Skocz do zawartości
Forum

Grudzień 2008


Rekomendowane odpowiedzi

tinka_20
witam

Malamoni pisalas o stymulowaniu lewej polkuli do mowienia - a czy jakies cwiecznia podpowiesz?Bede wdzieczna

renka32
MalaMoni ja tez jestem ciekawa podobnie jak Tinka abyś podała jakieś ćwiczenia na o stymulowaniu lewej polkuli do mowienia i dlaczego wybrałas sie do logopedy co Cie niepokoiło??????
Ewelinko ksiązki przyszły i jestem super zadowolona te książki są warte więcej niz 1 lub 3 zł super!!!!!!!!!!!!!!!!a mały je uwielbia!!!!!!

no wiec tak- lewa półkula to wszystkie dluższe slowa, oraz mówienie własnie. prawa to logika i umysl ścisly, oraz slowa np kółko, mama,tata,baba.

i teraz tak-stymulacja lewej to wszelkie sekwencjonowanie czyli ukladnie np naprzeminnie dwóch kolorów identycznych klocków-zielony, czerwony i tak do 3-4 szt z kazdego koloru. nastepnie, "burzymy" taki łańcuszek i mówimy do dziecka zebyu samo zrobilo, układamy 1 klocek prosimy zeby pokazało następny-pokaze źle poprawiamy pokazując włąsciwy, pokaze dobrze- bijemy brawo. wazne jest bicie brawa bo tez stymuluje lewą pólkule.
wszelkie plasteliny, ciastoliny, rysowania (grube kredki lub pisaki!!!!--my mamy caryole ponad 1 cm obwodu :) )
łaskotanie malucha po dłoniach od spodu, rózne faktury itp.

Ewelinka
Witajcie kochane! zaglądam dopiero dzisiaj, bo cały czas coś się dzieje. Po bilansie jestem bardzo zadowolona. Został zważony (12,66 kg), zmierzony (93 cm), zbadane ciśnienie (nawet nie wiedziałam, że są takie małe ciśnieniomierze :D), zbadany chód i wszystko, wszystko co jest w książeczce do zakreślenia. Powiedziała, że jest fajny i baaardzo dzielny :D Nie bał się niczego :)

Gratulacje dzielnego synka!!! bilans jak ta lala!!!

ja pojde moze w tym tyg, waga wiem ze ok 18 kg, wzrost ok 100 cm.ciuchy nosi na 110.czasem 116 bluzy na przyklad

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

Ewelinko, no owszem............... jest ponad 5 cm wyzszy niz witek w jego wieku :D

a wiecie, ze ja i paf zostalismy w 100 osobach ekspertami fisher price, i teraz czekamy na 1 zabawke do testów---kuchenko-lodówke. no jestem mega zadowolona, bo nornalnie by mnei stac nei było.
ciekawa jestem jak sie bedzie paf bawił, bede wam tu relacj zdawac :D

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza
Gość aniagrig

MalaMoni,fajne zdjęcia i super chłopaki.
Nie ma to jak rodzeństwo,chyba odzywa mi się instynkt macierzyńsi,bo coraz częściej mysle o braciszku lub siostrzyczce dla Oli.
Gratuluję zostania ekspertem i czekam z niecierpliwościa na relacje o zabawkach.

Odnośnik do komentarza

Witam
Malamoni dzieki za wyczerpujace wyjasnienia, tylko ja to wszystko robie oprocz ukladania klockow ( tak jak piszesz) bo klockami to sie duzo bawimy i jeszcze nie laskotalam raczek.
Mi sie wydaje,ze jak jest starsze rodzenstwo to jest inaczej i z zachowabniem dziecka i z mowa.
Ale jeszcze raz dziekuje i bardzo gratuluje Eksperta:)))Czekamy na relacje.

Aniagrig
my tego typu filmy to ogladamy z Hania od dawna i ona je uwielbia, a teraz mamy nowe...choc teraz moglaby ogladac caly czas Kubus Puchatek i Hefalumpy. Uwazam ze sa ekastra ...my na poczatku ogladalysmy beby einstein.
daje link co to za filmy
YouTube - Madry Maluch - Zwierzeta cz.1
YouTube - Madry Maluch - Liczymy 1,2,3 cz.1
YouTube - Madry Maluch - Ksztalty i kolory cz.1

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza
Gość aniagrig

Witam,
dziewczyny coraz częściej zastanawiam się nad rodzeństwem dla Oli,tylko czasami nachodzą mnie wątpliwości,czy sobie poradzę,żeby tylko wszystko było dobrze i musze się przyznać,że bardzo się tego boję,a z drugiej strony to chcę aby Ola miała brata lub siostrzyczkę,no i żeby to nie była jakaś taka bardzo duża różnica wiekowa,bo jakoś tak we dwójkę to raźniej.Ja mam o 2lata młodszego brata i bardzo się cieszę,że go mam. A Wy dziewczyny,które macie po 1 dzieciaczku planujecie rodzeństwo dla niego???

