tego roku dla niemowląt od 6 do 16 tygodnia życia.

Rotawirusy są główną przyczyną biegunki wśród niemowląt i małych dzieci. 95% dzieci na świecie przed piątym rokiem życia styka się z tym wirusem, bez względu na rasę i status społeczno-ekonomiczny. W Europie każdego roku rotawirusy odpowiedzialne za wywoływanie biegunki atakują około 3,6 mln niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym, 700 tys. z nich trafia do lekarza, a 87 tys. wymaga hospitalizacji. W Polsce w 2005 roku zarejestrowano blisko 10 tys. przypadków nieżytu żołądkowo-jelitowego1, przy czym najprawdopodobniej przypadków tych było znacznie więcej.

To nie grypa żołądka

Zakażenie objawia się ostrą biegunką, wymiotami i gorączką. Choroba często nazywana jest grypą żołądka, mało kto wie, że jest to wysoce zakaźna choroba wywoływana przez wirusy zwane "rotawirusami". W krajach rozwijających się co roku umiera z powodu zakażenia rotawirusami blisko milion kilkuletnich dzieci. W Polsce i krajach uprzemysłowionych śmiertelność związana z tymi wirusami na szczęście jest niewielka, ale choroba wciąż pozostaje głównym powodem ciężkich biegunek prowadzących do odwodnienia i w związku z tym do hospitalizacji. Wirus jest bardzo zakaźny, przez co na ogół dotyka całą rodzinę, choć najtrudniej chorobę znoszą najmłodsze dzieci.

"Rotawirusy są niebezpieczne dla dzieci, wywołują biegunkę i wymioty, które mogą trwać nawet kilka dni. Bez odpowiedniego leczenia może to doprowadzić do groźnego odwodnienia organizmu, a w konsekwencji do śmierci dziecka. Dostępność bezpiecznej i skutecznej szczepionki, to dobra wiadomość dla pediatrów i rodziców. Szczepionka nie tylko ochroni przed przykrymi objawami choroby, ale także zmniejszy liczbę hospitalizowanych dzieci" - twierdzi prof. dr hab. Hanna Szajewska z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci, Akademii Medycznej w Warszawie.

Rotarix - połknąć dwie dawki zdrowia
Rotarix to pierwsza w Europie szczepionka przeciwko rotawirusom. Szczepionki na ogół kojarzą się z nieprzyjemną igłą i strzykawką. Rodzice bardzo przeżywają ból niemowląt związany z ukłuciem. Na szczęście, Rotarix jest szczepionką doustną, dziecko podczas wizyty w punkcie szczepień połyka 1 dawkę preparatu, który daje ochronę przed chorobą. Szczepienie należy rozpocząć między 6 a 16. tygodniem życia. By dziecko było trwale chronione podaje się 2 dawki preparatu w odstępie 4-8 tygodni. Szczepionkę można podać równolegle z innymi szczepieniami podczas jednej wizyty w punkcie szczepień. Szczepionka GlaxoSmithKline zapewnia niemowlętom wczesną i szybką ochronę przed groźnymi rotawirusami. Wczesna ochrona jest niezwykle istotna dlatego, że powikłania związane z chorobą najciężej znoszą maluchy w pierwszych czterech miesiącach życia.

Odnośnik do komentarza

nicola23
hmm doustna...a jak dziecku sie uleje?

Madziu szczepionki jest może ze 2ml może trochę więcej. Przy takiej ilości raczej nie ma szans na ulanie. Ja podaję Mikołajowi 2,5ml Debridatu ze strzykawki i jeszcze nigdy mi nie ulał :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Achaś, czy wiecie jak sprawdzić czy Wasze dziecko nie jest odwodnione. Znalazłam fajny sposób w tej książce. Naciskamy płytkę paznokciową, aż do zbladnięcia i jeśli krew do paluszka wraca dłużej niż 1,5 sekundy to jest to cecha odwodnienia.

Odnośnik do komentarza

Anulka
fragment najbardziej dla nas istotny

Szczepienie należy rozpocząć między 6 a 16. tygodniem życia. By dziecko było trwale chronione podaje się 2 dawki preparatu w odstępie 4-8 tygodni. Szczepionkę można podać równolegle z innymi szczepieniami podczas jednej wizyty w punkcie szczepień.

kurde u mnie za późno :( a własnie o tym myślałam... no i co ja mogę teraz zrobić? a mniej więcej ile ta szczepionka kosztuje?

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7je6ydopwft2b3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd9zs70fzs.png
jesteśmy ze sob

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...