Skocz do zawartości
Forum

Dzieci z astmą i cukrzycą


Rekomendowane odpowiedzi

A u nas jakoś leci,mała odpukać nie choruje ale w tamtym roku zaczęła tak od stycznia więc wszystko przed nami,ona i Mati mają zapalenie łojotokowe skóry i ostatnio im linomagiem czyśiłam głowe z tzw ciemieniuchy no i Hanka uczulona na jakiś sładnik linomagu jak tylko położyłam tą maść to zaraz jej głowa była czerwona i mega gorąca aż mój alergolog był zdziwiony że ta maść ją uczuliła.
Szymon teraz chodzi na kontrole astmy przez najbliższ kilka miesięcy i jak wyniki wyjda pomyślnie w tym okresie to odstawi mu leki no i staram się o załatwienie mu lekcji indywidualnych w szkole,Szymon teraz nie zdał i ma nową wychowawczynie która nie tylko mi pomaga co i zaangarzowała w to pedagog szkolną i wiem że w końcu uda mi się to załatwić,przy najmniej chociaz na jeden rok aby nadrobił zaległości aby w późniejszych latach nie miał problemu i przedewszystkim aby przez swoje zaległości nie zniechęcił się do szkoły.

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
witajcie dziewczyny
juz po chrzcinach nastepne za ok pol roku boje sie troszke tego trzciego dziecka czy dam rade z 6 letnim 10 miesiecznym i nowordkiem . widze ze u was sie duzo dzieje moze nie pisze ale mysle o was caly czas
pozdrawiam wszyskich

Lwiczko a jak się czujesz ? Jak znosisz ciązę?
W to, że dasz radę to wogóle nie wątpie - dasz na pewno - niczym się nie przejmuj - tylko ciesz , bo to powód do szczęścia .

U nas niestety znów zaczyna się kaszel , na razie suchy w nocy, ale to nigdy nie kończy się tylko na tym niestety . Wczoraj alergolog powiedział mi, żebym uzbroiła się w cierpliwość, bo Maja musi się "zestarzeć" i choróbska miną. Tylko ja do tego czasu się wykończę :(

Odnośnik do komentarza

A my z Wiki ze Szczecina wrocilismy w kiepskich nastrojach i nawet nie mialam sil zeby zajzec na forum:( a wiec czeka mnie z Wiki kolejny pobyt w klinice tym razem dluzszy,jednak okazalo sie ze i ona ma problemy z jelitami i trzeba sie tym zajac:uff2: mowia ze to raczej inna choroba niz u Szymka ale nigdy nic nie wiadomo zwlaszcza u nas:( oczywiscie dostala leki ktore ma przyjmowac do czasu pobytu w klinice:(
Mala dostala hormony tarczycy bo tsh ma juz bardzo wysokie i nie ma na co czekac:( Pozatym ma bardzo duza tarczyce i ona ja poddusza...jutro musimy zrobic przeswietlenie klatki piersiowej.
A wiec przyjechalam zdolowana,z kupa recept i skierowaniem na oddzial.... i znowu musze ulozyc sobie nowu plan podawania lekow i dalej musimy czekac...
bardzo bym chciala zeby ten rok sie juz skaczyl bo jakos naiwnie jeszcze wierze ze nastepny bedzie lepszy.....
IWA widzisz jak to jest ty walczysz o indiwidualne nauczanie a ja wrecz odwrotnie...

IWICZKO napewno sobie poradzisz,my kobitki jestesmy bardzo silne choc nieraz wydaje sie nam ze czegos nie udzwigniemy to i tak damy rade:) wiez napewno bedzie ciezko ale tez i jaka radosc:)

MMM a jak dzisiaj u Was?

