Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam problem.
Od paru dni strasznie bolą mnie plecy. pierwszego dnia myślałam, że może źle spałam. Później, że to może nerwoból. Ale dziś wstałam z bólem, a to już piąty dzień.
Boli mnie w okolicy lewej łopatki. I nie mam pojęcia z czego. Niczego nie podnosiłam, raczej mnie nie przewiało. Nie wiecie, co to może być? I jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza

hermiona
Dziewczyny mam problem.
Od paru dni strasznie bolą mnie plecy. pierwszego dnia myślałam, że może źle spałam. Później, że to może nerwoból. Ale dziś wstałam z bólem, a to już piąty dzień.
Boli mnie w okolicy lewej łopatki. I nie mam pojęcia z czego. Niczego nie podnosiłam, raczej mnie nie przewiało. Nie wiecie, co to może być? I jak sobie z tym poradzić?

może powinnaś skonsultować to z lekarzem..
Ja też mam ból pleców w dolnej ich części, ale u mnie to wynik chyba przeciążenia podczas karmienia piersią i jeszcze skutek niedawnego porodu..tak myślę..
Ale poczekam jeszcze miesiąc i jeśli nie ustąpi - wybiorę się do specjalisty by to skonsultować..

Odnośnik do komentarza

ja mam doświadczenie jak chodzi o bóle pleców, więc: trzeba udać się do DOBREGO sprawdzonego kręgarza lub masażysty, ale masaż nie relaksik, tylko porządne ustawienie kręgosłupa, prawdopodobnie wypadł Ci dysk, albo dyski trochę zmieniły swoje właściwe miejsca, trzeba nastawić całe plecy od góry do dołu i codziennie wykonywać ćwiczenia na mięśnie kręgosłupa, bo nie ma tabletek na ból pleców, jedynie ćwiczenia, systematyczne. Można zastosować też maści rozgrzewające, np fastum, bengaj, i plastry rozgrzewające

Zostań konsultantk

Odnośnik do komentarza

Kasalenna
ja mam doświadczenie jak chodzi o bóle pleców, więc: trzeba udać się do DOBREGO sprawdzonego kręgarza lub masażysty, ale masaż nie relaksik, tylko porządne ustawienie kręgosłupa, prawdopodobnie wypadł Ci dysk, albo dyski trochę zmieniły swoje właściwe miejsca, trzeba nastawić całe plecy od góry do dołu i codziennie wykonywać ćwiczenia na mięśnie kręgosłupa, bo nie ma tabletek na ból pleców, jedynie ćwiczenia, systematyczne. Można zastosować też maści rozgrzewające, np fastum, bengaj, i plastry rozgrzewające

niestety Twoja wiedza w temacie bólu pleców jest znikoma- jeżeli wypadłby dysk to nie byłaby w stanie się ruszać. Koleżanka pisała o bólu pleców a nie kręgosłupa. Ech..

Hermiona weź cieplutki prysznic, okolicę łopatki polej troszkę dłużej, żeby rozgrzać mięśnie, zrób z ręcznika rulon i powoli pocieraj plecy. Potem spróbuj porozciągać mięśnie przez wyciąganie rąk do góry, w przód, krążenia ramion. Jeżeli na drugi dzień nie będzie lepiej to moze warto wybrać się do specjalisty,ale myślę że powinno się polepszyć :Oczko:

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

U mnie na ból pleców najbardziej pomaga rozgrzanie, czyli ciepła poduszka, termofor albo krem rozgrzewający. Z takich sprawdzonych kremów to np. DIP HOT, niedrogi, szybko przynosi ulgę, dobrze się wchłania, nie brudzi ubrań. Działa też miejscowo przeciwzapalnie.

Odnośnik do komentarza

Mnie też dosyć często pobolewają plecy, jednak w moim przypadku chodzi o ich przeciążenie. Moja mała wciąż usypia na rękach, a waży już 15 kilo. :( Mnie pomaga rozgrzanie i smarowanie maściami, np. voltaren często przynosi mi ulgę.

Dobra terapia dda to połowa sukcesu. Bardzo ważne jest uświadomienie sobie przez pacjenta faktu własnego uzależnienia i zaakceptowanie go.

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

Współczuję :/ a próbowałaś jakoś ją odzwyczaić? Może wystarczyłoby, gdybyś kładła się obok niej? Na pewno to odciąży trochę plecy. Rozgrzanie to dobry sposób, też tak robię, jak już pisałam, ale jednak dźwiganie takiego "ciężaru" może Ci zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Gość jakubczak952

Jeśli bolą Cię plecy, rozważ wizytę w [reklama usunięta]. To zabrzmi zapewne śmiesznie, ale naprawdę czasami jest to jedyny sposób na to, aby pożegnać się z chronicznym bólem pleców. Zdecydowanie odradzam stosowanie jakiś lekarstw, czy maści, gdyż zazwyczaj nie ma takiej potrzeby. Wystarczy poruszać się pod okiem rehabilitantów, aby wszelkie dolegliwości bólowe minęły w 100%!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...