Skocz do zawartości
Forum

Zasiłek dla kobiet w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Marzena wiesz ja mieszkam na Wschodzie i jeśli mam być szczerza to tak: ulicami lepiej u nas nie jeździc dziura na diurze, chodniki to jeszcze to co zostało wykonane w latach 70-tych, kiedy postawiono nasze osiedle, od tej pory zero remontu, nie wspominając o o ułożeniu kostki, place zabaw też porażka, na niektóre strach wejść z dzieckiem, a służba zdrowia? moja najbliższa przychiodnia ma jednynie pediatre i lekarze rodzinnego na nfz, a reszta specjalistów jest prywatnie, od 90 zł za wizytę w górę, oczywiście badania osobno...aguaparku u nas nie...nie mieszkam w jakimś rozwijającym się mieście, tylkona wschodzie i tu sie mało dzieje, a to też jest Polska!!! i póki co to mój mąż, który ma umowę o pracę na 1.4 etatu, bo firmę pochłonąłby inaczej zus , zarabia na te emerytury moich dziadków (dziadek na emeryturę poszedł po 15 latach pracy i ma taką, co moja pensja na umowę o dzieło), bo tak właśnie teraz wygląda nasz system emerttalny, że płacisz na swoją emeryturę, a tej kasy nie masz, bo idzie na bieżące, zaraz pewnie usłyszę, ze jesteśmy niezaradni, ze potrafimy tylko narzekać i nic nie robić, ale są takie rzeczy, których nie przeskoczysz...

a co fikcyjnej firmy, żeby wyłudzić kasę, to też uważam, ze to oszustwo i sama nie odważę się na to, ale czasem po [prstu sie nie dziwię, że ludzie tak robią...

Odnośnik do komentarza

zacząć od siebie...tak ładnie pięknie
i co z tego,ja będę klepała biedę,za rodzinne i zasiłek wychowawczy całe 400 zł na miesiąc a politycy beda okradać i to nie 6 tysięcy a 60 i to mało
te opisane qwaparki ,kina,teatry i prawdziwe parki rozrywki dla dzieci są prywatne i płatne
za aqwqpark ,za 3 godziny ja,M i dwoje dzieci płaciłam 120 zł
emerytury i tak będą głodowe,a za większość wizytyt lekarskich trzeba zapłacić,chyba,że chce sie czekac nawet kilka lat....termin teściowa dostała na 2015(jaskra)
duzo by pisać
pieniadze z podatków sa trwonione na utrzymanie darmozjadów w sejmie
darmozjadów bo dostaja diete nawet jak nie ma ich na obradach,gdzie Kowalski musi tyrać by dostać za to zapłatę
tablety dla posłów,bo biedaków nie stać by sobie kupili
i jak widzę to bagno u góry nie razi mnie ,ze ktoś kombinuje by jako tako utrzymać rodzinę
jesteśmy na przedostatnim miesjscu jeśli chodzi o wysokość zasiłków na dzieci

i patrząc w około wiem,że uczciwie to tylko garba sie dorobić idzie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Może głupie pytanie - na przedostatnim miejscu w porównaniu z kim? Może z krajami afryki? A może w Chinach są wyższe zasiłki?

Ja też jestem na wychowaczym i nie dostaję żadnych zasiłków. I sorry, ale nie przemawia do mnie "że inni kradną to ja też". Idź może jeszcze do hipermarketu kradnij, bo przecież musisz, a inni też kradną więc co tam. Jakbym nie mogła sobie pozwolić na siedzenie za darmo na wychowawczym to wróciłabym do pracy i po krzyku.

Margeritka, tez mieszkam na wschodzie, u mnie są drogi, i chodniki, są place zabaw. Lublin to może nie jest taki super, ale też nie tragedia. Dużo zieleni macie, nie wszędzie tak jest. Trochę jeździłam po Polsce służbowo i sporo widziałam. A przy okazji, cóż to za pracę miał twój dziadek, że już po 15 latach na emeryturę poszedł? Toż facet był w sile wieku.

Co do odpłatności za aquaparki - to są spółki publiczno-prywatne - za same wpływy z biletów nie utrzymałyby się, gminy do nich dopłacają, zawsze. To samo dotyczy komunikacji miejskiej, do muzeów, teatrów itp.

