Przedszkolaki

2,5-latek w przedszkolu

Calineczka82

Calineczka82

Witajcie
Mam pytanie czy jest sens wysyłać 2,5 latkę do przedszkola? Moja córeczka jest bardzo samodzielna ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić jej w przedszkolu....

46647 calineczka82 Kobieta, 37 lat, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

marzen@

marzen@

Moja poszła w wieku 2,5 i świetnie się tam odnalazła. Grunt to znaleźć dobrą placówkę, ale ta uwaga dotyczy zarówno 2,5-latka jak i 5-latka..
A czego się obawiasz konkretnie? Jeśli dziecko jest otwarte na innych, lubi dzieci i nie ma większych problemów w nawiązywaniu kontaktów to powinno sobie poradzić.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
~AlicjaW

~AlicjaW

Ja niestety nie mogę sobie wyobrazić tak malutkiego dziecka w przedszkolu. Dlatego chcę poczekać aż moja córeczka skończy trzy latka, nie wydaje mi się żeby była teraz gotowa na przedszkole zwłaszcza, że od jej urodzenia sama się nią zajmowałam.

gronka4

gronka4

2,5 roku? Wydaje sie że to a wcześnie, zastanów się jeszcze nad tym.

46224 gronka4 Kobieta, 49 lat, Będzin
adasaga3

adasaga3

Calineczka, miałam w ubiegłym roku taki sam dylemat, zastanawiałam się czy wysłać 2,5 letnią córkę do przedszkola. Nie wysłałam i nie żałuję. Wszyscy mówili że jest rezolutna, samodzielna, odważna i że da sobie radę. Pewnie by dała, ale po wielu przemyśleniach doszliśmy z mężem do wniosku że lepiej jej będzie w domu. Przedszkole to jednak pewnego rodzaju kierat: wstawanie o określonej godzinie, życie wg. ściśle określonego planu, o tej posiłek, o tej spanie, w domu można sobie pozwolić na większą swobodę. Jeszcze się w życiu nawstaje wcześnie rano, po co 2,5 latka ciągnąc co dzień rano do przedszkola, słońce, zima czy plucha, niech zażywa jeszcze swobody. 2,5 latek to jeszcze BARDZO malutkie dziecko, niech spędza jak najwięcej czasu z mamusią, jej towarzystwa potrzebuje na tym etapie rozwoju najbardziej.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
Ulla

Ulla

moje starsze dziecko zaczęło chodzić do przedszkola w wieku 2 lat było całkiem samodzielne a za to młodsze też idzie do grupy 2,5 latków od stycznia

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
Dziubala

Dziubala

Calineczka, ja bym wysłała :). Ale widać Ty jeszcze nie jesteś na to gotowa, więc nie rób czegoś wbrew sobie ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
nikawa

nikawa

Dziubala, rzeczywiście coś w tym jest, że "rodzic też musi być gotowy".
Ja na przykład na 8-10h nie byłabym gotowa zostawić dziecka w przedszkolu. Ale już 5h chyba jestem gotowa (ale czy na pewno, to się jeszcze okaże ;P ).

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
biedronka43

biedronka43

I rodzic musi być gotowy i dziecko, myślę że jeszcze zdążysz wysłać dziecko do przedszkola.

46657 biedronka43 Kobieta, 41 lat, Puławy
Calineczka82

Calineczka82

I tak gdzieś muszę ją wysłać, czy to będzie przedszkole, żłobek czy niańka choć na to ostatnie pewnie mnie nie stać, zastanawiam się tylko czy na przedszkole to nie za wcześnie choć wiem że w tym wieku dzieci już sobie nieraz dobrze radzą zwłaszcza że moja córeczka jest naprawdę samodzielna

46647 calineczka82 Kobieta, 37 lat, Poznań
Dziubala

Dziubala

Calineczka, a córeczka będzie mieć kalendarzowe 3 latka w tym roku czy w przyszłym?
Do żłobka tak "starego" dziecka nie przyjmą, chyba że macie dużo żłobków w swojej miejscowości i są wolne miejsca.
Córeczkę możesz zapisać do przedszkola, a jak jej się nie spodoba, to zawsze możecie zrezygnować :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków