Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

jola.grodecka
jola22
Daffodil
Co do karuzelek, to właśnie mi się udało! Dokładnie taka jak chciałam:

FISHER PRICE KARUZELA + PILOT <---------------- (557164809) - Aukcje internetowe Allegro

I na przesyłce zaoszczędzimy, bo gość jest z Krakowa i pasuje mu odbiór osobisty.

Daffodil gratuluję - jednak wytrwałość popłaca:hahaha::hahaha:
Daj znać jak ją wypróbujesz, bo chcę kupić podobną - tutaj nowa kosztuje 35 funtów, niestety nie udało mi się znaleźć na Ebayu

szczeze mowiac nawet nie pomyslalam o takiej karuzelce ale chyba musze sie rozejrzec i moze tez taka sprawie mojemu malenstwu!
A jak u was laski z lozeczkami juz sa?

Jola.G - Ja mam na razie kolyske, ale i to dobre. Lozeczko przyjedzie do mnie w kwietniu, bo po siostrzenicy dostajemy.

Odnośnik do komentarza

jola22
Jak tu dziś cicho - :16_3_46:

Ja jeszcze trochę pospałam sobie, a teraz zaczynam szykować się na wizytę z położną.

Pat-k współczuję snów, i nie bardzo nocy. Ja też miałam jakiś głupi sen - śnił mi się ksiądz, kościół i w ogóle głupi był ten sen.

Moja Julcia wczoraj przed snem dawała pokaz swoich możliwości - nie kopała tylko przemieszczała się z jednej części brzucha na drugą.
Mój mąż jak to zobaczył to oniemiał:hahaha::hahaha:. W szoku był, co ona w moim brzuchu wyprawia.

Jola jak wrócisz z wizyty, to proszę nam zdać relację z przebiegu :) I oczywiście trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze i żeby szczepionka nie bolała :)

Odnośnik do komentarza

jola22
Gdzie podziewają się moje Majowe Słoneczka???

Czy wiecie, że nasz wątek ma najwięcej odwiedzin i odpowiedzi z wszystkich postów?:kicia:

Cały czas myślę o Mamie2 - zadała mi klina i martwię się o nią:36_2_20::36_2_20:.

Ja dziś sprawdziłam swoje wyniki testu krwi na glukozę i jest ok, i co najlepsze to moja hemoglobina wzrosła z, 10 na 11 więc kolejny powód do radości.:36_2_25::36_2_25:
Jutro mam spotkanie z położną.
Mam dostać pierwszą szczepionkę:36_2_54: z przeciwciałami - mam nadzieję, że nie ma po niej żadnych skutków ubocznych:temperature: i będę się dobrze czuła.
NIe znam sie na tym, ale zycze Ci zeby bylo ok.

Odnośnik do komentarza

jola.grodecka
jola22
jola.grodecka

JOLA jak juz kiedys wspomnialam ja pracowalam przez agencje wiec nie mialam zadnego kontraktu ani tez umowy choc by wiec oni jak widac moga wszystko a tak naprawde nie pracowalam tam juz od 9 tc.od kiedy przestalam wyrabiac normy w noszeniu workow z listami ok 11kg i 15kg norma to 5 na minute.
A ja balam sie o ciaze i meneger sie zorietowal ze cos nie tak zapytal konkretnie czy jestem w ciazy zabronil pracy na takim stanowisku ,a agencja nic z tym nie zrobila nic mi nie zmienila i zostalam bez pracy i praw do zasilku poniewaz mam meza ktory zekomo powinnien mnie utrzymac do 29 tc a potem powiedzieli ze moge sie starac o maternity!!!

Jolu.G nie miałaś kontraktu, ale dostałaś P45, a to jest dowód, że pracowałaś dla nich.
Ja bym do nich zadzwoniła, po co tracić czas lepiej sie dowiedzieć się wcześniej i działać gdyby, co.
Może Isabela coś doradzi - ona jest biegła w takich sprawach.
Mi sie wydaje, że Ci sie uda - i będziesz miała maternity.
DZIEKUJE JOLA a wiec juto dzwonie co z moja sprawa a jakby co to zadzwonie do Isabeli moze cos poradzi i juz tym dupy nie zawracam dzialam
Powodzenia!!!!

Odnośnik do komentarza

Ewcia ~super komoda i z tego co zrozumialam przydalaby sie wieksza o jedna szufladke ~ales kochana ciuszkow naskladala!!!
JOLA22~napisz co tam powizycie u poloznej.
mama2~czasem potrzebny jest tylko czas a wszystko ulozy sie same lub tez my inaczej na to bedziemy spogladac trzymam kciuki aby bylo dobrze bo to rowniez siedzi w mojej glowie.