Asik jak tam po badaniach?jakos tak zapamietałam,ze dzisiaj masz i myślę o Tobie cały dzień.

Odnośnik do komentarza

tinko, fajne te filmu, ale nam logopea powiedziała ZERO TV i ogladania. bo dziecko sie do obrazów przyzwyczaja i ciezej mówi, jak opanuje dobrze mowe wtedy mozna TV. zapewniam cie ze wiecej sie nauczy jak bedziecie oglądac atlas zwierzat czy ksiazeczke ( my mamy lego) z ksztltami czy liczbami niz przez kompa czy tv.
napewno przy rodzeństwie jest inaczej, ale wcale nie powiedziane ze szybciej dzieci mowią,. wito miął 18 mcy i gadał zdania z 3-4 wyrazów, pawel ma 26mcy i mówi malo co. tu nei ma reguły.

ania, powiem tak , z perspektywy kilku lat. rodzeństwo super sprawa, ALE, ja nie załuje ze czekalam do 3rz Witka, nawet mogłam poczekac z pol roku jeszcze bo wito jeszcze był maly i potrzebpwal mnie jako mamy, choc była bardzo samodzielny z wc, mysiem raczek czy wogole. ale ja uwazam ze albo malutka roznica wieku ( 2 lata) i wtedy dziecko starsze nei ma tej zazdrosci i nie czuje sie odrzucone, albo poczekac do 5 rz wtedy dziecko juz nie potrzebuje tak mamy i pojawienie sie rodzenstwa jest w miare normalnei przyjete, wito mial 3,5 roku jak sie paf urodzil i uwazam ze ciut był za mały emocjonalnie na to.bo juz duzo kumał i domagal sie uwagi.

oj, ale elaborat

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Dziękuję za pamięć...

Jestem po badaniach...Wiem po nich niewiele, bo nie wiem kto takiego lekarza upoważnia do robienia badań. Totalny gbur! W ogóle się do mnie nie odzywał. Dowiedziałam się, że przezierność karku wynosi 2.2, więc sama nie wiem, ale powiedział tylko, że mieści się w granicach normy. Kiedy zapytałam czy poza tym wszystko w porządku no to tylko kiwnął głową i kazał udać się na pobranie krwi i zaprosił na wizytę 25 lutego. Jestem taka wkurzona... Częściowo sama na siebie, bo byłam tak mega zestresowana, że zabrakło mi języka w buzi. Poza tym lekarz nie wpuścił mojego męża na badanie, bo powiedział, że nic tam nie zobaczy...Kolejne dwa tygodnie stresu. Umówiłma się na wizytę do mojego lekarza dopiero na 2 marca. Jak rozmawiałam z nim przez telefon, to też mi powiedział, że 2,5 to wynik w normie. Zapytał o kość nosową. Ja nos widziałam na usg...
Mam taki mętlik w głowie. Przy pierwszej ciąży po każdym usg wiedziałam jakie duże jest dziecko, ile waży, miałam opis usg, a teraz nie wiem nic i ta niewiedza mnie kompletnie dobija. Jestem w kropce, bo najchętniej wróciłabym do mojego wcześniejszego ginekologa, ale musiałabym jeździć na wizyty ponad 50 km, a jak na złość teraz jeszcze sa objazdy. Poza tym i tak nie odbierałby porodu.Ten lekarz, do którego teraz chodzę jest chwalony przez moje koleżanki, no i jest zastępcą ordynatora u nas w szpitalu. Po pierwszym porodzie stwierdzam, że to jednak ważne aby lekarz, który prowadzi ciążę jednak był w szpitalu, w którym się rodzi....Przepraszam, że za dużo gadam, ale chyba musiałam to z siebie wyrzucić. Nie umiem się cieszyć z tego, że jestem w ciąży, od samego początku żyję w stresie, jestem zmęczona i ech....
21 lutego wizyta z Olą u neurologa. Jest grzeczna i bardzo się słucha. Trochę wzięłam się za nią i zniknęły napady złości, stawiania na swoim. Bez większych problemów sprząta po sobie, wykonuje polecenia, a jak jej się coś nie podoba i zaczyna krzyczeć to wystarczy głos troszkę podnieśc i każemy jej iśc do pokoju i się uspokoić i za moment jest ok. U nas furorę robi teraz mysza (coś w rodzaju chomika zuzu). Poza tym rano Ola wszystkim misiom, Teletubisiom, Szczeniaczkowi daje pić i amu i chyba ma radochę. Muzyka i taniec to jej wielka pasja. Wczoraj nawet na chwilę została z sąsiadką. Wzięła ją za rękę i pokazywała jej wszystkie swoje zabawki. Generalnie jest słodka, no ale nie chce mówić....
Dobrze, że jeszcze 3 dni pracy i będą ferie. Niby 3 dni, ale takie ciężkie, bo i zebranie rodziców i konferencja....
Chyba się położę...

