Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magdalena123xyz

Kreatywne prezenty dla dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek, jak to na dziecko przystało w XXI wieku, lubi kreatywne zabawy, które podążają z duchem czasu. Ostatnio znaleźliśmy duże klocki Chicco, które ożywają po zeskanowaniu grafiki z jednego z nich. Małemu technologia nie jest obca, dlatego wie już jak uruchomić aplikację, żeby jego zamek "ożył", a efekty są imponujące dlatego pokazuje te klocki każdemu w naszej rodzinie :D

monthly_2018_07/kreatywne-prezenty-dla-dzieci_68342.jpg

monthly_2018_07/kreatywne-prezenty-dla-dzieci_68343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KarolinaZar4

Moje dzieci mają tyle zabawek, że gości zawsze proszę o kupno jakiś nowych ciuszków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako kreatywną zabawkę dla dzieci polecam klocki drewniane. U nas sprawdziły się bardzo. Podczas jednej zabawy trzylatek budował z dziesięciolatkiem i powstawały niesamowite rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość effsd

A może skarbonka, żeby dziecko odkładało swoje pieniążki od małego? Najpierw rodzie mogą odladać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AlaMama

Piękne, urocze, drewniane, jak za dawnych czasów, kiedy zabawka nie musiała być zrobiona z tony plastiku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rejeksandra

Jakieś klocki, ciastolina, zestawy artystyczne, mnóstwo jest teraz takich kreatywnych prezentów w sklepach. Ja na przykłam zamówiłam na [reklama usunięta] taką kopalnie minerałów, były też rózne fabryki mydełek czy hodowla kryształów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pemper

Lego się znakomicie sprawdza.W zasadzie każdego roku robimy tego typu prezenty dzieciom i zawsze są zadowolone, w sensie - później rzeczywiście się tym bawią, a to jest dla nas najważniejsze. Ale generalnie w każdym przypadku może to wyglądać całkiem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariola87

Pod choinkę kupiłam moim 4 letnim bliźniakom zestawy Mały Konstruktor Junior. Chłopcy uwielbiają ciężarówki i rajdówki, dlatego wzięłam im właśnie takie zestawy. Plusem jest to że są wykonane z drewna i mają kolorowe śrubki. Poza tym można je składać na różne sposoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o personalizowanych piosenkach urodzinowych zamiast zabawek ? Ostatnio jak szukałam czegoś dla 3 latki to trafiłam na stronę elfibajka https://www.elfibajka.pl/piosenka/urodzinowe-100-lat.html i obejrzałam sobie przykładową piosenkę, bardzo fajna, myslę że dzieciom się taka będzie się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arek.molenda

Za kilka dni idę na pierwsze spotkanie z 12-letnim synem mojej obecnej partnerki. Maciek ma super ojca (moja partnerka i jej mąż rozstali się w przyjaźni), więc nie będę się starał mu go zastąpić, ale chciałbym, żeby chłopak z miejsca mnie polubił. Co myślicie o małej próbie przekupstwa? No może nie do końca wychowawcze, ale zrozumcie mnie... bardzo mi zależy.
Myślałem, żeby kupić Maćkowi coś z adidasa, bo to lubią chłopcy w każdym wieku. I tutaj pytanie, co najlepiej kupić? Wybór przeogromny w sklepie.
Czy możecie mnie nakierować? Buty, koszulki, akcesoria? Proszę tylko o poważne odpowiedzi, bez pogadanek etycznych dotyczących przekupstwa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

arek.molenda, jak to pierwsza wizyta, to może nie od razu drogi prezent, taki zostaw na konkretną okazję (np. urodziny itp.). Z tańszych a fajnych rzeczy (patrzę przez pryzmat mojego 12-latka), to wiem, że na topie są teraz np. takie worki na buty, ale nastolatki używają tego jako plecaczka ;). O takie coś: https://kajasport.pl/product-pol-38377-adidas-Worek-na-Buty-Plecak-Torba-Sportowa-Essentials-DT2596-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIisuQo92L4QIVxEQYCh1y7QiXEAQYASABEgIO5vD_BwE

Wiesz, jak chcesz się wkupić w jego łaski, to niekonicznie musi to być coś z Adidasa, bo możesz kupić... głośniczek JBL, robią furorę ;)
A jak chcesz trafić z prezentem w 100%, to zapytaj partnerki o czym marzy jej syn i jeśli to coś w granicach rozsądku, to kup to :)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arek.molenda

Dziubala
arek.molenda, jak to pierwsza wizyta, to może nie od razu drogi prezent, taki zostaw na konkretną okazję (np. urodziny itp.). Z tańszych a fajnych rzeczy (patrzę przez pryzmat mojego 12-latka), to wiem, że na topie są teraz np. takie worki na buty, ale nastolatki używają tego jako plecaczka ;). O takie coś: https://kajasport.pl/product-pol-38377-adidas-Worek-na-Buty-Plecak-Torba-Sportowa-Essentials-DT2596-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIisuQo92L4QIVxEQYCh1y7QiXEAQYASABEgIO5vD_BwE

Wiesz, jak chcesz się wkupić w jego łaski, to niekonicznie musi to być coś z Adidasa, bo możesz kupić... głośniczek JBL, robią furorę ;)
A jak chcesz trafić z prezentem w 100%, to zapytaj partnerki o czym marzy jej syn i jeśli to coś w granicach rozsądku, to kup to :)

Masz rację. Może uderzyłem za bardzo w tony "kupię coś drogiego i markowego". Dzięki za radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od wieku i zainteresowań dzieciaczka. Mój jest tak mały, że nie ogarnia co się dzieje wokół :) ale dla bratanicy kupiłam na gwiazdkę świnkę skarbonkę do pomalowania - 2in1 dziewczynka jest kreatywna, więc z chęcią wzięła się do malowania i miała motywację, żeby samodzielnie oszczędzać.