Jeszcze raz powtórzę, wile jest do poprawienia jeśli chodzi o gospodarowanie publicznymi pieniędzmi, ale niestety wielu kombinatorów i pieniądze często nie trafiają do potrzebujących, tylko do tych bardziej cwanych.

Odnośnik do komentarza

nie kradnę w hipermarketach,wyobraź sobie
mnie stac na wychowawczy,a sa osoby co maja trudna sytuacje,a nie każdy może wrócić do pracy,bo żłobki i przedszkola nie są ogólnodostępne i czasem jest kilkoro dzieci na miejsce.Chyba ,że dzieci mogą mieć tylko osoby zamożne

co do rankingu to był podany w "pytaniu na śniadaniu" i chodziło o kraje Europejskie.

Nie popieram kombinowania,ale nie razi mnie to zbytnio
razi mnie za to zatrudnianie za 1100 zł miesięcznie

ciekawi mnie czy w sklepie jak nie dostaniesz paragonu to zwracasz uwagę sprzedawcy "że oszukuje państwo" i chcesz aby paragon Ci dał
to samo w taksówce,i u lekarza.....wszyscy są tacy uczciwi i rozliczają swój dochód
osobiście płace podatki,abonament za tv i uczciwie się rozliczam,ale szlak mnie trafia ,że ktoś te pieniądze bierze dla własnej korzyści

słyszałam opinie -czemu państwo ma płacić za powrót turystów ,skoro stać ich było na wycieczkę to trzeba sie było dodatkowo ubezpieczyć
to samo ze skutkami nawałnic,jeden buli na ubezpieczenie ,a drugiemu szkoda i chce zadość uczynienia od państwa

a na emerytury to kazdy emeryt sam sobie wypracował a to ,ze pieniądze z zusu wyparowały to inna bajka

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

jeszcze jedno na zakończenie tematu
uważam,ze państwo(każde) powinno zapewnić kobiecie,rodzinom jak najlepsze warunki do wychowywania dzieci.Kobieta powinna móc spokojnie poświecić sie opiece i wychowaniu dzieci(jeśli oczywiście chce i spełnia sie jako mama)opieka nad dzieckiem to praca i to nie łatwa,bez odpoczynku i wolnego,a niedoceniana.....a to w końcu matka kształtuje kolejnego obywatela,dzieci sa przyszłością choćby ze względów demograficznych
i dlatego kazda kobieta która chce opiekować się swoim dzieckiem powinna mieć przez te 3 lata płacone-bardziej na to zasługuje niz masa urzędasów pobierająca kasę za to tylko ,że siedzą na tyłku i maja odpowiednie koneksje

nie kazda z nas ma babcie na miejscu,opiekunki sporo sobie życzą,mam wiele znajomych mam i znam ich zdanie na temat macierzyństwa w naszym kraju...nawet jak dziecko zostanie przyjęte do przedszkola to nie daj borze jak zachoruje....dwie znajome zostały zwolnione bo brały zwolnienia na chore dzieci....oczywiście pracodawca nie przedłożył im umowy o pracę -i to jest chore

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112

ciekawi mnie czy w sklepie jak nie dostaniesz paragonu to zwracasz uwagę sprzedawcy "że oszukuje państwo" i chcesz aby paragon Ci dał
to samo w taksówce,i u lekarza.....

ja dosc czesto nei biore paragonu-chyba ze chce cos pozniej wymieni,albo potrzebuje paragonu do gwarancji...zazwyczaj mnie pytaja czy chce paragon
nie pamietam,zeby w ostatnim czasie mi ktos nie chcial wydac

Odnośnik do komentarza

agusia20112

słyszałam opinie -czemu państwo ma płacić za powrót turystów ,skoro stać ich było na wycieczkę to trzeba sie było dodatkowo ubezpieczyć
to samo ze skutkami nawałnic,jeden buli na ubezpieczenie ,a drugiemu szkoda i chce zadość uczynienia od państwa

a dlaczego nie?

chyba do cholery placi sie te podatki,co?
panstwo ma obowiazek sprowadzic obywatela do kraju-czasem pozniej z takimobywatelem sie rozlicza,a czeasem nie-wszystko zalezy od sytuacji

ubezpieczenie prywatnei swoja droga a odszkodowanie w wypadku kleski zywiolowej swoja droga

agusia20112

i dlatego kazda kobieta która chce opiekować się swoim dzieckiem powinna mieć przez te 3 lata płacone-bardziej na to zasługuje niz masa urzędasów pobierająca kasę za to tylko ,że siedzą na tyłku i maja odpowiednie koneksje

