Skocz do zawartości
Forum

Zasiłek dla kobiet w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka
dziś w gazecie wyborczej miało być coś na temat zasiłku dla kobiet w ciąży, nie kupiłam i pytam Was, czy coś wiecie, komu przysługuje taki zasiłek, czy któraś z Was z tego korzysta lub korzystała? Dzięki za wszystkie odpowiedzi. :23_30_126:

To miało być dla kobiet mających swoją działalność.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj poczytałam trochę na necie. I znalazłam taki artykuł :

Założyć firmę w ciąży? - Ciążowy.pl

Firmę możesz założyć będąc już w ciąży.

Żałuję bardzo bo my z mężem zakładaliśmy firmę i jakbym wiedziała firma byłaby na mnie. No cóż. Wszystkiego mieć nie można.

A przed chwilą jeszcze coś takiego znalazłam:

Fikcyjna firma pozwoli matce pobierać wysokie zasiłki - nawet 9 tys. zł - Praca i ubezpieczenia - Gazeta Prawna - Partner pracodawcy, narzędzie specjalisty

Kacperek:love: 02.10.2012 godz.23:35 3200g, 56cm:love:
19.10.2012 3900g, 58cm
04.12.2012 5600g, 62cm
15.01.2013 6300g, 65cm

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6yd4anvaqre.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nuay32jj38nva.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4p5btv58no.png
http://s8.suwaczek.com/20100619580114.png

Odnośnik do komentarza

Bzdury straszne pisza w tej gazecie prawnej, najpierw trzeba płacić naprawde ogromny ZUS przez minimum 3 miesiące, a potem jeszcze od zasiłku też odliczają Ci jakąś część składek i oczywiście 19 % podatku. W efekcie znajoma płacąca około 3000 ZUsu miesięcznie na chorobowym dostawała na rękę coś około 6 tys. To oczywiście tez nie mało, ale nie aż tak różowo jak by można wywnioskować z artykułu...

Odnośnik do komentarza

anusiaelblag

Żałuję bardzo bo my z mężem zakładaliśmy firmę i jakbym wiedziała firma byłaby na mnie. No cóż. Wszystkiego mieć nie można.

Anusia, wspominałysmy ten temat na forum wrześniówek

,,Kocham Was córeczki, jesteście dla mnie najważniejsze na świecie,,.

Zosia Elżbieta przyszła na świat 30 sierpnia 2012 r o godz 12.05
Waga 4110 g 58 cm długości

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf67hvuo7ib.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm3g1cmovz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgy6dw0esi.png

Odnośnik do komentarza

Pozostaje jeszcze kwestia prowadzenia działalności po zakończeniu urlopu macierzyńskiego - wtedy trzeba zacząć opłacać zus bądź zamknąć firmę. W przypadku takiego zakończenia działalności od razu po urlopie macierzyńskim zus może oskarżyć "przedsiębiorczą" mamusię o to, że firma była fikcyjna i służyła tylko wyłudzeniu zasiłku.

Odnośnik do komentarza

Znajoma, która jest z zadowu księgową i sama była w stanie to wszystko ogarnąć otworzyła działalność właściwie tylko dla zasiłku chorobowego i macierzyńskiego...Fakt, "zarobiła" na tym sporo, ale kontrole z ZUSu miała chyba ze cztery, kilka razy wstrzymywali jej kasę do wyjaśnienia sprawy. Na szczęście w papierach miała wszystko idealnie więc sie za każdym razem wybroniła. Tak więc jest to kasa dla osób o mocnych nerwach. A czy jest to moralne- to już inna sprawa, ale powiem szczerze, że ZUS tak nas "rąbie" na każdym kroku, że w zupełności popieram kobiety, które wyciskają z ZUSu ile się tylko da...

Odnośnik do komentarza

ida
Znajoma, która jest z zadowu księgową i sama była w stanie to wszystko ogarnąć otworzyła działalność właściwie tylko dla zasiłku chorobowego i macierzyńskiego...Fakt, "zarobiła" na tym sporo, ale kontrole z ZUSu miała chyba ze cztery, kilka razy wstrzymywali jej kasę do wyjaśnienia sprawy. Na szczęście w papierach miała wszystko idealnie więc sie za każdym razem wybroniła. Tak więc jest to kasa dla osób o mocnych nerwach. A czy jest to moralne- to już inna sprawa, ale powiem szczerze, że ZUS tak nas "rąbie" na każdym kroku, że w zupełności popieram kobiety, które wyciskają z ZUSu ile się tylko da...

dokładnie,to nasze kochane państwo zmusza nas to "przekrętów" tylko po to by parę groszy zarobić
ostatnio podawali w tv,że polska jest na przedostatnim miejscu jeśli chodzi o zasiłki rodzinne...

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
zobacz co napisała Ida....aby dostać taki zasiłek musisz najpierw płacić ok 3 tyś Zusu-a to nie mało-więc ile by interes musiał dawać Ci zysku
a sam Zus to nie wszystko,jest jeszcze podatek,który w tym przypadku to też nie mało

ale można założyć firmę fikcyjną -płacisz zus, a potem ciągniesz ile wlezie. Na koniec jak weźmiesz co Ci się należy firmę zamykasz.

Odnośnik do komentarza

oosaa
agusia20112
zobacz co napisała Ida....aby dostać taki zasiłek musisz najpierw płacić ok 3 tyś Zusu-a to nie mało-więc ile by interes musiał dawać Ci zysku
a sam Zus to nie wszystko,jest jeszcze podatek,który w tym przypadku to też nie mało

ale można założyć firmę fikcyjną -płacisz zus, a potem ciągniesz ile wlezie. Na koniec jak weźmiesz co Ci się należy firmę zamykasz.

z kogo qrwa ciagnuesz??? z podatnikow?????
co to do cholery za porady!!!!

a pozniej sie dziwia ze panstwo na nic nei ma pieneidzy,jak wszedzie pijawki! od sejmu do "zwyklego" obywatela

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ida
Znajoma, która jest z zadowu księgową i sama była w stanie to wszystko ogarnąć otworzyła działalność właściwie tylko dla zasiłku chorobowego i macierzyńskiego...Fakt, "zarobiła" na tym sporo, ale kontrole z ZUSu miała chyba ze cztery, kilka razy wstrzymywali jej kasę do wyjaśnienia sprawy. Na szczęście w papierach miała wszystko idealnie więc sie za każdym razem wybroniła. Tak więc jest to kasa dla osób o mocnych nerwach. A czy jest to moralne- to już inna sprawa, ale powiem szczerze, że ZUS tak nas "rąbie" na każdym kroku, że w zupełności popieram kobiety, które wyciskają z ZUSu ile się tylko da...

dokładnie,to nasze kochane państwo zmusza nas to "przekrętów" tylko po to by parę groszy zarobić
ostatnio podawali w tv,że polska jest na przedostatnim miejscu jeśli chodzi o zasiłki rodzinne...

marne są te zasiłki, to jest po prostu śmieszne, co rzucają, w ogóle politykę rodzinną to mamy daleko w lesie

Odnośnik do komentarza

Helena
oosaa
agusia20112
zobacz co napisała Ida....aby dostać taki zasiłek musisz najpierw płacić ok 3 tyś Zusu-a to nie mało-więc ile by interes musiał dawać Ci zysku
a sam Zus to nie wszystko,jest jeszcze podatek,który w tym przypadku to też nie mało

ale można założyć firmę fikcyjną -płacisz zus, a potem ciągniesz ile wlezie. Na koniec jak weźmiesz co Ci się należy firmę zamykasz.

z kogo qrwa ciagnuesz??? z podatnikow?????
co to do cholery za porady!!!!

a pozniej sie dziwia ze panstwo na nic nei ma pieneidzy,jak wszedzie pijawki! od sejmu do "zwyklego" obywatela

skoro państwo okrada Cię każdego dnia, to dlaczego masz patrzeć na wszystko dookoła tylko nie na siebie? Skoro pojawia się możliwość to czemu z niej nie skorzystać?to nie jest złodziejstwo, to jest 'prawo'

Odnośnik do komentarza

oosaa
Helena
oosaa

ale można założyć firmę fikcyjną -płacisz zus, a potem ciągniesz ile wlezie. Na koniec jak weźmiesz co Ci się należy firmę zamykasz.

z kogo qrwa ciagnuesz??? z podatnikow?????
co to do cholery za porady!!!!

a pozniej sie dziwia ze panstwo na nic nei ma pieneidzy,jak wszedzie pijawki! od sejmu do "zwyklego" obywatela

skoro państwo okrada Cię każdego dnia, to dlaczego masz patrzeć na wszystko dookoła tylko nie na siebie? Skoro pojawia się możliwość to czemu z niej nie skorzystać?to nie jest złodziejstwo, to jest 'prawo'

ze niby jak sie placi odatki,to panstwo okrada?

fakt faktem,ze zbyt duzo pieniedzy podatnika,idzie na sejmowych pierdzistolkow,i innych urzedasow
ale kurka wodna,ja tam raczej uczciwy obywatel,i mnie denerwuje kombinatorswto!!!!

