Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
Dziewuszki witam porannie :)

U nas dzisiaj noc nie najlepsza, bo pobudki co 1,5 godziny. Teraz Kuba bawi się na macie, więc miałam nadzieję, że trochę się zdrzemnę, ale tak stęka i sapie, że się nie da :)
A u nas , chyba w nagrode za trudy dnia, bo Maly tak wyl wczoraj, ze nic na niego nie dzialalo, fajne noc. Zasnal o 22.00 i spal do 2.00, potem do 4.30 i do 7.30. No i terza znow zasnal przed chwilka. Wspalam sie jak nigdy. Terza szybko na forum a potem zupke nastawie bo nie wiedomo ile ten sen potrwa - 10 minut czy pare godzin - tego nie da sie przewidziec :-)
Poza tym musze Wam powiedziec, ze moje dziecko sie do mnie usmiechnelo juz pare razy tak swiadomie jak do niego mowilam i calowalam go w nosek. Poza tym Maksio zainteresowal sie jz karuzelka z pozytywka. To dzieki Wam, bo normalnie bym uznala ze jeszcze za wszesnie ale wyciagnelam z szafki i nastawilam a Malsik taaakie oczeta robil i machal raczkami i rozkami. Cudny widok. Rosna te nasze maluszki!

Odnośnik do komentarza

mama2
daffodil własnie bo ja słyszałam ze dopiero po 15 minutach leci tłuste mleko ale moj tez ładnie przybiera dzis go wazyłam 4200 a przy wypisie 3440
mimo wszystko zrobilam mu wczoraj wieczorem sztucznego mleka i...pluł nim na kilometr za chiny go nie chciał a cyca cwaniak szukał ..wiec ja mu smoczka a on w jeszcze wiekszy szał:Real mad:...dałam mu cycka pociagnał 2 razy i usnał:36_19_3:..ehhh nie mowiac o tym ze spi z nami w lozku bo gdyby nie to NIC bym nie spała,.:36_2_43:
Ja bede miała potem przerabane ale co mam zrobic Klaudia spała jak suseł w lozeczku . Nie wiem czuje sie bezradna

Mama2 - Moj synus tez czesto szuka cycka na pocieszenie albo na uspokojenie, albo jak ma czkawke. Kazdy generalnie powod jest dobry, zeby sie do mamy przessac :-) Troche to meczace ale co zrobic.
Zasnac tez nie che w lozeczku. Czasem mu sie zdarzy ale po placzach w koncu wymiekam i biore na rece albo klade obok siebie, bo sie nie da. Ostatnio poltorej godzinymarudzil , a w koncu sie rozplakal. Jak go w koncu polozylam obok siebie i przytulilam to wreszcie zasnal cwaniak.
Takze bardzo dobrze Cie rozumiem. Trudno bedziemy wychowywac nasze dzieci kiedy beda bardzioej kumac, bo t4eraz to trudno znosic te wrzaski a poza tym to szkoda mi tego uparciucha.

Odnośnik do komentarza

hej mamuśki :D mały śpi, więc weszłam sobie zobaczyć co u was :) W sumie to czytam codziennie co piszecie, ale tak jak u Joli, brak mi weny na pisanie. Wczoraj drugi raz była u nas położna, obejrzała maluszka i powiedziała, że jest ładnie zadbany :D usłyszałam nawet że radze sobie lepiej niż niejedna dojrzała kobieta :P bo ja wiem czy aby na pewno tak jest (?)
dzisiaj mały od 5 był strasznie markotny, to chciał jeść to niby przysypiał, potem łapał cycka i sie odpychał, w końcu zaczął krzyczeć w niebogłosy. Położyłam go więc na łóżku, zaczęłam masować brzuszek, uspokoił sie i zasnął. Co ja mam z tym małym brzuszkiem :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71171.png
http://s1.suwaczek.com/200905081662.png

Odnośnik do komentarza

mama2
daffodil własnie bo ja słyszałam ze dopiero po 15 minutach leci tłuste mleko ale moj tez ładnie przybiera dzis go wazyłam 4200 a przy wypisie 3440
mimo wszystko zrobilam mu wczoraj wieczorem sztucznego mleka i...pluł nim na kilometr za chiny go nie chciał a cyca cwaniak szukał ..wiec ja mu smoczka a on w jeszcze wiekszy szał:Real mad:...dałam mu cycka pociagnał 2 razy i usnał:36_19_3:..ehhh nie mowiac o tym ze spi z nami w lozku bo gdyby nie to NIC bym nie spała,.:36_2_43:
Ja bede miała potem przerabane ale co mam zrobic Klaudia spała jak suseł w lozeczku . Nie wiem czuje sie bezradna

