Przedszkolaki

Matka bierze dziecko do łóżka

Rozrabiaka

Rozrabiaka

Witam serdecznie,
Bardzo proszę o opinię oraz pomoc w rozwiązaniu niniejszego problemu.

Dziecko miało swoje łóżko, na którym zawsze spało. Matka dziecka wyrzuciła łóżko i śpi z dzieckiem w swoim łóżku. Dziecko ma prawie 6 lat. Dziecko nigdy nie miało lęków nocnych, ładnie zasypiało w swoim łóżku, nie było żadnych problemów. Jest to decyzja matki. Uważam, że jest to niepedagogiczne podejście, dziecko może mieć problemy na kolonii z samodzielnym spaniem, czy na obozach. Jakie to może mieć konsekwencje dla dziecka? Czy takie postępowanie jest normalne? Wszędzie czytam, że dziecko powinno spać samo, tym bardziej w tym wieku. Jak wytłumaczyć matce, że robi krzywdę dziecku w ten sposób?

Pozdrawiam, Grzegorz

63612 rozrabiaka Mężczyzna, 37 lat, Opole

Odpowiedzi znajdują się poniżej

magalena3

magalena3

Nie znam przyczyny wyrzucenia łóżka i czemu ta matka nie śpi z partnerem/mężem. Więc Nie ma pewności że robi dziecku krzywdę. Ja pamiętam jako małe dziecko spałam z bratem. Mieliśmy jedno duże łóżko. I nie miałam problemu z koloniami, osobnym pokojem później. Nie wiem jakie mogą być inne skutki takiego spania.
Przyznam że ja core też biorę do siebie do łóżka ale tylko jak jest chora. Czasem z nami zasypia. Ale przeważnie w swoim łóżku śpi i sama.

Pozdrawiam

--

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...
http://www.suwaczki.com/tickers/7a4a15nmdin1ru9f.png

37703 magalena3 Kobieta, 30 lat, Brzeziny k. Łodzi
Bzyk

Bzyk

Znam dużo rodziców z którymi śpią dzieci, wielu powodów i napewno nie mają problemów z zasypianiem na koloniach.

59417 bzyk Kobieta, 32 lata, Xxx
Dziubala

Dziubala

W tym wieku nie ma nic złego w spaniu matki z dzieckiem. Natomiast jeśli nagle to zrobiła po tylu latach, to może chce coś pokazać mężowi/partnerowi.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków