Skocz do zawartości
Forum

Grudzień 2008


Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny Gabi sie zaczela ruszac... no coz po tym jak zjadlam pol opakowania czekoladek, cala bombolade i mleko z miodem sprobowalaby sie nie ruszac hehe
ciesze sie jestem spokojniejsza, a jutro rano i tak musze na ktg isc

brzuch mi sie stawia caly czas... ech...

a co do tego ze nie kapia dzieci to ja slyszalam ze teraz sa wlasnie takie tendencje ze se od razu z tej mazi nie kapie bo ona podobno ma dobry wplyw na skore dziecka...
a propos kapieli zobaczcie co mi kolezanka przyslala
RehaBABY - Wiaderka Tummy Tub

www.mgm.poznajomosci.pl Kupuj najkorzystniej!

http://www.suwaczek.pl/cache/0e254f5076.png http://s2.pierwszezabki.pl/014/0144859b0.png?9491

http://www.suwaczek.pl/cache/f739b05c99.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65614b961f91cfb5c.png

Odnośnik do komentarza

renka32
Witam kobietki po męczacym dniu !!!!! byłam na zakupach uwaga kupiłam wózek Quuina 3-kolowy i łozeczko Radek takie cieme pościel zamówiła i inne duperele matko a ile nas to kasy kosztowało !!!!!!wiecie co chcac kupic porzadną wyprawke trzeba miec tyle kasy ze szok!!!!!! to sie w glowie nie mieści!!!!!!2 razy z tego wszystkiego słabo mi sie zrobilo myslałam ze zemdleje !!!!!!!
Tinka udanej imprezki!!!!

hehe cos o tym wiem ;) na szczescie mam juz to za sobą ....

newania

Renka, mam jeszcze pytanie, bo Ty już doświadczona - czy oprócz tego płynu oilatum używa się jeszcze jakiegoś mydełka, płynu do mycia albo coś takiego? Bo on chyba robi tylko za coś w rodzaju płynu do kąpieli, nie? Ja naprawdę niedoświadczona w tych sprawach :( :ehhhhhh:

ja moze nie renka i pie4rwsze moje dzidzi ale wiem ze po oilatum nic sie nie uzywa pod warunkiem ze dajesz emulsje a nie płyn do kąpieli. wtedy tylko to wystarcza na pierwsze dni i oliwki pozniej tez nie trzeba ani balsamu

Justyna848
mam nadzieje ze tylko taki dzisiaj leniwy, bo zazwyczaj to szaleje, tez go dzisiaj czuje, ale taki niemrawy. Moze pozniej zacznie.

moj kazdy weekend tak ma a w niedziele wyjątkowo ;) juz sie przyzwyczaiłam wiec nie panikuje. nie wiem ale chyba czuje rozluznienie wolnymi dniami

Nusia, pytałam wczoraj lekarza jak to bedzie wyglądało bo sie boję ze przeocze, on powiedział ze nie da mi konkretnego opisu ale napewno nie przegapię. wiec mysle ze ty tez nie hehe

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

littlemum:
jak już mówiłam..za bardzo nie ma co panikowac bo nasze maluszki odpoczywają bo co beda się wysilać i ruszać skoro maja tak malo miejsca... zresztą....wkleje ci coś...

Dziecko nadal obrasta w tłuszczyk ? codziennie przybywa go 14g. Czas spędza we śnie. U dorosłych marzenia senne zajmują tylko 25 proc. czasu snu, u dziecka w ostatnim miesiącu ciąży - aż 60 proc. Prawdopodobnie nie śnią mu się obrazy, ale dźwięki, dotyk i ruch. Waży teraz ponad 2,5kg, mierzy 33cm (po rozprostowaniu nóżek aż 45cm). Całkowicie wypełnia twój brzuch: czasem masz trudności w oddychaniu, bo mały coraz mocniej uciska twoją przeponę, znowu może pojawiać się zgaga, wciąż chodzisz do ubikacji, trudno ci spać.

maczetka...no wiem że raczej ciężko będzie to przegapić.. no ale wiesz..co innego jak rodzi się w terminie a co innego jak wcześniej... no ale jak już wpsomniałam wcześniej...odbija już mi od siedzenia samej w domu... pewnie na dniach mi przejdzie.. no i jak lekarz mnie uspokoi że wszystko jest ok!

