Skocz do zawartości
Forum

Kwietniaki - kwiecień 2012


delfina5

Rekomendowane odpowiedzi

Moniaa81
elcia a Ty nie miałaś dzisiaj wizyty? Coś mi się tak kojarzy...

Miałąm miałam i juz naskrobałam na tym prywatnym forum. Już wklejam co. troszke nie umiem sie odnaleść miedzy tymi dwoma naszymi forami.

Jestem dziewczynki :)
Zwlekłam sie rano, napiłam herbatki bno i na trawmaj, Szkoda ze po drodze zgubiłam cała zawartość zoładka.
Dojechałam na miejsce wg mnie 5 minut spóźniona aokazało sie ze wizyte miałam na 11 40 a nie na 9 40 ale Panie stwierdziły ze jedna pacjentka nie przyszla wiec moge zaraz wejsc do gabibnetu.
Waga moja od ostatniej wizyty skoczyła o 1,20 kg. Boze jaki grubas ze mnie
cisnienie jak zwykle wnormie.
Synek pomachal do mamusi na usg, w rece trzymał pępowine i bawił sie nia, niestety całej buzi nie chciał pokazać.
Lekarz stwierdził ze jest duzy :d patrzcie dalej 1,5 tygodnia wiekszy niz wskazuje suwaczek.
Waga to prawie 1 kg , tutaj stwierdził że powinien ważyć mniej , wiec pewnie urodze wielkiego faceta.
Reszta w porządku.
Na szkołe rodzenia powiedział nie musze chodzić, bo w tym szpitalu gdzie chce rodzic nie wymagaja tego.
Jutro na glukoze 75 ml. mam sobie sama w aptece kupic , moge ze soba przyniesc wode gazowana i cytryne. Czyli standard.
Teraz dotarłam do domku, zjem sobie cos i musze isc do 2 sklepow i apteki jeszcze, ale najpierw sobie oddychne.
No i najwazniejsze , załatwiłam sobie biała marynarke od kolezanki, pozyczy mi . :d Wiec jeden wydatek mniej :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59606.png

http://s4.suwaczek.com/20120121300123.png

Odnośnik do komentarza

Moniaa81
Iwa używałaś może pieluch pampers activ baby? (nie pamiętam czy nie wielokrotnego użytku). Kupiłam dzisiaj w netto za 45 zł 70 sztuk (midi) i mam nadzieję że ok. Mam też pampers newbaby (od znajomych) bo ich mała bardzo szybko wyrosła więc już takich małych nie kupuję, 2 paczki na początek chyba starczą... Docelowo sięgnę po dady z biedronki, koleżanka mówiła że ona na noc zakłada jednak pampersy. No i w promocji były chusteczki pampers sensitive.

Monia z tym prywatnym wątkiem to albo dostałaś teraz zaproszenie i jest w prywatnych wiadomościach albo go dostałaś na samym początku jak przechodziłyście z kafe.Jeśli dostałaś go teraz to musisz go zaakceptować i na forum na dole są prywatne wątki i tam znajdziesz taki tytuł kwiecień 2012 przenosiny z kafe (jakoś tak)

Jeśli chodzi o pampersy to miałam na początku jedną jedynki te co do szpitala a potem w domu używałam już dwójek i używałam dada z biedronki i na noc też ,pampersy jak w odwiedziny przyszli przynieśli,a potem kupowałam rosmanowskie beaby dream.A od 4 m-ca jadę na wielo razówkach.

Odnośnik do komentarza

OJ TAM OJ TAM GOSIA :36_1_21: co to 40, ważne, że tatuś się znalazł odpowiedni, że wszystko ok jest reszta nie istotna,będzie dobrze. Ja nic a nic nie kupiłam jeszcze, nie to że sie boję jakoś tak nie wybrałam się jeszcze, jak nas podczytywałaś to wiesz o co kaman... ;))) sama nie wiem już czy mam w baniaczku laseczkę czy Kazika jak tu się niektóre podśmiewają, że będzie psikus :hahaha: ( wyjaśniam, że Kazik to tylko tak dla jaj dla chłopca nie moje imie wybrane) a Wy macie już imię? no i czy startujesz w rankingu na największy baniaczek? czy w tym na mega cyc? :hahaha: myślę, ze skoro z nami chcesz tu dzielić los to masz poczucie humorku:36_1_11: bo my takie nie do końca normalne jesteśmy i nie tylko o dzieciach gadamy...