3 lata no bez przesady!
chyba by wiecej niz 50% podatku musialo byc

Odnośnik do komentarza

marzen@
M
Jeszcze raz powtórzę, wile jest do poprawienia jeśli chodzi o gospodarowanie publicznymi pieniędzmi, ale niestety wielu kombinatorów i pieniądze często nie trafiają do potrzebujących, tylko do tych bardziej cwanych.

zgadzam sie:)

Odnośnik do komentarza

Helena
agusia20112

słyszałam opinie -czemu państwo ma płacić za powrót turystów ,skoro stać ich było na wycieczkę to trzeba sie było dodatkowo ubezpieczyć
to samo ze skutkami nawałnic,jeden buli na ubezpieczenie ,a drugiemu szkoda i chce zadość uczynienia od państwa

a dlaczego nie?

chyba do cholery placi sie te podatki,co?
panstwo ma obowiazek sprowadzic obywatela do kraju-czasem pozniej z takimobywatelem sie rozlicza,a czeasem nie-wszystko zalezy od sytuacji

ubezpieczenie prywatnei swoja droga a odszkodowanie w wypadku kleski zywiolowej swoja droga
napisałam,ze spotkałam się z takimi opiniami w komentarzach pod artykułami o upadkach biur podróży,pewien pan pisał czemu niby on ma opłacać powrót kogoś kto pojechał do Egiptu,jak jego nie stać na wakacje...kazdy jedzie na własna odpowiedzialność i powinien ubezpieczyć się .nie znam szczegółowo jak jest to w innych krajach,ale moja siostra mieszkająca w Niemczech często podróżuje i wiem ,że zawsze kupują ubezpieczenie wycieczki

nie jest to moja opinia,chciałam tylko zaznaczyć ,że każdemu coś sie nie podoba ,coś innego.....każdy płaci podatki(no prawie),i kazdy ma inną wizję ich zagospodarowania

agusia20112

i dlatego kazda kobieta która chce opiekować się swoim dzieckiem powinna mieć przez te 3 lata płacone-bardziej na to zasługuje niz masa urzędasów pobierająca kasę za to tylko ,że siedzą na tyłku i maja odpowiednie koneksje

3 lata no bez przesady!
chyba by wiecej niz 50% podatku musialo byc

kiedyś było 3 lata urlopu wychowawczego płatnego

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112

napisałam,ze spotkałam się z takimi opiniami w komentarzach pod artykułami o upadkach biur podróży,pewien pan pisał czemu niby on ma opłacać powrót kogoś kto pojechał do Egiptu,jak jego nie stać na wakacje...kazdy jedzie na własna odpowiedzialność i powinien ubezpieczyć się .nie znam szczegółowo jak jest to w innych krajach,ale moja siostra mieszkająca w Niemczech często podróżuje i wiem ,że zawsze kupują ubezpieczenie wycieczki

nie jest to moja opinia,chciałam tylko zaznaczyć ,że każdemu coś sie nie podoba ,coś innego.....

co temat to opinia:wink:
ja akurat zdania tego pana nie podzielam:P

ja nigdy nie wykupowalam dodatkowego ubezpieczenia wycieczki:oczko:

Odnośnik do komentarza

w sumie to normalne,co osoba to inna opinia i zdanie
inaczej było by nudno

ja dwa razy jechałam do siostry i kupowałam ubezpieczanie-takie wycieczkowe,na wypadek jakiegoś zdarzenia,pobyty w szpitalu,oczywiście miałam tez odpowiednie papiery z Zusu o ubezpieczeniu
zawsze też ubezpieczam mieszkanie i dwa razy korzystałam z odszkodowania po zalaniu
wiadomo OC obowiązkowe,ale do tego zawsze bierzemy NW kierowcy i pasażerów(ostatnio nawet mamy opcję dla zwierząt HIHI)

wracając do paragonów,to nie mam na myśli ,że sprzedawca odmawia wydania a raczej to,ze często nie dają,nie nabijają na kasę fiskalną
mam taki warzywniak(korzystam w ostateczności),gościu jeszcze nigdy nie dał paragonu,a jak zapytałam to zrobił kwaśna minę i kazał oddać zakupy ,że musi jeszcze raz wszystko nabić

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Rzeczpospolita przywilejów - Onet Biznes - 1 strona-to tak w temacie wydawania pieniędzy z budżetu

i sprawa głośnia od kilku dni Amber gołd-poszkodowani obwiniają państwo i chcą od państwa odszkodowanie....
na własne ryzyko dawali tam swe oszczędności,skuszeni wysokim oprocentowaniem a nie patrząc na ryzyko o którym była informacja.

