Skocz do zawartości
Forum

Piersi, węzły chłonne


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, strasznie się stresuję,
wiem, wiem panikuję,
ale zauważyłam guzek pod pachą, tak 1 cm.
Zdaję sobie sprawę, że taka zmiana może się wziąć nawet z błahego skaleczenia
no ale wiecie...

Zaczęłam wczoraj badać piersi i w jednej wyczułam taką "poduszeczkę" w prawym górnym rogu. To może być mięsień prawda?
Kurcze panikara ze mnie ;D
Mąż zabronił mi szukania informacji po necie i kazał poczekać tydzień czy guzek nie zniknie no ale ja się boję :(

Napiszcie mi coś :(

Weronika Jakub i Ania moje słoneczka!

Odnośnik do komentarza

lilithbb

Mąż zabronił mi szukania informacji po necie i kazał poczekać tydzień czy guzek nie zniknie no ale ja się boję :(

Napiszcie mi coś :(
W pierwszym zgadzam się z twoim mężem, bo sama naczytałam się niestworzonych rzeczy w necie i niepotrzebnie najadłam sie strachu kiedy dowiedziałam się, że mam cukrzycę ciążową.
Co do drugiego- to uważam, że w żadnym wypadku nie powinnaś czekać aż samo przejdzie, bo choć pewnie nie jest to nic groźnego to powinien to stwierdzić lekarz ! Najlepiej ginekolog, ale jeśli musisz trochę czekać na wizytę to myślę, że lekarz pierwszego kontaktu też mógłby na to zerknąć...

Odnośnik do komentarza

lilithbb generalnie dr powiedział ze nie muszę, ale to może urosnąc i wtedy bedzie trzeba usunąć i wiadomo wiecej szwów itd a to niestety przekichane miejsce do gojenia się. Pozatym j chce sie tego pozbyć własnie ze wzgl na psychikę. A w ciągu roku robiłam usg tego guzka 10 RAZY (a wwiec śr co mc)bo tez wmawiałam sobie rozne rzeczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/2r8rj44jdmmykxns.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6qtkf16km5ukr.png

Odnośnik do komentarza

lilithbb
Dziewczyny, strasznie się stresuję,
wiem, wiem panikuję,
ale zauważyłam guzek pod pachą, tak 1 cm.
Zdaję sobie sprawę, że taka zmiana może się wziąć nawet z błahego skaleczenia
no ale wiecie...

Zaczęłam wczoraj badać piersi i w jednej wyczułam taką "poduszeczkę" w prawym górnym rogu. To może być mięsień prawda?
Kurcze panikara ze mnie ;D
Mąż zabronił mi szukania informacji po necie i kazał poczekać tydzień czy guzek nie zniknie no ale ja się boję :(

Napiszcie mi coś :(

Najważniejsze jest to, aby nie popadać w panikę. Samokontrola piersi jest bardzo ważna i w momencie, gdy jakiekolwiek zmiany nas zaniepokoją powinnyśmy udać się do lekarza. Z reguły zaleca się pilnie taką wizytę wtedy, gdy pierś zmieniła kształt; brodawka jest wciągnięta, silnie zaczerwieniona lub wydobywa się z niej jakaś wydzielina; wykryłyśmy guzek lub stwardnienie piersi lub grudki zlokalizowane pod pachą. Wszystkie te objawy należy skonsultować z odpowiednim specjalistą.

Jednak jeżeli chodzi o guzki pod pachą, które Pani opisuje mogą to być powiększone węzły chłonne. Jest to główną przyczyną pojawienia się takich zmian w okolicy pachy i wiele kobiet, a nawet mężczyzn ma podobne objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...