Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Jak spędzasz wolny czas z dziećmi?"


Kinect

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy serdecznie,

Z małym poślizgiem (ach ta majówka... ;) ), ale już ogłaszamy wyniki:

Ramones
Laccerta
agaluk1
kaskasto
asper01

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy! :D

Dane do wysyłki nagród prosimy przesyłać na adres konkursy@parenting.pl w tytule maila wpisując nazwę konkursu i nick.

Odnośnik do komentarza
Gość Fabryka Formy

Szanowni Państwo,
wakacje to dla dzieci czas długo wyczekiwany i okres bardzo radosny, jednak dla rodziców jest to wielki sprawdzian z organizacji. Radość dzieci szybko się kończy i w wakacyjny czas zaczyna wkradać się nuda. Dobrą zabawę i profesjonalną opiekę gwarantują liczne półkolonie. Ważne, aby wybrać taką rozrywkę, która interesuje naszego malucha. Ciekawą propozycją jest Zumbatomic. To idealne zajęcia dla dzieci energicznych, które lubią taniec. Podczas ćwiczeń zacierają się granice pomiędzy fitness'em a rozrywką. Młodzi tancerze mają możliwość wkroczenia w świat sportu dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze, jaka panuje na zajęciach. Celem spotkań jest nuka tańca, koordynacji, równowagi, kreatywności oraz pamięci. Ale także chodzi o szerokie promowanie zdrowego tryb życia, nauki pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Badania wykazały, iż zajęcia Zumbatomic pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka, a wczesny kontakt ze sportem daje gwarancję, iż dziecko w dorosłym życiu będzie kontynuowało pozytywne wypracowane nawyki.

Fabryka Formy

Odnośnik do komentarza
Gość nicola tomczyk

wolny czas z dziecmi to super sprawa .kazdy lubi małe dzieci bo są słodkie i zabawne kto by ich nie lubił. kazdą chwilę bym chciała z nimi spędzić.choć mam już dużo lat to pamiętam trochę tych chwil jak ja byłam mała.Mało kiedy płakałam , dużo się śmiałam ale z tych wszystkich wspaniałych chwil pamiętam cztery jak moja mamusia i mój tatuś powtarzali
Co dasz dobremu przyjacielowi, nie zginie.
Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego
Jeden prawdziwy przyjaciel lepszy niż wielu krewnych
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
I te cztery pamiętam asz do dzis.Czas z dziećmi spędzony wspólnie to najcudowniejszy czasJeździmy na wyprawy do lasu, szukać śladów zwierząt, bawiąc się w tropicieli czy w ukryte skarby. Czasami wspólnie spędzony czas to wypad na wspólne lody czy gofry.
czasami gramy na xboksie z całą rodziną i wszyscy się z tego cieszymy.

Odnośnik do komentarza
Gość nikusia2002

wolny czas z dziecmi to super sprawa .kazdy lubi małe dzieci bo są słodkie i zabawne kto by ich nie lubił. kazdą chwilę bym chciała z nimi spędzić.choć mam już dużo lat to pamiętam trochę tych chwil jak ja byłam mała.Mało kiedy płakałam , dużo się śmiałam ale z tych wszystkich wspaniałych chwil pamiętam cztery jak moja mamusia i mój tatuś powtarzali
Co dasz dobremu przyjacielowi, nie zginie.
Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego
Jeden prawdziwy przyjaciel lepszy niż wielu krewnych
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
I te cztery pamiętam asz do dzis.Czas z dziećmi spędzony wspólnie to najcudowniejszy czasJeździmy na wyprawy do lasu, szukać śladów zwierząt, bawiąc się w tropicieli czy w ukryte skarby. Czasami wspólnie spędzony czas to wypad na wspólne lody czy gofry.
czasami gramy na xboksie z całą rodziną i wszyscy się z tego cieszymy. [/quote]

Odnośnik do komentarza

Mam 2,5 letniego synka.To taki "pędziwiatr",wszędzie go pełno.Zaraz po śniadanku Filipek łapie mnie za rączkę i mówi"mamo choć się ze mną bawić".Mam już kilka sprawdzonych sposobów na to aby mój rozrabiaka miał dobry nastrój i się nie nudził.
SPACERUJEMY
Zabieram synka do lasu,na łąkę.Oglądamy drzewa,liście.kwiaty,owady.Wsłuchujemy się jak szumi las.Synek jest jeszcze mały i może nie wszystko rozumie,wiec staram się mu wszystko tłumaczyć:to jest drzewko,drzewko ma gałązki,na gałazkach są listki,w trawce rosną kwiatuszki.Razem to wszystko dotykamy ,sprawdzamy.Dla Filipka to takie fascynujące,tak jakby odkrywał swiat.Słuchamy śpiewu ptaków,gdy tylko jakiegoś zobaczy ma oczka jak 5 złotych.Naśladujemy echo,odgłosy ptaków,zwierząt.I rozmawiamy,rozmawiamy,rozmawiamy....
ŚPIEWAMY I TAŃCZYMY
Wszyscy wiemy ,że muzyka i taniec poprawiają nastrój.Dlatego też często włączam muzykę z płyt albio tez sama śpiewam i biorę synka na rączki i tańczymy,wirujemy .Albo biorę synka za rączki i też tańczymy,ile jest przy tym radości,jego oczy aż promienieją.
CZYTAMY KSIĄZECZKI
Biorę synka na kolanka ,i czytam mu ksiazeczki,pokazuję mu obrazki.Ja pytam :gdzie jest kotek? i synek pokazuje.Naśladuje odgłosy wszystkich zwierzątek z książeczki,raz on raz ja.Śmiechu jest co niemiara.

Staram się wybierać zabawy dla mojego dziecka , dzięki którym możemy się razem ruszać ,śpiewać ,wydawać różne odgłosy poinieważ to go pozytywnie nastawia na cały dzien.Po takicjh zabawach jest pełen chumoru,tryska energią,obiadek lepiej smakuje,przytula mamę ,tatę, babcię.Jest taki radosny i kochany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...