Skocz do zawartości
Forum

Dzieci z astmą i cukrzycą


Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje dla rodziców
Weroniko witaj

my już w domu po miesięcznych wyjazdach wróciliśmy
wyjazd z małymi przygodami atak znów powtórzył sie po 2 miesiącach ale tez był bardzo słaby badanie zrobiliśmy na poziom leku i dawka zwiększona teraz mam nadzieje ze ma już dopasowana dawkę i będziemy mogli na spokojnie odliczać dni bez napadów a później miesiące

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

assiia82
gratulacje dla rodziców
Weroniko witaj

my już w domu po miesięcznych wyjazdach wróciliśmy
wyjazd z małymi przygodami atak znów powtórzył sie po 2 miesiącach ale tez był bardzo słaby badanie zrobiliśmy na poziom leku i dawka zwiększona teraz mam nadzieje ze ma już dopasowana dawkę i będziemy mogli na spokojnie odliczać dni bez napadów a później miesiące
Witamy z powrotem:) szkoda ze mieliscie atak i to paskudztwo macie zwiekszone:(
U nas tez bez zmian.sa dni ze mamy ataki nawet kilka dziennie i tez ciagle zwiekszaja leki:(

Moja Wiki w bardzo dziwny sposob zlamala noge( przez kilka dni puchly jej stopy ale wine zwalalam na upaly i jej chore nerki,normalnie chodzila,biegala tylko puchly i czasami mowila ze bola az po rawie tygodniu wybralam sie z nia do lekarza i zostalismy wyslani do chirurga,zrobili jej przeswietlenia i okazalo sie ze lewa kostka jest zlamana w pol!!!!! sama weszla do gabinetu a wyszla juz z gipsem do kolana i nakazem zrobienia badan na gestosc kosci.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny !!!
moja kukunia nadal bez ataków !!!!!!!!!
Mała weronika jak na razie dużo je i śpi w nocy budzi się sporadycznie ale tylko na jedzonko .
wikunia nie jest zazdrosna o siostrę wręcz jest bardzo pomocna .
poród szybki po odejściu wód płodowych zaraz miałam bóle parte po 2 już rodziłam paniki nasiała położna bo nie zdążyła się przygotować i poród musiała odebrać heheheh przy wiki tak samo było nie byłam szyta z łózka szybko wstałam po dobie wyszłam ze szpitala z mala wiec ani po pierwszej a ni po drugiej nie mam złych wspomnień z porodu .
POZDRAWIAM

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
Witam dziewczyny !!!
moja kukunia nadal bez ataków !!!!!!!!!
Mała weronika jak na razie dużo je i śpi w nocy budzi się sporadycznie ale tylko na jedzonko .
wikunia nie jest zazdrosna o siostrę wręcz jest bardzo pomocna .
poród szybki po odejściu wód płodowych zaraz miałam bóle parte po 2 już rodziłam paniki nasiała położna bo nie zdążyła się przygotować i poród musiała odebrać heheheh przy wiki tak samo było nie byłam szyta z łózka szybko wstałam po dobie wyszłam ze szpitala z mala wiec ani po pierwszej a ni po drugiej nie mam złych wspomnień z porodu .
POZDRAWIAM

Kochana to super ze masz takie wspomnienia:)i obylo sie bez szycia-ja to bardzo zle znosilam:(
Oby malutka caly czas tak ładnie spała w nocy:)

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
Kochane co taka cisza u nas? wiem ze zaczely sie wakacjie ale smutno tu:(

U nas bez zmian:( jutro jedziemy znowu do Szczecina wiecie takie wczasy na oddziale haha jak wroce to sie odezwe:)mam nadzieje ze bede miala wkacu jakies dobre wiesci i wszystko ruszy do przodu:)
tak sobie po cichu mysle ze moze wkacu uda sie mi spotkac z Asia:zwyrazami_milosci:

Pozdrawiam goraco:):36_3_13:
Lwiczko, moje dziecko ma w tej chwili 10 lat. Problemy pojawiły się jak miał 4,5 miesiąca, ale oczywiście u nas nie robi się badeań, testów w tym wieku, więc czekaliśmy aż skończy 4 lata. Wyszło że jest uczulony na zarodniki, roztocza oraz... (to mnie rozbawiło) na marchew, cebulę i truskawki. I tak jak pisałam, postanowiliśmy walczyć z przyczyną a nie ze skutkami. Owszem mamy dyski wziewne, ale właściwie syn już ich nie używa. Mam nadzieję, że udało się nam nie dopuścić do astmy już trwale.