Czy zbudowałeś już swoje zamki w przestworzach? Doskonale, tam właśnie powinny stanąć. Teraz, natychmiast zabierz się do pracy i połóż pod nie fundamenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta456

Jeśli dziecko ma już 6-7 lat to myślę, że warto zainwestować w prezenty niematerialne. Przecież dziecko w tym wieku, już zaczyna pamiętać, warto budować im pozytywne wspomnienia. Ja na urodziny mojego syna zabrałam go do playground areny w Gdańsku, bo do trójmiasta mamy rzut beretem. Potem przechadzka po długiej, obiad i lody. Minął prawie rok, a mały tylko pyta i pyta, kiedy znów pojedziemy do Gdańska! Myślę, ze taki wypad, z zahaczeniem o sale zabaw bądź coś w tym stylu to super prezent, którego nikt już mu nie zabierze! A poza tym, dziecko się wyszaleje i spokój na następne 24h gwarantowany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem fajne są wszystkie te zabawki, jakie dają możliwość rozwijania się pewnych umiejętności u dzieci - niezależenie od wieku. Dla małego dziecka mogą to być klocki Duplo, dla nieco większego, miłośnika gier już na przykład limitowane klocki lego overwatch. Polecam do tego wszystkie te dostępne puzzle, układanki, książki wymagające pracy malucha, gry planszowe i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aniakowal
Moim zdaniem fajne są wszystkie te zabawki, jakie dają możliwość rozwijania się pewnych umiejętności u dzieci - niezależenie od wieku. Dla małego dziecka mogą to być klocki Duplo, dla nieco większego, miłośnika gier już na przykład limitowane klocki lego overwatch. Polecam do tego wszystkie te dostępne puzzle, układanki, książki wymagające pracy malucha, gry planszowe i tak dalej.

Puzzle są rewelacyjne, moja córka je uwielbia. Ja trafiłam jeszcze ostatnio np. na przeplatanki (między innymi coś takiego: https://www.tamaja.pl/kategoria/zestawy-kreatywne/djeco-drewniane-zwierzaki-do-nawlekania ) zajmuje dziecko przez dłuższy czas, uczy cierpliwości no i rozwija. :) Czasami nam, rodzicom wydaje się, że wystarczy dać dziecku świecącą, kolorową zabawkę i sprawa załatwiona ale z doświadczenia wiem, że dzieci na dłużej zajmą się czymś takim a plastikowa, grającą zabawka za moment idzie w kąt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Moniczka2508

U nas królują książki. Dzieci lubią czytać. Ale są też poradniki jak np. nauka rysowania. Córka dostała taką książkę i chętnie z niej korzysta. I jej technika rysowania się poprawiła, trzeba przyznać. Ale prezentem mogą być też różnego rodzaju gadżety jak np. zegarek typu smart watch. Np. zegarek KLUG ma krokomierz, funkcje dzwonienia, ale i lokalizator GPS. Obecnie w Internecie można znaleźć naprawdę dużo produktów, które będą fajnym prezentem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W naszym domu królują gry. Ostatnim odkryciem jest Cortex, ale mamy ich sporo, najlepiej sprawdzają się takie w których możemy grać w trzy cztery osoby i gra jest szybka, czasem po prostu brakuje czasu na długie rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co myślicie o prezencie, którym będzie np. wspólny wypad do kina czy cyrku? czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie, tzn czy dzieci doceniają takie rzeczy? Chce swojemy chrześniakowi sprezentować wspólny dzień: kino, plac zabaw, lody i spacer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia352

Ja chrześniakowi na drugie urodziny kupiłam rowerek biegowy [reklama usunięta]. Był to prezent trafiony w dziesiątkę. Mały zaczął spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Miło było zobaczyć taką radość na jego buzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba oczywiste, że kupując prezent dla dziecka trzeba kierować się tym, czy niesie on ze sobą jakąś wartość edukacyjną. Ważne, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę. [reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też jestem za zabawkami edukacyjnymi. Do takich zaliczam gry planszowe. Lubią je i dzieci i dorośli, nie wymagają używania komputera a rozwijają logiczne myślenie, pamięć uczą planowania i strategicznego działania. Jest taka gra, którą używają nauczyciele do wprowadzenia w programowanie, to gra "Złapmy Lwa" która została stworzona w oparciu o zasady japońskich szachów. Domowa wersja tej gry świetnie nadaje się na prezent dla dzieci 5-8 lat.

monthly_2019_11/kreatywne-prezenty-dla-dzieci_80133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...