Mama2 - Maksio przybral bardzo ladnie. U nas podobnie czyli musi sie najadac. Nie martw sie. Polozna mi powiedziala, ze waga dziecka jest tego najlepszym wyznacznikiem, a nie ile minut ssie. MOze ma taki power w ssaniu, ze 5 minut wyciagnie to co moj w pol godziny, bo moj to sie tym cyckiem tak delektuje :-) Powoli ssie, potem sobie odpoczywa i znow delikatnie possie i tak czasem schodzi godzinka. No i poza tym to moze masz tresciwy pokarm.

Odnośnik do komentarza

Kira89
hej mamuśki :D mały śpi, więc weszłam sobie zobaczyć co u was :) W sumie to czytam codziennie co piszecie, ale tak jak u Joli, brak mi weny na pisanie. Wczoraj drugi raz była u nas położna, obejrzała maluszka i powiedziała, że jest ładnie zadbany :D usłyszałam nawet że radze sobie lepiej niż niejedna dojrzała kobieta :P bo ja wiem czy aby na pewno tak jest (?)
dzisiaj mały od 5 był strasznie markotny, to chciał jeść to niby przysypiał, potem łapał cycka i sie odpychał, w końcu zaczął krzyczeć w niebogłosy. Położyłam go więc na łóżku, zaczęłam masować brzuszek, uspokoił sie i zasnął. Co ja mam z tym małym brzuszkiem :*

Kira - jak mowi ze fajnie sobie dajesz rade to pewnie tak jest!
Ja z brzuszkiem tez mam przygody. Ale tak to jest z noworodkami. Nawet glupie puszczenie baka to dla takiego malenstwa jest wysilek niesamowity!

Odnośnik do komentarza

gunia43
Jola30 - moze to ne biegunka. Dzieci maja takie rzadkie wodnieste kupki konsystencjii usztardy albo i rzadsze. Tez myslalam ze Maksiu ma biegunki i dopiero jak pokazalam jago pampersa poloznej ona mi powiedziala ze jest ok.
Wspolczuje, ze Maly da Ci popalic. U mnie ostatnio tez maly Maksyk ale az tak jak u Ciebie to na razie nie jest. Oby sie szybko naszym maluszkom unormowalo.
Kira - wspolczuje tego co przszlas po porodzie. Dzielna z ciebie dziewczyna. I najwazniejsze ze wwszystko jest w porzadku.

to prawda :) ale wiecie, szpital w którym rodziłam to już totalna porażka ;/ przyszedł do mnbie list a w środku kolejny opis tego co małemu jest, jakie leki były podawane i dołączona bibułka z próbkami krwi o.O wczoraj pokazałam to położnej... okazało sie że to są próbki, które muszą być przebadane pod kątem mukowiscydowzy, fenyloketonurii i czegoś tam jeszcze. Mama poszła to dziś im zanieść, okazało sie, że miało to zostać wysłane do Warszawy i już dawno powinno tam być;/ moja noga więcej w tym szpitalu nie postanie, to są jakieś kpiny chyba ;/

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71171.png
http://s1.suwaczek.com/200905081662.png

Odnośnik do komentarza

jola22
Daffodil
jola22
Dzień dobry kobietki.

Ja nadal 2w1 i jak się to niedługo nie zmieni to albo zwariuje, albo nie wiem co.
Nigdy w życiu nie buzowały we mnie tak hormony jak przez ostatnie parę dni - i chyba nigdy nie wylałam tylu łez (nawet teraz wyje). Sama nie wiem czemu - i to jest najgorsze.:Real mad::Real mad:

Wczoraj wybrałam się na spacerek - taki bardziej 20 minutowy marsz (szłam do koleżanki). Myślałam ze choć jeden skurcz mnie po tym dorwie - a tu nic :36_2_43:tylko moja dzidzia była bardziej aktywna.

