Skocz do zawartości
Forum

Wągry u niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem tu nowa i może ten temat został juz poruszony w innym wątku, jesli tak to wybaczcie i proszę mnie tam skierować...
Jestem mamą trzy miesięcznej Gabrysi. Po urodzeniu zarówno w szpotalu jak i pediatra w przychodni zalecił przmywać małej buzie woda przegotowaną i kremować np. Bambino i tak też od początku robię. jednak od jakiegoś czasu małe na buźce, głównie na policzkach troche poniżej oczu i na brodzie pojawiają się coś jakby "wągry" drobniutkie ciemne punkciki. Pierwszy pojawił się na policzku i trzecim tygoniu ale zniknął po kilku dniach. Później jeden duży na bródce ale też znikął. A od kilku tygodni ma kilka policzkach i one już nie znikaja a mam wrażenie że co jakiś czas ich przybywa. jestem przerażona a nie chcę żeby mała miała zniszczoną cerę. Nie wiem co robić to moje piewrsze dziecko i nie miałam pojęcia że takie coś może sie robić u takiego maluszka. A może ja coś źle robię, może powinnam używać jakiś specjalnych kosmetyków... Pomocy

http://www.suwaczek.pl/cache/b7f230cfed.png

Odnośnik do komentarza

Jak Staś miał coś około 1,5 miesiąca to też zauważyłam taką ciemną kropeczkę na jego brudce i się troszkę zaniepokoiłam, ale pielęgnowałam jak wcześniej czyli tak jak Ty przemywałam letnią gotowana wodą , może troche staranniej i mocniej w tym konkretnym miejscu i znikneła po kilku dniach. Od tamtej pory nic nowego nie wyskoczyło, ale najlepiej zapytaj pediatrę przy najbliższej okazji. I daj znać co sie dowiedziałaś :grin:

Odnośnik do komentarza

Wągrami bym się nie przejmowała. U naszego młodego pojawił się trądzik niemowlęcy - jego buzia wyglądała masakrycznie. Przemywałam płynem musteli - i dość szybko zeszło. Teraz zostały właśnie czarne kropeczki ale same jakby się zasuszają - robi się płaski strupek w kolorze skóry i sam odpada.
Pediatra powiedziała, żeby nie ruszać bo samo zniknie:)

Odnośnik do komentarza

gluś
Wągrami bym się nie przejmowała. U naszego młodego pojawił się trądzik niemowlęcy - jego buzia wyglądała masakrycznie. Przemywałam płynem musteli - i dość szybko zeszło. Teraz zostały właśnie czarne kropeczki ale same jakby się zasuszają - robi się płaski strupek w kolorze skóry i sam odpada.
Pediatra powiedziała, żeby nie ruszać bo samo zniknie:)

u nas było podobnie...pediatra też powiedziała,że to tradzik niemowlęcy i że samo przejdzie i przeszło....niedawno ale przeszło.
ja kapię córcię w płynach oillatum i oillan i emolium i innych wysypek nie ma.te firmy są polecane przez pediatrów.ja jestem zadowolona,skóra bobaska po kapieli jest miękka i delikatna.krostki smarowałam kremem OILATUM SOFT KREM DLA NIEMOWLAT

z tego co widziałm sporo maleństw ma takie krostki na buzi

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
gluś
Wągrami bym się nie przejmowała. U naszego młodego pojawił się trądzik niemowlęcy - jego buzia wyglądała masakrycznie. Przemywałam płynem musteli - i dość szybko zeszło. Teraz zostały właśnie czarne kropeczki ale same jakby się zasuszają - robi się płaski strupek w kolorze skóry i sam odpada.
Pediatra powiedziała, żeby nie ruszać bo samo zniknie:)

u nas było podobnie...pediatra też powiedziała,że to tradzik niemowlęcy i że samo przejdzie i przeszło....niedawno ale przeszło.
ja kapię córcię w płynach oillatum i oillan i emolium i innych wysypek nie ma.te firmy są polecane przez pediatrów.ja jestem zadowolona,skóra bobaska po kapieli jest miękka i delikatna.krostki smarowałam kremem OILATUM SOFT KREM DLA NIEMOWLAT

z tego co widziałm sporo maleństw ma takie krostki na buzi

Kosmetyki, które stosujesz są jak najbardziej dobre. Często polecane:))
A co do krostek - trądzik się pojawia pod wpływem androgenów-hormonów, których wyrzut u kobiety pojawia się po ciąży. Na szczęście mija:))) A z nimi razem odchodzi trądzik:))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...