Skocz do zawartości
Forum

I tymestr - poronienia, brak echa zarodka, pusty pęcherzyk


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oliwka0156

U mnie też ciężko, w sumie to bardzo skomplikowane pierwsza wizyta w szpitalu z małym plamieniem i potwierdzenie ciąży (2mm jajo płodowe ok. 2tc). Następna wizyta po 3 tygodniach, mocne krwawienie prawie jak miesiączka, jajo płodowe 10mm i brak zarodka (USG wykazało 5tc, problem w tym że nie zgadza się to z wcześniejszą wizytą, czy tylko mi się tak zdaje? Powinien być 7tc) Doktorka powiedziała że to początek poronienia.
Trzy dni po tej wizycie udałam się do szpitala, doktorka powiedziała dosłownie "nic tam już nie ma".
Coś nie daje mi jednak spokoju, dziś poszłam do trzeciego lekarza i dowiaduje się że pęcherzyk jednak jest, większy o 1mm!!! Doktor zlecił beta hCG. Ciągle mam nadzieje, kto ma ja mieć jak nie ja...

Odnośnik do komentarza

Jeśli jakiś lekarz powiedział że 2tc to może miał na mysli 4tc - niektórzy liczą od dnia poczęcia ale większość od 1 dnia ostatniej miesiączki i tak powinnaś liczyć sobie ciąże. Jesli krwawiłaś powinnas dostać leki na podtrzymanie ciazy i leżeć płasko i nic nie robić. Zrób sobie betę np. dziś i po jutrze, zobaczysz czy beta spada czy prawidłowo rośnie, a może za mało rośnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Oliwka0156

Właśnie wróciłam z badania. Leki na podtrzymanie mam, biorę od tygodnia, a krwawienie jakie było takie jest. Mam nadzieje że to może jakiś okres w ciąży, a dzidzia się za niedługo pokarze. Wiem, wiem jakie są szanse... ale nie pozwolę tknąć mojej fasolki dopóki nie będzie nic na 100% pewne (a skrobać chcieli mnie już 2 razy).`

Odnośnik do komentarza

Hej!na poczatku watku ktos pisal o tabletkach duphaston na podtrzymanie ciazy, ja je mialam i niestety poronilam poniewaz nie da sie oszukac natury i jak nasz organizm lub macica jest zaslaba to nawet tabletki nie pomoga.Czytalam tez ze wiele kobiet po nich poronila,a juz nie chce zadreczac sie pytaniami"dlaczego". 2m.temu urodzilam malenstwo choc jeszcze rok temu balam sie ze juz niedoczekam sie dzidziusia. W szpitalu lezalam z kobieta co poronila 7razy i urodzila 2corki. Dlatego teraz wiem ze nie wolno sie lamac i wy tez sie nie lamcie! A co do lekarzy niestety nie kazdy jest dobry w swojej dziedzinie i temu trzeba tobic im antyreklame by nie mogli zarabiac w swoich prywatnych gabinecikach.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Oliwka0156

Tak, to racja, ale ja samemu nie być przeczulonym i nie szukać, kiedy lekarze tak się mylą! Trzech lekarzy trzy różne opinie, i to tak skrajne. Człowiek pierwsze się modli, potem wpada w rozpacz, a na końcu dostaje informacje że macica wcale nie jest pusta a Pani jeszcze nie poroniła.
Zresztą proszę mi uwierzyć znam dwójkę dzieci z ciąż które podobno były "martwe" albo z pustym pęcherzykiem ciążowym.
Ale co do wypowiedzi moniki1709 to prawda, tylko matce trudno jest się z tym pogodzić...

Odnośnik do komentarza
Gość i co dalej...

Mam 36 lat. w pazdzierniku 2013 roku poronilam w osmym tygodniu ciazy. Ostatni okres mialam 11 czerwca. Zrobilam kilka testow ciazowych- wszystkie z nich wyszly pozytywnie. Wczoraj 12-go lipca bylam u ginekologa. Dopochwowe badanie usg niczego jeszcze nie wykazalo. Lekarz stwierdzil, ze to normalne, bo to zbyt wczesnie, zeby cokolwiek zobaczyc. Ze wzgledu na wczesniejsze poronienie lekarz zalecil mi zazywanie progesteronu i powiedzial, zeby wrocic za dwa tygodnie. Wczoraj wzielam pierwsza tabletke. Dzis zaczelam krwawic, lekko pobolewa mnie tez dol brzucha tak jak na okres. Czy to wczesne poronienie czy tez opozniona miesiaczka? Dodam, ze identyczna sytuacje mialam w maju. Okres spoznil mi sie o 4 dni, czyli dostalam go tak jak teraz w 32 dniu cyklu. Przed poronieniem w pazdzierniku zanim zaszlam w ciaze mialam dosc regularne cykle. Jesli ktokolwiek moze mi cos powiedziec na ten temat bede bardzo wdzieczna. Na wszelki wypadek wzielam dzis znowu progesteron, na wypadek gdyby bylo to plamienie, krwawienie, ktore czasami sie zdarza na pocztku ciazy.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomocy...
Jestem w 5 ciąży 7 tydz.
4 poronione.
Obecnie przyjmuję Duphaston i Acard. Dostałam plamienia w 6 tyg i pojechałam do szpitala. Powiedziano mi że być może to przez luteinę dopochwową, że zarodek wygląda jak należy, choć jeszcze nie było widać pracy serca. Zmieniono mi luteinę na duphaston. Plamienie ustało. według zaleceń zrobiłam B HCG i załamał mnie niski przyrost po 48 h.

