Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

e2e2
Daffodil
Kamidianka
Dziewczyny, co pomaga na potówki?

A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci też tak brudzą paznokcie? To znaczy, czy mają brud za paznokciami? Bo moja nie wiem, gdzie tego brudu nałapie, jakby w ziemi grzebała :D

Oilatum się u nas rewelacyjnie sprawdza, tylko drogi. Ale po nocy po potówkach śladu nie ma.
Tańszy odpowiednik, to krochmal. Też działa.

Mój Kuba też doły paznokciami kopie. Obcinam krótko, a brudek jest. Musiałabym mu czymś pod pazurkami dłubać, a tego to się boję.

Dla Filipa urzywam płynu do kąpieli ,szamponu i kremu do buzi z Oilatum i szczerze polecam.Filip ostatnio dostał czerwoną linie pod szyjką jakby miał zatartą skórę i po kremie mu zniknęło.A wasze dzieciaczki pod szyjką mają czerwone?

U Kuby nic takiego nie zaobserwowałam.

Odnośnik do komentarza

jola22
lutka
Gunia była jakas specjalna okazja dla której zrobilaś fryzurkę?

JOla30 taaaaa robiliśmy Miłoszka, taka wsciekla wczora chodzilam, ze kazdego bym opierniczyła kto nawinął by mi się i wykazałby się najmniejszą choc bezczelnością.

Jola22 gdzieś Ty?

Lutka miło że pamiętasz o mnie...........jestem, ale mam sajgon w domu bo w sobotę przeprowadzka i trza całą chałupę spakować.

Jola współczuję, bo nie znoszę przeprowadzek, a do tego jeszcze z takim małym dzieckiem :o_noo:
Trzymam kciuki, żeby poszło jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

e2e2
Daffodil
Kamidianka
Dziewczyny, co pomaga na potówki?

A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci też tak brudzą paznokcie? To znaczy, czy mają brud za paznokciami? Bo moja nie wiem, gdzie tego brudu nałapie, jakby w ziemi grzebała :D

Oilatum się u nas rewelacyjnie sprawdza, tylko drogi. Ale po nocy po potówkach śladu nie ma.
Tańszy odpowiednik, to krochmal. Też działa.

Mój Kuba też doły paznokciami kopie. Obcinam krótko, a brudek jest. Musiałabym mu czymś pod pazurkami dłubać, a tego to się boję.

Dla Filipa urzywam płynu do kąpieli ,szamponu i kremu do buzi z Oilatum i szczerze polecam.Filip ostatnio dostał czerwoną linie pod szyjką jakby miał zatartą skórę i po kremie mu zniknęło.A wasze dzieciaczki pod szyjką mają czerwone?

u mnie też zuza ma czerwone mam krem lipobase polecony przez koleżankę a czsami daje jej zapypke i jest super

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

witam się
zuza usneła chodz pszespała całą noc
a ja jade do rzeszowa na zakupki zuza zostaje z babcia, M dał mi wczoraj kase i mam sobie coś kupić
co do przytulania to u mnie ochota wróciła:36_3_8: i nawet wczoraj było coś....ale powiem wam że dawniej nie byłam taka wymęczona a teraz wszytsko mnie po przytulaniu boli każdy mięsień i kolana strasznie jejku:36_11_5:

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

lutka
Gunia była jakas specjalna okazja dla której zrobilaś fryzurkę?

JOla30 taaaaa robiliśmy Miłoszka, taka wsciekla wczora chodzilam, ze kazdego bym opierniczyła kto nawinął by mi się i wykazałby się najmniejszą choc bezczelnością.

Jola22 gdzieś Ty?
Witam w srode. Chyba... Zgubialam rachube, ho, hi!!!!

Lutka - nie robilam fryzurki. Moje zabiegi, jesli chodzi o wlosy to jest farbowanie, obcinane grzwki raz ja jakis czas i spinanie lub nie kucyka, szkoda gadac...
A do tego stasznie leca mi ostatnio wlosy .Doslownie az boje sie myc, bo potem wyczesuje doslownie cale garscie wlosow. Ciekawe ile to moze potrwac, bo juz sie martwie.

Odnośnik do komentarza

Kamidianka
Dziewczyny, co pomaga na potówki?

A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci też tak brudzą paznokcie? To znaczy, czy mają brud za paznokciami? Bo moja nie wiem, gdzie tego brudu nałapie, jakby w ziemi grzebała :D
To samo u Maksia. Swieta ziemia za paznokciami mimo ze czesto obcinam. Do tego w raczkach w faldkach pelno klaczkow mu sie zbiera. Oprocz kapieli myje malemu raczki pod kranem bo inaczej wyglada czasem jakbym go wcale nie myla :lup:

Odnośnik do komentarza

lutka
Ewciaa
lutka
Na razie Młody dostał kleik ryzowy - ze względu na ulewanie (Ewcia Zuza po Pepti nie ulewa??), i soczek a raczej napój winogronowy z melisą i rumiankiem (Kami ja tez rozcieńczyłam go :D)

zuza ulewa ale bardzo malutko, a kto ci dał kleik?? lekarz mówił??? a soczek jak ?? opisz wszytsko może i ja spróbuje

kleik ryzowy - który własnie przez to ulewanie kazał wprowadzic lekarz -jets do kupienia w spożywczych, ja kupiłan z nestle

na 150 ml mieszanki daję 1-1,5 tej miarki która jest w mleku. Nie wszystko się rozpuszcza, częśc zostaje na ściankach butelki. Mleko musi być dosyć cieple zeby się rozpusciło w miare ok. To ulewanie mnie zastanawia, bo przy bebiku własciwie nigdy mu się to nie zdarzalo, a na pepti prawie po kazdym jedzeniu :/

co do napoju, to do 70-80- ml wody wlewam ok 40-50 tego soczku:

BOBOVITA Sok klarowny Napój Winogrona z �agodn� melis� i rumiankiem - po 4 miesi�cu

niby powinno ise zacząć od marchewki czy jabluszka, ale tak rozcieńczam ze nie ma większej roznicy :P z reszta Daffo zaczęla od nektarynki :P

w dalszych planach mam sok jabłkowy i to:

BOBOVITA Deserek Jab�ka ze s�odk� marchewk� - po 4 miesi�cu

i to

ToTu.com - Zupka jarzynowa po 4 m-cu, Gerber - zakupy on-line

aczkolwiek nie jestem pewna tej zupki, bo ma mleko w proszku a mlody niby ma skazę, z resztą kto to wie co on ma :/

do zageszczania mleka , zeby sie nie ulewało proponuje nutriton, choc pewnie kleik ryzowy jest bardziej sycacy,nutriton ma za zadanie tylko zageszczanie jedzonka

Witam serdecznie :]

co do przytulanek, to u nas jakos sie to kuleje, choc tez nie bardzo mi sie hce moze to wina nieprzespanych nocy , ciaglego wstawania itd?

na potówki polecam zadki krocham, kapac dziecko raz na tydzien w tym krochamlu i raz dziennie przecierac miejsca gdzie one wystepuja ;] u nas to działa !!!!

z rudem pod paznokciami u nas to samo -jakby w nocy w kopli pracowal !!

po prostu Kaśka :kura:

nasz synek -blog

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Mój głodomorek po porcji mleka leży i gaworzy na całego.
Ostatnimi dniami włączyła jej się straszna maruda, może to kolejny skok, w końcu Lenka ma już 17-ście tygodni, więc pewnie dopadł ją teraz.
Trzeba się nią zajmować, umilać jej czas, bawić sie, inaczej popłakuje, mało śpi.
Zobaczymy, ile to potrwa.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja tylko na słówko, bo mykamy na zakupy, moze w końcu kupie jeansy.

Jesli chodzi o czerwone slady pod szyjką, przede wszystkim trzeba je dokladnie osuszyć po kąpieli, a póxniej czyms posmarować. Ja najpierw wysuszalam sudosremem, a jak zeszło to mocno nawilzalam, tj dawałam poślizg w postaci wazelinki np:linomag. Choć na początku jak mial pod szyjką dosyć dużą plamę, smarowalam clotrimazolum, bo to niby taki stan grzybopodobny się zrobił, bo durna matka bala się dziecku po kąpieli podnieść porzadnie głowę i wysuszyć szyję :lup:

No to mykam życząc miłego dnia

nie wiem czy mówilam już, kami świetny awek :)

Odnośnik do komentarza

gunia43
lutka
Gunia była jakas specjalna okazja dla której zrobilaś fryzurkę?

JOla30 taaaaa robiliśmy Miłoszka, taka wsciekla wczora chodzilam, ze kazdego bym opierniczyła kto nawinął by mi się i wykazałby się najmniejszą choc bezczelnością.

