Skocz do zawartości
Forum

Termin: Marzec 2013. Ktoś jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

mój zapomniał jak było przy pierwszym dziecku i dziwi się po co znowu ciuchy kupować? ;/ mówie mu-chłopie bo wszystko będzie przesiurane lub przekupane i w co ją ubierzemy?? albo może mam prać po jednym pajacu? ręce opadają...
oglądam tv i wk**** mnie super mamy na szpilkach, z makijażem od koswmetyczki, fryzura z salonu, ciuchaMI OD PROJEKTANTOW, figura spod skalpela majace nianie do dzieci i gadajace ze jak sie chce to sie da ;/ raczej jak ma sie fuuuuuuuuuuuuure kasy to sie da...

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

Maniulka
Mój na każde moje zdanie: "Musimy kupić jeszcze to i to i to" odpowiada: "Ok ok, ale to później kupimy..."
A to "później" nie jest określone w czasie...

No u mnie w domu też jest "później". Kiedy ja nie znoszę na ostatnią chwilę, a ten by mógł wszystko!

Glitter
mój zapomniał jak było przy pierwszym dziecku i dziwi się po co znowu ciuchy kupować? ;/ mówie mu-chłopie bo wszystko będzie przesiurane lub przekupane i w co ją ubierzemy?? albo może mam prać po jednym pajacu? ręce opadają...
oglądam tv i wk**** mnie super mamy na szpilkach, z makijażem od koswmetyczki, fryzura z salonu, ciuchaMI OD PROJEKTANTOW, figura spod skalpela majace nianie do dzieci i gadajace ze jak sie chce to sie da ;/ raczej jak ma sie fuuuuuuuuuuuuure kasy to sie da...

Nie oglądaj. Nie będzie Ci żal :D Mój się nie może nadziwić po co kombinezon, a po co kilka zmian pościeli, przecież nie trzeba :noooo:

Odnośnik do komentarza

desperatka
_Alfa_
A mnie się czasem wydaje, że lepiej żyć bez facetów!

:zwyrazami_milosci:
Własnie moje myśli na porodówce dot. mojego męża!!
W myślach miałam : Wykastruję ch*** !!! ;))))))))))
...nawet czasem coś mi się chyba wypsnęło ;P

:sofunny::sofunny::sofunny: Pożyczę na dzień porodu kilka takich tekstów :D

natalinkaaa
a wracajac do kupowania ciuszkow mam pytanie: Po ile sztuk mniej wiecej i czego kupujecie? Pytam zwlaszcza doswiadczone mamy :p I w jakich rozmiarach :) ?

Ja niedoświadczona mam full ciuszków podostawanych, więc nie miałam wyboru, ale rozmiar to od 50 do 68 50-62 mam najwięcej. Body i pajace u mnie górują, śpiochów mam może 5, jak się dowiem co tam rośnie to dokupię ze dwa jeszcze. I wtedy zacznę rozglądać się za czymś bardziej wyjściowym :D Chociażby jakiś dresik na spacer :D

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
a wracajac do kupowania ciuszkow mam pytanie: Po ile sztuk mniej wiecej i czego kupujecie? Pytam zwlaszcza doswiadczone mamy :p I w jakich rozmiarach :) ?

Powiem szczerze, że ja mam tyle po mojej małej, że pewnie całe forum by przechodziło ;))

Jedna zasada: Maluch szybko rośnie ale też dużoo siusia, się pluje itp. więc trzeba mieć więcej niż tylko : ...a może wystarczy ;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnej28fejemu8d.png

Odnośnik do komentarza

hehe ja wiem :) a myslicie ze po 20 sztuk bodziakow z dlugim rekawkiem i pajacow welurkowych po kazdym rozmiarze wystarczy? Ja wszystko kupuje nowe, bo nie mam za bardzo od kogo dostac ale nie chce przesadzic :p juz troche pokupilam, nawet jakies dresiki i komplety ze spodenkami, rajstopy itp ale ja bym tak mogla bez konca kupowac:p takie sliczne te rzeczy :))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
hehe ja wiem :) a myslicie ze po 20 sztuk bodziakow z dlugim rekawkiem i pajacow welurkowych po kazdym rozmiarze wystarczy? Ja wszystko kupuje nowe, bo nie mam za bardzo od kogo dostac ale nie chce przesadzic :p juz troche pokupilam, nawet jakies dresiki i komplety ze spodenkami, rajstopy itp ale ja bym tak mogla bez konca kupowac:p takie sliczne te rzeczy :))