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

mama2
jeszcze tylko chciałam powiedziec ze zaczyna mnie martwic brak spoczynku i snu u mojego synka. :solar::solar:
Wczoraj od samego rana az do nocy bolesnie sie wiercił i kopał , teraz tez jak to jest mozliwe przeciez takie dzieciątka powinny spac, choc troche spac. :sen::sen:
Najdłuzsza przerwa to góra 10 minut i to co 2 lub 3 godziny. Zaczynam sie obawiac czy cos mu nie dolega , dobrze ze 2 marca juz wizyta
ah dzis weszłam na wage 0,5 kg do przodu i to w ciagu 3 dni:out::out:

mama2 - 2 marca juz niedaleko. Ja tez nie moge sie juz doczekac. Na pewno z Twopim Maksiem jest wszystko w porzadku. Wyczytalam ze dzeici maja faze spania tzw. czynna tzn. ze sie ruszaja we snie. MOze Twoj maluch jest taki energiczny, ze nawet przez sen mocno fika.

Odnośnik do komentarza

jola.grodecka
Isabella widze ze tu nie wszyscy o tym wiedza ale zreszta wiesz jacy sa nasi rodacy nawet jak wiedza to nic nie powiedza i sama nic nie wiem z tego tytulu.

Jolu.G jedyne, co mogę Ci doradzić to nie słuchaj "dobrych doradców" - takich jak ludzie, którzy z zazdrości lub innych powodów zamiast Ci pomóc to Ci zaszkodzą.
Jak już kiedyś pisałam w odpowiedzi na Guni posta nienawidzę ludzi, którzy nigdy nie skalali sie pracą a chcą wyciągnąć w tym kraju jak najwięcej benefitów.
Osobiście znam takie osoby - np. koleżanka dostała dofinansowania do mieszkania 800 funtów, a płaci 850 na miesiąc i ona była oburzona, dlaczego nie dali jej 850 funtów.
Ona nigdy tu nie pracowała (MĄŻ PRZEZ KRÓTKI CZAS PRZED JEJ PRZYJAZDRM), a chciałaby wszystko.
To jest w tym kraju nie fer, że ludzie tacy jak ty, którzy ciężko pracowali, płacili podatki, kiedy wpadną w kłopoty (strata pracy itp.) zanim dostaną pomoc od państwa to przechodzą gehennę, a ludzie, którzy mają dwie lewe ręce do roboty dostają kasę niemal od ręki.
Pisz jeśli będziesz miała jakieś pytania - a my postaramy Ci się pomóc

http://s3.suwaczek.com/200905294980.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a0.png?7187
http://s5.suwaczek.com/201202255180.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a1.png?829

Odnośnik do komentarza

pat-k
hej dziewczyny, ja mam dzisiaj paskudny poranek i meczaca noc za soba. Caly czas wiercilam sie w lozku, duszno mi bylo, pocilam sie a nad ranem w ogole spac nie moglam, bo glupi sen mialam, potem zaczelam myslec co u mamy2 sie stalo, potem o moim bracie bo ma problemy z dziewczyna itd itp

A rano pojechalam na taxi zrobic zdjecie do nowego paszportu i wytrzeslo nas po drodze tak cholernie, ze Tosia zaczela sie szamotac w brzuchu biedna. Idiota kierowca wjechal w jakies wertepy.
a zdjecie i tak takie sobie, bo widac na nim, ze mam usta popekane od mrozu i w ogole do d....... wszystko
patka - Zdjecie da sie obrobic komputerowo. Zreszta te paszportowe, jak oga byc ladne? Nie wiedzialam jeszcze takiego wedlug tych nowyh norm. Wymyslili....
Co do nieprzespanej nocy to ja tez polozylam sie o 24.00 a zasnelam dopiero okolo 2.30 i potem caly czas sie budzilam. Noc nieudana, wiec zycze, zeby chociaz dzien byl dobry!!!!

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
no to moja komoda z ciuszkami gotowa, jeszcze 1 półka by sie przydała, ale co zrobić... w marcu ruszam na dalsze zakupy...a co tu taka cisza??

No ładnie... to widzę, że ubranek już jest sporo, skoro cała komoda zapełniona :lizak:
Ja jestem ciekawa kiedy nasza będzie... Miała być końcem tego tygodnia, a jak będzie gotowa, to zadzwonią. Jak się do piątku nie odezwą, to sama będę dzwonić!
Bo już sobie umyśliłam, że w poniedziałek zaczynam pranie i prasowanie :)
Ewciaa - cala komoda zapelniona a Ty mowisz, ze w lesie, hi, hi.

