Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. A kto pyta nie błądzi! Tak mysle.. Ostatnio z dziewczyna bylismy blisko i pojawily sie pieszeczoty. Jestesmy w zwiazku 5 miesiecy i wczesniej postanowilismy, ze jeszcze poczekamy z sexem. Jednak, gdy bylismy blisko ponioslo nas. Wlozylem penisa do jej pochwy i kilka razy wykonalem plynne ruchy (4-5 razy), po czym dotarlo do nas, co robimy i przerwalismy. Nie doszlo do wytrysku ale pojawil sie plyn preejakulacyjny. Moja dziewczyna nie ma naruszonej blony dziewiczej. Mimo to obawiamy sie nieplanowanej ciazy... Slusznie? Sa szanse?? :( Dodam, ze ona okres miala 23 maja, a robilismy to 5 czerwca.

Odnośnik do komentarza

czy bedzie teraz ciaza????
hmmm....zakladajac ze dziewczyna ma regularne menstruacje-5 czerwca mogla miec dni plodne
a dni plodne + twoj plyn preejakulacyjne-moze byc z tego ciaza

za jakies dwa tygodnie sie dowiesz

a na przyszlosc polecam antykoncepcje-jak nie spieszno Wam do rodzicielstwa

Odnośnik do komentarza

Helena
ja bym proponowala tabletke (do 72godzin)po stosunku

A ja bym proponowała następnym razem myśleć głową i się zabezpieczyć...
Tyle ludzi nie może mieć dzieci i oddało by wszystko za to żeby w końcu zostać rodziacami... A tu się innym proponuje tabletki na poronienie... :glass:

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Helena
ja bym proponowala tabletke (do 72godzin)po stosunku

A ja bym proponowała następnym razem myśleć głową i się zabezpieczyć...
Tyle ludzi nie może mieć dzieci i oddało by wszystko za to żeby w końcu zostać rodziacami... A tu się innym proponuje tabletki na poronienie... :glass:

o antykoncepcji napisalam w pierwszym poscie

a druga sprawa-Ty masz inny problem a Turek10 ma inny

nie mieszaj tych dwoch spraw razem

Odnośnik do komentarza

Tak, myslalem o tabletkach.. Ciezko je dostac, ale bedziemy sie starac. Maja one jakies dlugoterminowe skutki uboczne?
Z tego co wiem, to antykoncepcja tak jak inne, tylko po. Wiec Inkaaa chyba karcilaby wszystkich stosujacych antykoncepcjee. Jak mam zalatwic te tabletki? Skad, jak lekarze nie chca wypisac, a do ginekologa nie zdaze przed uplywem 72 h? :(

Odnośnik do komentarza

1. Tabletka "po" to nie jest antykoncepcja jak inne. To jest tabletka WCZESNOPORONNA i to nie jest w ogóle antykoncepcja. Wypadałoby się dokształcić trochę.
2. Pomysł żeby "załatwić" takie tabletki poza ginekologiem i podać je swojej partnerce jest co najmniej straszny! Można trafić na dziwny specyfik zagrażający zdrowiu człowieka. Taką tabletkę może przepisać TYLKO ginekolog.
3. Skutki uboczne takich tabletek jak najbardziej występują - i o nich właśnie powinien opowiedzieć ginekolog. 72 godziny to są 3 dni i podczas 3 dni nie uda się zdążyć do ginekologa?
4. Czy będzie ciąża? Na 99,9% nie. Poczęcie z płynu zdarza się tak rzadko jak 6ścio raczki.
5. Skąd my mamy wiedzieć czy Twoja kobieta ma dni płodne? Nie wiemy jaki długi ma cykl, kiedy ma dni płodne i wcale nie musi to być około 14 dnia. A nawet pełen stosunek w dni płodne jeszcze ciąży nie oznacza.
6. Co ma błona dziewicza do ciąży? Poza tym ciężko mi wyobrazić nienaruszoną błonę dziewiczą skoro piszesz "Wlozylem penisa do jej pochwy i kilka razy wykonalem plynne ruchy (4-5 razy)".

Idźcie do ginekologa, niech was trochę dokształci i wstrzymajcie się z seksem, bo seks może oznaczać dziecko (nawet gdy się ktoś zabezpiecza), a na dziecko chyba raczej nie czujesz się gotowy, prawda?

Odnośnik do komentarza

Turek10
curry Twoja wypowiedz jest najbardziej fachowa. Masz racje nie jestem gotowy na dziecko, to pewne. O co opierasz swoja wypowiedz, mowiac ze Czy będzie ciąża? Na 99,9% nie. Poczęcie z płynu zdarza się tak rzadko jak 6ścio raczki?

Najbardziej fachowo to pomoże Wam lekarz. Tak na marginesie ile masz lat?

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Turek10
curry Twoja wypowiedz jest najbardziej fachowa. Masz racje nie jestem gotowy na dziecko, to pewne. O co opierasz swoja wypowiedz, mowiac ze Czy będzie ciąża? Na 99,9% nie. Poczęcie z płynu zdarza się tak rzadko jak 6ścio raczki?

Najbardziej fachowo to pomoże Wam lekarz. Tak na marginesie ile masz lat?

