Skocz do zawartości
Forum

pazdziernik 2010


amerie9

Rekomendowane odpowiedzi

Filcia, oby,ale wolęsię już na nic nie nastawiać, bo jak mija kolejny dzień i nic sięnie dzieje jesli chodzi o poród, to załamuję się jeszcze bardziej!!!

Motylku, ostatni post to prawda, mąż mi tak powatrza, zepowinniśmy się cieszyć z tego co mamy... Bo mamy dużo: zdrowie, dach nad glową, jedzenie i siebie nawzajem ::): Czego tu więcej trzeba?? Ale dzisiejszy świat nakręca... I ja w to wpadłam niestety. U mnie złe samopoczucie myśle, ze ma przede wszystkim podłoże finansowe... Bo mamy tylko jedną wypłatę męża (najniższa krajowa to nie jest,ale po opłaceniu wszystkiego zostaje tyciu::(:). I mieliśmy inny plan, miałam iść do pracy zaraz po studiach,a tu nie wyszło... Ale tak widocznie miało być. Jednak fakt, ze nie mogę pozwolić sobie na wiele rzeczy i muszę wybierać, to mnie męczy... Chciałabym zapewnić mojemu dziecku jak najlepszy start.

A jeśli chodzi o polisę, to ja miałam taką i lipa z tego wyszła, bo była zmiana pieniądza i straciła na wartości... Jednak teraz system finansowy jest nieco inny... Bardziej wiarygodny, tak myślę... Może pomyślisz jeszcze nad akcjami, jakaś dobra spółka, która jeszcze pobędzie na rynku... ::):

Odnośnik do komentarza

Motylek
Witajcie,

affi, Insana- serdeczne gratulacje! Oby pociechy chowały się wśród samej radości :)

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam, bo znowu tyle tu namachałyście że tylko przelotem poczytałam.
Cieszę się, że są tu miłośniczki Housa:) Teraz muszę czekać do 8 listopada, bo dopiero wtedy jest premiera kolejnego odcinka na Foxie. Dextera widziałam póki co tylko reklamę, ale chyba obejrzę skoro jadzik zachwala.

Wróciłam szczęśliwie z chrzcin i już planujemy nasze:) Cel: drewniany kościół w górach głęboką zimą i chatka drewniana z kominkiem na imprezę, tylko póki co nie możemy znaleźć takiej dużej żeby wszystkich pomieściła ze spaniem.
Problem bieżący na chwilę obecną: polisa dla dzieci. W przyszłym tygodniu spotykam się z przedstawicielami od inwestycji pod kątem dzieci i może będzie już z górki.

Może któraś z mam ma już polisę dla swego maluszka i doradzi mi solennie z doświadczenia co mam wybrać? Gdzieś czytam, że inwestowanie przez 18 lat w fundusze to najlepsza polisa dla dziecka, gdzieś indziej znowu że opłaty są większe niż zyski i lepiej zostać przy zwykłym koncie. Zgłupieć można jak się człowiek na tym nie zna. A lepiej odkładać po trochu niż później się martwić że wciąż na wszystko za mało.

U nas właśnie w tej sprawie była koleżanka mojej siostry, która jest agentem. Polisę funduje dziadek (100 zł miesiecznie), za 18 lat Zosia dostanie 50 tys. I ona dostanie, a nie my rodzice. Julcia też ma taki fundusz - tyle, że w Arce w bz wbk, od 2007 roku, a zyski w arce są po 4 latach, więc zobaczymy. Na ten fundusz Julii my też możemy wpłacać.
Ja uważam, że to na pewno lepsze niż odkładanie na koncie, bo znając siebie nie szło by to za dobrze.

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Witajcie, bardzo Wam dziekuje ze slowa otuchy. Chyba faktycznie lapie mnie jakis mega dol, baby blues. Jestem przerazona, nie wiem czy sobie poradze. synus jak narazie kochany, na brodawki polozna polecila mi madele i ja mam, smaruje, jak dokarmiam malego sztucznie, ciekawe czy uda mi sie odstawic sztuczne mleko i karmic sama piersia tak bardzo bym tego chciala.Oslonki probowalam nakladac ale maly nie moze zalapc bede jeszcze probowac. Ze smarowaniem sutkow wlasnym mlekiem wyprobuje, tyle ze z bolu boje sie z nich cokolwiek wyciskac. Jeszcze raz dziekuje Wam wszystkim.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k6xc1hkce.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wltrd8ze9rhi8b.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cru1dhlhz6jh4.png

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia...