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
jeszcze tylko chciałam powiedziec ze zaczyna mnie martwic brak spoczynku i snu u mojego synka. :solar::solar:
Wczoraj od samego rana az do nocy bolesnie sie wiercił i kopał , teraz tez jak to jest mozliwe przeciez takie dzieciątka powinny spac, choc troche spac. :sen::sen:
Najdłuzsza przerwa to góra 10 minut i to co 2 lub 3 godziny. Zaczynam sie obawiac czy cos mu nie dolega , dobrze ze 2 marca juz wizyta
ah dzis weszłam na wage 0,5 kg do przodu i to w ciagu 3 dni:out::out:

mama2 - 2 marca juz niedaleko. Ja tez nie moge sie juz doczekac. Na pewno z Twopim Maksiem jest wszystko w porzadku. Wyczytalam ze dzeici maja faze spania tzw. czynna tzn. ze sie ruszaja we snie. MOze Twoj maluch jest taki energiczny, ze nawet przez sen mocno fika.

oo no własnie sie zastanawiałam czy moze sie ruszac w trakcie snu, pocieszyłas mnie :36_1_74:

Odnośnik do komentarza

jola22
jola.grodecka
Isabella widze ze tu nie wszyscy o tym wiedza ale zreszta wiesz jacy sa nasi rodacy nawet jak wiedza to nic nie powiedza i sama nic nie wiem z tego tytulu.

Jolu.G jedyne, co mogę Ci doradzić to nie słuchaj "dobrych doradców" - takich jak ludzie, którzy z zazdrości lub innych powodów zamiast Ci pomóc to Ci zaszkodzą.
Jak już kiedyś pisałam w odpowiedzi na Guni posta nienawidzę ludzi, którzy nigdy nie skalali sie pracą a chcą wyciągnąć w tym kraju jak najwięcej benefitów.
Osobiście znam takie osoby - np. koleżanka dostała dofinansowania do mieszkania 800 funtów, a płaci 850 na miesiąc i ona była oburzona, dlaczego nie dali jej 850 funtów.
Ona nigdy tu nie pracowała (MĄŻ PRZEZ KRÓTKI CZAS PRZED JEJ PRZYJAZDRM), a chciałaby wszystko.
To jest w tym kraju nie fer, że ludzie tacy jak ty, którzy ciężko pracowali, płacili podatki, kiedy wpadną w kłopoty (strata pracy itp.) zanim dostaną pomoc od państwa to przechodzą gehennę, a ludzie, którzy mają dwie lewe ręce do roboty dostają kasę niemal od ręki.
Pisz jeśli będziesz miała jakieś pytania - a my postaramy Ci się pomóc
Jola.G - Wlasnie. Jola22 ma racje. W kraju, w ktorym mieszkam jest podobnie.
Takze Jola, idz do JOb Center jak najszybciej i zalatwiaj co sie da i nie daj sie zbyc. Najlepiej, jesli moge Ci cos radzic, spisz wszystko na kartce, zebys nie zapomniala, tego co Ci pisala Isabela. W nerwach na miejscu, moze tak byc. Wiem cos o tym, bo tez musialam sie odnalezc w nowym kraju bez dobrej znajomosci jezyka. Trzymam kciuki!!!!

Odnośnik do komentarza

gunia43
pat-k
hej dziewczyny, ja mam dzisiaj paskudny poranek i meczaca noc za soba. Caly czas wiercilam sie w lozku, duszno mi bylo, pocilam sie a nad ranem w ogole spac nie moglam, bo glupi sen mialam, potem zaczelam myslec co u mamy2 sie stalo, potem o moim bracie bo ma problemy z dziewczyna itd itp

A rano pojechalam na taxi zrobic zdjecie do nowego paszportu i wytrzeslo nas po drodze tak cholernie, ze Tosia zaczela sie szamotac w brzuchu biedna. Idiota kierowca wjechal w jakies wertepy.
a zdjecie i tak takie sobie, bo widac na nim, ze mam usta popekane od mrozu i w ogole do d....... wszystko
patka - Zdjecie da sie obrobic komputerowo. Zreszta te paszportowe, jak oga byc ladne? Nie wiedzialam jeszcze takiego wedlug tych nowyh norm. Wymyslili....
Co do nieprzespanej nocy to ja tez polozylam sie o 24.00 a zasnelam dopiero okolo 2.30 i potem caly czas sie budzilam. Noc nieudana, wiec zycze, zeby chociaz dzien byl dobry!!!!

hehe, racja. ladne zdjecie paszportowe to cos czego ja tez jeszcze nie widzialam

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
Ewciaa
no to moja komoda z ciuszkami gotowa, jeszcze 1 półka by sie przydała, ale co zrobić... w marcu ruszam na dalsze zakupy...a co tu taka cisza??