Cały czas was czytam tylko jakoś natchnienia brak żeby coś pisać, ale obiecuję poprawę.:lup::lup:

Jola ogromny przytulas dla Ciebie. Ja wierzę, że Julka jeszcze zdąży przed wizytą u położnej. A jeśli nie (odpukuję w niemalowane), to jutro proszę położną porządnie zmolestować :hmm:

Mam taki zamiar - tylko czy wypada molestować kobietę:hahaha::hahaha::hahaha:
Wypada :-)
A

Odnośnik do komentarza

gunia43
Kira89
hej mamuśki :D mały śpi, więc weszłam sobie zobaczyć co u was :) W sumie to czytam codziennie co piszecie, ale tak jak u Joli, brak mi weny na pisanie. Wczoraj drugi raz była u nas położna, obejrzała maluszka i powiedziała, że jest ładnie zadbany :D usłyszałam nawet że radze sobie lepiej niż niejedna dojrzała kobieta :P bo ja wiem czy aby na pewno tak jest (?)
dzisiaj mały od 5 był strasznie markotny, to chciał jeść to niby przysypiał, potem łapał cycka i sie odpychał, w końcu zaczął krzyczeć w niebogłosy. Położyłam go więc na łóżku, zaczęłam masować brzuszek, uspokoił sie i zasnął. Co ja mam z tym małym brzuszkiem :*

Kira - jak mowi ze fajnie sobie dajesz rade to pewnie tak jest!
Ja z brzuszkiem tez mam przygody. Ale tak to jest z noworodkami. Nawet glupie puszczenie baka to dla takiego malenstwa jest wysilek niesamowity!

wiem wiem, żdązyłam zauważyć. Tak już uważam co jem a i tak coś jendak sie znajdzie, że brzuszek zaczyna boleć.
Dzisiaj strzelił mi taką kupke, że musiałam go całego przebrać :P później drugi raz ale na szczęście w mniejszej ilości :P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71171.png
http://s1.suwaczek.com/200905081662.png

Odnośnik do komentarza

Kira89
gunia43
Kira89
hej mamuśki :D mały śpi, więc weszłam sobie zobaczyć co u was :) W sumie to czytam codziennie co piszecie, ale tak jak u Joli, brak mi weny na pisanie. Wczoraj drugi raz była u nas położna, obejrzała maluszka i powiedziała, że jest ładnie zadbany :D usłyszałam nawet że radze sobie lepiej niż niejedna dojrzała kobieta :P bo ja wiem czy aby na pewno tak jest (?)
dzisiaj mały od 5 był strasznie markotny, to chciał jeść to niby przysypiał, potem łapał cycka i sie odpychał, w końcu zaczął krzyczeć w niebogłosy. Położyłam go więc na łóżku, zaczęłam masować brzuszek, uspokoił sie i zasnął. Co ja mam z tym małym brzuszkiem :*

Kira - jak mowi ze fajnie sobie dajesz rade to pewnie tak jest!
Ja z brzuszkiem tez mam przygody. Ale tak to jest z noworodkami. Nawet glupie puszczenie baka to dla takiego malenstwa jest wysilek niesamowity!

wiem wiem, żdązyłam zauważyć. Tak już uważam co jem a i tak coś jendak sie znajdzie, że brzuszek zaczyna boleć.
Dzisiaj strzelił mi taką kupke, że musiałam go całego przebrać :P później drugi raz ale na szczęście w mniejszej ilości :P

Ja wczoraj wyczytalam zetakiego maluszka to nawet jakies gwaltowniejsze ruchy jelit lekko pobolewaja. Takie to wsyzstko jeszcze do konca niewyksztalcone i delikatne.

Odnośnik do komentarza

mama2
Gunia to mnie pocieszyłas kochana , masz racje spróbuje go wchowac jak bedzie bardziej kumaty, ulzylo mi ze nie tylko ja tak mam:36_1_11:

ja własnie zjadłam rogala z serem , paczka i dwa kubki kawy i jeszcze bym cos zjadła:Real mad:
jaki łakomczuszek :P ja tez tak miałam, szczegolnie na początku, ciągle byłam głodna, teraz już wszystko wraca do normy :) brzuszka troche mi zostało, ale prawie jestem w stanie dopiąć swoje spodnie :D troche brakuje, ale jakoś pójdzie :) nikt mi nie wierzy,m ze urodziłam dziecko XD

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71171.png
http://s1.suwaczek.com/200905081662.png

Odnośnik do komentarza

witam i ja porranie Daffodil cos musi byc w tej dacie urodzenia naszych dzieci bo u nas tez noc co 1-1.5 godz pobudka na cyca :36_19_3: wstala o5 pojadla 15 minut porozgladala sie i zasnela potem obudzila sie o6.30 cyc i zasnela przy cycu i potem o8.10 sie obudzila ja nieslyszlam budzika i sprintem Oliwie do szkoly szykowalam jeju dziewczyny ja nigdy niezasypialam a teraz notorycznie....