Odnośnik do komentarza

witajcie
u mnie powoli leci przyswajam sie nadal ale zarazem ciesze
czytam co tam u was i sama nie wiem co napisac wam na te temanty jedynie chyba to ze jestem myslami i duchem z wami i trzymam kcuki za zdrowie dla wszych dzieci
moja wikunia narazie bez atakow ostani miala 1 maja 2010 jak bedzie tak dalej to moze bedzie proba odstawienia lekow i p[rzyznam wtedy lekarza ze mieli racje ze to epilepsja wieku dzieciecego co mija

moj mezulek ma zmieniona robote i ciagle go niem zjezdza w sobote w poludnie a w niedziele o 22 wyjezdza czuje sie tak samotna

pozdrawiam was dziewuszki

iwa 23 sluchaj sprzedajesz moze sowje szydelkomanie w allegro albo gdzie idziej

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

Lwiczka sprzedaje tak na zamówienie,na robienie na allegro nie mam czsu tyle mam takich po znajomości zamówień.Jeśli jesteś zainteresowana to z chęcią ci zrobie ale dopiero w styczniu bo do końca grudnia już mam pełno zamówień i nawet nie wiem czy mi się uda wyrobić.Cenowo nie jest tak dużo (przynajmniej mi się tak wydaje ) sama czapka 17zł,czapka plus golfik 25zł,czapka + chusteczka 29zł,czapka +golf+ rękawiczi (narazie robię tylko na jeden palec) 30zł a czapka +golfik+szalik 35zł no i do każdego zamówienia trzeba doliczyć koszt przesyłki :)

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
A my z Wiki ze Szczecina wrocilismy w kiepskich nastrojach i nawet nie mialam sil zeby zajzec na forum:( a wiec czeka mnie z Wiki kolejny pobyt w klinice tym razem dluzszy,jednak okazalo sie ze i ona ma problemy z jelitami i trzeba sie tym zajac:uff2: mowia ze to raczej inna choroba niz u Szymka ale nigdy nic nie wiadomo zwlaszcza u nas:( oczywiscie dostala leki ktore ma przyjmowac do czasu pobytu w klinice:(
Mala dostala hormony tarczycy bo tsh ma juz bardzo wysokie i nie ma na co czekac:( Pozatym ma bardzo duza tarczyce i ona ja poddusza...jutro musimy zrobic przeswietlenie klatki piersiowej.
A wiec przyjechalam zdolowana,z kupa recept i skierowaniem na oddzial.... i znowu musze ulozyc sobie nowu plan podawania lekow i dalej musimy czekac...
bardzo bym chciala zeby ten rok sie juz skaczyl bo jakos naiwnie jeszcze wierze ze nastepny bedzie lepszy.....
IWA widzisz jak to jest ty walczysz o indiwidualne nauczanie a ja wrecz odwrotnie...

IWICZKO napewno sobie poradzisz,my kobitki jestesmy bardzo silne choc nieraz wydaje sie nam ze czegos nie udzwigniemy to i tak damy rade:) wiez napewno bedzie ciezko ale tez i jaka radosc:)

MMM a jak dzisiaj u Was?

Aneczko u nas znów się zaczyna - dziś pół nocy kaszel - nic już na niego nie pomaga , Ventolin podawałam co 15 minut prze godzinę do tego Sinecod. Znalazłam też sposób na zaparzenie siemienia , tak aby Maja go wypila - po prostu nasypuję do gazika i zaparzam, tak, aby z gazika nic się nie wydostało i Maja pije ( wyczytałam, ze siemie jest dobre tez na suchy kaszel). Niestety mimo wszystkich tych "operacji" Majeczka dusiła się pół nocy :(
Ale wiem ,że musimy być silne . I tak w porównaniu z twoimi problemami to głupio mi , że wogóle narzekam. Ale naprawde wierzę , że będzie dobrze . Ty się nie poddawaj i nie załamuj - zobaczysz pokonasz te choróbska i zanim się obejrzysz dzieciaki się wkońcu wychorują. Medycyna jest teraz na naprawdę wysokim poziomie - a poza tym wiara działa cuda i pozytywne myślenie. Tak wmawia mi moja mama i ja w sobie to utwierdzam, choć wiadomo, że czasem można już oszaleć.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Lwiczka sprzedaje tak na zamówienie,na robienie na allegro nie mam czsu tyle mam takich po znajomości zamówień.Jeśli jesteś zainteresowana to z chęcią ci zrobie ale dopiero w styczniu bo do końca grudnia już mam pełno zamówień i nawet nie wiem czy mi się uda wyrobić.Cenowo nie jest tak dużo (przynajmniej mi się tak wydaje ) sama czapka 17zł,czapka plus golfik 25zł,czapka + chusteczka 29zł,czapka +golf+ rękawiczi (narazie robię tylko na jeden palec) 30zł a czapka +golfik+szalik 35zł no i do każdego zamówienia trzeba doliczyć koszt przesyłki :)

Piękne te twoje dzieła. Chętnie zamówiłabym od Ciebie na wiosnę taką czapeczkę z szaliczkiem, jeśli oczywiście moge . Powiedz tylko czy jakies konkretne wymiary miałabym Ci podać?

