Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

wrocilam z zakupow :D nie obylo sie bez 2 pary szpioszkow, niektorzy mowia na nie pajacyk a u nas spioszki ;) a poniewaz byla jakas tam promocja i moj oczywiscie co 3miesiaca nowa koszula, maniak :D wiec dopilam do 30e, na ciuszkasz by dostac ta promocje.
To juz kojarze, widzialam juz to wczesniej z dostepem na necie nie ma problemu jest spory wybor ale jak patrzylam to cena za jedna chyba 15 euro? cos 60/70 zl :D
Fajne sa te pielusis slodkie :) najbardziej podoba mi sie zroznicowany wybor kolorystyczny, slodko wygladaja! ladnie masz je posegregowane :D pedantko ty jedna :D

Lozeczko kupilam o takie, ZIELONE (vert) InfantasticŽ - Lit de voyage pour enfant diverses couleurs (KRB02): Amazon.fr: Bébés et Puériculture

nie jest drogie, ale tez nie chcialam szalec widzialam za tysiac zlotych nie potrzebuje az jakiegos tam drogiego. :D

Pisalam wczesniej, ze z moim tempem to do 6 miesiaca wyrobie sie spokojnie :D

Odnośnik do komentarza

Śliczne to łóżeczko! Naprawdę :D
Gratulacje kolejnych zakupów dzidziowych :)
A pieluszki to jeszcze za czasów pieluchowania Ninki, teraz jest ich mniej, ale już się czaje na to i owo, może uda mi się coś na brytyjskim ebay kupić i znajoma mi wyśle :D

Pff... w ogóle to szok, pierwszy raz się ktoś zorientował po jednym zdjęciu, że pedantką jestem :hahaha: ale fakt mam zboczenie na punkcie porządku, ładu i składu ;)

Co do ceny pieluch to firmówki zagramaniczne w pl to koszt już około 100zł dowalili vat 23% na pieluchy wielorazowe. Na jednorazówki nadal jest 8%.
W każdym razie drogi interes, ale to kupuje się raz i używa przez cały okres pieluchowania więc się opłaca. A ja mam jeszcze po starszej więc luz blus, kupie co nieco i mam z głowy :D

Edit: komuś może pomidorków ze śmietanką ? :lol:

Odnośnik do komentarza

hej hej,
u nas dziś raz leje raz świeci słońce i wieje tak okropnie że głowę może urwać. Miałam jechać do siostry ale nie mam dziś krążenia, ciśnienie prawie zanika, głowa mi pęka i śpię cały dzień. Rano wstałam i po 8 byłam już na zakupach bo mąż miał dziś egzaminy na zaocznych na 11:30 więc musiałam się wyrobić.

qmpela - no u mojej siostry teściowa też wyskoczyła że w ciąży nie wolno podawać. Ja nie wierze w przesądy więc jakoś nie wzięłam sobie tego do serca. Znam parę kobiet które podawały w ciąży i jakoś nic się nie dzieje. Teściowa prosiła żebym chociaż jej nie trzymała w kościele heheh i tak jej nie będę trzymać bo Olga ma 6 miesięcy i waży ponad 9kg więc biorę ją na chwilę i zaraz kładę. A impreza w moje urodziny:)

Łóżeczko bardzo ładne. Mi się raczej podobają wszystkie turystyczne. Ale w sypialni będę mieć drewniane a na dole w salonie rozłożę sobie turystyczne co bym jak będę sama nie musiała biegać po schodach do góry. Tak myślę że będę musiała zainwestować w nianię elektryczną. Była gdzieś po córci ale jakoś zaginęła w akcji i trzeba kupić nową.

Ja już sobie obiecałam że poczekam do usg te 5 tyg i wtedy zacznę szaleć:)

qmpela - przyznaję że oglądałam na allegro te pieluchy wielorazowe i zastanawia mnie to co wkładasz jako wkład bo tam było napisane że można tetrę, flanelę i coś jeszcze nie pamiętam, i tak mam pytanko która najlepsza? I czy zmieniasz je tak jak pampersy czyli jak dziecko się zesika to zmieniasz wkład tak? Sorki że tak pytam ale jestem ciekawa chociaż podejrzewam że zostanę przy pampersach. I piszesz że są różne to znaczy na czym polega ich różnica? Ile masz tych gaciorków i ile wkładów potrzeba na takiego dzieciaczka?

Odnośnik do komentarza

dziki Ewelina! :*
100 zl to jest bardzo duzo moim zdaniem! w carefourze ciagle widze promocje na pamersach kup jedna paczke 2 za free, albo 50%ceny na karte.To wykorzystania na kolejnych zakupach. Tak wiec bede polowac na te promocje :D
Tutaj raczej patrze na jakies promocje, wyprzdaze i etc. Bo jednak regularne ceny moim zdaniem sa wysokie. Nie wiem jak w UK, ale mojej mamie tez cos tam sie zdarzylo kupic na promocji. Ebay jest dobry ja jeszcze nic na fr ebayu nie kupowalam raz tylko sprzedalismy tusz ktory nie wchodzil nam do drukarki :D

Jak najbardziej, dawaj co masz :D chociaz opilam sie mlekiem z kakaem, ale mysle,ze znalazlo by sie jeszcze miejsce :D

Odnośnik do komentarza

Nela, tez chcialam odczekac do tego polowkowego przynajmniej, ale ze zwrocili nam troche kasy, pozwolilam sobie kupic co nieco ;) Poki co to jeszcze stram sie powstrzymac z ubrankami, aby nie prezsadzic z rozowym , bo te badania w 13tyg tez nie daja jednak 100%pewnosci co do plci, jak bedzie chlopak to niestety przmeczy sie pare miesiecy w rozowym lezaczku :D

Odnośnik do komentarza

veoh - co tam leżaczek będzie miał najwyżej różowy. Moja córa pamiętam miała niebieskie śpioszki też i teraz czasami też na niebiesko się ubiera. Tylko fakt no chłopaka raczej w róż się nie ubierze:)

Dziś zrobiłam ogórki małosolne podejrzewam że jutro rano będzie z mężem walka kto pierwszy się dorwie:) piję kawkę trochę głowa przestała boleć.

Odnośnik do komentarza

Nela temat pieluch wielo jest jak rzeka ;)
Na dzień liczę 12sztuk, około.
I tu dopiero zaczynają się schody, bo używać można kieszonki czyli własnie to co u mnie na zdjęciu na górze, tam wkładam wkład chłonny w taką kieszeń i tyle. Nic więcej nie trzeba. Ogólnie kieszonkę zmieniam całą bo zwykle u maluszka jest kupa a jak nie ma to można jeszcze coś położyć na tym polarze, jakiś wkład i jeszcze raz wykorzystać.
Są też otulacze, te są wielofunkcyjne bo można je używać z tetrą, formowankami,(o tym dalej) prefoldami (specjalne chłonne wkłady do otulaczy), z ręczniczkami z ikea czy innymi wkładami a te można zrobić choćby ze zwykłego ręcznika ;) ) I taki otulacz wystaczy na kilka zmian, bo nie ma kontaktu ze skórą czy kupą, wyjmuje się wkład kładzie nowy i zapina.
Formowanki czyli pieluszki które same w sobie przemakają nie mają tej warstwy nieprzemakalnej ale całe chłoną, czyli używa się je z otulaczem, super przy noworodkach i na nocki.
Są też AIO czyli all in one wszystko w jednym z tym się już nic nie robi bo wkład jest wszyty, ale długo schnie.
Jak i SIO czyli Snap In One to takie fajne kombajny otulacz z wpinanymi na napy wkładami. Można dokupić więcej wkładów i używać jeden otulacz 2-3razy. :)

To teraz fotki poglądowe:
Kieszonka:
http://naturalnamama.pl/galerie/p/pielucha-kieszonka-one-s_341.jpg
http://www.decoraliki.pl/files/pieluszka-kieszonka-z-mikropolarem-zyrafa[1].jpg
Otulacz:
http://nokautimg2.pl/p-ee-ce-eece483e0a412fa9473a19e9330626fd500x500/bumgenius-otulacz-flip-bez-wkladu.jpg
formowanka:
https://lh6.googleusercontent.com/-SIAa74ZPZRQ/TYB5Z7hm0mI/AAAAAAAAAFo/zr8pH4x9_YE/P3160389.JPG

Fotki poglądowe bo jest tego ogrom i z różnych materiałów, otulacze mogą byćz pulu, polaru lub nawet z wełny ;)

Karina za długo się decydowałaś, już zjadłam ;)

Odnośnik do komentarza

No to teraz mam mętlik w głowie:) no to jak za każdym razem liczysz 12 sztuk i za każdym razem zmieniasz otulacz to ile tego trzeba mieć? Bo w sumie patrzę i się gubię. To które są najlepsze dla noworodka te formowanki?

Wielorazowe pieluszki / Otulacz- bez wkładu (2375748057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to coś takiego? a te same wkłady też można kupić?

Odnośnik do komentarza

Nela
No to teraz mam mętlik w głowie:) no to jak za każdym razem liczysz 12 sztuk i za każdym razem zmieniasz otulacz to ile tego trzeba mieć? Bo w sumie patrzę i się gubię. To które są najlepsze dla noworodka te formowanki?