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Wiesz, moja mama była na tym "płatnym" wychowawczym, kiedy urodziła najmłodszą siostrę i były to stawki głodowe. I ciekawa jestem w jakim kraju jest dobrze płatny 3-letni wychowawczy.
Co do sprowadzania turystów - chętnie wykupie ubezpieczenie gwarantujące mi powrót do Pl jeśli biuro upadnie, tyle że takich ofert ja nie spotkałam. Czytałaś kiedy WU do dodatkowych ubezpieczeń wycieczek zagranicznych?

Jeśli chodzi o Amber Gold - ministerstwo finansów wydało dawno temu ostrzeżenie, a że ludzie są na tyle głupi, żeby dawać pieniądze komuś kto obiecuje gruszki na wierzbie to niech teraz płaczą. Jeśli AG oferowało 14% podczas gdy lokaty bankowe czy obligacje, czyli instrumenty z gwarancją zysku, opiewały na 4-5% to się tym ludziom "czerwona lampka" powinna zapalić.

Nie przypominam sobie kiedy ostatnio nie dostałam paragonu, pomijając oczywiście fakt zakupów na bazarku od rolników, bo oni takiego obowiązku nie mają.

Odnośnik do komentarza

marzen@
Wiesz, moja mama była na tym "płatnym" wychowawczym, kiedy urodziła najmłodszą siostrę i były to stawki głodowe. I ciekawa jestem w jakim kraju jest dobrze płatny 3-letni wychowawczy.
Co do sprowadzania turystów - chętnie wykupie ubezpieczenie gwarantujące mi powrót do Pl jeśli biuro upadnie, tyle że takich ofert ja nie spotkałam. Czytałaś kiedy WU do dodatkowych ubezpieczeń wycieczek zagranicznych?

nie miałam okazji zapoznać się,ale uważam,że skoro jest to tak niepewny interes,biura upadają jedno po drugim warto by było wymóc jakąś formę ubezpieczenia
coś na wzór ubezpieczenia przy udzielaniu kredytów(od utraty pracy,od utraty życia)niby nieobowiązkowe ale w praktyce bardzo rzadko można wsiąść kredyt bez ubezpieczenia-częstsze odmowy

nie wiem dokładnie jak to się nazywa ale wiele moich koleżanek które są w Angli,Holandii czy nawet w Niemczech dostaje na tyle wysokie zasiłki za opieke nad dzieckiem,że spokojnie mogą "przebidować"okres kiedy dziecko już podrośnie i pójdzie do przedszkola

Jeśli chodzi o Amber Gold - ministerstwo finansów wydało dawno temu ostrzeżenie, a że ludzie są na tyle głupi, żeby dawać pieniądze komuś kto obiecuje gruszki na wierzbie to niech teraz płaczą. Jeśli AG oferowało 14% podczas gdy lokaty bankowe czy obligacje, czyli instrumenty z gwarancją zysku, opiewały na 4-5% to się tym ludziom "czerwona lampka" powinna zapalić.

dokładnie mam takie same zdanie
żal mi starszych oszukanych osób,ale tak to juz jest ,że wszystko trzeba sprawdzić kilka razy

Nie przypominam sobie kiedy ostatnio nie dostałam paragonu, pomijając oczywiście fakt zakupów na bazarku od rolników, bo oni takiego obowiązku nie mają.

może to tak w małych miasteczkach jest....ja często mam taka sytuację,chodzi oczywiście o sklepy,a nie ulicznych sprzedawców
zauważyłam,ze często tez w piekarni Pani w ogóle nie nabija na kasę ciastek i pieczywa

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

To znaczy ty mieszkasz w małym miasteczku czy ja, bo nie ogarniam.
U nas w piekarni babeczka zawsze nabija na kasę, u lekarza też dostaję paragon (od kiedy maja obowiązek posiadania kasy, czyli od 2011), warzywniaka nie mam w okolicy, z taxi dawno nie korzystałam, bo nie mam potrzeby, nie piję więc biorę swoje auto.

