Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Jola30
Lutka ,Lutka po pierwsze to nie PL i tu kto Cie ma powaznie traktowac jak z lekrzami masz stycznosc tyle co nic a jacy sa tu lekarze szkoda slow !!!!Ostatnio pisalam ze mu nie podchodzi angielskie mleko a pani wizytator do mnie ze mam dawac i koniec i ze dziecko sie przyzwyczaja 12 tygodni do mleka a zmieniac moge ile chce co kraj to obyczaj sama widzisz w PL wprowadza sie wszystko i dzieci jedza od 3 miesiaca tu jest zabronione tylko woda i mleko do 6 miesiaca:36_11_13:I badz tu madry oj ja juz glupia jestem bedzie na tym bebilone i jutro jade zamawiam wiecej narazie poczekam do pediatry w Pl co powie

a na jakiej wodzie robisz to mleko? i czy sypiesz dokladnie tyle ile trzeba? tzn plaskie miarki.

Odnośnik do komentarza

pat-k
witajcie kochane pozna pora, melduje sie tylko i ide spac bo padam na twarz

super, widze, ze dolaczyla do nas kolejna mama :)

jutro postaram sie nadrobic zalegle posty.

mam za soba ciezkie dwa dni i humor do d...
jutro bedzie lepiej

hej Patka, najwazniejsze jest odpowiednie podejście, a to już masz :)

Odnośnik do komentarza

lutka
Jola30
Lutka ,Lutka po pierwsze to nie PL i tu kto Cie ma powaznie traktowac jak z lekrzami masz stycznosc tyle co nic a jacy sa tu lekarze szkoda slow !!!!Ostatnio pisalam ze mu nie podchodzi angielskie mleko a pani wizytator do mnie ze mam dawac i koniec i ze dziecko sie przyzwyczaja 12 tygodni do mleka a zmieniac moge ile chce co kraj to obyczaj sama widzisz w PL wprowadza sie wszystko i dzieci jedza od 3 miesiaca tu jest zabronione tylko woda i mleko do 6 miesiaca:36_11_13:I badz tu madry oj ja juz glupia jestem bedzie na tym bebilone i jutro jade zamawiam wiecej narazie poczekam do pediatry w Pl co powie

a na jakiej wodzie robisz to mleko? i czy sypiesz dokladnie tyle ile trzeba? tzn plaskie miarki.

Gotuje wode niegazowana piec minut a lyzeczki scinam wszystko wedlug instruktarzu i jeszcze wygotowuje butelki no-stop wiec nie ma obawy :36_2_39:pochlania to nie miara czasu wiec zaopatrzylam sie w termosy zeby byl szyciej jak drze kopare:36_3_13:

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie wieczornie :)

Moja już śpi, mało w dzień spała, bo w podróży byliśmy :) Rozmawiała sobie, oglądała świat i się śmiała w głos.
Jak wróciliśmy, to była czerwona jak pomidorek, na czole miała perły potu, włosy mokre, ale dobrego humoru nie straciła. Czyli jak lutka napisała, najważniejsze jest odpowiednie podejście.

Na noc dostała mleczko z kleikiem ryzowym i śpi teraz. Nic jej nie przeszkadza, nawet coraz głośniejsza burza.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

Jola30
lutka
Jola30
Lutka ,Lutka po pierwsze to nie PL i tu kto Cie ma powaznie traktowac jak z lekrzami masz stycznosc tyle co nic a jacy sa tu lekarze szkoda slow !!!!Ostatnio pisalam ze mu nie podchodzi angielskie mleko a pani wizytator do mnie ze mam dawac i koniec i ze dziecko sie przyzwyczaja 12 tygodni do mleka a zmieniac moge ile chce co kraj to obyczaj sama widzisz w PL wprowadza sie wszystko i dzieci jedza od 3 miesiaca tu jest zabronione tylko woda i mleko do 6 miesiaca:36_11_13:I badz tu madry oj ja juz glupia jestem bedzie na tym bebilone i jutro jade zamawiam wiecej narazie poczekam do pediatry w Pl co powie

a na jakiej wodzie robisz to mleko? i czy sypiesz dokladnie tyle ile trzeba? tzn plaskie miarki.

Gotuje wode niegazowana piec minut a lyzeczki scinam wszystko wedlug instruktarzu i jeszcze wygotowuje butelki no-stop wiec nie ma obawy :36_2_39:pochlania to nie miara czasu wiec zaopatrzylam sie w termosy zeby byl szyciej jak drze kopare:36_3_13:

no to kuźwa nie mam pomyslu. Wspólczuje i Wam I Nikusiowi ze się tak męczy.

No i spadam. Dobrej nocy baboszki.

Odnośnik do komentarza

lutka
Witam wieczorową porą

Zanim przeczytam co naskrobałyście pochwalę sie naszym malym skukcesem :)

Szymek zasnął bez atrakcji w postaci drapania sie po twarzy, machania nogami wygonania się i stekania :) Oczywiście nie obylo sie zupelnie bez krzyku, bo i przed i po kapieli sie darł, ale po tym jak ponosilam go chwile na rękach i uspokoil się, odłozyłam go do łożeczka. Polezal spokojnie kilka min gapiąc się na karuzelę, ale po chwili zacząlsię wiercić i poplakiwać:

dalam smoczek 1, wypluł, 2 wydarł, 3 po chwili znowu znalazl sie na poduszce, myslę sobie O NIE, wiecej nie dam bo jeszcze bardziej sie wkurzasz. Wyjęlam grzechotke i zaczęlam glosno mu nia machac nad glową. Młody ZONK :D i tak lezy i patrzy, jeszcze troche ruszal glowa raz w prawo raz w lewo, ale kończynami już nie :D, no to ja coraz ciszej i ciszej i po jakichś 10 min zasnął :D

Po za tym, liszai coraz więcej, i sa coraz brzydsze. Ma juz je na obu udach, stopie, brzuchu gornej częścii klatki piersiowej i rękach, coś chyba na czole się robi. O dziwo na plecach cisza. Nie czekam dluzej, jutro ide po Pepti. Mam nadzieje ze pomoże:/

Ok sprawdze co u Was.
Gratuluje!! Widze ze wielki krok dzisiaj do przodu. Dzieciaki robia sie coraz bardzoej wrazliwe na otoczeni wiec i gorzej sie im zasypia. Ale taraz juz Szymek ma skok za soba i znow sie unormuje. Super. Kupuj pepti bo ci dziecko liszajami cale zajdzie. Biedactwo.

Odnośnik do komentarza

gizmiatko
elwira
gizmiatko
Witam :]
Jestem nową użytkowniczka forum :] czy można sie do was przyłączyc?
Jak wszyscy tutaj jestem mamą z maja tego roku, nasz synek urodził sie w 32 tc jest wiec wczesniaczkiem, dosc duzo czasu spedzil w szpitalu, ponad 5 tygodni.I teraz poki co jest wsyztsko w najleprzym porzadku

witamy w gronie majówek:) napisz coś więcej o sobie i synku

dziekuje za przywitanie.

Ja mam 25 lat w sumie to prawie 26, 26 sierpnia mam urodiznki, jestem studentką a wąłsciwie tylko do wrzesnia bo mialam oborne i udało sie obronic po mimo stresu związanego z pobytem małego w spzitalu. Teraz jestem mamą pelnoetatową z czego sie bardzo ciesze, gdy mały bedzie mial skonczony roczek mam zmair szukac pracy a młego podrzucac rodicom!