Karolina najbardziej fachowo to napisałam już wcześniej hahaha;p

http://www.suwaczki.com/tickers/1usakrhmdembn5yu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18viijjczi.png

Odnośnik do komentarza

Turek, wygląda to tak.
Aby doszło do zapłodnienia wystarczy 1 plemnik, owszem ale najpierw ten plemnik musi dostać się jakoś do komórki jajowej. A plemnik z płynu nie jest na dobrej pozycji startowej. W płynie preej. nie ma pełnego składu spermy. W spermie znajduje się substancja wydzielana przez plemniki (pod warunkiem, że jest ich dużo - mam tu na myśli 120 mln, a nie 20 mln plemników w ml), która podtrzymuje je przy życiu i pozwala się poruszać w macicy i jajowodach. Po to aby dotarły do jajeczka. W płynie tej substancji jest niewiele i plemników jest niewiele. Musisz wiedzieć, że gdy plemników jest zbyt mało np. 5 mln w ml to do zapłodnienia raczej nie dojdzie (na 99,9%). Np. poniżej 20 mln plemników w ml może sugerować niepłodność. Czyli plemniki są ale nie oznacza to, że będzie ciąża. Po prostu nie ma szans aby jeden samotny, wędrujący plemnik zbłądził i akurat trafił ;) Oczywiście pewnie w historii zdarzały się i takie przypadki, ale były one bardzo, bardzo rzadkie (stąd moje porównanie do 6ścio raczków ;)). W płynie preej. występują śladowe ilości plemników (na wszystkie robiona badania naukowe na płynie preej. tylko jedne wskazują, że były w płynie znaczne ilości plemników, pozostałe badania wskazywały na to, iż było plemników bardzo mało i w większości były nieprawidłowo zbudowane lub martwe - niezdolne do zapłodnienia). Dodatkowo środowisko w kobiecie jest im wrogie, przeżywają tylko najsilniejsze. Szansa jest jak 1 do 20 000 (0, 005%) - według podręcznika [wersja dla nieumiejących liczyć ;) - statystycznie aby zaliczyć w ten sposób wpadkę trzeba by to powtórzyć jakieś 20 000 razy).

Tak więc głowa do góry, powinno być ok :) Proszę, znajdźcie sobie dobrego, mądrego ginekologa, pójdzie do niego razem, pogadajcie z nim o wszystkim, o antykoncepcji i w ogóle kiedy i jak zacząć współżycie i czy w ogóle. I żadnych leków na boku!
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Turek10
curry Twoja wypowiedz jest najbardziej fachowa. Masz racje nie jestem gotowy na dziecko, to pewne. O co opierasz swoja wypowiedz, mowiac ze Czy będzie ciąża? Na 99,9% nie. Poczęcie z płynu zdarza się tak rzadko jak 6ścio raczki?

Najbardziej fachowo to pomoże Wam lekarz. Tak na marginesie ile masz lat?

Tak jest :) Ja jestem genialna ale jednak polecam lekarza ihihihihihihi:o_master:
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Izzys, Turek nie może zadać pytania Ekspertom, bo ma za mało postów...

Odnośnik do komentarza

oby Laura
Inkaaa
Turek10
curry Twoja wypowiedz jest najbardziej fachowa. Masz racje nie jestem gotowy na dziecko, to pewne. O co opierasz swoja wypowiedz, mowiac ze Czy będzie ciąża? Na 99,9% nie. Poczęcie z płynu zdarza się tak rzadko jak 6ścio raczki?

Najbardziej fachowo to pomoże Wam lekarz. Tak na marginesie ile masz lat?

Karolina najbardziej fachowo to napisałam już wcześniej hahaha;p

Kacha, Ty to jesteś agentka :36_3_1:
Najlepsza jesteś :hahaha:

Odnośnik do komentarza

oby Laura
TUREK kochany chłopcze skoro tu widzęjuż wyjaśnienia z biologii to ja ci moze wyjaśnię skąd się biorą dzieci... a więc jest sobie mamusia i jest sobie tatuś który kocha mamusię i jak mamusia też kocha tatusie to potem bocian przynosi dzidziusia i wrzuca go przez komin do zupy pomidorowej :)

Laura dlaczego Ty mi tego wcześniej nie powiedziałaś? :hmm: ja czekam tyle czasu i dziwię się, że jeszcze nie mam dziecka, a ja poprostu nie mam w domu komina :sofunny:

Odnośnik do komentarza

curry
Izzys, Turek nie może zadać pytania Ekspertom, bo ma za mało postów...

Aaa to nie wiedziałam ::): W takim razie pozostaje lekarz ::):

Moni@
Wydaje mi się że parenting.pl to portal prorodzinny i proponowanie komukolwiek tabletek wczesnoporonnych właśnie tutaj jest co najmniej niestosowne...

Święta racja ::):

Pozdrawiam...Iza
:angel_star:

15tydź. 27.02.12http://s10.suwaczek.com/201311064859.png
http://s6.suwaczek.com/201005221774.png
Odnośnik do komentarza

oby Laura
TUREK kochany chłopcze skoro tu widzęjuż wyjaśnienia z biologii to ja ci moze wyjaśnię skąd się biorą dzieci... a więc jest sobie mamusia i jest sobie tatuś który kocha mamusię i jak mamusia też kocha tatusie to potem bocian przynosi dzidziusia i wrzuca go przez komin do zupy pomidorowej :)

:smile_move::smile_move::smile_move:

Pozdrawiam...Iza
:angel_star:

15tydź. 27.02.12http://s10.suwaczek.com/201311064859.png
http://s6.suwaczek.com/201005221774.png
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...