Biura są ubezpieczone, lecz ubezpieczenie nie działa natychmiast. Często zwrot z ubezpieczenia jest długo po tym jak klienci do kraju wrócą. Skarb państwa też może się domagać od tego ubezpieczyciela zwrotu kosztów i zapewne często jest to praktykowane.

Koleżanka w UK owszem dostawała jakiś zasiłek, ale szału nie było i jak mały miał 1,5 roku poszła do pracy, bo było im bardzo ciężko. A tam z kolei nie ma płatnego L4 w ciąży tak jak w Pl, jak nie możesz pracować to nie masz kasy. Poza tym jesteśmy państwem biedniejszym niż UK, Niemcy czy Holandia. Grecja, Włochy, Irlandia, Hiszpania- tam był socjal, którego państwo nie udźwignęło, teraz idą na dno...
A najlepszy socjal jest w krajach skandynawskich - podatki tam tez są najwyższe, dochodowy to ok 40%, u nas 19. Różnica prawda?

Co do starszych osób - z doświadczenia wiem, że są to klienci najbardziej "upierdliwi" i najbardziej "chytrzy". Za 5 zł będą z reklamówką kasy po całym mieście latać, bo im 3 zł na przelew do innego szkoda. I nim gdzieś zainwestują to 1000 razy pytają o gwarancje. Nie są nieświadomi, wbrew pozorom.

Odnośnik do komentarza

agusia20112

nie wiem dokładnie jak to się nazywa ale wiele moich koleżanek które są w Angli,Holandii czy nawet w Niemczech dostaje na tyle wysokie zasiłki za opieke nad dzieckiem,że spokojnie mogą "przebidować"okres kiedy dziecko już podrośnie i pójdzie do przedszkola

Agusia, zapytaj jakie maja podatki:wink:

oczywiscie nie neguje,ze w zachodnich krajach europejskich rodzice maja lepsze warunki niz w Polsce-no ale skads te pieniadze musi miec panswto,zeby wyplacac obywatelowi

Odnośnik do komentarza

mam świadomość ,że wymienione kraje maja lepszą sytuację gospodarczą
nie podoba mi sie u nas polityka "prorodzinna "i takie moje zdanie
uważam,że duzo jest do zmienienia

co do Angli,to znów zdania podzielone ,moje znajome wszystkie zadowolone,i prawie wszystkie mają lub planują mieć kolejne dziecko,może pomoc zależy od dochodów,nie jestem zorientowana ta tyle by się wypowiadać,wiem tylko że wszystkie te co znam,siedzą z dziećmi i tylko faceci pracują,nie brakuje im od wypłaty do wypłaty

co do paragonów,chodziło mi o moje miasto,może u nas tacy"przekręciaże",ale ja na prawdę nigdy nie dostałam paragonu od prywatnego lekarza,ani za usługę

co do powodów kryzysu w Europie to pewnie to nie tylko wina socjalu

a patrząc na nasze państwo,na jego wydatki publiczne
po prostu uważam,i znów to tylko moje zdanie-że lepiej zapłacić kobiecie która chce wychowywać dzieci niż np na biuro poselskie,w którym i tak nikt nie siedzi,czy za paliwo by rodzina Pana posła mogła za darmo podróżować

wcześniej wkleiłam link do artykułu z którego znów wynika,że państwowe pieniadze są wydawane ja wybrane grupy społeczne
ale nikt nie obiecywał ,ze jest sprawiedliwość

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Helena
agusia20112

nie wiem dokładnie jak to się nazywa ale wiele moich koleżanek które są w Angli,Holandii czy nawet w Niemczech dostaje na tyle wysokie zasiłki za opieke nad dzieckiem,że spokojnie mogą "przebidować"okres kiedy dziecko już podrośnie i pójdzie do przedszkola

Agusia, zapytaj jakie maja podatki:wink:

oczywiscie nie neguje,ze w zachodnich krajach europejskich rodzice maja lepsze warunki niz w Polsce-no ale skads te pieniadze musi miec panswto,zeby wyplacac obywatelowi

wiem o tym
tylko jestem zdania,ze u nas w kraju te pieniądze nie zawsze są wydawane z głową