Odnośnik do komentarza

Justyna848
ale mnie strasznie zgaga pali! tez tak macie?? :36_2_21: Obrzydlistwo!

Ano mamy. bynjmniej ja i to nie od miesaica tylko o 9ciu :) napij sie mleka lub kefiru i zapodaj sobie 2 tabletki rennie. jak nie pomoze to musisz przebolec bo wyleczyc napewno nie wyleczysz dopóki nie urodzisz hehe trzymam kciuki

lece spac kolorkow.
ps. alan ma czkawke ktora mnie chyba bardziej meczy niz jego. i rusza sie niemiłosciernie, jutro bedzie spał pewnie cały dzien hehe dobranoc

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Justyna848
ale mnie strasznie zgaga pali! tez tak macie?? :36_2_21: Obrzydlistwo!

ja ostatnio sobie kupiłam rennie i co.. i zgaga juz mi minęła.... :/
niby przed samym porodem jeszcze może się zjawić ;p

Maczetka
ps. alan ma czkawke ktora mnie chyba bardziej meczy niz jego. i rusza sie niemiłosciernie, jutro bedzie spał pewnie cały dzien hehe dobranoc

no tez tak nie raz mam... nieaz czuje że ma czkawke i jest ok..a innym razem to takie dziwne uczucie która mnie drażni ;p

Justyna848
Nuska na pewno Cie uspokoi, a twoj malusyek pewnie i tak bedyie po terminie jak kaydej y nas! !

no nie bardzo chciała bym po terminie bo wtedy by mi na świeta wypadło... w terminie było by ok nawet jak bym miała miec cesarke i leżeć w szpitalu 5 dób a nie 2 :D

p.s.wiecie co... jakoś dziwnie się czuje... chyba jutro wyciagne mame na spacer i przejrzmieny sie do szpitala..tak kontrolnie....
zresztą w poniedziałek planuje iśc do ginka no ale wiadomo...w spzitalu mi zrobia dokładniej badania a mój lekarz u siebie w gabinecie nawet usg nie ma... :/

Tak pozatym Fifi szaleje jak głupiutki... az pomału brzuchol mnei od tego rozciagania boli....

a właśnie czy przed samym porodem dziecko ruchliwe jest w brzuchu czy niebardzo??
jak narzie szaleje przy zebrach i żeby bylo ciekawej z obu stron na raz... jagby z dołu nagle mi się cały do góry przesunął..... dziwne uczucie...

Odnośnik do komentarza

Witam w niedzielny poranek
Newaniu co do kąpieli dzidzi to możesz urzyc płynu Oliatum lub mydełka nivea myjesz nim wszystkie czesci ciała zaczyanjąc oczywiscie od twarzy kończac na miejscach intymnych trzeba zwracac uwage na pępuszek .Zobaczysz raz wykąpiesz i juz doswoadczysz tego bedziesz wiedziała ze to nic trudnego zwracaj uwage na skórke w zgieciach np pod kolanami w lokciach za uszami na paluszki u stóp bo tam najczesciej robia sie brzydkie odparzenia.Ja dzisiejsza noc myslałam o tych zakupach co zrobiłam i powiem wam ze snilo mi sie cało noc ze jeżdze wózkiem jaka jestem zmęczona!!!!!!wiecie ciazko kupic u mnie te buteleczki Timo- Tiple a czy Lovi moze być to tez podobno upodabnia sie do cycusia mamy , ae znowu niewiem czy mozna z tej firmy lovi kupic kapturki do karmienia te nakładki na piersi bo ja mam małe sutki i musialam karmic córcie przez kapturk.
Nusia nie martw sie ze przeoczysz ze ci wody plodowe odchodza to co prawda nie boli ale czujesz takie chlup!!!!!!!nagłe bezbolesne a najczesciej to przed wodami odchodzi czop a tego nieda sie nie zauwazyc bo to takie slimarczenie koloru brunatnego mnie odeszedł na dzien prze porodem a gdy zaczeły sie lekkie bole pojechalam do szpitala dopiero miłej niedzieli wam zycze