Masz rację, najważniejsze, że dzidziuś jest.
Podczytywałam Was troszkę i przyznam że czuję sie tak jakbym każdą z Was troszeczkę znała :)
Imię mamy... chyba będzie Kinga

W rankingu przegram w przedbiegach bo niestety cyc urósł ale z maleńkiego nic okazałego nie chce urosnąć :) a brzucholek spory bo chyba wszystkie kg w niego weszły.

Jak się troszkę rozpatrzę to wstawię zdjęcie, bo jak na razie to jeszcze nie wiem jak :) Wstawiać cytaty też się muszę nauczyć :)

Ale teraz muszę obiad skończyć, przyjemności forumowe muszą poczekać.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s20mm2bwc4tm3.png

http://www.mleczaki.bejbej.pl/mleczaki/669_20130208_184019.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarh00c27p165lh.png

Odnośnik do komentarza

Monia na początku miałam mydło i oliwkę bambino,potem oliwkę jakąś niemiecką jak przypomne sobie nazwę to napiszę wiem że w rossmanie idzie ją kupić, szampon i mleczko z penatena a potem balsam(mleczko) zamiast oliwki bubsien .A teraz ma mleczko z nivei i emoilium.włosy myję szamponem dla dzieci w zależności jaki kupię ale musi pisać że można myć takie maluszki,ciuchy od początku prałam w naszym proszku nie w tych dla dzieci,tylko jej prałam osobno i dosypywałam trochęproszku anybaktyryjnego,kupiłam go z pieluchami aby ich nie prasować.
Kosmetyka konkretnego nie miałam bo młoda nie reagowała alergicznie na zmianę kosmetyków i co dostałam w próbkach z szpitala i potem w prezentach od gości to używałam.Teraz są dada 2 rodzaje te zwykłe i premium i te premium są lepsze bo są jak pampersy miękie itd a te zwykłe są szerokie i sztywne.

Odnośnik do komentarza

FENSTARSS
Moniaa81
Ktoś mi odpowie co z tym wątkiem prywatnym... Bo jak to, nie będę mogła z wami pisać i czytać (np. wypocin FEN czy Roritki)? :36_2_58:

O NIE !!! nie ma opcji że Cię opuszczę :36_3_15:
Kochana FEN... :Kiss of love: To jakoś tak głupio byłoby bez was... Już tak się przyzwyczaiłam że szok ha,ha Jakby to było... Ale już jestem na "nowym" więc ok :yuppi:
Iwa pytam, bo wiele osób kupowało oliatum czy coś takiego, a ja myślałam żeby kupić coś z serii Nivea.

Odnośnik do komentarza

Iwa jak dobrze że jest to forum :-) Ja jestem lekko :nie_mam_pojecia: zielona i fajnie jak ktoś podpowie. Np nie wiedziałam że są dwa rodzaje dady, pewnie wzięłabym pierwsze z brzegu ehh... Dzisiaj na wizycie pytałam gina, czy taki mocny ból dołu brzucha jak się posiedzi chwilę zgiętym to coś poważnego (ja musiałam się glebnąć na łóżeczko) itd. Usłyszałam, że to dobrze, bo znaczy że macica się zamyka itd, gorzej jakby cytuję "się rozłaziło".... A to numer ha,ha znowu coś nowego ha,ha

Odnośnik do komentarza

FENSTARSS
GOSIU jak coś czytasz i chcesz zacytować, to w poście który Cie interesuje na dole po prawej są takie tam edytuj cytuj itd... wciskasz cytuj i sie wstawia samo w okno wiadomości co piszesz :36_2_15:

A jak chcesz kilka zacytować to pod każdym postem jest "multi wył" klikasz w to i jest "multi wł" a potem klikasz na odpowiedź i tam wyskoczą wszystkie posty które tak zaznaczyłaś,pamiętaj aby nie kasować tego napisu "Quote" w tedy każdy cytowany post będzie w ramce :)

Odnośnik do komentarza

IWA23
FENSTARSS
GOSIU jak coś czytasz i chcesz zacytować, to w poście który Cie interesuje na dole po prawej są takie tam edytuj cytuj itd... wciskasz cytuj i sie wstawia samo w okno wiadomości co piszesz :36_2_15:

A jak chcesz kilka zacytować to pod każdym postem jest "multi wył" klikasz w to i jest "multi wł" a potem klikasz na odpowiedź i tam wyskoczą wszystkie posty które tak zaznaczyłaś,pamiętaj aby nie kasować tego napisu "Quote" w tedy każdy cytowany post będzie w ramce :)

Hmm tego to i ja nie wiedziałam, zastanawiałam się jak RORITA to robi i zawsze zapomniałam zapytać... Zawsze cytowałam jeden...

