Skocz do zawartości
Forum

Przesadna troska


Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy na tę przesadę nie wpływaja przypadkiem mass media ze swoimi radami, co zrobić, jak zrobić, ile czasu poświęcić dziecku, jakie zabawy wymyślać itp? No i człowiek wpada w taki kołowrotek który z czasem sam się coraz bardziej nakręca, bo przecież trzeba robić wszystko zeby stymulowac rozwój dziecka.

Odnośnik do komentarza

Po przejrzeniu tego tematu tak się zaczęłam zastanawiać jak to jest ze mną i stwierdzam, że raczej tak dość zdroworozsądkowo podchodzę do wszystkiego mimo, że Kuba jest dopiero moim pierwszym :)
Na pewno nie jestem zbyt nadopiekuńcza, ale specjalnie wyluzowana też raczej nie he he :)
Dla przykładu staram się, żeby Kuba samodzielnie rozwiązywał problemy z dziećmi na placu zabaw, uczył się radzić sobie w pewnych sytuacjach, ale dla równowagi mam obsesję na punkcie czystych rączek :lup: i na przykład nie pozwalałam Kubie na wpieprzanie piasku w piaskownicy :) A widziałam mamy, które specjalnie nic sobie z tego nie robiły, ale być może były to ich trzecie dzieci :hahaha:
One pewnie stwierdziłyby, że zdecydowanie jestem nadopiekuńcza, bo po wyjściu z placu zabaw myję mu łapska żelem antybakteryjnym :)

Odnośnik do komentarza

Ja też mam na to bzika Zawsze po powrocie do domu myjemy ręce ...Kiedy innej matce na placu zabaw dziecku spadł lizak na ziemię dała mu z powrotem do buzi i powiedziała "dziecko musi się przyzwyczajać do zarazków " !!!
Czasem to sobie aż myslę czy ja z tą czystością przesadzam czy inne matki nawet się tym nie przejmują Czasem chodzi brudny bo wiadomo uklęknie na trawie no bawi się ogólnie mówiąc i nie biegnę od razu do domu przebrać ale jak chodzi o jedzenie brudnymi rączkami czy "a niech spróbuje robaka " to mnie przeraża :36_2_39:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...