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112

co do Angli,to znów zdania podzielone ,moje znajome wszystkie zadowolone,i prawie wszystkie mają lub planują mieć kolejne dziecko,może pomoc zależy od dochodów,nie jestem zorientowana ta tyle by się wypowiadać,wiem tylko że wszystkie te co znam,siedzą z dziećmi i tylko faceci pracują,nie brakuje im od wypłaty do wypłaty

no wlasnie-faceci pracuja-
inaczej by sie zadna nei zdecydowala na kolejne dziecko,chyba zeby poszla bidowac do socjalu

a o tej wielodzietnosci emigrantow-najlepiej posluchac tubylcow danego kraju
ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec:P

Odnośnik do komentarza

agusia20112

wiem o tym
tylko jestem zdania,ze u nas w kraju te pieniądze nie zawsze są wydawane z głową

Agusia,wszyscy narzekaja,ze pieniadze z podatkow nei zawsze ida tam gdzie oczekujemy

porownujac z innymi krajami-mozemy sie albo pocieszac-ze innymi maja gorzej,albo sie wkurzac ze inni maja lepiej:P

mnie ogolnie wkurza kombinatorstwo-co tu zrobic,zeby wyciagnac jak najwiecej,bo przeciez zawsze i wszedzie sie nalezy,bo przeciez "na gorze" tez kradna a to i ja tez moge:wink:
to i to nie chodzi wlasnie o takie supermarketowe okradanie,tylko skarbu panstwa

Odnośnik do komentarza

Agusia żadna z nas nie twierdzi, że e Polsce wydatkowanie pieniędzy publicznych jest ok. Jest złe, mnoży się stołków urzędniczych (wydatki na biura poselskie to przy tym pryszcz), przewala pieniądze z kieszeni do kieszeni, można by wiele pisać. W innych krajach tez nie jest tak super jak nam się wydaje - wiesz, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Co do zasiłków za granicą - Helena to dobrze ujęła, posłuchaj rdzennych obywateli danego kraju, co myślą o zasiłkach dla imigrantów...

Odnośnik do komentarza

uważam, że mimo wszystko trzeba być uczciwym i zgadzam się z dziewczynam, ze trzeba docenić to, co się ma...

a co pieniędzy publicznych wiele zależy od tego, kto się stara je wykorzystać i w jaki sposób, u mnie na wsi, w mojej starej podstawówce zaszły ogromne zmiany, gdy dyrektorką została kobieta, okazało się, że można ładnie odremontować szkołę, zmienić stare wejściowe drzwi, zrobić porzadne stojaki na rowery, ładny ogrodek i okstkę przed szkołą i szkoła naprawdę dużo się zmieniła, tu w lublinie mam niedaleko osiedlowe przedszkole wymalowane w wulgarne graffitii i stary plac zabaw, żadnych drewnianych sprzętów, tu jakby czas się zatrzymał...może po prstu brakuje kogoś kto wie, gdzie zapukać, zeby dostać pieniądze na to, czy tamto.

Odnośnik do komentarza

jestem za uczciwością
ale uważam,że powinno głośno się mówić,że żle się dzieje
a tak to każdy widzi,ale nic nie robimy

wiem,że sam jeden głos nie wiele zdziała,ale może jakbyśmy powiedzieli politykom "dość" to by w końcu musieli zauważyć ,że to oni są dla ludzi a nie odwrotnie
a u nas to na ogół kandydują ci co zawsze,i poseł to u ich stały zawód

ale prawda taka,ze uczciwi mają małe szanse przebicia
a my ciągle wierzymy w "gruszki na wierzbie"

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Agusia politykom można powiedzieć dość przy następnych wyborach :D Niestety dużo osób nie idzie głosować, bo wydaje im się, że to nic nie zmieni - i to jest ok. połowa społeczeństwa - dużo mogli by zmienić, ale im się nie chce "fajeczki" przy nazwisku postawić tylko narzekać potrafią :(

Margeritka trafiłaś w sedno, dużo zależy od ludzi. Jeśli się trafi taki, który chce coś zrobić to zrobi. Ja ostatnio bywam często przy moim starym LO i widzę, jak dużo się zmieniło - nowa kostka, chodniczki, nowe boisko, hala sportowa, nowe okna -całkiem fajnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...