Odnośnik do komentarza

pola97
Aneczka23
Kochane co taka cisza u nas? wiem ze zaczely sie wakacjie ale smutno tu:(

U nas bez zmian:( jutro jedziemy znowu do Szczecina wiecie takie wczasy na oddziale haha jak wroce to sie odezwe:)mam nadzieje ze bede miala wkacu jakies dobre wiesci i wszystko ruszy do przodu:)
tak sobie po cichu mysle ze moze wkacu uda sie mi spotkac z Asia:zwyrazami_milosci:

Pozdrawiam goraco:):36_3_13:
Lwiczko, moje dziecko ma w tej chwili 10 lat. Problemy pojawiły się jak miał 4,5 miesiąca, ale oczywiście u nas nie robi się badeań, testów w tym wieku, więc czekaliśmy aż skończy 4 lata. Wyszło że jest uczulony na zarodniki, roztocza oraz... (to mnie rozbawiło) na marchew, cebulę i truskawki. I tak jak pisałam, postanowiliśmy walczyć z przyczyną a nie ze skutkami. Owszem mamy dyski wziewne, ale właściwie syn już ich nie używa. Mam nadzieję, że udało się nam nie dopuścić do astmy już trwale.

Astma na tle alergii jest do wyleczenia i jeśli twój syn był tak dł leczony to normalne że już nie ma leków są napewno tylko doraźnie.

Odnośnik do komentarza

hej

u mnie wrzesień porażka po tygodniu wspaniałych wakacji zaraz po powrocie masakra Oliwia wylądowała w szpitalu okazało sie ze zapalenie płuc gdy mała była w szpitalu Kacper miał kolejny napad tym razem był mocniejszy i musiałam podać az dwie wlewki od tygodnia jest an nowym leku
ma któreś dziecko z waszych TRILEPTAL

a co u Was jak maluchy Wasz

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

Ale tu cisza:( dziewczyny co u was?
ASSIA wspolczuje:( moje maluchy sa na depakinie nam nie chca zmieniac lekow pomimo ze maja napady,szymek ma coraz czesciej. a jak teraz coreczka sie czuje?
U nas beznadziejnie:szymek chodzi do zerowki,ale juz zalapal ospe ciagle ma mocne rozwolnienia z krwia i w samym wrzesniu mial 4 napady padaczki teraz czekamy na eeg.Wiki ma znowu zapalenie oskrzeli,niestety tez musi nosic okulary bo wzrok sie psuje tak samo jak u Szymka i jeszcze mocno zezuje:(

Kochane odezwijcie sie bo strasznie smutno bez Was:(

Odnośnik do komentarza

hej

Aneczka
nasza mówiła ze jak napady będą sie powtarzać i będę częste to zmiana leku
Mały nowy lek przyjął bardzo dobrze nie zmieniło się jego zachowanie nie jest bardziej ospały wiec go dobrze toleruje mam nadzieje ze jeszcze napady zlikwiduje całkowicie
NO z ta szkoła to tak jest ze dziecko łapie wszytko nas ospa ominęła w zeszłym roku mimo ze miały kontakt w szkole i w domu z dziećmi które dwa dni po wizycie wysypało
Oliwia już chodzi do szkoły zadowolona zapisaliśmy ją na tance wiec dziewczyna w siódmym niebie nie może sie doczekać kolejnych zajęć
Zdrówka dla dzieciaczków
skonsultuj się z nasza neurolog ona prywatnie teraz przyjmuje wizyta 70 zł

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

Witam kochana:) u nas niestety albo stety jak kto woli haha okazalo sie ze Szymek nie miał ospy tylko nadkazenie bakteryjne skory:( wysypka sie nie goila tylko zaczal puchnac "te chrostki" zaczely ropiec:( eh ci lekarze:( ale juz jest lepiej,bierze dalej leki i mam nadzieje ze to paskudztwo nie wroci bo wygladalo okropnie:(
wiez my wkacu naprawde bedziemy musieli zmienic lekarza bo nasz wyraznie sobie z nami nie radzi:( tylko te dojazdy do szczecina....:(

A jak u was ze szkola,maly chodzi do "normalnej" szkoly? my mamy straszne problemy w szkole,szymek zaczal chodzic do zerowki ale chca sie nas pozbyc nie ma dnia zebym nie chodzila do szkoly bo to albo cukier mu spada,albo rosnie,a to ma te rozwolnienia i caly inny zestaw:( nawet jak jest pielegniarka to i tak dzwonia po mnie! Dyrektorka wprost nam powiedziala ze musimy dac szymka na indywidualne w domu !zarzucila mi ze swiadomie narazam go na niebezpieczenstwo i inne dzieci bo interesuja sie jego chorobami! takim tonem ze z placzem wrocilam do domu! zawiadomilam kuratorium oswiaty a tam powiedziano mi ze oni to robia bezprawnie! pani z kuratorium nam pomaga zalatwic inna szkole,a w tej byla wizyta itd jestem dobrej mysli ze nam pomoga,nawet zaproponowano nam ze mozemy zlozyc doniesienie do NFZ na pielegniarke ze swiadomie narazila nasze dziecko na niebezpieczenstwo nie podajac mu insuliny na czas tylko dzwonila po mnie!!! ale jakos niejestem az tak wsciwa bo ona moze stracic prawo do wykonywania zawodu i zaplacic grzywne.