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
witajcie
u mnie powoli leci przyswajam sie nadal ale zarazem ciesze
czytam co tam u was i sama nie wiem co napisac wam na te temanty jedynie chyba to ze jestem myslami i duchem z wami i trzymam kcuki za zdrowie dla wszych dzieci
moja wikunia narazie bez atakow ostani miala 1 maja 2010 jak bedzie tak dalej to moze bedzie proba odstawienia lekow i p[rzyznam wtedy lekarza ze mieli racje ze to epilepsja wieku dzieciecego co mija

moj mezulek ma zmieniona robote i ciagle go niem zjezdza w sobote w poludnie a w niedziele o 22 wyjezdza czuje sie tak samotna

pozdrawiam was dziewuszki

iwa 23 sluchaj sprzedajesz moze sowje szydelkomanie w allegro albo gdzie idziej

Ja też bardzo chciałabym wierzyć , że istnieje epilepsja wieku dziecięcego i moja Majunia z tego wyrośnie. Modlę się o to codziennie

Odnośnik do komentarza

mmm1406
IWA23
Lwiczka sprzedaje tak na zamówienie,na robienie na allegro nie mam czsu tyle mam takich po znajomości zamówień.Jeśli jesteś zainteresowana to z chęcią ci zrobie ale dopiero w styczniu bo do końca grudnia już mam pełno zamówień i nawet nie wiem czy mi się uda wyrobić.Cenowo nie jest tak dużo (przynajmniej mi się tak wydaje ) sama czapka 17zł,czapka plus golfik 25zł,czapka + chusteczka 29zł,czapka +golf+ rękawiczi (narazie robię tylko na jeden palec) 30zł a czapka +golfik+szalik 35zł no i do każdego zamówienia trzeba doliczyć koszt przesyłki :)

Piękne te twoje dzieła. Chętnie zamówiłabym od Ciebie na wiosnę taką czapeczkę z szaliczkiem, jeśli oczywiście moge . Powiedz tylko czy jakies konkretne wymiary miałabym Ci podać?
Tak trzeba wymiary,ja sobie ciebie napisałam że tak powiem w kolejce i jak dojdę do ciebie to napiszę ci prywatną wiadomość co konkretnie masz podać :)

Odnośnik do komentarza

Piękne te twoje dzieła. Chętnie zamówiłabym od Ciebie na wiosnę taką czapeczkę z szaliczkiem, jeśli oczywiście moge . Powiedz tylko czy jakies konkretne wymiary miałabym Ci podać?
Tak trzeba wymiary,ja sobie ciebie napisałam że tak powiem w kolejce i jak dojdę do ciebie to napiszę ci prywatną wiadomość co konkretnie masz podać :)

ok w takim razie czekam :36_2_53:

Odnośnik do komentarza

I ja sie melduje:) tak grudniowo:) u nas dzisiaj co jakis czas snieg pruszy i ladnie to wyglada:):36_15_6:
U nas nic sie nie zmienia-Wiki ma zapalenie pluc:( tak ja meczy kaszel ze az wymiotuje ta flegma:( mam nadzieje ze do 14 uda sie nam wyjsc z tego zapalenia bo musimy 14 byc w szczecinie... A Szymek jakos sobie radzi choc chyba zaczyna sie rodzenie kamieni bo od wczoraj jak robi siku to brzuch na samym dole i po bokach Go boli...

A pozatym to mimo wszystko jakos jestem pozytywnie nastawiona do zycia-nawet sama nie wiem czemu...wiecie dzisiaj w nocy mialam dziwny sen,snila mi sie mala dziewczynka,miala takie same loki jak moja Wiki nawet bardzo do niej podobna przytulila sie do mnie i powiedziala ze ona jest ze mna przez caly czas,opiekuje sie swoim rodzenstwem bo pomimo ze jest tam sama to niepozwoli aby ktores przyszlo do niej bo jeszcze nie czas...i nagle zniknela.....masakra jakas,obudzilam sie w nocy az usiadlam na lozku i sie rozplakalam....wiecie moze to glupie ale odrazu pomyslalam o dzieciatku ktore stracilam 4 lata temu...juz kiedys snila mi sie podobna dziwczynka jak Wikusia sie urodzila i okazalo sie ze tez jest chora...i po tym co bylo w nocy rano obudzilam sie wlasnie z takim dziwnym spokojem ze nie waze co sie stanie to dam rade...