Nasz syn jak wspominalam urodzil sie w 32 tygodniu ciazy, wczesniekiem jest urodzil sie zniespranwymi do konca płuckami, krwiakiem I stonia w główce, z niezamknietą zastawka Bota (pwnie nie tak sie to pisze) i wysoka anemia, zapalnie płuc przechodzil dwa razy, mial przetaczaną krew, zastawka Bota sie zamknela a krawiak I stopni podobno nie wyrządził zbyt duzo szkody.
Karmie go tylko butla i jestesmy teraz na pokarmie NAN 1, wczesniej PRE NAN dla dzieci z niska waga urodzeniowa. Młody urodzil sie z 45 wzrostu i 1980 masy ciała. Teraz wazy juz kolo 5 kilo :]

Czy ktoras z was mi powie co w tym wieku dziecko powinno umiec? jestem ciekawa czy nasz wczesniaczek, jest do dtyłu w porówaniu z rowiesnikami urodzonymi o temrinie !

Na razie podnosi głowkęi nawet długo ja utrzymuje, umie sie przewrocic z pozycji bocznej na plecki (odwortnie niestety nie) jak lezy na brzuchu umie przewrocic głowe z "na wprost" na prawa lub na lewą strone, wodzi wzorsiem po całym pokoju i szuka głownie światła, czasem reaguje na rozmówce (w sensie ze niekiedy odwrca głowe do osoby ktora do niego mowi) - nie wiem czy to nie za mało ? choc neurolog powiedzial ze wszytsko ok ale ja nadal sie boje i drze o niego i wiem ze kazde dziecko rozwiaja sie w sowim tepie ......
Dzisiaj juz nie poradze ale jutro ci odpisze na posta, dzisiaj tylko tyle ze witam sedecznie i chetnie wsjo opisze ale nie nalezy porownywac dzieci bo mozna tylko sobie stresow przysporzyc. Wszystkie nasze pociechy rozwijaja sie w roznym tepie. Caluje i wspolczuje, ze tyle z synkiem musieliscie przejsc. Teraz mnieman ze wszystko juz dobrze :-)

Odnośnik do komentarza

mama2
gizmiatko
elwira

witamy w gronie majówek:) napisz coś więcej o sobie i synku

dziekuje za przywitanie.

Ja mam 25 lat w sumie to prawie 26, 26 sierpnia mam urodiznki, jestem studentką a wąłsciwie tylko do wrzesnia bo mialam oborne i udało sie obronic po mimo stresu związanego z pobytem małego w spzitalu. Teraz jestem mamą pelnoetatową z czego sie bardzo ciesze, gdy mały bedzie mial skonczony roczek mam zmair szukac pracy a młego podrzucac rodicom!

Nasz syn jak wspominalam urodzil sie w 32 tygodniu ciazy, wczesniekiem jest urodzil sie zniespranwymi do konca płuckami, krwiakiem I stonia w główce, z niezamknietą zastawka Bota (pwnie nie tak sie to pisze) i wysoka anemia, zapalnie płuc przechodzil dwa razy, mial przetaczaną krew, zastawka Bota sie zamknela a krawiak I stopni podobno nie wyrządził zbyt duzo szkody.
Karmie go tylko butla i jestesmy teraz na pokarmie NAN 1, wczesniej PRE NAN dla dzieci z niska waga urodzeniowa. Młody urodzil sie z 45 wzrostu i 1980 masy ciała. Teraz wazy juz kolo 5 kilo :]

Czy ktoras z was mi powie co w tym wieku dziecko powinno umiec? jestem ciekawa czy nasz wczesniaczek, jest do dtyłu w porówaniu z rowiesnikami urodzonymi o temrinie !

Na razie podnosi głowkęi nawet długo ja utrzymuje, umie sie przewrocic z pozycji bocznej na plecki (odwortnie niestety nie) jak lezy na brzuchu umie przewrocic głowe z "na wprost" na prawa lub na lewą strone, wodzi wzorsiem po całym pokoju i szuka głownie światła, czasem reaguje na rozmówce (w sensie ze niekiedy odwrca głowe do osoby ktora do niego mowi) - nie wiem czy to nie za mało ? choc neurolog powiedzial ze wszytsko ok ale ja nadal sie boje i drze o niego i wiem ze kazde dziecko rozwiaja sie w sowim tepie ......

jak dla mnie to bardzo duzo potrafi moj umie to samo z tym ze przerwaca sie na boczek z pleckow i z brzuszka na plecki i od jakis 3 dni zawsze patrzy na tego kto do niego mowi
Ok. to jednak juz dzisiaj odpisze bop maz oglada Colombo i mi odpuscil forum , hi, hi!
Moj sie nie odwraca jak maksio powazej. Umie tylko z boku na wznak sie przewrocic. Ladnie trzyma juz glowke na brzuszku i jak jest w pionie. Poza tym zaczal sie glosno smiac. Gada z nami jak sie do niego mowi to opowiada co tam u niego. Krzyczy, piszczy, marudzi i takie tam. Usmiecha sie do nas i do przedmiotow gdy go cos zaciekawi. Smieje sie na glos czasami i dzisiaj zaczal po raz pierwszy nie tylko popiskiwac ale cos tam do siebie mowil jak sie bawil. Pozy tym patrzy juz za nami i sledzi wzrokiem przedmioty. Chyba tyle. A i juz nie szuka butli czy cycka nerwowo tylko wie ze jak jst mama blisko i ukalada poduchy albo np flache trzymam to jest cierpliway bo wie ze bedzie jadl.
Z innych cech to to, ze kojarzy juz ludzi. Poznaje juz osoby, bcych sie przewaznie boi. Czesto sie czyms przestraszy jakby sie taki wrazliwy bardziej na bodzce stal. Juzpare razy sie wystraszyl jak wolam M. No i ropzlada sie z wielkim zainteresowaniem na spacerze i uderza juz raczkami zabawki dosc üprecyzyjnie i wklada sobie race i pieluche do buzi.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki :)
Jola, super fotki :) jak zawsze, wygladasz kwitnaco !!!!
witamy kolejna nowa mamusie

A to moja Mia, najnowsze fotki
Zaczne od pierwszej, specjalnie dla Joli30 Daga pamietala o Twoim poscie, gdy pisalas, ze nasze dzieci beda juz zuly gumy, a Twoj Nikus bedzie wciaz na wodzie i mleku, hehehheh - fotka specjalnie dla Ciebie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

isabela
hej dziewczynki :)
Jola, super fotki :) jak zawsze, wygladasz kwitnaco !!!!
witamy kolejna nowa mamusie

A to moja Mia, najnowsze fotki
Zaczne od pierwszej, specjalnie dla Joli30 Daga pamietala o Twoim poscie, gdy pisalas, ze nasze dzieci beda juz zuly gumy, a Twoj Nikus bedzie wciaz na wodzie i mleku, hehehheh - fotka specjalnie dla Ciebie ;)

witam mamuska ale mnie rosmieszylas a co nie jest tak?
Mia Slicznoisci jak Wy lapiecie takie usmiechy ja to mam z tym problem czesciej zlapie mi sie grymas lub rozdarciuch Och Isabella trace cierpliwosc do Nikiego :cheess:

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

Uff w końcu mały maruder trochę odpuścił.........Julcia już wykąpana:wanna1: gada coś do siebie i próbuje zasnąć.
A ja popijam piwko Cobra i się relaksuje.:36_33_7:

Moja Juleńka dziś po raz pierwszy rozpłakała się na widok obcej osoby.....a jak tylko usłyszała mój głos to się uspokoiła - w szoku jestem bo nie myślałam że dzieci w tym wieku już tak reagują.:36_2_39:

http://s3.suwaczek.com/200905294980.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a0.png?7187
http://s5.suwaczek.com/201202255180.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a1.png?829

Odnośnik do komentarza

Jola30
isabela
hej dziewczynki :)
Jola, super fotki :) jak zawsze, wygladasz kwitnaco !!!!
witamy kolejna nowa mamusie

A to moja Mia, najnowsze fotki
Zaczne od pierwszej, specjalnie dla Joli30 Daga pamietala o Twoim poscie, gdy pisalas, ze nasze dzieci beda juz zuly gumy, a Twoj Nikus bedzie wciaz na wodzie i mleku, hehehheh - fotka specjalnie dla Ciebie ;)

witam mamuska ale mnie rosmieszylas a co nie jest tak?
Mia Slicznoisci jak Wy lapiecie takie usmiechy ja to mam z tym problem czesciej zlapie mi sie grymas lub rozdarciuch Och Isabella trace cierpliwosc do Nikiego :cheess:

Kochanie, Mia sie urodzila z usmiechem na twarzy! To mala chichotka, nie lapie jej usmiechow bo ona sie cieszy jak wariat ;) all the time ;)

Kochanie, jeszcze chwila, przeciez wiesz, ze dziecko dziecku nierowne... Nikus jest wspanialy i sliczny, a jeszcze chwila i bedzie tez chichotal caly czas :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Jola30
elus.dreptus
e2e2

Elus.dreptus mam podobnie,w środe i czwartek musiałam podkarmić Filipa bo u mnie mleko leciało a on jakoś dziwnie jadł jakby nie był głodny bo co chwila wypluwał sutka,rozglądał się nie wspomnę o pogaduszkach z cyckiem.Jak dostał butle to wytrąbił 150ml bez zmrużenia oka.Nie chcę mu dawać za często butelki bo się przyzwyczai że mu lekko mleczko leci i nie będzie chciał cycka.Dzisiaj obyło się bez butli,ach:what: za tymi cyckami się nie trafi!
Moj sie chyba juz za bardzo przyzwyczail, teraz rano tez maly cyrk, nie chcial piersi, teraz mu sciagnelam ale tylko 60 ml po calej nocy z obu piersi mialam:( z reszta ostatnio caly czas mam tak malo:( i przygotowalam mu 80 sztucznego, jak sie obudzi to mu podam
On jest chyba juz za "stary" zeby go odzwyczaic od butelki??
Nie wiem co teraz zrobic, przyznam sie szczerze ze meczy mnie karmienie piersia wolalabym karmic go butelka, mam wrazenie ze wtedy oboje bylibysmy szczesliwsi
Poradzcie cos dzewczyny
No i jesszcze ta presja rodziny od strony meza, karmic piersia i koniec! Jakbym przestala piersia to bylabym wyrodna matka, jak jezdzimy do tesciowej to karmimy malego z butelki pokryjomu...
musialam wrocic do tego posta bo mnie trafia jak cos slysze o tesciowej niech w dupe pocaluje ja to cackalam sie z tesciowa do 2 lat po slubie za tak ze w dupe mijej wchodzilam a ona jazdy sobie po mnie robila az raz nie wytrzymalam bo sie we mnie nazbieralo i jak jej wszystko wygadalam to sie skonczylo do dzis traktujemy sie jak obcy ludzie ja nie mowie do niej mamo bo mam to w dupie za duzo zla mi zrobila .A i wczoraj napisalam jej wiadomosc taka ze juz na dzien dobry sie poklucimy czarownica bo mnie wku...... straszecznie ale to juz inna historia.
wiadomo ze najlepiej karmic piersia ale co masz zrobic spytaj sie jej moze ona laktacje rozbudzi i niech karmi dziecko jak taka madra jest no co nie da rady w dobie klonowania ludzi wszystko jest mozliwe.(moja tesciowa co mowi to ze beszczelna jestem - a ja do niej tak jak ty kochana tak jak ty)
oj chyba na zly temat weszlam:)

Odnośnik do komentarza

isabela
hej dziewczynki :)
Jola, super fotki :) jak zawsze, wygladasz kwitnaco !!!!
witamy kolejna nowa mamusie

A to moja Mia, najnowsze fotki
Zaczne od pierwszej, specjalnie dla Joli30 Daga pamietala o Twoim poscie, gdy pisalas, ze nasze dzieci beda juz zuly gumy, a Twoj Nikus bedzie wciaz na wodzie i mleku, hehehheh - fotka specjalnie dla Ciebie ;)

Ojej, Mia żuje gumę hehe. A moja tylko swoje paluszki potrafi :)
Mia jest urocza! Śliczna dziewczynka!

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...