Skocz do zawartości
Forum

Trójmiasto i okolice


madalenka

Rekomendowane odpowiedzi

kociak2007
Witam dziewczyny.
Chciałabym troszkę uaktualnić temat o opiece szpitalnej w Trójmieście. Polepszyło się? Gdzie teraz polecacie?
Czy gdzieś w Trójmieście możliwy jest poród w wodzie?

W wodzie na pewno w wojewódzkim w Gdańsku można, o ile sala z wanną jest wolna. Ja osobiście wojewódzkiego nie polecam. Rodziłam tam pierwsze dziecko i źle to wszystko się odbyło (skończyłam z cc, syn dostał 1 punkt Apgar, pomimo, że ciąża przebiegała bardzo prawidłowo). W wojewódzkim cały czas stawia się na statystyki porodów naturalnych, nawet za wszelką cenę... Córkę z kolei urodziłam siłami natury w Tczewie i ja osobiście byłam bardzo zadowolona z opieki tam.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Moje 2 poprzednie porody odbyły się w Wejherowie ( pierwszy cc, drugi naturalny) i teraz też będę tam rodziła- chodzę na NFZ do lekarza tam pracującego. Za każdym razem miałam osobną salę i faktycznie za to się płaci ale mąż może być 24h/dobę z Wami- jest dla niego rozkładany fotel i pościel, opieka jest rewelacyjna, nie zgodzę się z opiniami, że poradnictwo laktacyjne tam nie istnieje- po cc położna od laktacji była od razu przy mnie i kazała cały czas przystawiać aby mała zaczęła ssać bo ja nawet bym na to nie wpadła aby dziecko przystawiać do piersi. Co kilka godzin zaglądała czy prawidłowo przystawiam . Po naturalnym porodzie było podobnie pokazywały pozycje do karmienia, były na każde zawołanie w ostateczności jak jest mało pokarmu a dziecko płacze to dokarmiają w niewielkich ilościach. Co do opłat to ja to ujmę tak- wolę zapłacić za salę lub np za poród rodzinny ale rodzić na wyremontowanym, nowoczesnym oddziale bo nie oszukujmy się ale oddział położniczy i porodówka w Wejherowie zostały wyremontowane właśnie za te nasze pieniądze. więc dla mnie nie ma z tym problemu, nie czuję się oszukana czy wykorzystana czy też że moje prawa są łamane.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej, ja mieszkam na południu naszego województwa i polecam porodówkę w Sztumie. Opieka rewelacja, poród rodzinny za darmo, pokoje jednoosobowe dla chętnych gdzie może cały dzień być z Tobą ktoś z rodziny. Panie pielęgniarki cudowne, same kąpią dzieci i zawsze chętnie się nimi zajmują jak musisz np. skorzystać z toalety lub się wykąpać. Położne w 90% miłe i sympatyczne. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja rodziłam w Wejherowie, sala porodowa duża, dobrze wyposażona, opieka położnych jak leżałam na patologii i położniczym naprawdę bardzo dobra ,często, zaglądały pomagały . Wszędzie czysto ale na patologi jakoś lepiej niż na położniczym.Poród rodzinny za darmo , polecam w szczególności , że mój był długi ,ciężki i z dość nerwowym finałem, pomoc partnera bardzo się przydała. Można też osobną salę wynająć. Bardzo pomogła mi też położna laktacyjna (miałam problemy z karmieniem) . W dzień wypisu nie spodobało mi się ,jak położne odnosiły się do dość młodej nieletniej mamy , jak już wychodziłam też były jakieś nieprzyjemne. Problemy zaczęły się gdy chciałam otrzymać wypis ( musiałabym ekstra jechać w inny dzień , no ale za pierwszym razem i tak mąż wszystko załatwiał) niestety trafiłam do szpitala z komplikacjami poporodowymi ( pani dr zostawiła mi część łożyska pomimo zabiegu zaraz po porodzie i do tego źle zaszyła) na wypis miałam czekać TYDZIEŃ po wyjściu, gdy pojechałam wypisu nie było, skończyło się awanturą . Okazało się , że od ręki można wypis dostać i jeszcze lekarz przyleciał zabrac mnie na badania czy na pewno już wszystko dobrze . Następnym razem zastanowię się czy będę tam rodzić .

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

13 lat temu rodziłam w Gdynia w Redłowie.
Sale jak w typowym szpitalu , łóżka też nie specjalne , ale dla mnie nie to było istotne. Dla mnie bardzo ważna była rola położnych i lekarzy. I muszę powiedzieć , ze położne były naprawdę super . Penie , zdarzyło się , że przyszła jakaś zflustrowana, zmęczona życiem pielęgniarka , ale to były wyjątki. Leżałam tam 21 dni przed porodem , więc mogłam popatrzeć na to i owo. To samo tyczy sie lekarzy - byli tacy co potrafili zbadać Cię bardzo delikatnie i wszystko wytłumaczyć , ale był również i taki co po wizycie u niego każda kobieta wychodziła z płaczem.
Ogólnie spokojnie potwierdzam , że opieke miałam bardzo dobrą , położne przy porodzie bardzo pomagały i na sam koniec jak lekarz widział , że juz naprawdę nie mam siły to zwyczajnie "wypchnął" mi córkę z brzucha. Za to jestem mu bardzo wdzięczna. Również po porodzi nie mogę nic złego powiedzieć na temat braku opieki. Pielęgniarki zawsze były skore do pomocy.
I mam nadzieję , że nadal tak tam jest , bo właśnie jestem w ciąży i również zamierzam rodzić w Redłowie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg4z17qkz6mdot.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, macie do polecenia fajny szpital w Gdańsku? Nie musi być koniecznie placówka ze szkołą rodzenia, gdyż jestem już na kursie w internetowej prenalen, wiec sie obejdzie. Najlepiej miejsce, gdzie są super położne, bo jeszcze nie wybrałam swojej. Będę wdzieczna za info

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...