http://szafka.pl/profil/asik28

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1139416

http://www.suwaczek.pl/cache/b9eff79494.png

http://www.suwaczek.pl/cache/05ecdbee75.png

Odnośnik do komentarza
Gość aniagrig

Asik,nie martw się zobaczysz,że wszystko bedzie dobrze,grunt to sie nie przejmować.Myśl o dzidziusiu a nie o lekarzach,przecież powiedzieli,że wynik jest w normie,więc na pewno tak jest i zacznij się cieszyć i myśleć pozytywnie.:)))))))Zaraz bedziesz miała ferie,odpoczniesz sobie w domku.Wiem,że łatwo pisać jak sie tego nie przezywa,a napewno zachowywałabym sie tak samo jak Ty.
Fajnie,że Olusia jest grzeczna,nie to co moja rozbrykana,posprząta tylko wtedy,gdy jej cos obiecam a i to nie zawsze.Już czasami brakuje mi na nia pomysłów.
A dlaczego idziesz z Olą do neurologa,cos Cie niepokoi?
Asik pozdrawiam Cię serdecznie i głowa do góry,będzie dobrze:))))

Odnośnik do komentarza
Gość aniagrig

MalaMoni, ja też tak uważam,że dziecko nie powinno za dużo oglądać tv,ale zauważyłam ,że Ola jak obejrzy bajkę,to powtarza bardzo dużo słów i opowiada,co robiła np.świnka w tej bajce i dlatego od czau do czasu pozwalam jej oglądać.

Odnośnik do komentarza

Asik, głowa do góry! Ja mi ordynator robił USG, to ani słowa nie powiedział, gbur jeden! Przez niego jechałam rodzić do innej miejscowości i nie żałuję :)

MałaMoni masz rację co do rodzeństwa, nie wyobrażam sobie, żeby Eryk musiał się mną dzielić jeszcze z innym dzieckiem, chyba by mu krzywdę zrobił. Ale wielu z moich znajomych, którzy mają dzieci z 2008 roku, mają już drugie lub planują. Ja sobie nie wyobrażam, ten jeden terrorysta mnie wykańcza. Chodzi spać koło północy, a wstaje 6-7 :(

http://img34.glitterfy.com/11244/glitterfy1145410376D32.gif http://s2.pierwszezabki.pl/025/0252929a0.png?9950
http://www.suwaczek.pl/cache/e42949bc8e.png

Odnośnik do komentarza

witam

Ewelinko ja mysle o drugiem, ale tez po Hani sie odechciewa drugiego urwisa. niby planowalam sobie,z e kolo maja zaczniemy sie starac, ale chyba odpuszcze, bo czeka mnie leczenie hormonalne (nie bardzo chce tu pisac co i jak) a po drugie jakos jestem zmecozna tym wszystkim, a jeszcze namietnie szukamy mieskzania.

rozmawialam z pracy z logopedka i podpowiedzial mi jak sie bawic,z eby pobudzic mowe.

W weekend napisze, bo juz bede wolniejsza i mniej zmeczona.

