Skocz do zawartości
Forum

MM 2005 :) zapraszam


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Ann być może u nas też tak jest z tymi podaniami do kilku przedszkoli. Doczytałam że chyba trzeba wpisać do którego przedszkola chciałoby się dziecko posłać gdyby się nie dostało do tego wybranego.
Rozmawiałam z dyrektorką przedszkola i ona mi powiedziała że teraz system kwalifikuje dzieci do przyjęcia. Są różne kryteria i pkt za to przyznawane. I potem ranking. Te kryteria są odgórnie ustalane, są tzw. kryteria ministerialne i dodatkowe. (tak jest w KrK nie wiem czy w innym miastach też). Znalazłam takie kryteria za zeszły rok, chyba w tym roku jest podobnie.
Takie znalazłam:
KRYTERIA MINISTERIALNE:

Zaistnienie któregokolwiek z kryteriów ministerialnych powoduje przyjęcie dziecka do przedszkola.

1. Dziecko sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne .
2. Dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących .
3. Dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowita niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów.
4. Dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych.

KRYTERIA DODATKOWE :

Suma punktów, która otrzyma dziecko po spełnieniu poniższych kryteriów powoduje umieszczenie dziecka „na liście rankingowej”. Ustalenie progów punktów warunkującego przyjęcie do przedszkola, uzależnione jest od liczby miejsc w przedszkolu.

1. Dziecko kontynuujące edukację w przedszkolu pierwszego wyboru.
2. Dziecko zmieniające przedszkole z powodu zmiany miejsca zamieszkania,
3. Dziecko , które na dzień 1 września 2007r. ukończy nie mniej niż 3 lata .
4. Rodzeństwo dziecka kontynuującego edukację w przedszkolu pierwszego wyboru.
5. Rodzeństwo dziecka zmieniającego przedszkole z powodu zmiany miejsca zamieszkania.
6. Dziecko rodziców obojga pracujących.
7. Odległość przedszkola od miejsca zamieszkania (bardzo blisko).
8. Dziecko uczęszczające wcześniej do żłobka.
9. Dziecko, którego jedno z rodziców pracuje.
10. Odległość przedszkola od miejsca zamieszkania (blisko).
11. Dziecko z domu dziecka lub rodzinnych domów dziecka.
12. Odległość od miejsca pracy (bardzo blisko).
13. Dziecko obojga rodziców nie pracujących.
14. Odległość od miejsca pracy (blisko).
15. Odległość od przedszkola ( daleko).
16. Odległość od miejsca pracy ( daleko).

W przypadku, gdy po wyczerpaniu kryteriów uwzględnionych w systemie nabór nie będzie mógł być zakończony – liczba dzieci spełniających te same kryteria przewyższy liczbę wolnych miejsc – decyzje rozstrzygające podejmuje powołana przez dyrektora przedszkola komisja, która pracuje zgodnie ze statutem i wewnętrznym regulaminem rekrutacji.

Dzieci nie spełniające powyższych kryteriów przyjmowane będą do przedszkola w miarę wolnych miejsc.

Serena, Oskar (13.04.2005) i Maciek (07.11.2007)

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Adaś poszedł dziś wcześniej na drzemkę, chwilę później Maciek zasnął (nawet nie skończył butli, wypił zaledwie połowę jak mi przysnął i nawet nie drgnął jak go przekładałam). A tymczasem Adaś dalej śpi a Maciuś obudził się po 15 minutach i nie wygląda na śpiącego :Szok::Oczko:

Moc życzeń dla Karolowego R!

Mocno trzymam kciuki za Mamę Dreadki!!

Odnośnik do komentarza

Serena – ważne, że Oskarek wie, że zrobił źle i przeprosił. Idealnie grzecznych dzieci nie ma :Oczko:
Współczuję upadku :Całus:
Dobrze, że napisałaś o rekrutacji do przedszkola, faktycznie czas się szykować. My Adasia zapiszemy. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów, ze względu na to, że ja na wychowawczym. Jakby co to jest jeszcze prywatne przedszkole. Jak Maciek wyjdzie na prostą, to w ramach spacerku się tam przejdziemy i podpytam o zapisy.

Nuchna - biedusie, zdrówka!
Na panieński idź, to dobra okazja by poznać inne osoby :yes:

Odnośnik do komentarza

Dziendoberek

Serdecznosci dla Karolowego R!!!
My po wizycie kontrolnej u pani doktor i Wszystko w jak najlepszym porzadku!!! mozemy chodzic na spacerki delikatne ale unikac marketów i zbiorowisk zasmarkano - kaszlowych.A gagatek tak polubiał pania doktor ze zaproponował jej ze posiedzi u niej do nocy:)
A ja dzis mam M w domu wiec korzystam i sprzatam co nieco.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-5647.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...