Odnośnik do komentarza


Witaj Gosiu w naszym gronie, no moze w koncu ktos normalny do nas zawital, bo tu same szalone:-))))
Gratuluje corci. Fajowo, ze coraz wiecej dziewczynek, oj bedzie moj Alexik przebieral miedzy pannami - jak Polska dluga i szeroka (aha, zapomnialam o Wyspy tez zachaczy):-)))

Chyba nie do końca ktoś normalny :)
Jesteśmy trochę "szalonym związkiem"... myślę, ze niektórzy pukają się w głowę jak widzą jak szybko u nas się zmienia. Po roku znajomości mój mąż mi się oświadczył a po półtora roku byliśmy małżeństwem. Później szybka decyzja, że staramy się o dzidziusia i tak to naszą pierwszą rocznicę ślubu w czerwcu mam nadzieję, ze będziemy świetować w trójkę:smile_move:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s20mm2bwc4tm3.png

http://www.mleczaki.bejbej.pl/mleczaki/669_20130208_184019.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarh00c27p165lh.png

Odnośnik do komentarza

Roritko dzieki za wpis o laktatorach itd. bardzo pomocne:):)

Elena zgadzam się ze to chore zeby był zakaz, masakra jakaś, niestety u mnie w Rzeszowie tez w wielu szpitalach jest tak ze kobieta dostaje dziecko i to tyle- zero pomocy i wsparcia, nawet do wc nie moze wyjść jak koleżanka z pokoju nie popilnuje dziecka ech ech

Gosia- witam serdecznie, gratuluje córci, he jak sie urodzi 12 04 to jeszcze powinna dostać imię po mamusi czyli gosia i była by moją imenniczką z dnia urodzenia:):)

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnio4pe4904wit.png

Odnośnik do komentarza

A ja dziś byłam u gin. no i zdałam jej relacje z tego mojego kręgosłupa, w sumie to byłam przygotowana ze ide do niej ostatni raz i zmieniam gin. a tu zmiana frontu o 180 stopni, tak sie zmartwiła tym kręgosłupem i cierpnięciem rąk i nóg itd. ze kazała mi wszystkie odbębnić wizyty u chiropraktyków, neurologów itd. i każdy ma dać zaświadczenie czy mogę rodzić siłami nat. czy cc. Na środę już umówiłam sie z moim chiropraktykiem to od razu pow. ze napisze ze według niego na cc no i kuna nici ze szkoły rodzenia bo gin. powiedziała ze mam zakaz jakichkolwiek ćwiczeń itd. no fakt ze nie za bardzo mogę cokolwiek robić.

Tylko mój mąż troszkę sie zmartwił on bardzo barzo chciał chodzić do szkoły rodzenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnio4pe4904wit.png

Odnośnik do komentarza

Kwiatuszek81
A to moze, dla tego nie dostałam wejściówki, jak ewa rozdaje:)

co Ty nie ma opcji pewnie dostałaś na poczatku tego forum tak jak ja... teraz też nie miałam... Ewa jest dobrą mamcią i Cie zaprosi ponownie jak tu wlezie...:hahaha: a wejdz na spis treści tych wątków wszystkich i na sam dół i zobacz czy nas widzisz? Na samym dole głównego spisu watków sa fora prywatne... zobacz czy nas widzisz

Odnośnik do komentarza

FENSTARSS
rorita
:hahaha: FENS booooskoooooooooooooooooo :smile_jump: już lubię Twojego tatkę i przy następnej okazji jak winka gulne to też będę mówiła do Ciebie Kubuś :sofunny:

hahahahaha ale pisiora nie mam żeby była jasność :hahaha:

:hahaha: nawet Z bym cię pkochała ,bo ja baaardzo tolerancyjna jestem :D

Elenka ja w sumie nie wiem jak jest w tym moim szpitalu po cc ,bo nie miałam żadna koleżanka też nie... także możliwe ,że i u nas po cc jest pokój 1-2 osobowy... i wolałabym sn bo mój A przy porodzie mógłby być cały czas ze mną ,potem idzie ważyć malucha z pielęgniarką i wraca do mnie... a przy cc przecież nie może być przy mnie ,a potem ja leżę plackiem i też do niego nie wyjdę ,no musze mojego ginka zapytać jak tam jest ,bo on w tym szpitalu pracuję :)

A Ty kochana na zapas się nie stresuj ,bo może i nie potrzebnie :) ja osobiście bym na twoim miejscu podpytała co i jak ,a jak nie to szukaj innego szpitala albo może można zapłacić osobno za wspólny z mężem pokój?