no ale zdazylysmy na ostatnia minute do szkoly na 8.45 :D

mama2 kochana u mnie to samo :D mala spi zemna bo sobie tak ja nauczylam ale teraz spi w lozeczku przynajmniej w dzien staram sie ja tam dawac.ah dodam ze jak sie obudzila o 8.10 dopiero teraz zasnela tzn 10.15.
o13.30 mamy znowu rozmowe o mieszkanie mamy z kpl.dokumentow sie stawic.jeju trzymajcie kciuki.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

Kira89
gunia43
Jola30 - moze to ne biegunka. Dzieci maja takie rzadkie wodnieste kupki konsystencjii usztardy albo i rzadsze. Tez myslalam ze Maksiu ma biegunki i dopiero jak pokazalam jago pampersa poloznej ona mi powiedziala ze jest ok.
Wspolczuje, ze Maly da Ci popalic. U mnie ostatnio tez maly Maksyk ale az tak jak u Ciebie to na razie nie jest. Oby sie szybko naszym maluszkom unormowalo.
Kira - wspolczuje tego co przszlas po porodzie. Dzielna z ciebie dziewczyna. I najwazniejsze ze wwszystko jest w porzadku.

to prawda :) ale wiecie, szpital w którym rodziłam to już totalna porażka ;/ przyszedł do mnbie list a w środku kolejny opis tego co małemu jest, jakie leki były podawane i dołączona bibułka z próbkami krwi o.O wczoraj pokazałam to położnej... okazało sie że to są próbki, które muszą być przebadane pod kątem mukowiscydowzy, fenyloketonurii i czegoś tam jeszcze. Mama poszła to dziś im zanieść, okazało sie, że miało to zostać wysłane do Warszawy i już dawno powinno tam być;/ moja noga więcej w tym szpitalu nie postanie, to są jakieś kpiny chyba ;/

:alajjj: To rzeczywiście jakieś żarty!! Dobrze, że położna wiedziała o co chodzi, bo ktoś mniej obeznany mógłby to wrzucić do szafki i nawet by dziecko nie było przebadane pod tym kątem :lup:

Odnośnik do komentarza

mama2
daffodil własnie bo ja słyszałam ze dopiero po 15 minutach leci tłuste mleko ale moj tez ładnie przybiera dzis go wazyłam 4200 a przy wypisie 3440
mimo wszystko zrobilam mu wczoraj wieczorem sztucznego mleka i...pluł nim na kilometr za chiny go nie chciał a cyca cwaniak szukał ..wiec ja mu smoczka a on w jeszcze wiekszy szał:Real mad:...dałam mu cycka pociagnał 2 razy i usnał:36_19_3:..ehhh nie mowiac o tym ze spi z nami w lozku bo gdyby nie to NIC bym nie spała,.:36_2_43:
Ja bede miała potem przerabane ale co mam zrobic Klaudia spała jak suseł w lozeczku . Nie wiem czuje sie bezradna

Mama przejrzyj tą część o zasypianiu w Języku niemowląt. Może akurat jakieś pomysły Ci się nasuną.
Dla zainteresowanych podaję jeszcze linka do książki Uśnij wreszcie. Dopiero dzisiaj ją ściągnęłam, więc nie wiem jeszcze czy jest fajna, ale parę osób na forum zachwalało.

Uśnij wreszcie - Chomikuj.pl

Odnośnik do komentarza

mama2corun
witam i ja porranie Daffodil cos musi byc w tej dacie urodzenia naszych dzieci bo u nas tez noc co 1-1.5 godz pobudka na cyca :36_19_3: wstala o5 pojadla 15 minut porozgladala sie i zasnela potem obudzila sie o6.30 cyc i zasnela przy cycu i potem o8.10 sie obudzila ja nieslyszlam budzika i sprintem Oliwie do szkoly szykowalam jeju dziewczyny ja nigdy niezasypialam a teraz notorycznie....

no ale zdazylysmy na ostatnia minute do szkoly na 8.45 :D

mama2 kochana u mnie to samo :D mala spi zemna bo sobie tak ja nauczylam ale teraz spi w lozeczku przynajmniej w dzien staram sie ja tam dawac.ah dodam ze jak sie obudzila o 8.10 dopiero teraz zasnela tzn 10.15.
o13.30 mamy znowu rozmowe o mieszkanie mamy z kpl.dokumentow sie stawic.jeju trzymajcie kciuki.