Jola22 gdzieś Ty?
Witam w srode. Chyba... Zgubialam rachube, ho, hi!!!!

Lutka - nie robilam fryzurki. Moje zabiegi, jesli chodzi o wlosy to jest farbowanie, obcinane grzwki raz ja jakis czas i spinanie lub nie kucyka, szkoda gadac...
A do tego stasznie leca mi ostatnio wlosy .Doslownie az boje sie myc, bo potem wyczesuje doslownie cale garscie wlosow. Ciekawe ile to moze potrwac, bo juz sie martwie.

Podobno w okolicach trzeciego miesiąca po porodzie jest punkt kulminacyjny, później jest trochę lepiej, ale wypadają dopóki karmi się piersią.

Odnośnik do komentarza

Witam
Moj laskawca unol na sekunde i zdarzylam wejsc no minutke:o_noo:
wczoraj nie bylo mocy od 10 do 20 bylam poza domem zaliczylam spacer ,zakupy , kolezanki ogrod bo w domu nie da sie z nim posiedziec bo drze kopare:36_22_3:
Dzis juz jakby troszke lepiej bo jeszcze siedzimy w domu i nawet obiad koncze robi na 2 dni bo nie wiadomo co bedzie jutro!!!!
Ale i tam musimy spacerek zaliczyc , pogoda srednia ale co zrobic.
no i juz po spaniu oglada TV,

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Kurcze ale mnie ta pogoda wkurza. Przed chwilą ubrałam Kubę i już pakowałam go do wózka, a tu nagle ściana deszczu :o_noo: Rozebrałam go, wsadziłam do łóżeczka i przestało padać po 5 minutach. I żal mi go znowu szarpać, bo właśnie zasypia. Ech, spróbujemy wyjść po kolejnym karmieniu :36_1_64:

a co ten ludek zimowy robi w twojej wypowiedzi:))

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Kurcze ale mnie ta pogoda wkurza. Przed chwilą ubrałam Kubę i już pakowałam go do wózka, a tu nagle ściana deszczu :o_noo: Rozebrałam go, wsadziłam do łóżeczka i przestało padać po 5 minutach. I żal mi go znowu szarpać, bo właśnie zasypia. Ech, spróbujemy wyjść po kolejnym karmieniu :36_1_64:

z tapogoda tak wlasnie jest ale ja to juz przyzwyczajona jestem do desczu i jak nie ma wyjscia to idziemy bo co mam maudziarza na rekach nosic caly dzien:glass:

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

mama2
dziewczyny jak u was z "przytulaniem"? bo u mnie masakra wymyslam co sie da ale juz mi pomysłów brakuje a M juz wkurzony wrecz sfrustrowany..a mi sie taaak nie chce!!!!!!!!!!!!

A mi sie chce tylko sil czasem brak i M wczesnie wstaje, wiec sybciej sie kladzie niz ja, a on ja sie juz polozy sam to w mig zasypia.
No i na poczatku troche jeszcze boli. NIe wiem ile to jeszcze potrwa ale poza ta niedogodnoscia sex jakis taki lepszy po porodzie :-) Moze to hormony... a moze u nas ilosc zamienila sie w jakosc .... hi, hi!!!

Odnośnik do komentarza

lutka
a ja się zastanawiam po co az takie ilości herbatek, przecież mleko modyfikowane jest na wodzie, to nie powinno wychodzic prawie na to samo?

MOj maluch pije tylko mleko najczesciej i to czy z ccka czy mieszanke to nie chce wiecej pic. Inaczej kiedy jest upal to wypije co mu dam, bo ma pragnienie. Wczoraj wypil ok. 70 ml soczku z woda na spacerze. Ale jak jest normalna temperatura to pluje i nie chce za Chiny, wiec chyba wody z mleczka mu wystarcza.

Odnośnik do komentarza

gunia43
lutka
a ja się zastanawiam po co az takie ilości herbatek, przecież mleko modyfikowane jest na wodzie, to nie powinno wychodzic prawie na to samo?