Myślę, że po 20 szt wystarczy bo wiadomo, że naraz się tego nie zbrudzi choć przy mojej małej to byłoby możliwe. Kup sobie jakiś jeszcze kombinezon i coś na wyjście bo w pajacyku na spacer nie pójdzie ;))
Dla nowych mam proponuję też kupić folię czy jak to się nazywa na materac a pod prześcieradło gdyby maluszek się przemoczył czy mu się ulało, na pewno czapeczki, skarpetki, śliniaki itp
Wiem, że to oczywiste sę wydaje ale własnie o tych podstawach często się zapomina , bynajmniej ja tak miałam z termometrem do wanienki czy też do mierzenia gorączki niemowlaka. Niby oczywiste rzeczy nie mniej jednak pamiętajmy, że gdy zapomnimy to nie będzie możliwości tak jak teraz wyjść i kupić bo maluch początkowo będzie zapewne w domu i też nie wiadomo jaka będzie pogoda dlatego warto pytać.. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnej28fejemu8d.png

Odnośnik do komentarza

_Alfa_
Ja myślę, że na te pierwsze momenty wystarczy, żyjemy w takich czasach gdzie zawsze możemy chociażby zamówić przez internet ciuszki czy wyjść na spacer z dzieciaczkiem i zajść do sklepu.

hehe jakbym mojego meza slyszala :)) jak ostatnio chcialam kupic zapas pampersow to sie spytal po co? Przeciez jak trzeba bedzie to pojade do sklepu :) zobaczymy czy bedzie tak jezdzil po kazda pierdolke :p jeszcze mu sie znudzi :))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Natalinka, co to sie dzieje, raz lutowka teraz marcowka ;)
Ja na szybko zdam relacje, bo kiedys sie mnie pytalas i pisalas o rzeczach do szpitala. Wiec mowie od razu kochana, ze lepiej miej po te 5 kapletow i ze 2/3rezcniki bo niestety moj H. musial jezdzic do domu, bo zabraklo nam ubranek :) po powrocie na szybko dokupowalam, bo nim sie obejrzalalam maly nie mial w czym chodzic i musialam zakladac mu ubranka na 6 miesiecy. Mimo, iz wszyscy mi mowili aby nie kupowac malych rozmiarow u mnie kapletnie sie nie sprawdzilo bo Alek urodzil sie zaledwie 51cm dl. wiec plywa w ubrankach na 0-3 miesiace..Podobnie z kobinezonem, pare dni temu mu kupilsmy na 1 miesiac, bo nie mielsmy go w co ubrac jak jechalismy do szpitala. Zaopatrz sie tez w Liniment oléo - calcaire, swietny na pupcie, super chroni przed odparzeniami. I krem dexeryl jak zaczniec Twojej corci schodzic skorka z cialka. No to na tyle powodzonka w zakupach dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Ja też nie wiem ile co czego by było dobrze mieć :) Narazie kupuję co mi się podoba i mam już i bodki, dresiki i śpioszki na 56-62 cm. Narazie wszystko leży w torbie, ale jak będę miała już szafę, to wtedy sobie poukładam i będę wiedziała czego mi brakuje :)
Cały czas mam wrażenie, że mam mało tych ciuszków i że wszystkie są takie duże, że Mała się utopi w tym wszystkim :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxedf9hw70js141.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2rw0ynkn2.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
_Alfa_
Ja myślę, że na te pierwsze momenty wystarczy, żyjemy w takich czasach gdzie zawsze możemy chociażby zamówić przez internet ciuszki czy wyjść na spacer z dzieciaczkiem i zajść do sklepu.

hehe jakbym mojego meza slyszala :)) jak ostatnio chcialam kupic zapas pampersow to sie spytal po co? Przeciez jak trzeba bedzie to pojade do sklepu :) zobaczymy czy bedzie tak jezdzil po kazda pierdolke :p jeszcze mu sie znudzi :))
Fajnie, że mamy trochę czasu i możemy korzystać np. z promocji bo to zawsze jakiś oszczędzony grosz...

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnej28fejemu8d.png

Odnośnik do komentarza

veoh
Natalinka, co to sie dzieje, raz lutowka teraz marcowka ;)
Ja na szybko zdam relacje, bo kiedys sie mnie pytalas i pisalas o rzeczach do szpitala. Wiec mowie od razu kochana, ze lepiej miej po te 5 kapletow i ze 2/3rezcniki bo niestety moj H. musial jezdzic do domu, bo zabraklo nam ubranek :) po powrocie na szybko dokupowalam, bo nim sie obejrzalalam maly nie mial w czym chodzic i musialam zakladac mu ubranka na 6 miesiecy. Mimo, iz wszyscy mi mowili aby nie kupowac malych rozmiarow u mnie kapletnie sie nie sprawdzilo bo Alek urodzil sie zaledwie 51cm dl. wiec plywa w ubrankach na 0-3 miesiace..Podobnie z kobinezonem, pare dni temu mu kupilsmy na 1 miesiac, bo nie mielsmy go w co ubrac jak jechalismy do szpitala. Zaopatrz sie tez w Liniment oléo - calcaire, swietny na pupcie, super chroni przed odparzeniami. I krem dexeryl jak zaczniec Twojej corci schodzic skorka z cialka. No to na tyle powodzonka w zakupach dziewczyny :)

Mi w szpitalu nie pozwolono ubierać maluszka w swoje ubranka, oni sami ubierali w swoje... dopiero gdy wychodziłam to mała miała założone to co mąż przywiózł z domu a tak to nie było mowy o ubraniu dziecka w swoje ubranka...

