Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu ostatnio cisza...
Pochwaliłam się, że się Zuzia nie budzi w nocy w trakcie przewijania. Od trzech dni nie dość że się budzi, mnie budzi, trzeba przewinąć, wysadzić, nakarmić, potem gada i gada, chciałaby się bawić (zabawek jej jednak nie daje bo do rana by nie zasnęła), później kupa, znów siku i znów karmienie i jak się uda to po półtorej godziny zasypia, eh...

Odnośnik do komentarza

Macie rację - czasami tak jest - ale, ze dawno mi już takich numerów nie robiła to odwykłam. Ja juz sama nie wiem co z tymi ząbkami - był moment jakiś miesiąc temu, że wyła i tylko masaż dziąseł i żel na ząbki pomagały, a potem wszystko ucichło i tak to teraz.
A może to na zmianę pogody... A może spodobało jej się wysadzanie i dlatego tak sie domaga co chwilę... No nic pożaliłam się, ale przecież nie będzie to trwać wiecznie (mam nadzieję :Oczko:)

Odnośnik do komentarza

Super, Magdalenka świetnie już sobie radzi z nocniczkiem.

A widziałyście ten artykuł Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika? | parenting.pl ?
"Do każdego należy podejść indywidualnie. Jednak ogólnie przyjmuje się, że dziecko na nocnik może siadać w wieku dwóch lat." - hi hi ciekawe co by szanowna Pani autorka powiedziała o takich matkach jak my?

Odnośnik do komentarza

marzena - juz spotkalam sie z opinia ze mecze dziecko :D

"Czasami zdarza się, że nauka siadania na nocnik wprowadzana jest od razu, gdy dziecko nauczy się siadać. Jest to jednak błąd. W tym okresie rodzice powinni wykorzystywać pieluchy tetrowe lub pieluchy jednorazowe."
to ciekawe ja zareagowałaby na naukę robienia na nocnik przed etapem siadania :D

i to ze nawet Magda - rok z kawałkiem - 2 mies - pokazuje kiedy chce na nocnik - coraz częściej pokazuje na nocnik - lub go przynosi mówi 'siii'.
tre pozostałe 2 arty pod spodem tez sa fajne :D
najbardziej podoba mi sie opcja zeby dziecku ktore pierwszy raz widzi nocnik zdjac pieluche i od razu zalozyc majtki :)

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

He he cały dom byłby zasikany - od tego są majteczki treningowe, jak już ktoś bardzo chce.
Moja Zuzia jak jej ściągne pieluchę i mówię "siku, siku" to też doskonale wie o co chodzi. Nie rozumiem czemu w prasie z dzieci robi się jakieś nierozumiejące nic półgłówki. W pieluchę też dziecko nie od razu umie robić - noworodki siusiają/robią kupkę zarówno w pieluszkę, jak i podczas przewijania, kąpieli itp. A np. kilkumiesięczne dzieci koleżanek robia tylko w pieluszkę - rzadko zdarzają się "wpadki" poza. Wg mnie dzieci zrozumiały, że przez rodziców pożądane jest żeby wypróżniały się do pieluszki i nie zawracały tym nikomu głowy. A potem "trening nocnikowy" i dziecko faktycznie nie wie o co chodzi - do dzisiaj w pieluche i nie zwracamy uwagi, że mu sie chce siku, a od jutra ma wołać na nocnik - sama bym od tego zgłupiała, eh... No ale dla większosci społeczeństwa to my jesteśmy "wariatki" he he

Odnośnik do komentarza

realne- ale teraz dzieci są bardzo często z nadwagą, więc te pielucy może to uwzględniają:Kiepsko: Hihi...

Co do artykułów, to faktycznie dziwne podejście! Napisałyście jż co myślę, więc nie będę się powielać :D Dodam tylko, że moja siostra próbuje nauczyć swoją 2letnią córkę robić na nocnik, a ona wzbrania się jak tylko może... Wcześniej jej nie uczyła na nocnik i takie są efekty... Najgorsze jest to, że chciałaby żeby ona właśnie z dnia na dzień się przestawiła i za porażki w tym kierunku obwinia własnie córkę, bo "dlaczego ona nie potrafi zrozumieć, że ma na nocnik robić?" :Kiepsko: Alebo przy przebieraniu jej mówi "Jak ty śmierdzisz sikami", a trzymała ją w pieluszce do oporu... A jak jej tłumaczę jak ma podejść do sprawy, bo jakieś doświadczenie w tym mam, bo dogaduję się z jeszcze nie mówiąca córką, to ona macha ręką i robi swoje...

Odnośnik do komentarza

Moja szwagierka przybierała się do uczenia nocniczka, przybierała i tak zeszło jej do 3. roku życia Arka. Początkowo robił do nocnika siusiu, ale kupę tylko do pieluszki... A potem jakoś prawie, że z dnia na dzień chłopak zaczął z nocnika korzystać. No ale trzy lata w pampkach latał...

realne, jadzik, chciałabym bardzo, abyśmy z Uleczką tak dobrze sobie radziły jak Wy z Waszymi córami w ich wieku. Boję się tylko, że zawalę, bo ciężko mi jakoś tak na dobre się za temat wziąć... Niby prawie od urodzenia się wysadzamy, a ja nie mogę Uleńki wyczuć na tyle dobrze, żeby ilość suchych pieluch się zwiększyła... :(

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Asiula- zobaczysz, że jak Ula przejdzie te wszystkie skoki, to będzie lepiej! Ja też do tematu podchodzę na luzie już teraz i jest lepiej... Ale w dzień dużo się moczy w pieluszke (bo zęby teraz idą), ale w nocy jest super. Pralka od jakiegoś czasu idzie co drugi dzień niemal cała wypełniona terą...

Odnośnik do komentarza

Jadzik u mnie na odwrót - głównie w dzień nocniczek, a w nocy i rano najwięcej pieluch się zbiera :D Piorę też co drugi dzień - ale się już nie chwalę, bo będzie jak z tymi przespanymi nocami, eh... Dziś znów w nocy się "małe radio" włączyło i gadało przez godzinę...

Moja siostra ze swoim starszym się też nie mogła zebrać, żeby go nocnika nauczyć. Ale jak miał 2,5 roku to chcieli go do przedszkola zapisać więc musieli na szybko za robotę się wziąć - z tym, że pamiętam jak młody im z nocnika uciekał hi hi.

Odnośnik do komentarza

A nie przejmuję się zbytnio - chociaż perspektywa rzadszego prania bywa kusząca - ale to przecież nie o to w NHN chodzi, tylko o kontakt z dzieckiem :) I tak staram się do tego podchodzić. Kupki już właściwie od jakiś dwóch tygodni nie trafiają do pieluszki, a z sikaniem różnie bywa. Są dni, że większość łapiemy, są też takie, kiedy niemal wszystko idzie w pieluszkę. Teraz Zuzia jest tak zajęta nauką samodzielnego siadania, że bywa, iż sygnalizuje dopiero po sprawie :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...