Przepraszma, ze kazdej z osobna nie odpisuje, ale juz ledwo widze na oczy,nadrobie

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

a ja miałam zagwozdke co do prkola pafcia, bo u nas jest elektorniczna rekrutacja no i punkty.
dzwoniłam dzis do wydz edukacji, i moge zaznaczyc na podaniu do pkola "oboje rodzice pracuja"
bo mimo ze nei pracuje, to mam zasilek reh na wito i mam ciagłosc skladek dzieki temu, no a pracy nei mam nei bo nie chce tylko nie moge, bo wtedy sie nei mam jak poswiecic reh wito. i kierownik wydz. ds przedszkoli powiedziala zeby to zaznaczyc i dołaczyc do pkola dokumenty witka.
dzieki temu pafciu ma większe szanse dostac sie przy naborze elektronicznym, gdzie za pracujacych rodziców jest 15 pktów, dodatkowo jest punkt "rodzeństwo niepełnosprawne" wiec i to daje nam 6 pkt, wiec naprawde szanse ze sie dostanie rosna......rekrutacja od 1.03.

a póki co jutro paf ostatni dzien w pkolu. z jednej strony dobrze bp mam dosc tych ich chrób na zmiane, z drugiej no wiadomo, ciezej bedize, zlwaszcza ze wypisuejmy witka z pkola od marca.
biedak płacze ze on ma tam przyjaciól, ja to wiem, ale po 1 nas nei stac a po 2 po co płacic jak i tak-marzec tuenus a potem pewnie opracja i dluga rehabilitacja.

a tu dzisiejsi moi panowie
http://farm5.static.flickr.com/4113/5434767300_e9993e7c44.jpg
Feb 10/28 { no words needed} by _MonaLisa_, on Flickr

moim zdaniem nie wygladaja na 3,5 roku róznicy, tylko na góra 2 :D
hehehe
witonam przez ostatni miesiac urósł prawie 3 cm, i schudl i wyglada jak kurczak.............. za długie dresy są dobre. jutro musze go zmierzyc.

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

jakoś dawno do Was nie zaglądałam...

Moni rzeczywiście chłopcy nie wyglądają na różnicę 3,5 lat :D A zdjęcie rewelacja :)
Co do przedszkola to my już małą zapisaliśmy jednak do prywatnego, chcemy ja na wstępie oddać do południa czyli nie później niż do godziny 13, a potem dziadek będzie ją odbierał. Od poniedziałku zaczynamy zajęcia adaptacyjne w przedszkolu (1,5h raz w tygodniu do końca czerwca mają trwać), zobaczymy jak mała to zniesie. Jest strasznie nieśmiałym dzieckiem. Wczoraj jak przyszli ludzie wynająć nasze mieszkanie, to przez półgodziny chowała mi się między nogami i nie wydała z siebie żadnego dźwięku, a jak jest między swoimi to słychać ja już na dworzu :)

Chciałabym się coś Was poradzić, strasznie dziwnie się z tym czuję...
Od kilku dni Zuzia nie da mi się dotknąć, ubrać jej nie mogę, w sumie nie wiele rzeczy pozwala mi przy sobie zrobić. Jak wracamy oboje z pracy to krzyczy i piszczy TATA!! a na mnie ledwo co spojrzy. W nocy też jak się budzi to wyrywa się ode mnie krzyczy i tylko tata... Po części za taki obrót sprawy obarczam męża, bo często jak mała się uderzy i płacze ja ją biorę na ręce i przytulam, on mi ją zaraz zabiera, czasem mam wrażenie jakby mi ją wyrywał...
Naprawdę staram się być dobrą matką, kocham ją jak nikogo innego, ale chyba to całe moje macierzyństwo nie najlepiej mi wychodzi... To nie jest kwestia zazdrości o uczucia, bardziej odrzucenie...

http://s3.suwaczek.com/200812175365.png

http://s2.suwaczek.com/201211075565.png

Odnośnik do komentarza
Gość aniagrig

Witam,

Magan nie przejmuj się zachowaniem Zuzi,ja przerabiałam to na wakacjach(wszyscy byli lepsi ode mnie;babcia,tatuś)też to przeżywałam i nawet płakałam,bo nie wiedziałam co sie dzieje,nie mogłam jej ani ubrac ani umyć,w nocy musiał przytulać ją tatuś,bo mnie kopała.To był koszmar,a teraz juz jest ok ,wszystko wróciło do normy,myślę,że to był jakis taki bunt.Choć i teraz zdarza się,że Tatuś jest na pierwszym miejscu,czasami jest mi przykro z tego powodu,ale juz się przyzwyczaiłam.Jak to się mówi:córunia Tatunia.Na pewno jesteś bardzo dobra matką i nawet nie myśl inaczej.:))))
Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza

witam was
u nas chorób cd. wito od lutego nie był jeszcze dnia w pkolu.
PAf dzis zaczął w nocy kaszlec krtaniowo, poleciałam z rana do pediatry, dala dexaven i pulmicort oraz groprinosin.ostatnio mu pomogł wiec i teraz na to licze.
wito tez dostal groprinosin plus jakby kaszlał brzydko to jutro do lekarza. i chyba tak zrobie.

