Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Daffi

Wiotkość stawów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daffi

ja mam problem z córka która nie dosc ze ustawia prawa nozko mocno do srodka jak chodzi to jeszcze na wizycie 10 grudnia ortopeda stiwerdzil ze mała ma wiotkosc stawów.
Zdziwił mnnie fakt ze nie kazal nic robic tylko obserwowac nozki i pilnowac by kolanka do srodka sie nie schodzily.
poczytalam w internecie na ten temat i w sumie nie zaciekaiwe sie zapowiada takie schorzenie i w wielu przypadkach karzą od razu udac się do ortopedy na rehabilitacje a nawet zabiegi!
Zapisalam córke niestety na NFZ muszę czekac az 2 miesiace.
Chcialabym wiedziec juz wczesniej czy u takich maluszkow robi sie cos z tym? czy ja moze zbyt panikuje i jestem nadopiekuncza?
Wiem ze to genetyczna przypadlosc która i ja mam.
Barki mi mocno wyskakuja co graniczy z duzym bólem i z biodrami mam tez nie mały problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Jeśli wiotkość stawów dziecko ma odziedziczoną po rodzicu, to przez całe życie będzie dziecku towarzyszyła i trzeba z tym żyć. Ale z tym da się żyć. Naturalnie lepiej jest coś z tym robić – najlepiej, jeśli dziecko ma zapewnioną regularną aktywność fizyczną (aby wzmacniać siłę mięśni), np. basen, gimnastykę, taniec, karate lub jakiś inny sport – ale to raczej w nieco starszym wieku. A w Waszym przypadku dobrze by było, gdyby córeczka była pod opieką terapeuty, który by popracował nad jej sprawnością i siłą mięśni, a przy okazji skorygował ustawianie nóżki – nauczył dziecko prawidłowego stawiania nóżki podczas chodu i powiedział, co trzeba (i można)robić w domu. A wizyta u ortopedy nie zaszkodzi. M.B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daffi

dziekuje bardzo za odpowiedz.
Juz dzialamy w tej sprawie. teraz tylko czekamy na wizyte i zobaczymy co dalej.
Mala teraz ma etap ze praktycznie caly czas chodzi na paluszkach
az chwilami nie idzie patrzec na ta jej nozke...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...