Odnośnik do komentarza

Margeritka
no jeśli mam być szczera, to ja też czuję się okradana przez państwo, moja teściowa ma firmę i z głupich 10 zł też musi zapłacić podatek i tak czasem jest, ze ledwo na zus zarobi...

no więc właśnie. Inaczej patrzy na to osoba zatrudniona u kogoś, która ma pensję niezależnie od obrotów firmy i wie, że 1 czy 8 dostanie kase na konto. Gorzej z polskimi przedsiębiorcami, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, zapierdziela człowiek po 15h na dobę by pierwszy 1000 oddać na ZUS który jest NIEZGODNY Z NASZĄ KONSTYTUCJĄ!!!, kolejne 4000 na gówniany lokal, kolejne 4000 na pracowników, kolejny 1000 na opłaty a dla niego samego ochłapy zostają albo i długi. No i oczywiście jeszcze podatek trzeba odprowadzić.

Jeden Pan,który prowadzi sklep nieopodal, dawał biednej rodzinie codziennie chleb, czasem bułki. Po 2 latach zapukała do niego skarbówka. Facet ma prawie 50tyś kary... zostawię to bez komentarza.

Jeśli zostaje dobre jedzenie w restauracjach sieciowych, zgodnie z procedurami mają obowiązek je wyrzucić, nawet, jeśli jest przydatne do spożycia. Nie można oddać biednym, głodującym rodzinom czy bezdomnym bo trzeba ***** mać podatek od darowizny uiścić, jak i z tym chlebem powyżej. Szlag mnie trafia! Więc tak, z premedytacją - jeśli nadarza się okazja trzeba z niej korzystać. koniec kropka. tyle z mojej strony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
nasze polskie prawo jest naprawdę straszne czasami, podatek od wszystkiego, nawet jak w lotto wygrasz, to i z tego odprowadzasz podatek, tylko ja nie za bardzo widzę, co się dzieje z tymi pieniedzmi

jak to co ?:) spieranie kumoterstwa .... albo pierwsza opcja z brzegu - posłowie wydają miesięcznie na paliwo po 11tyś zł :) a ofiary powodzi i nawałnic dostają po 6tyś na odbudowanie dorobku życia ... to jest ***** śmieszne :/

Odnośnik do komentarza

A ofiary pożarów, albo złodziei nie dostają nic... bo od tego jest ubezpieczenie.

Kurczę, dziewczyny, czy wy na prawdę nie korzystacie z publicznej służby zdrowia, nie kończyłyście szkół, uczelni państwowych, nie jeździcie ulicami, nie chodzicie chodnikami, nigdy nie byłyście w teatrze, muzeum, w aquaparku, w lesie, parku, nie chodzicie z dziećmi na plac zabaw, nigdy nie poślecie ich do przedszkola i szkoły, nie macie babć na emeryturze i wujków na rencie?
Ja nie twierdzę, że pieniądze podatników (bo to nie są pieniądze państwa, czy jakiegoś innego tworu tylko podatników) są dobrze zagospodarowane. Wszystkie wiemy, że przydałoby się w tym temacie wiele zrobić, ale...
Prawo, że kobieta po 3 m-cach od rozpoczęcia działalności gospodarczej może pobierać zasiłek macierzyński zostało stworzone, żeby zrównać przywileje kobiet pracujących jak i tych prowadzących działalność. Po to, żeby każda kobieta pracująca zarówno u kogoś, jak i na własny rachunek miała takie same prawa. A nie po to by otwierać furtkę dla wyłudzeń - ale oczywiście zaraz się znajdą "zaradni". Nie dziwię się wcale, że wiele krajów UE poważnie rozważa w jaki sposób ograniczyć socjal dla imigrantów, skoro zalała ich fala samych "pomysłowych dobromirów", którzy tylko kombinują w jaki sposób wyciągnąć kasę, a się nie narobić.
Wymagacie uczciwości od urzędników, polityków i innych - zacznijcie od siebie! Jeśli przeciętny kowalski będzie uważał, że "czy się stoi, czy się leży dwa tysiące się należy" to w tym kraju nigdy nic się nie zmieni. Otwierając firmę tylko po to by wyłudzić zasiłek okradacie swoją babcię emerytkę, ciocię rencistkę, swoją teściową-przedsiębiorcę, która będzie musiała płacić coraz wyższe składki, okradacie swoje dzieci z dopłat do przedszkoli, okradacie swojego dziadka z refundowanych leków, okradacie sąsiadkę, która właśnie straciła pracę i dostanie głodowy zasiłek i na więcej liczyć nie może, bo żeby wyciągnąć najpierw trzeba włożyć.
I to tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...