IWICZKO zobaczysz ze dasz rade,dzieci to obowiazek ale jaka radosc jak sie usmiechaja,przytulaja sie do nas,jak mowia"kocham cie mamus" wtedy wiez ze musiasz byc silna dla nich a ty jestes silna:) i czekamy na pokazowy obrazek rekodziela:)

IWA ja tez zamawiam:)

Jakie mamy szczescie ze takie uzdolnione mamusie mamy na forum:):):):36_1_11:
A jesli chodzi o padaczke ale i nawet o wszystkie choroby z ktorymi sie borykaja nasze cudaki to zawsze trzeba wiezyc ze mina albo chociaz zlagodnieja:)

Odnośnik do komentarza

Aneczko jak czytam twoje posty to jakoś tak lepiej mi się robi na sercu :-)
Niesamowity miałaś ten sen , naprawdę. Ja wierze , że tam na górze nasi bliscy, którzy już odeszli nas pilnują i dbają o te nasze dzieciątka. I to na pewno był znak, że z twoimi skarbami będzie wszystko dobrze .

U nas weekend minął w miarę spokojnie. Wczoraj byłyśmy u lekarza , na razie próbujemy się leczyć bez antybiotyku , modlę się, żeby choć raz się udało. Dziś cała rodzinką cały dzień przeleżeliśmy na kanapach. Teraz powoli szykujemy się do snu - rano trzeba do pracy wstać :(

Nie mogę się doczekać już świąt, a z drugiej strony trochę się boję, bo w zeszłym roku 23 grudnia wieczorem karetka zabrała Majunię do szpitala i całe święta spędziłyśmy na oddziale alergologii, a teraz boję się, aby w tym roku nie było takich wrażeń.

A jak u was przygotowania ? Udziela się już wam świąteczna atmosfera ?????

Odnośnik do komentarza

Miło ze komus chociaz myslami pomagam:)
Błogie lenistwo -az pozazdroszcze:) juz nie pamietam kiedy tak sobie lezalam....
Wiez ja zawsze staram sie nie myslec co bylo lecz o tym co bedzie,choc wiem jakie to trudne,zawsze jak mija jakas "rocznica" jakiegos koszmaru zwiazanego z pojawieniem sie lub pogorszeniem jakies choroby u dzieci to zawsze o tym mysle i wspomnienia wracaja choc staram sie odganiac te mysli to nie wazne co bym robila one zawsze gdzies tam sie pojawiaja:(

U nas dalej lipa:( Wiki dzisiaj w nocy troszke spokojniej spala i mam nadzieje ze najgorsze teraz mamy za soba za to Szymek obudzil sie z spuchnietym,zaropialym,czerwonym okiem i okazalo sie ze ma ropne zapalenie spojowek:(

Sen proroczy to wiem napewno ale nie wiem w ktora strone ale wieze w to co napisalas:)
Trzymam kciuki zeby dalej sie udawalo bez antybiotykow u Was:)

Swieta bardzo lubie,uwielbiam te wszystkie przygotowania ale zarazem zawsze jakos mnie smuca-moze taka atmosfera zawsze reflekcyjna:)

Odnośnik do komentarza

ja wierze i muszę wierzyć w to ze moja wiki wyjdzie z tego !!!!!

do świat się nie przygotowuje sie zbytnio bo jadę do mamy wiec nic nie muszę robić bo mi zakazali ze względu na mój stan i male dziecko wiec w tym roku tylko postprzatam i choinkę z wiki ubiorę

dziś znów się fatalnie czuje odkryłam ze ta dzidzia w brzuszku nie lubi jajek za każdym razem po zjedzeniu się źle czuje !!