Poniedziałek- 47420 mlU/ml
Środa - 60686 mlU/ml

W szpitalu powiedziano mi że ma być dwukrotnie większa wartość pierwszego badania.
Jestem załamana. Usg dopiero w poniedziałek
Czy mam zgłosić się do szpitala z tymi wynikami?

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

monika1709 Duphaston jest lekiem na podtrzymanie ciąży i na pewno nie wpływa na to, że ktoś przez branie tych tabletek poroni - nie ma takiej opcji. Lek ten ma pomagać i nawet kobiety do końca ciąży musza go czasem brać.

~i co dalej... - może idż do jakiegoś dobrego ginekologa i się przebadaj, może musisz zrobić jakies dodatkowe badania.Ja krwawiłam od 5tc - miałam krwiaka brałam duphaston - nakaz leżenia i udało się.

Wadera28 - to prawda powinno wzrosnąć 2 razy tyle... moja koleżanka miała podobnie , czekała do 8tc beta spadała więc poszła do szpitala się wyczyścić. Jeśli miałaś plamienia powinni wyslać cię na obserwację do szpitala albo powinnaś dostać nakaz leżenia... Mnie chcieli wysłać do szpitala, ale ze względu na to, że mam jeszcze córkę pod opiekę nie zgodziłam się na szpital i leżałam w domu,

Odnośnik do komentarza

Bylam juz na tym forum... Potrzebuje waszej porady. Z bylym mezem mam 4 letniego synka z obecnym od roku staramy sie o dziecko mam 25 lat on 31 dodam ze jestem jego piersza dziewczyna nigdy z inna nie byl i nigdy sie nie kochal z nikim.
Ale do rzeczy.. Chcemy oboje miec dzidziucha :) od roku nic i jakies dwa miesiace temu ukazaly sie dwie kreski na tescie odczekalam poszlam do gina i okazalo sie ze pusty pecherzyk plodowy 11 tc poronilam samoistnie wszystko w badaniu usg wyszlo dobrze teraz.
Czy jest szansa ze to sie znowu powtorzy ? Czy moge teraz szybko zajscw ciaze?
Cykle mialam zasze tegularne kazdego miesiaca tak samo i okrez trwal 5 dni..
Pomozcie dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

W tamtym roku miałam samoistne poronienie w 8tc .Przestaliśmy się po tym wydarzeniu starać i zaczęłam znó brać tabletki anty. Odstawiłam tabletki i w 2 cyklu się udało.Zaczęłam krwawić w 5tc ... więc bałam się, że historia się powtórzy, ale okazało się, że mam krwiaka obok pęcherzyka i brałam duphaston i leżałam .Krwiak się wchłoną , a ja własnie skończyłam 30tc:) i zabieram się niedługo za pranie dziecięcych ubranek;)

Duzo zalezy dlaczego było u nciebie samoistne poronienie.Moja koleżanka 2 razy pod rząd miała czyszczenie; za pierwszym razem brak tętna w 9tc, za drugim pusty pęcherzyk - co jest przyczyną nie wiadomo. Ale próbuj zawsze jest warto!!! Jeśli za drugim razem coś się przydarzy to wtedy powinnaś dostać skierowanie na rożne badania. A twój mąż może przebadać plemniki w laboratorium.powodzenia.

Jeśli po poronieniu jestes już w cyklu to pewnie możesz zajść w ciąże ponownie.Ale lepiej na spokojnie o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Ci za odpowiedz mamaali.
Nie wiem co jest powodem bo poszlam do gina potwierdzic wynik testu a tu dowiedzialam sie ze to 11tc i pusty pecherzyk... dostalam zdjecie usg i skierowanie na zabieg ale zanim doszlam do domu sie spakowac to zaczelam obficie krwawic zadzwonilam do gina i powiedzial zebym odczekala i przyszla znowu do niego. Wiec poszlam ale dopiero po tygodniu zrobil usg stwierdzil ze wylecialo wszystko co mialo.
Teraz od tego zdarzenia mialam tylko raz okres nastepny 1 sierpnia.
Musze zakupic testy owulacyjne.. Moze one pomoga..
Nie wiem juz co robic trzymac nogi w gorze czy pupa do gory wypieta isc sie myc po czy zasnac i rano myc .. Nie mam pojecia :(

Odnośnik do komentarza
Gość slonko7015

Dziewczyny, proszę o pomoc... jestem po pierwszym usg i lekarz stwierdził dwa pęcherzyki ciążowe, jedno ciałko zółte, Pani doktor powiedziala zeby sie na razie nie ekscytowac bo może być rożnie że ten drugi często zanika... nie wiem co mam mysleć. Ponadto z usg wychodzi ze to 4t2d a z OM 6 tydzień.

Odnośnik do komentarza

Czasem tak jest ze ciaza jest o dwa tygodnie starsza lub mlodsza niz by sie nam wydawalo to zalezy od owulacji. Ja w pierwszej ciazy tez miala dwa pecherzyki jedno cialko zolte a na kolejnym usg byl juz jeden i jedno serduszko bo sie wchlonol. Ale znan tez przypadki gdzie na nastepnym usg bylu dwa serduszka. Bo pomimo ze to w jednym brzuszku to to sa dwie rozne ciaze a kazda ciaza jest inna i rosnie w swoim tepie. :) trzymaj sie bedzie dobrze .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...