Wielorazowe pieluszki / Otulacz- bez wkładu (2375748057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to coś takiego? a te same wkłady też można kupić?
Nela to co pokazujesz to kieszonka tylko, że w komplecie nie ma wkładów.

Jeśli otulacze i coś do środka to na dzień myślę że spokojnie 5sztuk wystarczy, trzeba jednak doliczyć czas na schnięcie po praniu więc dobrze mieć np, 10otulaczy i do tego jeśli formowanki to około 24sztuk, jeśli np. tetra to 24sztuki czy 24sztuki prefoldów.

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Nela
No to teraz mam mętlik w głowie:) no to jak za każdym razem liczysz 12 sztuk i za każdym razem zmieniasz otulacz to ile tego trzeba mieć? Bo w sumie patrzę i się gubię. To które są najlepsze dla noworodka te formowanki?

Wielorazowe pieluszki / Otulacz- bez wkładu (2375748057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to coś takiego? a te same wkłady też można kupić?
Nela to co pokazujesz to kieszonka tylko, że w komplecie nie ma wkładów.

Jeśli otulacze i coś do środka to na dzień myślę że spokojnie 5sztuk wystarczy, trzeba jednak doliczyć czas na schnięcie po praniu więc dobrze mieć np, 10otulaczy i do tego jeśli formowanki to około 24sztuk, jeśli np. tetra to 24sztuki czy 24sztuki prefoldów.
Tu możesz zerknać żeby się zorientować co i z czym ;D
Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Chusty - Nosidła

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny doczytałam:) fajne te pieluszki ale nie łapie wszystkiego:) no i wydaje mi sie ze drogo to wychodzi na poczatku potem pewnie sie zwraca z biegiem czasu jak to sie ciagle te same uzywa .
my dzis caly dzien w domu ja senna odpoczywam po wczorajszym i po nocce nieprzespanej, bo cora dalej chora zamiast lepiej to jakos gorzej z tym katarem, chyba nas w pn znow lekarz czeka i obawiam sie ze sie antybiotykiem skonczy:/ bo tydzien czasu na syropkach, inchalacje i poprawy nie ma
dzis zimno u nas byłam tylko rano w sklepie i sie okazalo ze mam jedna pare spodni w ktora ledwo wchodze, wszystko raczej letnie, a ze cieplo ostatnio bylo to miałam niezle zaskoczenie rano..:)
dla dzidziusia nie kupuje narazie moja mama mieszka w USA i kompletule reszte czego nie mam pod koniec ciazy musze tylko pare rzeczy do szpitala dla siebie pewnie jakies drobiazgi wyjda tez , ale zadnych konkretow nie potrzebuje wiec mam luz , chodz jak tak patrze co nowego kotra kupila to zazdroszcze ze sama nie mam tej przyjemnosci bo rzeczy cudne:)

http://s3.suwaczek.com/200706154865.png
http://s9.suwaczek.com/20080802310117.png
http://s10.suwaczek.com/201211211562.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dlohg7pwm4su1tha.png

Odnośnik do komentarza

aha, czyli można:)
Bo tak właśnie patrzymy z mężem że może te pieluchy to nie głupie to jest:) tak i tak siedzę w domu z dzieckiem co mi szkodzi włączyć pralkę. Fakt że pampersy na wyjście to na 100% bo nie wyobrażam sobie wozić ze sobą w worku brudnych pieluch ale na co dzień w domu w sumie czemu nie. Muszę zamówić ze 2 te kieszonki i zobaczyć co i jak. Mam tetrowe i flanelowe pieluchy po Zuzce to powkładam zobaczę jak to się ma co do czego.

Uciekam idę kąpać córę bo dzisiaj myjemy głowę i trochę dłużej nam schodzi bo ma bardzo długie włosy i muszą jej wyschnąć przed spaniem.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki
Widze że na tapecie mój ulubiony temat pieluch.
Ja mam puki co 10 kieszonek z wkladami z mikrofibry. Syn urodził się 4120g więc drugie dziecko też bedzie pewnie duże i mam nadzieje że kieszonki dadza rade.
10 dodatkowych wkładek z przyszytą przezemnie kolorową warstwą weluru czy polaru nieprzemakalnego nie wiem co to bylo juz nie pamietam kupilam kawałek materjalu i podoszywałam, więc jak zasika kieszonkę wkładam na wieszch tak jak do otulacza ta wkladkę samoróbkę.
Mam jeszcze 2 otulacze i 9 prefoldow i to tyle.
Formowanek jakoś nie lubie nie wiem dlaczego.

Co do tycia ja juz przytylam 4, 5 kg i boje sie co bedzie dalej bo ja wielka jestem :noooo:

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw3e5egwc5z2x0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h3w262ilt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...