Skocz do zawartości
Forum

Zerwane więzadła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie.2 lata temu miałam wypadek.Spadłam z dość wysokiej ławki i niefortunnie noga mi się podwinęła . Jako że jestem w uk to zaraz po wypadku w szpitalu zrobili mi tylko x-raya po kątem złamania.Złamania nie było.Ale noga w kostce była nadal napuchnięta i bolała.Więc po prawie roku zrobili mi rezonans magnetyczny.Z rezonansu wyszło: CAŁKOWICIE ZERWANE WIĘZADŁA W KOMPLEKSIE BOCZNYM ( w kostce) Dopiero teraz 3 tyg temu szanowny NHS ( odpowiednik NFZ) zaczął się mną zajmować.Noga w kostce jest nadal napuchnięta i boli gdy dłużej pochodzę.Zostałam skierowana na fizjoterapię.I zaczynam od poniedziałku.I teraz moje pytanie:Czy nie uważa Pan że ten uraz powinien być operacyjnie leczony, czy fizjoterapia ''zwiąże''zerwane więzadła czy po prostu mogę się domagać operacji?Z góry dziękuję za odpowiedź

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
Taki uraz powinien być leczony operacyjnie. Ale z tego, co wiem, to operację wykonuje się „na świeżo”, czyli zaraz po urazie. Po takim czasie, jak w tym przypadku, raczej już nie przeprowadza się operacji. W tej chwili zostaje przede wszsystkim leczenie zachowawcze, a fizjoterapia jest tu najlepszym rozwiązaniem. Zabiegi fizykoterapeutyczne nie „zwiążą” więzadeł (nie spowodują, że się zrosną). Mogą zadziałać przeciwbólowo, przeciwobrzękowo. Fizykoterapia, ćwiczenia (wzmacniające mięśnie, które będą stabilizować staw), a w przypadku większego wysiłku (znaczy przy dłuższym chodzeniu) opaska stabilizująca (elastyczna) na staw – to w zasadzie główne i podstawowe działania w takim przypadku. Dodałabym jeszcze do tego taping – oklejenie kostki plastrami (może nawet zamiast opaski elastycznej – w zależności od tego, w jakim stanie jest ta kostka). MB.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...