Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie w przechodzeniu na normalne posiłki


Dag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :-)
Dałam plamę w przestawianiu syna na normalne posiłki. Chłopak ma już 10 miesięcy i wciąż jedzie na piersi, choć oprócz niej po odpowiedniej chwili dostaje normalny posiłek i go zjada . Od razu mówię, że nie jest zaokrąglony, wręcz przeciwnie, jest szczupły, waży ok. 9 kg (marzę, by lepiej przybierał na wadze - w ciągu 4 miesięcy przybrał tylko 1 kg). Rozkładam ręce, choć niemalże od samego początku miałam na celu i próbowałam zastępować posiłek mleczny zwykłym. Może za mało naciskałam (przyznam, że chyba trochę łudziłam się, że syn sam z siebie zrezygnuje, ha ha)? I czy teraz mam po prostu zacisnąć zęby i przez jakieś 3 dni wytrzymać protesty i w ten sposób osiągnąć pierwszy pozamleczny posiłek?
Co do sposobu żywienia, przykładnie (no, niemalże :-) ) stosuję się do notatek z Pani wykładu i to rzeczywiście się fajnie sprawdza - syn zdecydowanie nie jest niejadkiem, choć małojadkiem trochę tak... :-) Robiłam mu morfologię (tym bardziej, że jest dzieckiem wegetariańskim) - wyniki bardzo ładne. Ale to mnie średnio pociesza...
Będę wdzięczna za jakąś poradę w tej materii.
Pozdrawiam i wesołych świąt! :-)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Dziękuję za życzenia :)
Nie mam jasności co do tego, w czym tkwi problem...
Znam sporo chłopaków, którzy w wieku 10 mcy byli na piersi jedynie. Poza tym jeśli dziecko w ogóle przybiera na wadze, a nie jest poniżej normy w siatce centylowej wagi, to nie ma problemu. Tym bardziej, że jego wyniki są dobre.

Generalnie nie zachęcam do gwałtownych zmian w żywieniu dziecka, choć część rodziców się na to decyduje.
Natomiast proponuję podjęcie jakiejś decyzji i umieszczenie jej w konkretnym czasie - czyli np "chcę aby mój syn jadł 3 posiłki pozapiersiowe do końca 12 mca". I wtedy rozplanować sobie najbliższe tygodnie - czyli np w przeciągu najbliższego miesiąca chcemy dojść do 1 stałego posiłku, w przeciągu następnego miesiąca do 2, itd.
Podjętej w ten sposób decyzji warto się trzymać konsekwentnie. No chyba, że wydarzy się jakiś wypadek, długa choroba czy coś poważnego.

Warto także pamiętać o tym, aby posiłek poza piersiowy nie był popijany mleczkiem tzn aby dziecko dostało pokarm stały, ciutkę picia, ale nie pierś. Pierś dopiero po 2-3 godzinach. Chodzi o to, aby maluch nauczył się zaspokajać głód jedzeniem, aby zrozumiał, że jedzenie to nie tylko przyjemność, ale i posiłek. Można na czas posiłku stałego po prostu wyjść z domu i zostawić malca z partnerem. Kiedy nie ma w pobliżu mamy z cycusiem, łatwiej jest dziecku zaspokoić głód kaszką.

MA PANI ZDROWEGO WESOŁEGO SYNKA, A BRAKUJE WAM TYLKO PLANU I DECYZJI CO DO JEGO KARMIENIA.

Pozdrawiam serdecznie

http://www.mamowanie.pl

http://suwaczki.maluchy.pl/li-51810.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-51809.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...