dzis doszła zabawka do testow, niestety, zmienili ja i niejest to kuchenka a stoliczek aktywny Fp ktory pafciu juz troche zna wiec nie wiem jak go to zainteresuje , poki co biedak posypia troszke bo go te krtan meczy, potem jak odespi to zobacze jak sie pobawi.
szkoda ze to nei kuchenka, bo wiem ze by piszczał z radosci.

biedny paf sie meczy katar mu spluywa a kaszlec nie moze za bardzo, meczy sie ja tez 2 noc nie przespana.

megan, ty sie ciesz, ze onan tatusiowa, bo masz troche odspaki, u nas obaj chlopaki mamie synki, i moj maz to ledwie kiklka razy dal rade uspic pafcia, bo inaczej musze ja. wiec korzystaj kobieto :D

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza
Gość aniagrig

MalaMoni i jak zainteresował Pawełka stoliczek?Bawił się nim?
Moja Ola to tez ostatnio taka chorowita, ciągle tylko katar i kaszel i po ostatniej wizycie dostała zyrtec,bo być może to katar alergiczny.Oczywiście lekarka to nic nie powiedziałą na ten temat,tylko przeczytalam ulotkę,normalnie nie wiem co to za lekarze,żeby nic nie mówić,tylko przepisują i jeszcze nie powie ile dni podawać tylko trzeba to z niej wyciągać,a ona po zastonowieniu mówi:może tydzień i jak sie nie poprawi to prosze przyjść.Masakra:((

Odnośnik do komentarza

no więc tak,
stoliczek pawelka zaintyeresował--najpierw montowanie i sciagnie nóg....jakies 2 razy
potem książeczka gdzi ejest żabka-piesek-kotek-kaczuszka, wydaja dzwieki, jest piosenka, kartka sie obraca to zmienia się zwierzątko.
poza tym na laptopie wsiąkł w naciskanie kształtów. najpierw nastawił przełacznik na j.polski, i starąl sie powtarzac, a potem dal na angielski i sie zdziwil.
ale ogóleni odbiórr OK>

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

dziś z kolei byly tance przy muzyce, wczesniej taka samo bylo przy rozpakowywaniu stoliczka, właczał pianiko czy telefonik i na siedzaco tanczył pupcią :D
hehe a dzis na stojąco, aż zaluje ze fotek nei mam :D no ale muzyczki ma obcykane ;)
ciekawe jak go ten angielski zainteresuje..

Mama się zna | Facebook

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

a no i jeszcze chorobowo................
u pafcia kaszel lepiej, ale Wito kaszle NIEZIEMSKO sucho.

pwoiem wam ze przy tej krtani miałam naprawde pietra.............bałam sie zeby sie nie udusil.

no i pochwale sie ze paf sam wola siusiu i juz kilka razy nawet kupke zrobił.
ale poki zimno i chory to sadzam 3-4 razy dziennie o stałej porze, a tak pampek

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

Magan nie martw się, że córeczka jest tak za tatą. Uczyłam się na studiach z psychologii, że takie małe dzieci lgną do rodzica odmiennej płci i np. córka jest zazdrosna o mamę, widzi w niej jakby rywalkę o względy taty i na odwrót z chłopcami. Trwa to do pewnego wieku, nie pamietam za bardzo, bo to było parę lat temu, ale jest to normalne. Później z kolei dziewczynka ma lepszy kontakt z mamą, wiadomo :D Mój mały nic nie może beze mnie zrobić, wszędzie chodzi za mną. Jak jestem z nim sama w domu, to nawet do ubikacji chodzi za mną, chyba, że go chwilę tv zainteresuje :(

MalaMoni to jakiś nowy stoliczek czy ten dwujęzyczny, który już jest od jakiegoś czasu w sprzedaży? Z tego co opisujesz, to chyba ten co mieliśmy, kupiłam go rok temu i po kilku miesiącach sprzedałam, bo rzucał go cały czas blatem w dół :( Nie ma zabawki, która by go zajęła na dłużej niż 2 minuty...

http://img34.glitterfy.com/11244/glitterfy1145410376D32.gif http://s2.pierwszezabki.pl/025/0252929a0.png?9950
http://www.suwaczek.pl/cache/e42949bc8e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...