MOj maluch pije tylko mleko najczesciej i to czy z ccka czy mieszanke to nie chce wiecej pic. Inaczej kiedy jest upal to wypije co mu dam, bo ma pragnienie. Wczoraj wypil ok. 70 ml soczku z woda na spacerze. Ale jak jest normalna temperatura to pluje i nie chce za Chiny, wiec chyba wody z mleczka mu wystarcza.

wiesz ale smao mleko to tez troche nie teges, to tak samo jak my bysmy piły czały czas mleko to slina byla by gesta ze ho ho, owszem sa dniz e dziekco nie potrzebuje dopajania a sa dni takie ze pije duzo wody czy sokow bo czesc wody wypoci, wysika a pic sie chce bo skwar,w zimie bedzie chcialo sie pic bo suche powietrze od kaloryferow.

po prostu Kaśka :kura:

nasz synek -blog

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
katja79

no tez mi sie tak wydaje poczytalam troche w necie i jakis pediatra pisal ze jak dziecko porzadnie zglodnieje to zacznie ssac bo góre wezmie instynkt ale jakos nie moge sie odwazyc bo mala strasznie placze i wymiekam....:what:
wiem że to trudne, ale chyba 3 godz. wytrzymuje bez jedzenia? a może spróbuj butelki aventu może ona poprostu tego smoczka nie toleruje

Avent akurat nie jest najlepszy dla cycusiowych dzieci. Smoczek ma kształt niezbyt zbliżony do piersi. Jak Kubę parę razy dokarmiałam po wyjedzeniu wszystkiego z piersi, to miał problem z przestawieniem się na Avent, Chicco łapał od razu.
Teraz z Aventu daję mu tylko herbatki, bo co dziwne jak dostaje tylko butelkę, to umie z niej jeść, natomiast po cycu jakoś ciężko mu się dostosować.
A moj zlapal od razu zwykly szpitalny taki klasyczny dlugi i waski a potem Nuk po jakims czasie a Chicco nie chce. Mysle, ze dzieci tez maja swoje preferencje ;-)
A tak poza tym to im wczesniej tym lepiej. Ja podawalam butle od poczatku, bo wstydzialm sie karmic przy ludziach cyckiem a to nam wyszlo tutaj akurat na dobre. Ty z tego co pamietam tez podobnie.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Kamidianka
Dziewczyny, co pomaga na potówki?

A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci też tak brudzą paznokcie? To znaczy, czy mają brud za paznokciami? Bo moja nie wiem, gdzie tego brudu nałapie, jakby w ziemi grzebała :D

Oilatum się u nas rewelacyjnie sprawdza, tylko drogi. Ale po nocy po potówkach śladu nie ma.
Tańszy odpowiednik, to krochmal. Też działa.

Mój Kuba też doły paznokciami kopie. Obcinam krótko, a brudek jest. Musiałabym mu czymś pod pazurkami dłubać, a tego to się boję.
Ja sie nie boje, ale nie jestem w stanie - Maksio tak lapkami macha jak probuje!

Odnośnik do komentarza

jola22
lutka
Gunia była jakas specjalna okazja dla której zrobilaś fryzurkę?

JOla30 taaaaa robiliśmy Miłoszka, taka wsciekla wczora chodzilam, ze kazdego bym opierniczyła kto nawinął by mi się i wykazałby się najmniejszą choc bezczelnością.

Jola22 gdzieś Ty?

Lutka miło że pamiętasz o mnie...........jestem, ale mam sajgon w domu bo w sobotę przeprowadzka i trza całą chałupę spakować.

Oj oj dużo roboty cię czeka,a później jaka radość z nowego mieszkanka!!!Wytrwałości życzę,mam nadzieję że M już się lepiej czuje?:15_8_215:

Odnośnik do komentarza

katja79
mama2
dziewczyny jak u was z "przytulaniem"? bo u mnie masakra wymyslam co sie da ale juz mi pomysłów brakuje a M juz wkurzony wrecz sfrustrowany..a mi sie taaak nie chce!!!!!!!!!!!!

u mnie tak samo jeszcze ostatnio mi chyba hemoroid wyskoczyl po tym porodzie cholernym wiec juz zypelnie na sama mysl mi sie odechciewa. dziewczyny a jak u Was nic Wam nie wyskoczylo bo ja sie zastanawiam co to a nie wiem czy dam rade pójsc z tym do lekarza...:lup::lup::lup::lup::lup:
Katja - ja mialam po porodzie prawie dwa miesiace, a po tym czasie sam zniknal nawet nie wiedzialam kiedy. Lakarza zapomnialam o to spytac bo jak bylam to juz mi tak nie dokuczal. Kup masc i sprobuj smarowac. Sa jeszcze czopki i globulki homeopatyczne. Ja jadlam kuleczki Arnika MOntana - moze to mi pomoglo...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...