Na bolące sutki - maść bepanthen, smarować czasem własnym mlekiem (o dziwo pomaga) i dawać im się regenerować karmiąc gdy najbardziej boli - w osłonce. Dziecko się przyzwyczai, trzeba popróbować, a ból będzie mniejszy. Przejdzie naprawdę szybko, hartować je pod prysznicem raz ciepłą raz zimną wodą, muszą po prostu stwardnieć.
Najważniejsze żeby maluszek dobrze był przystawiany : brał nie samą sutkę w usta tylko z otoczką i żeby usteczka były "odwinięte". dolegliwości miną szybko, niech tylko sutki się zahartują, głowa do góry. Ja też przy pierwszym dziecku płakałam karmiąc a na samą myśl o karmieniu robiło mi się słabo. Ale przeżyłam , jak każda mama:)

A co do polis, to już sprawdziłam i poczytałam, investment union i aviva i na dłuższy czas akcje oczywiście. Obadam temat, bo tak czy siak muszę coś założyć już bo inaczej nigdy się nie zdecyduję na nic konkretnego.

Jadzik, Ty daleko od Mokotowa mieszkasz? Chyba trzeba Cię na kawę z ciachem zabrać :)

Odnośnik do komentarza

Motylek

Jadzik, Ty daleko od Mokotowa mieszkasz? Chyba trzeba Cię na kawę z ciachem zabrać :)

Hehe... No w przybliżeniu jakieś 450km ::): Więc teraz już się nie wyrobię raczej. Ale jakbyś była kidyś w Kotlinie Kłodzkiej, to daj znać. Tu też góry są, a lubisz ::): Może to nie Alpy,ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza

Motylek
Ożesz jadzik, Ty z tak daleka? I górolka na dodatek? Niech mnie kule biją :)
He, he, najszybciej to będę w styczniu w Tatrach, bo chciałabym ochrzcić mojego górola w kościele św. Kazimierza w Kościelisku :)

A tak a'propos, to znalazłaś już w końcu tę wymarzoną chustę? Zapodaj linka jeśli tak.
Górolka nie, to jednak inne tereny ::): W tatry też za blisko nie mamy... Ja mieszkam na takim wypierku polewej stronie Polski, taki jej wystającu cypelek ::):

A o chustach czytałam i te Nati mi chyba najbardziej podchodzą: {Nati} Chusta tkana - bawełna Awokado | CHUSTY | Tkane | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Chusty - Nosidła - mają cudne kolory: szczególnie Avokado albo Savanna,miodzio ::):

Odnośnik do komentarza

Motylek to adres stronki sklepu z chustami. Sklep stacjonarny jest w Wawie. podobno doradzaja tam i uczą wiązac. Można też kupic online. Vega - wszystko o chustach i noszeniu dzieci

Z tego co sie dowiedziałam dla najmłodszych dzieci ( do 15 kg) najlepsze są chusty elastyczne, potem przechodzi sie na tkane. Można u nich tez kupic specjalne kurtki na chuściane dziecko

Jadzik może i Tobie sie przyda, chociaz masz daleko...zawsze mozna kupic przez internet.

od M z pracy zebrali kwote odpowiednią na chuste więc pozostaje mi się na jakąs zdecydować.

Odnośnik do komentarza

Nika...
- Purelan jest skuteczny, smaruj też jak chyba Penny napisała własnym mlekiem i wietrz piersi kiedy tylko się da...
- co do blizny zobaczysz bedzie lepiej ja dwa dni temu jeszcze narzekałam a dzis juz mnie zaczyna swędzieć tzn że się goi i idzie ku lepszemu. Co do wrażliwości Twoich sutków to Cie w pełni rozumiem bo przy Franiu karmiłam z pieluchą tetrową w zębach tak pierunsko bolało a sam powiew wiatru w łazience powodował u mie mega ból brodawek. Da sie przeżyc tylko musisz wierzyć ze dasz radę. WIdząc Twoją determinację ja w to wierzę :)

Jadzik wiadomo pieniądze szczęścia nie dają ale człowiekowi jakoś tak lepiej jak nie musi sie martwic że do pierwszego zabraknie i czasem może sobie na jakąs zachcianke pozwolić.

Motylek, rewelacyjne uzasadnienie swojego szczęscia. masz rację nie mamy prawa narzekać. też tak sobie myslę jak patrze na swoje dzieci i męza :)

Odnośnik do komentarza

wiesz co Penny z tym moim podejściem to jest tak, że uznałam że usmiech dodaje energii i to chyba działa. Zresztą tak jak napisałam, nie mam powaznych powodów do narzekań ( no poza moją "sliwką " na tyłku hihi)

Franiu, jak Zosieńka, katarek minął?

Była dzis u mnie położna z nowej przychodni do której zapisałam siebie i dzieciaki. Fajna babka. Poradziła coś na hemoroidy ( zobaczymy czy podziała) dodała otuchy. pochwaliła za "obsługę" noworodka, zapisała na wizyte do lekarza. Ogólnie bardzo pozytywnie. We wtorek idziemy do lekarki na wizytę kontrolną. Ulzyło mi bo sennośc Małej wynika nie z żółtaczki której się obawiałam ale z tego że sie najada po uszy ( w 6 dni przytyła 210 g, czyli dobiła do wagi urodzeniowej).

Tylko śpiąca jestem nieziemsko, bo wiadomo w dzień jest mnustwo do zrobienia więc nie spię, a w nocy Zośce coś się popitoliło i ona nie spi. No ale mam jeszcze tydzien z M w domu.

No i F idzie do klubiku do 16.30 od listopada. tescie się zaoferowali z pomocą finansową , tzn dorzucą róznicę w cenie :)

Klaudusia, Klamorka jak dajecie radę z dwójką maluchów same w domu?

Odnośnik do komentarza

Affi, przeglądałam dzisiaj właśnie chusty w tym sklepie ::): Mają duży wybór... Ale w listopadzie nie możemy sobie jeszcze pozwolić, bo właśnie podliczyliśmy wszystkie rachunki i wydatki (jakiś przegląd auta, itd), to na życie (żarcie) 200zł nam zostało... :Zły: Zawsze możemy głodować i chustę za to kupić... ::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
Affi, przeglądałam dzisiaj właśnie chusty w tym sklepie ::): Mają duży wybór... Ale w listopadzie nie możemy sobie jeszcze pozwolić, bo właśnie podliczyliśmy wszystkie rachunki i wydatki (jakiś przegląd auta, itd), to na życie (żarcie) 200zł nam zostało... :Zły: Zawsze możemy głodować i chustę za to kupić... ::):

chyba nie warto co Oliwce po wygłodzonej matce, która nie ma jej siły w tej chuście nosić ;)

Ainer kochana, gratulacje, no wreszcie Blaneczka jest wsród nas. namęczyłaś się kobitko ale pewnie teraz jesteś już bardzo szczęśliwa :)

Odnośnik do komentarza

Blaneczka, cudna jesteś!!!! Czekamy na Was na forum!

Koszmarna noc. Młoda tak sie darła że wybudziła Frania który nie mógł usnąć. Ostra jazda bez trzymanki dobrze że mam M, razem daliśmy radę, sama nie wiedziałabym do którego z dziaciaków lecieć.

Teraz M pojechał odwieźć Frania i zrobic mini zakupy. Ja muszę się ogarnąć i obiecałam sobie że dzis w przerwach między karmieniami odpoczywam.

Miłego dzionka Babeczki!!!

Odnośnik do komentarza

Affi bardzo bałam się zostać sama z dwójką ale nie było tak źle...tzn.kiedy karmiłam Weronkę to Młody się z drugiej strony przytulał,kiedy ją przewijałam to Młody podawał mi chusteczki,pampersa...tylko nie mogłam zostawić ich samych bo Młody to ją za włosy pociągnął,to zaś ją drapnął....ale opanowałam sytuację i jak wychodziłam powiedzmy do kuchni to Mała lądowała w foteliku a jak szłam do wc to Młody dreptał za mną....teraz już na kilka minut mogą zostać razem ale nie na długo....

Ainer gratulacje a Blanka śliczna i nech zdrowo się chowa!!!:love_pack:

http://skocznakura.blog.onet.pl/
HAKUNA MATATA]

Odnośnik do komentarza

kurde skasowałam sobie długieo posta:36_2_43:

WITAJCIE.

wczorajszy sms od Ainer
Poród miałam hardkorowy.Prawie dwaa dni na porodówce.Zakładali mi cewnik żeby zrobić mi rozwarcie później musieli przebic pecherz.....Troche tego było.....

A ja melduje sie po nie przespanej nocy.Małastrasznie dała nam w kość....co zasneła to sie z wielkim krzykiem budziła i tak było z kilka h nzawet brzuszka nie miałab napuietego,pampers suchy a cycek tez za wiele nie pomógł.....ni wiem co to było....

Jadzik leniuchuj ile sie da bo poxniej nie bedzie na to czasu...
A co do chusty to nie zajac nie ucieknie,zdazysz sobie kupic jak nie teraz to za miesiac...A jak sie czujesz?
Affi współczuje równiez nie przespanej nocy!! Ja sobie nie wyobrażam miec dwójki....jak z jedną wczoraj np nie mogliśmy sobie dobrze poradzić...

Klamorka zawsze znajdziesz wyjście z danej sytuacji:36_2_25:
Mam do Ciebie pytanko jakiego programu uzywasz do przeróbki zdjęc?
ostatnio śliczne wstawiłas ze swoimi pociechami i spodobała mi się rameczka z kłąpouchym z Kubusia Puchatka....

KOBIETKI CZY WASZE DZIECI JEDZĄ WAM DŁUŻEJ,ALBO KRÓCEJ między spaniem do następnego karmienia?zastanawiam się dlaczego czasami tak długo je np z 28minut,20 a nawet 25 a czasami wystarczy jej z 8 minut....a później jeszcze uleje i zastanawiam się czy wogole najada się...ALE CHYBA JAK NIE PŁACZE TO JEST DOBRZE CO?

http://nasze-wesele.net.pl/phototicker/tickers/jfen5817.png

13.02-II różowe kreseczki
27.04-usłyszałam pierwsze bicie serduszka
06.05-pierwsze USG
25.05-Badania prenatalne....
28.06-będzie córeczka

http://s2.pierwszezabki.pl/038/0380839b0.png?2394

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...