No ładnie... to widzę, że ubranek już jest sporo, skoro cała komoda zapełniona :lizak:
Ja jestem ciekawa kiedy nasza będzie... Miała być końcem tego tygodnia, a jak będzie gotowa, to zadzwonią. Jak się do piątku nie odezwą, to sama będę dzwonić!
Bo już sobie umyśliłam, że w poniedziałek zaczynam pranie i prasowanie :)
Ewciaa - cala komoda zapelniona a Ty mowisz, ze w lesie, hi, hi.

Gunia
ja mam tylko ciuszki, komode i pare kosmetyków, a z tego co piszecie i widze po zdięciach to Wy macie więcej :łóżeczka, wózki, piżamy dla siebie,rzeczy dla siebie i kosmetyki dla dziecka..... ale niedługo Was dogonie :hahaha:

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2
gunia43
mama2
jeszcze tylko chciałam powiedziec ze zaczyna mnie martwic brak spoczynku i snu u mojego synka. :solar::solar:
Wczoraj od samego rana az do nocy bolesnie sie wiercił i kopał , teraz tez jak to jest mozliwe przeciez takie dzieciątka powinny spac, choc troche spac. :sen::sen:
Najdłuzsza przerwa to góra 10 minut i to co 2 lub 3 godziny. Zaczynam sie obawiac czy cos mu nie dolega , dobrze ze 2 marca juz wizyta
ah dzis weszłam na wage 0,5 kg do przodu i to w ciagu 3 dni:out::out:

mama2 - 2 marca juz niedaleko. Ja tez nie moge sie juz doczekac. Na pewno z Twopim Maksiem jest wszystko w porzadku. Wyczytalam ze dzeici maja faze spania tzw. czynna tzn. ze sie ruszaja we snie. MOze Twoj maluch jest taki energiczny, ze nawet przez sen mocno fika.

oo no własnie sie zastanawiałam czy moze sie ruszac w trakcie snu, pocieszyłas mnie :36_1_74:
mama2 - Jeszcze tak na uspokojenie. W mojej ksiazce o ciazy wyczytalam tak:

spokojny sen - 40 % - maluch rusza sie sporadycznie,
aktywny sen - 42% - ruchy calego ciala i przypadkowe ruchy konczyn,
aktywna jawa - 10% - maluch rusza sie najintensywniej (najczesciej wieczorem),
spokojna jawa - 2-3% maluch nie porusza prawie wcale cialem, ruszaj sie tylko galki oczne.

Takze widzisz, ze czas kiedy dziecko nie rusza sie wcale to zaledwie 2,3 % z calego dnia.
Mam nadzieje, ze chociaz troszke Cie to uspokoilo. Buziaki!

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
gunia43
Daffodil

No ładnie... to widzę, że ubranek już jest sporo, skoro cała komoda zapełniona :lizak:
Ja jestem ciekawa kiedy nasza będzie... Miała być końcem tego tygodnia, a jak będzie gotowa, to zadzwonią. Jak się do piątku nie odezwą, to sama będę dzwonić!
Bo już sobie umyśliłam, że w poniedziałek zaczynam pranie i prasowanie :)
Ewciaa - cala komoda zapelniona a Ty mowisz, ze w lesie, hi, hi.

Gunia
ja mam tylko ciuszki, komode i pare kosmetyków, a z tego co piszecie i widze po zdięciach to Wy macie więcej :łóżeczka, wózki, piżamy dla siebie,rzeczy dla siebie i kosmetyki dla dziecka..... ale niedługo Was dogonie :hahaha:
Ewciaa - Tak na pocieszenie. Mnie brakuje jeszcze wozka, lozeczka, poscieli do kolyski, przesciradel o lozeczka, pieluch, zaslon do sypialni, wanienki, przewijaka, recznikow, lampki, pajacykow na 56.
Takze troche jeszcze mam do kupienia.
A tak na marginesie to w maju chyba oglosimy plajte - jak to mowi moj maz.

Odnośnik do komentarza

gunia43
Ewciaa
gunia43

Ewciaa - cala komoda zapelniona a Ty mowisz, ze w lesie, hi, hi.