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnej28fejemu8d.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
Desperatka wlasnie o te podstawowe ciuszki mi chodzi, bo takich wyjsciowych to juz troche pokupilam, ale wiadomo, ze w domu dziecku najwygodniej w pajacyku i bodziakach :) a tych wszystkich przescieradelek i podkladow, reczniczkow z kapturkiem to juz nakupilam, bo wiadomo, tego nigdy nie za wiele :)

Ja tu taka mądra jestem, że zapewne sama o czymś zapomnę ;)
Narazie mam kupiony tylko płyn do prania i płukania bo w promocji było a tak to muszę zwieść ubranka dla dziecka bo mam wszystko powywożone do domku w górach..

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnej28fejemu8d.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
_Alfa_
Ja myślę, że na te pierwsze momenty wystarczy, żyjemy w takich czasach gdzie zawsze możemy chociażby zamówić przez internet ciuszki czy wyjść na spacer z dzieciaczkiem i zajść do sklepu.

hehe jakbym mojego meza slyszala :)) jak ostatnio chcialam kupic zapas pampersow to sie spytal po co? Przeciez jak trzeba bedzie to pojade do sklepu :) zobaczymy czy bedzie tak jezdzil po kazda pierdolke :p jeszcze mu sie znudzi :))

No oczywiście te podstawowe rzeczy to musowo jak dla mnie trzeba mieć, bo jak zabraknie to nic nie zrobimy :D Ale ja się nastawiam tak, że jak się okaże że czegoś mamy mniej to jesteśmy w tej komfortowej sytuacji. Nie chodzi mi o moment gdzie nagle łapiemy się na braku czegoś, ale kiedy orientujemy się, kurcze tego mogę mieć więcej.

veoh
Natalinka, co to sie dzieje, raz lutowka teraz marcowka ;)
Ja na szybko zdam relacje, bo kiedys sie mnie pytalas i pisalas o rzeczach do szpitala. Wiec mowie od razu kochana, ze lepiej miej po te 5 kapletow i ze 2/3rezcniki bo niestety moj H. musial jezdzic do domu, bo zabraklo nam ubranek :) po powrocie na szybko dokupowalam, bo nim sie obejrzalalam maly nie mial w czym chodzic i musialam zakladac mu ubranka na 6 miesiecy. Mimo, iz wszyscy mi mowili aby nie kupowac malych rozmiarow u mnie kapletnie sie nie sprawdzilo bo Alek urodzil sie zaledwie 51cm dl. wiec plywa w ubrankach na 0-3 miesiace..Podobnie z kobinezonem, pare dni temu mu kupilsmy na 1 miesiac, bo nie mielsmy go w co ubrac jak jechalismy do szpitala. Zaopatrz sie tez w Liniment oléo - calcaire, swietny na pupcie, super chroni przed odparzeniami. I krem dexeryl jak zaczniec Twojej corci schodzic skorka z cialka. No to na tyle powodzonka w zakupach dziewczyny :)

Ja tak samo myślę, lepiej mieć coś ciupkiego, w razie co.
Kochana co u Ciebie!

Odnośnik do komentarza

veoh
Natalinka, co to sie dzieje, raz lutowka teraz marcowka ;)
Ja na szybko zdam relacje, bo kiedys sie mnie pytalas i pisalas o rzeczach do szpitala. Wiec mowie od razu kochana, ze lepiej miej po te 5 kapletow i ze 2/3rezcniki bo niestety moj H. musial jezdzic do domu, bo zabraklo nam ubranek :) po powrocie na szybko dokupowalam, bo nim sie obejrzalalam maly nie mial w czym chodzic i musialam zakladac mu ubranka na 6 miesiecy. Mimo, iz wszyscy mi mowili aby nie kupowac malych rozmiarow u mnie kapletnie sie nie sprawdzilo bo Alek urodzil sie zaledwie 51cm dl. wiec plywa w ubrankach na 0-3 miesiace..Podobnie z kobinezonem, pare dni temu mu kupilsmy na 1 miesiac, bo nie mielsmy go w co ubrac jak jechalismy do szpitala. Zaopatrz sie tez w Liniment oléo - calcaire, swietny na pupcie, super chroni przed odparzeniami. I krem dexeryl jak zaczniec Twojej corci schodzic skorka z cialka. No to na tyle powodzonka w zakupach dziewczyny :)