Zmówiły się nasze bąki :)
Kciuki są. Tylko jak wrócicie, to napisz od razu jak było i co się udało załatwić.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
witam i ja porranie Daffodil cos musi byc w tej dacie urodzenia naszych dzieci bo u nas tez noc co 1-1.5 godz pobudka na cyca :36_19_3: wstala o5 pojadla 15 minut porozgladala sie i zasnela potem obudzila sie o6.30 cyc i zasnela przy cycu i potem o8.10 sie obudzila ja nieslyszlam budzika i sprintem Oliwie do szkoly szykowalam jeju dziewczyny ja nigdy niezasypialam a teraz notorycznie....

no ale zdazylysmy na ostatnia minute do szkoly na 8.45 :D

mama2 kochana u mnie to samo :D mala spi zemna bo sobie tak ja nauczylam ale teraz spi w lozeczku przynajmniej w dzien staram sie ja tam dawac.ah dodam ze jak sie obudzila o 8.10 dopiero teraz zasnela tzn 10.15.
o13.30 mamy znowu rozmowe o mieszkanie mamy z kpl.dokumentow sie stawic.jeju trzymajcie kciuki.
Na moje mozesz liczyc :-)
MOj maly tez pobulil wlasnei po jedzeniu. Ciekawe na jak dlugo tym razem. Ostatnio spal 15 minut, terza mam nadziej, ze dluzej, bo obiad w koncu zrobic chcialam.

Odnośnik do komentarza

Drogie mamy i przyszłe mamy- Orange organizuje już drugi raz akcję "Podziel się radością". Polega ona na udostępnieniu na kilkunastu oddziałach położniczych w całej Polsce stanowisk z laptopem i mobilnym internetem- dostępnym 24 godziny na dobę. Zamysłem organizatorów było umożliwienie młodym mamom i tatusiom podzielenia się z całym światem radością z narodzin dziecka, wysłania zdjęć mailem, udostępnienie komunikatorów internetowych etc.
Z założenia wsparcie i kontakt z bliskimi-chociażby wirtualny-ma służyć także w trudnych chwilach, które na porodówkach też się zdarzają...

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy mobilny Internet jest potrzebny na oddziałach położniczych? Czy Wy byście z niego skorzystały? A może macie jakieś własne pomysły i sugestie albo własne doświadczenia związane z tą akcją?

Wszystkie opinie o akcji „Podziel się radością” przyjmiemy z wielkim zainteresowaniem i pomogą nam one przy realizacji kolejnych edycji.

Aleksandra Lisowska, biuro prasowe akcji Orange „Podziel się radością”

Odnośnik do komentarza

Jola30
Prosze poradcie jak z kremikami do pupy bo jak ma biegunki to juz mam czerwona dupcie jakie mam uzywac mam wszystkie narazie uzywam alantan plus krem moze powinnam zmienic na inny.:16_11_9:

bepanten.

mama2 pisalam o maści tormentalum, a nie tormentiolu.

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
a oto ulubiona pozycja Maksa do spania , na moich zdretwiałych rekach i nie daj boze go odlozyc to odrazu wrzask[ATTACH]7313[/ATTACH]

[ATTACH]7314[/ATTACH]

[ATTACH]7315[/ATTACH]
Ale slodkosci! I jakie Maksik ma rumience!!!!
cudny taki do schrupania :8_5_12: :D

mama2 a moze sprobuj systematycznie po troszkę oduczac Go zasypiania na rękach, bo póxniej nie dasz sobie rady jakk podrośnie.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
musze sie pochwalic bo az w szoku caly dzien chodze :) no wiec ide po Oliw do szkoly patrze a w skrzynce paczka dla mnie pewna bardzo dobra osobka z innego forum na parentingu wyslala ciuszki dla Olenki ja sie poplakalam ze wzruszenia sa dobrzy ludzie na tym swiecie i dziekuje ze ich znam wy tez jestescie cudowne!!i ciesze sie ze was poznalam :*

bo dobrych ludzi jest całe mnóstwo, trzeba tylko na nich trafic :) ale Tobie o to nietrudno,bo jestes tak ciepłą osobą, ze nie dziwię się temu :darczyńcy" :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...