Gunia
ja mam tylko ciuszki, komode i pare kosmetyków, a z tego co piszecie i widze po zdięciach to Wy macie więcej :łóżeczka, wózki, piżamy dla siebie,rzeczy dla siebie i kosmetyki dla dziecka..... ale niedługo Was dogonie :hahaha:

Ewciaa - Tak na pocieszenie. Mnie brakuje jeszcze wozka, lozeczka, poscieli do kolyski, przesciradel o lozeczka, pieluch, zaslon do sypialni, wanienki, przewijaka, recznikow, lampki, pajacykow na 56.
Takze troche jeszcze mam do kupienia.
A tak na marginesie to w maju chyba oglosimy plajte - jak to mowi moj maz.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: - ogłosicie plajte!!!!

http://s3.suwaczek.com/200905294980.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a0.png?7187
http://s5.suwaczek.com/201202255180.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a1.png?829

Odnośnik do komentarza

hej babeczki ja dopiero teraz zagladam wczesniej mialam goscia byla u mnie kolezanka która wczoraj spalila sobie wlosy bo jej ogien wybuchl z kominka prosto w twarz na szczescie skonczylo sie tylko na tym ze musiala obciac wlosy na krótko ( a miala piekne dlugie loki a ze jej sie wlosy bardzo kreca to zapuszczanie trwalo naprawde dlugo) i na namalowanych brwiach i sporo krutszych rzesach, przyjechala bidulka z samego rana soie wyzalic...
a ja tez jakos wczoraj nie moglam spac caly czas myslalam o tej bidulce która stracila swoje dzieci i jakos tak i mi sie przypomnialo co ja przezywalam rok temu...i tak sie mysli w glowie klebily ze zasnelam po 2 ale widze ze nie tylko ja mialam zla noc..

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

gunia43
Ewciaa
gunia43

Ewciaa - cala komoda zapelniona a Ty mowisz, ze w lesie, hi, hi.


Gunia
ja mam tylko ciuszki, komode i pare kosmetyków, a z tego co piszecie i widze po zdięciach to Wy macie więcej :łóżeczka, wózki, piżamy dla siebie,rzeczy dla siebie i kosmetyki dla dziecka..... ale niedługo Was dogonie :hahaha:

Ewciaa - Tak na pocieszenie. Mnie brakuje jeszcze wozka, lozeczka, poscieli do kolyski, przesciradel o lozeczka, pieluch, zaslon do sypialni, wanienki, przewijaka, recznikow, lampki, pajacykow na 56.
Takze troche jeszcze mam do kupienia.
A tak na marginesie to w maju chyba oglosimy plajte - jak to mowi moj maz.

oj widze ze ten nasz las ciagle ciemny :smile_jump::smile_jump:ja mam sporo ciuchów komode i to by bylo na tyle ale ostatnio spanikowalam przy moim M.. ze jeszcze tyle rzeczy trzeba kupic no i to takich drogich bo i wózek i lózeczko to wiekszy wydatek nie wspomne o wanience, przewijaku i suma sumarum z 3000 sie uzbiera dlatego postanowilismy juz pod koniec marca kupic lózeczko a w kwietniu koniecznie wózek zeby te wieksze zakupy miec z glowy...:smile_jump::smile_jump:

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
gunia43

mama2 - 2 marca juz niedaleko. Ja tez nie moge sie juz doczekac. Na pewno z Twopim Maksiem jest wszystko w porzadku. Wyczytalam ze dzeici maja faze spania tzw. czynna tzn. ze sie ruszaja we snie. MOze Twoj maluch jest taki energiczny, ze nawet przez sen mocno fika.

oo no własnie sie zastanawiałam czy moze sie ruszac w trakcie snu, pocieszyłas mnie :36_1_74:
mama2 - Jeszcze tak na uspokojenie. W mojej ksiazce o ciazy wyczytalam tak:

spokojny sen - 40 % - maluch rusza sie sporadycznie,
aktywny sen - 42% - ruchy calego ciala i przypadkowe ruchy konczyn,
aktywna jawa - 10% - maluch rusza sie najintensywniej (najczesciej wieczorem),
spokojna jawa - 2-3% maluch nie porusza prawie wcale cialem, ruszaj sie tylko galki oczne.

Takze widzisz, ze czas kiedy dziecko nie rusza sie wcale to zaledwie 2,3 % z calego dnia.
Mam nadzieje, ze chociaz troszke Cie to uspokoilo. Buziaki!

dziekuje bardzo , Kochana jestes:36_2_55:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...