Veoh bo u nas sie troche pozmienialo i mialam termin na 28 luty, ale teraz lekarz mowi ze jednak marzec :) wiec zagladnelam na watek marcowek :)
Do szpitala juz wyprawka gotowa, poprosilam o liste i wlasnie bylo tam napisane ze po 5 sztuk bodziakow, pajacykow, 4 reczniczki, skarpetki, czapeczki, i 2 spiworki do spania, termometr do wanienki i mierzenia temp., liniment i kosmetyki dla dziecka. Nie moglam tylko kupic tego sweterka z lnu a ze bylo podkreslone dwa razy, to poprosilam kolezanke i znalazla po synku :) a biale sa wiec beda.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

A ja sie na teściową troche poskarżę ;] Powiedziałam jej że muszę poprzeglądać rzeczy i je poprać niech sobie leża w szafce i czekają na maleństwo, a ona na to, że po co bede już prała i tyle czasu będą leżały, lepiej na wiosne wyprac. do wiosny to ja pewnie urodzę, a jeśli nawet nie, to chyba wtedy to ona mi wypierze bo ja już mam coraz mniej sił, a co dopiero w ostatnim miesiącu ;/ Jej tok myślenia mnie rozwala :o_no: zresztą nauczyłam się już, żeby nie korzystać z jej dobrych rad :D

Co do zakupów i facetów, jak mojemu mowie że trzeba coś kupić to on tylko: "skoro trzeba to kupimy" ;] narazie tylko dziewczęcych rzeczy nie każe mi kupować, bo może jednak chłopak będzie :D

http://s10.suwaczek.com/201304054555.png

Odnośnik do komentarza

_Alfa_
natalinkaaa
_Alfa_
Ja myślę, że na te pierwsze momenty wystarczy, żyjemy w takich czasach gdzie zawsze możemy chociażby zamówić przez internet ciuszki czy wyjść na spacer z dzieciaczkiem i zajść do sklepu.

hehe jakbym mojego meza slyszala :)) jak ostatnio chcialam kupic zapas pampersow to sie spytal po co? Przeciez jak trzeba bedzie to pojade do sklepu :) zobaczymy czy bedzie tak jezdzil po kazda pierdolke :p jeszcze mu sie znudzi :))

No oczywiście te podstawowe rzeczy to musowo jak dla mnie trzeba mieć, bo jak zabraknie to nic nie zrobimy :D Ale ja się nastawiam tak, że jak się okaże że czegoś mamy mniej to jesteśmy w tej komfortowej sytuacji. Nie chodzi mi o moment gdzie nagle łapiemy się na braku czegoś, ale kiedy orientujemy się, kurcze tego mogę mieć więcej.

veoh
Natalinka, co to sie dzieje, raz lutowka teraz marcowka ;)
Ja na szybko zdam relacje, bo kiedys sie mnie pytalas i pisalas o rzeczach do szpitala. Wiec mowie od razu kochana, ze lepiej miej po te 5 kapletow i ze 2/3rezcniki bo niestety moj H. musial jezdzic do domu, bo zabraklo nam ubranek :) po powrocie na szybko dokupowalam, bo nim sie obejrzalalam maly nie mial w czym chodzic i musialam zakladac mu ubranka na 6 miesiecy. Mimo, iz wszyscy mi mowili aby nie kupowac malych rozmiarow u mnie kapletnie sie nie sprawdzilo bo Alek urodzil sie zaledwie 51cm dl. wiec plywa w ubrankach na 0-3 miesiace..Podobnie z kobinezonem, pare dni temu mu kupilsmy na 1 miesiac, bo nie mielsmy go w co ubrac jak jechalismy do szpitala. Zaopatrz sie tez w Liniment oléo - calcaire, swietny na pupcie, super chroni przed odparzeniami. I krem dexeryl jak zaczniec Twojej corci schodzic skorka z cialka. No to na tyle powodzonka w zakupach dziewczyny :)

Ja tak samo myślę, lepiej mieć coś ciupkiego, w razie co.
Kochana co u Ciebie!

Ja sie zasugerowalam rada mojej znajomej ktora juz ma dziecko i niestety, chyba czasem nie sluchac rad od innych ;) Bo Ona miala po 3 bodziaki i matko jakbym miala prac co wieczor po 3 body to chyba bym sie zajechala. Piore nawet z naszymi ciuchami zeby wypelnic pralke i w plynie hypoalergicznym dla dzieci ale jeszcze tylko moze przez 3tyg a pozniej bede stosowac normalny plyn.
Alfa a jakos leci dzien za dniem raz lepiej raz gorzej.... ale bardziej z tendecja na "lepiej" :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...