Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

agusia1317
Jestem w 11 tyg ciąży zagrożonej jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna bez zasiłku nie długo mam na podpis i nie wiem co zrobić czy mam powiedzieć i czy potrzebne mi są jakieś papiery od ginekologa.Proszę o jak najszybsze odpisanie jeśli ktoś wie.

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czy na chwilę obecną masz potrzebę być w Urzędzie Pracy. Prawdopodobnie propozycji pracy nie dostaniesz-gdyby nawet, to chętnie ją przyjmij od Urzędu-w przeciwnym razie wykreślą Cię z ewidencji. Pracodawca i tak kiedy się dowie, że jesteś w ciąży-prawdopodobnie odeślę Cię z kwitkiem. Jeżeli możesz ubezpieczyć się przy kimś-tak, aby urodzone dziecko też miało ubezpieczenie-to zrezygnuj z bycia w Urzędzie. Za chwilę te wizyty będą dla Ciebie uciążliwe, a stawiać będziesz się musiała w wyznaczinym terminie. Zarejestrujesz się wtedy, kiedy będziesz mogła podjąć pracę. Jeśli nie masz się gdzie ubezpieczyć, poinforuj o swojej sytuacji. Po urodzeniu dziecka otrzymasz z Urzędu tzw. urlop macierzyński, czyli 5 miesięcy będziesz w ewidencji urzędu, ale nie będziesz musiała stawiać się na wizyty. Będziesz wię mogła zająć się spokojnie dzieckiem i nie myśleć o urzędzie. Doniesiesz im tylko zaśw. o porodzie. A potem przemyślisz sprawę.

Odnośnik do komentarza

agusia1317
Jestem w 11 tyg ciąży zagrożonej jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna bez zasiłku nie długo mam na podpis i nie wiem co zrobić czy mam powiedzieć i czy potrzebne mi są jakieś papiery od ginekologa.Proszę o jak najszybsze odpisanie jeśli ktoś wie.

Jeśli nie chcesz stracić terminu (czyli udać się do UP by zrobić podpis) i tym samym ubezpieczenia, to możesz im dać zwolnienie lekarskie, w tym wypadku wypisane przez ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...