IWA23
elenka wy żeście się nie zrozumiały jedną dobę się leży plackiem po cc a tak ogólnie pobyt w szpitalu jest też 5/7 dni zależy od szpitala i stanu zdrowia mamy i dzidziusia :)
Kiedyś w każdym szpitalu był zakaz odwiedzin,więc może ten zwyczaj w twoim szpitalu został do dziś,popytaj może mąż może przyjść,kto pyta nie błądzi a po za tym oni tam od tego są aby ci pomóc :)

u nas po sn 2-3 dni i do domu jak ok jest ,ale po cc nie mam pojęcia jak jest :/

g0sia
Witajcie Mamusie :)

Ja również oczekuję dzidziusia na kwiecień 2012 r. Termin wg usg mam na 13.04.2012 r. Prawdopodobnie będziemy mieli córeczkę.
Czy mogę się do Was dołączyć? To będzie moje pierwsze dziecko i z Wami było by mi raźniej na pewno.

PS. Przyznam się, że od jakiegoś czasu Was podczytuję i jak dla mnie jesteście super :) wspaniała forumowa rodzinka.

Pozdrawiam

Gosia Witaj :36_7_8: Gratuluję córci :love: termin masz w sumie tak jak i ja hehe

FENSTARSS
u mnie w szpitalu ,,prl'' :hahaha: to akurat nie pasuje do schematu w ogóle... mąż czy lepiej powiem ojciec dziecka, przyjaciel może być cały dzień, inni tez mogą przyjść czego akurat nie popieram... ja ogólnie nie chcę żeby do mnie ktoś przychodził się rozczulać jak bede obolała leżała z pieluchą między nogami potargana cała... mam się wyluzować i odpoczywać i nauczyc podstawowej opieki a nie dziecko pokazywać innym... będzie na to czas... w ogóle po przyjechaniu do domu to w pierwsze dni tylko rodziców wpuścimy nie ma opcji na innych... tydzień czy 2 ich nie zbawi...;))) ja muszę dojśc do siebie a dziecko musi się zaklimatyzować a nie wdychać ohy ahy i huhy wszystkich innych...:hahaha:
a jak chce zeby do szpitala ktoś przyszedł to zawsze mogę zadzwonić i poprosić a nie przyjmować tabuny ludzi nagle co ich nie wiem ile nie widziałam... akurat to mnie wkurza a u nas w szpitalach można ;/

:hahaha: zajebiście to opisałaś i POPIERAM! mnie przez te 2 dni 5 osób odwiedziło bez mojej zgody :lup: tzn zostałam postawiona przed faktem dokonanym - monia wyjdziesz ,bo jesteśmy na poczekalni :alajjj: a ja poszyta, ledwo łażąca, blada, masakra :/ tym razem mojemu A powiem ,że ma zakazy robić od razu. mnie dwie też do szpitala "zapraszały" do siebie ,ale nie poszłam ...

agatu1
babeczki :)

melduje, ze u nas wszystko dobrze i wlasnie pakujemy sie na urlopik :D nie bedzie mnie przez tydz, takze prosze sie nie zamartwiac :)

jak wrocimy, to bede was nadrabiac ;)

:*****

szczęśliwej podróży i udanego urlopowania :36_7_8:

g0sia
Jestem chyba jedną z najstarszych mam, czterdziestkę mam już na karku :-) późno poznałam tatusia dla mojego dziecka, ale wiem że to jest ON :-)

Jesteśmy szczęściarzami bo bardzo szybko udało nam się zajść w ciążę, chyba szybciej niż się sami spodziewaliśmy... troszkę się bałam czy wszystko będzie dobrze z dzidzią, reakcji lekarzy ze względu na wiek i pierwszą ciążę, ale jestem pozytywnie zaskoczona.

