Skocz do zawartości
Forum

Chrumkanie w nosku - pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny!

U mojego 8-dniowego synka,niepokoi mnie bardzo jego chrumkanie w nosku,tak jakby mial katar,ale nic nie wycieka z noska,zadzwonilam do lekarza pediatry i polecila mi aerozol Euforbium,żeby przed jedzeniem pryskać.Stwierdziła że to normalne,a farmaceutka w aptece powiedziała że mogą zalegać jeszcze wody płodowe.Nie mogę patrzec jak się męczy.Może miałyście taki sam problem ze swoimi maluszkami i bedziecie mogły mnie uspokoić.Za pomoc z góry dziękuje ;)

:36_2_25:

Odnośnik do komentarza

Mój młodszy synek tak chrumkał, ja to nazywałam rzężeniem, ale był wtedy sporo starszy od Twojego synka, bo miał już kilka miesięcy. Byliśmy u lekarza i pediatra mówiła, że to katar i że mam próbować go ściągać, ale tego nie robiłam, bo się nie dało, w ogóle nie było go widać. Po kilku dniach samo przeszło.
Nie wiem co Ci doradzić, na pewno nie wolno tego bagatelizować, bo Twój synek to maleństwo. Wiesz, najlepiej zapytaj tutaj Położna - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Odnośnik do komentarza

To "chrumkanie" rzeczywiście może być efektem zalegających wód płodowych ale może to też być pokarm, który podczas ulewania przedostaje się do dróg oddechowych.
Rzężenie może być objawem wiotkości krtani, która powinna ustąpić ok. 6 miesiąca. Jest to spowodowane niedojrzałością mięsni u dzidziusia.
Przy zanieczyszczonym mleczkiem i wydzieliną nosku aplikowałam Kacprowi kilka kropel soli fizjologiczniej i usuwałam odsysaczem NoseFrida - super wynalazek, polecam.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh3717zdjsdu4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gg6420mmbu9c18d9.png

25.09.2009 [*]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...