jak zwykle sie rozpisalam:)

niezapadajcie jeszcze w sen zimowy!!!!halo!!!!:):):)
buziaki:):):):):):

Odnośnik do komentarza

Postanowiłam podzielić się z wami moją historią, a w zasadzie problemami z córcią. Moja córeczka ma 3latka 5 miesięcy. Jest alergikiem, uczulonym prawie na wszystko : trawy, roztocza, olcha , brzoza, alternaria, kurz, sierść itp. Oczywiście ciągle choruje - tylko na zapalenia oskrzeli , często miewa nocne duszczności - wtedy Ventolin muszę podawać co 15 minut przez godzinę - dopiero po takiej dawce dochodzi do siebie. Dodatkowo niestety w maju wykryto u niej padaczkę ( 2 razy w zyciu miała drgawki gorączkowe - w wieku 1 roku i 2 lat 8 miesięcy) , z niestety od 4 miesięcy padaczka. Jest na Depakinie . Na alergie na stałe bierze Aerius, Nasonex, Flixotide i w czasie duszności Ventolin. Do 02.10.2012 brała też Singular , ale wczoraj trafiłam do mądrego Alergologa ( Witold Bartosiewicz) , który powiedział , że dziecko chore na padaczkę nie powinno brać tego leku. Zaczynam się zastanawiać , czy wogóle ta cała padaczka nie powstała na skutek jego zażywania. Naczytałam się dużo na temat jego skutków ubocznych, a jednym z nich są drgawki. Powiedzcie kochane czy któras z was nie miala podpbnych doświadczeń i wogóle czy macie jakies doświadczenia z padaczką, lekiem depakine Chrono i singularem ????
Czuję się osamotniona z tym moim problemem, a czytając te forum widzę, że nie tylko ja mam chore dziecko i wcale nie jesteśmy same . Proszę poradźcie, podtrzymajcie na duchu .
Nie tylko tą padaczka jestem załamana, ale też strasznie dołuje mnie ta astma i ciagłe choroby . Dzień w dzien się tylko modę , żeby nie nastąpił atak, ale tez , żeby nie kasłała :(

Odnośnik do komentarza

assiia82
Iwa singular owszem ale nie w połączeniu z epilepsja
Aneczka tez miała zmieniony jak tylko dzieciaki brały leki na epilepsje

Ja tylko odpowiedziałam na pyt a oto cyt co ona pisała,nie kwestionuję tego że singular wolno/nie wolno brać przy epilepsji

cyt.ale wczoraj trafiłam do mądrego Alergologa ( Witold Bartosiewicz) , który powiedział , że dziecko chore na padaczkę nie powinno brać tego leku. Zaczynam się zastanawiać , czy wogóle ta cała padaczka nie powstała na skutek jego zażywania. Naczytałam się dużo na temat jego skutków ubocznych, a jednym z nich są drgawki.

Odnośnik do komentarza

mmm1406
Do assiia82 - a co lekarze mówią - tzn. dlaczego nie wolno łączyć singularu z lekami na padaczkę ? Mi ten alergolog powiedział, że nie wolno, ale nie dopytałam dlaczego - czy mogłabyś mi napisać jak twoi lekarze to tłumacza ? Z góry dziękuję

Przypuszczam że skoro w skutkach ubocznych mogą u zdrowego dziecka (czyt.nie chorego na epilepsje) wystąpić drgawki to u epileptyka mogą zwiększyć częstotliwość a może nawet siłę,ale to tylko moje dedukowanie.

Odnośnik do komentarza

No właśnie tez mi się tak wydaje - moja córka ma epi od maja 2012 . Na początku miała lek Tegretol ale w lipcu i sierpniu miała atak ( podczas choroby - przeziębienia) i neurolog podjęła decyzje o zmianie leku . Do tej pory nie wiazalam tego z singularem a teraz zaczynam się zastanawiać . Dodam ze epilepsje córki konsultowalam łącznie z 3 neurologami ( 1 z centrum zdrowia dziecka , 2- gi z Instytutu Matki dziecka , 3 ze szpitala z nieklanskiej ) - każdemu mówiłam o astmie i alergii i nikt nie kazał odstawić singularu - dopiero alergolog ( kolejny) stwierdzil ze leków na epi nie można łączyć z singularem .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...