Od prawie dwóch m-cy jestem na zwolnieniu, powoli zaczynam sie do tego przyzwyczajać. Pracuję 90 km od miejsca zamieszkania i dojazdy były już nie do wytrzymania.

Poza tym odliczamy z mężem dni do porodu, strach robi się coraz większy, powoli też chyba trzeba szykować wyprawkę bo mamy tylko 3 szt. śpioszków. Ale cały czas jakiś strach przed zakupami mam... Chociaż bardzo wierzę w to, ze wszystko będzie bardzo dobrze.

Gosia kochana :love: ja Ciebie powinnam jako przykład podać szwagrów dziewczynom ... jedna 37 w tym roku druga 35 i obie twierdzą ,że już są za stare :alajjj: a jak słucham kuzynki ,która ma już jedno 8 letnie i mówi ,że drugie już nie bo wiek nie ten (34lata) to nóż się w kieszeni otwiera :/ moja mama moją najmłodszą sis rodziła jak miała 39 lat :love: jak jesteś pod dobrą opieką to będzie wszytko dobrze, my tu kciuki będziemy trzymali:smile_jump:

_Elena_
Babeczki podpowiedzcie mi coś - dostanę kołyskę śliczniusią od koleżanki i tak się zastanawiam, czy kupować już teraz jeszcze jakieś łóżeczko czy dopiero jak minie ten czas kołyskowy czyli ok. po pół roku od narodzin? Dzięki z góry :*

Jutro rano mam badania a potem jedziemy z mężulem do sklepów dziecięcych,
może wózeczek kupimy albo chociiaż oblukamy który i w necie kupimy, normalnie
adrenalinę mam jakbym sobie auto sprawiała :36_7_8::36_7_8::36_7_8:

Elenka jak będzie kołyska to łóżeczka nie kupuj :)
oj ja też mam adrenalinkę jak na dzieciowe zakupy jeżdżę :smile_jump:

FENSTARSS

czy Kazika jak tu się niektóre podśmiewają, że będzie psikus :hahaha: ( wyjaśniam, że Kazik to tylko tak dla jaj dla chłopca nie moje imie wybrane)

FENS Ty się nie tłumacz i przyznaj ,że Kaziki to fajne chłopaki są :smile_jump::hahaha:

Moniaa81
Hej dziewczynki :-) Ja dzisiaj po wizycie i uff wyniki bardzo dobre, glukoza też ok, no i ten nieszczęsny mocz na szczęście super :-) Maluch rozwija się prawidłowo... ale... lekarz dzisiaj sam zwątpił, czy jednak nie dziewczynka, myślałam że już nas upewni że piłkarz ha,ha No cóż, dobrze że idę 17 na usg 4d, mam nadzieję, że się wyjaśni :-)

Monia super ,że po wizycie ok i ,że wyniki dobre :) Ale jajka ,że może babeczkę nosisz :smile_jump:

Moniaa81
Dzięki Iwa :-) No właśnie koleżanka mi mówiła że dada jest ok, ma dobre opinie, a na noc zakłada pampersy. A jakich kosmetyków używałaś do mycia maluszka itd.?

jeśli mogę się wtrącić :D ja dady używam teraz cały czas :) na samym początku pampers newborn tylko ,ale teraz kupie dade ,bo mają tak podrobione pampersy ,że szok :)

Kwiatuszek81
A ja dziś byłam u gin. no i zdałam jej relacje z tego mojego kręgosłupa, w sumie to byłam przygotowana ze ide do niej ostatni raz i zmieniam gin. a tu zmiana frontu o 180 stopni, tak sie zmartwiła tym kręgosłupem i cierpnięciem rąk i nóg itd. ze kazała mi wszystkie odbębnić wizyty u chiropraktyków, neurologów itd. i każdy ma dać zaświadczenie czy mogę rodzić siłami nat. czy cc. Na środę już umówiłam sie z moim chiropraktykiem to od razu pow. ze napisze ze według niego na cc no i kuna nici ze szkoły rodzenia bo gin. powiedziała ze mam zakaz jakichkolwiek ćwiczeń itd. no fakt ze nie za bardzo mogę cokolwiek robić.

Tylko mój mąż troszkę sie zmartwił on bardzo barzo chciał chodzić do szkoły rodzenia.

kwiatuszek ja też miałam całkowity zakaz ćwiczeń w SR ,ale na teorię normalnie chodziłam tylko ćw opuszczałam

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...