teraz to myślami jestem co kupić na Gwiazdora moim pocieha

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

a ja dzis w zlym chumorku !!
zaspalam do szkoly z wiki w 5 minut musialm zrobic wszystko przyszla tesciowa patrzala na nas jak biegamy i do wery tylko sie odezwala musiej zeszla na dol i sie daral ze szybciej ze wszytsko powinna robic wieczoraem jak chleb do szkoly itp i rzeczy miec przygotowane dla niej a skad ja mam wiedziec jak bedzie pogoda a naj lepsze bylo to jak powiedzial krzykiem trzeba bylo powiedziec to bym cie obudzila jak jak bym wiedzial ze zaspie to bym jej powiedziala do tego nie ma telewizji cos z antena mi sie stalo
masakra

a co tam was ??? tak ostanio milczaco

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
a ja dzis w zlym chumorku !!
zaspalam do szkoly z wiki w 5 minut musialm zrobic wszystko przyszla tesciowa patrzala na nas jak biegamy i do wery tylko sie odezwala musiej zeszla na dol i sie daral ze szybciej ze wszytsko powinna robic wieczoraem jak chleb do szkoly itp i rzeczy miec przygotowane dla niej a skad ja mam wiedziec jak bedzie pogoda a naj lepsze bylo to jak powiedzial krzykiem trzeba bylo powiedziec to bym cie obudzila jak jak bym wiedzial ze zaspie to bym jej powiedziala do tego nie ma telewizji cos z antena mi sie stalo
masakra

a co tam was ??? tak ostanio milczaco
Oj wspolczuje:( przeciez kazdemu moze sie zdazyc zaspac- a tu taka afera-wspolczuje kochana:(
Ja kanapki Szymkowi tez zawsze rano szykuje zeby swierze mial:)
Nadeta ta twoja tesciowa:(

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
lwiczka123
a ja dzis w zlym chumorku !!
zaspalam do szkoly z wiki w 5 minut musialm zrobic wszystko przyszla tesciowa patrzala na nas jak biegamy i do wery tylko sie odezwala musiej zeszla na dol i sie daral ze szybciej ze wszytsko powinna robic wieczoraem jak chleb do szkoly itp i rzeczy miec przygotowane dla niej a skad ja mam wiedziec jak bedzie pogoda a naj lepsze bylo to jak powiedzial krzykiem trzeba bylo powiedziec to bym cie obudzila jak jak bym wiedzial ze zaspie to bym jej powiedziala do tego nie ma telewizji cos z antena mi sie stalo
masakra

a co tam was ??? tak ostanio milczaco
Oj wspolczuje:( przeciez kazdemu moze sie zdazyc zaspac- a tu taka afera-wspolczuje kochana:(
Ja kanapki Szymkowi tez zawsze rano szykuje zeby swierze mial:)
Nadeta ta twoja tesciowa:(
Wlasnie mialam napisac ze ostatnio bardzo u nas cicho na forum-dziewczyny chyba w sen zimowy zapadly haha

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiscie trzeba się wziąć do pisania , za mało aktywne jesteśmy. U nas jako tako . Chyba taki kiepski okres teraz , ze wszyscy chodzą nadziebieni. Ja nie mogę się kataru pozbyć od 1,5 tygodnia, mój mąż tez syropek prowoslazowy popija. Maja dalej z gilem, choć jeszcze bez antybiotyku, tylko mój synus się trzyma . Święta tak jak już pisałam mam zamiara spędzić w domu - my mieszkamy z tescmi - oni na dole , my na górze,a święta niby u nich czyli na dole. Przyjadą moi rodzice, brat z narzeczona i babcie i męża siostra z synem. W zasadzie to gl. Teść u nas gotuje - ja i tesciowa trochę mu pomagamy. Prezenty już pozamawialam przez internet - nie lubię jeździć po sklepach - szkoda mi czasu, a poza tym zima to trzeba kurtki nosić, zaraz człowiek się spoci, oczy dookoła głowy w poszukiwaniu dzieci - to nie dla mnie. Jutro mikołajki - mam małe prezenciki dla moich skarbów - Maja to jeszcze nie bardzo wi o co chodzi ( choć Mikołaj był dziś w przedszkolu, rozdał prezenty, były zdjecia, a Maja usunęła , a w zasadzie padła o 18.20 - dobrze ze zdążyłam jej leki podać) za to mój syn (. 11 lat) nie wierzy już w Mikołaja, ale się nie spodziewa , bo powiedziałam mu, ze nic nie zdążyłam kupić i wynagrodzeń im to w weekend. Padnieta jestem ostatnio , praca, dom, praca i tak w kółko. Na nic nie mam czasu, wiecznie w biegu :-(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...