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/2849.png
http://www.suwaczek.pl/cache/a416b6578c.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2587710bc4.png
http://s9.suwaczek.com/200812075278.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki
wszystko przeczytalam i teraz sie wypowiem.
Littlemum trzymam kciuki, zeby wszystko bylo ok i nie musiala zostac w szpitalu.
Nusiu ja tez sie boje i coraz bardziej panikuje, ale wiem od kolezanki, ze te co sa oczytane lepiej sa przygotowane. Glowa do gory, bedzie dobrze - MUSI BYC!!!!!
Renko super, ze wozek masz juz z glowy, ja niestety jeszcze nie.

Ja sie powtorze, ale wypowiem sie na temat Oilatum. Siostra powiedziala, ze wart jest tych pieniazkow, dltego, ze potem po kapieli nie trzeba juz smarowac oliwka a to jest wazzne w okresie zimowym kiedy my rodzimy. dziecko nie jest narazane na zimno, a i tak po kapieli trzeba zrobic jeszcze kilka czynnosci.

Z imprezy wrocilam po polnocy, bylo sympatycznie, tylko szukalam sobie pozycji do siedzenia, a Hanka mi tego niestety nie ulatwiala. Najdalam sie bosko i maz sie mna troskliwie zajmowal.to tyle na razie....

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,
Moja mała na szczęście rusza się niezależnie od dnia tygodnia, a jej czkawki też czasami są denerwujące (może właściwie bardziej nieprzyjemne) dla mnie.
Dzięki za podpowiedzi dotyczące kąpieli, i tak mąż się będzie tym zajmował ;) A to wiaderko też mi się nie podoba, tym bardziej, ze nie wyobrażam sobie takiego malucha jak ma w tym wiaderku utrzymać samodzielnie pozycję pionową, bo wydaje mi się to wszystko na tyle ciasne, że jak bym włożyła ręce to zero ruchu. Dziwne to.

Littlemum, oby wszystko było w porządku i żebyś nie musiała zostawać w szpitalu!
Tinka, fajnie, że impreza udana :Cherlipanii:

Miłej niedzieli wszystkim!!

Odnośnik do komentarza

hej dziewuszki...

czy zdajecie sobie sprawe że ja.... dopiero co wstałam :)

mężulek przed 9:00 poszedl do pracy... ja chwilowo spać nie mogłam ale zasnęłam...było wtedy ladnie,słonecznie a teraz...teraz pada... a planowała spacer do spzitala....

dobrze że jedna no-spa mi zostala bo brzuch mam nabrzmiały że aż jak wstane to wyprostowac się nie moge.

dalej nie podoba mi się kolor moich upławów...jak w piatek były mocno brązowe tak w nocy były juz różowe a teraz takie delikatnie brudne...

na dodatek zaczął mnie brzuch kłuć co jakiś czas... czy to są te tak zwane skurcze braxtona ?

nigdy mnie nic nie kłuło tak więc nie wiem...

wogóle wydaje mi się jak by Fifi był ostatnio bardziej aktywny (nie wiem czy juz o tym wspominałam).....

no i teraz nie wiem co robić...szpital niby nie daleko ale ja jako słoniatko będe się tam toczyć i toczyć...na dodatek jeszcze tak leje...

a........wczoraj na któryms wątku pisałam że zgaga już mi się skończyła..nie na długo...bo znów wróciła wieczornie :/

tak więc Justynko... przebiłam cię w spaniu :D

Odnośnik do komentarza

renka32
maczetko moze i zamówie jak nigdzie nie spotkam a nazwe napisałam w skrócie haha wiedziałam ze to inaczej brzmi ja dzis taka senna pogoda deszczowa pojadlam mandarynek jutro ide na morfologie i mocz do przychodni a 26 listop kolejna wizyta u gina.

no ja wczoraj mandarynek sie najadlam... wiem ze za duzo nie mozna ale mama mi takie slodziutkie i soczyste przyniosla ze sama wszystkie zjadlam :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...