Skocz do zawartości
Forum

Wybory prezydenckie i obietnice dla rodzin


Rekomendowane odpowiedzi

a ja ostatnio sprawdzałam, co to ta karta dużej rodziny i po porstu myślałam, że to dobra inicjatywa, ale sprawdziłam, jakie sklepy i instytucje zgłosiły się do udziału w akcji i przeraziłam się, bo z kartą dużej rodziny masz 5% zniżkę w kruku, 15% na markowe garnitury i jest jeszcze kilka innych kwiatków, a nie ma kina i basenu, a jeśli chodzi o wypoczynek, to w drogich hotelach są zniżki...

Odnośnik do komentarza

szczerze to ja już w te ich obietnice nie wierzę obiecują takie rzeczy których nie są nawet w stanie zrobić jak to sie mówi choćby skały sra.... to nie dadzą rady ale co tam ciemnotę ludziom warto wciskać a nuż uda się kogoś nabrać i zagłosuje... działanie podobne do tego jakiego dopuszczają się złodzieje tzw. metodą na wnuczka wykorzystując naiwność zwykłych ludzi ehhhh
a tak swoja drogą zastanawiam się czemu nasz rząd nie zechciał wziąć udziału w misji na marsa :D

Odnośnik do komentarza

ale trzeba też pamiętać że prezydent w naszym kraju to przedstawiciel przede wszystkim kraju nic więcej za dużo władzy nie ma może warto jednak pomyśleć o wyborach parlamentarnych bardziej poważnie a teraz zdecydować się by może pokazać PO że nie powinna być taka pewna - co myślicie o tym?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Bettyy
oglądałam debatę i zdziwił mnie wynik bo jednak myślałam że to Duda wygra a nie Komorowski

Bettyy powiem Ci, że ja oglądałam jednym okiem, ale byłam pewna, że Duda wygrał, dla mnie Komorowski wypadł słabo, brudnej kampanii ciąg dalszy, przerywał, był nerwowy, unikał konkretnych odpowiedzi, oskarżał o jakiej słabe rzeczy, zobaczyłam Komorowskiego, jakiego nie znałam, ja nie chcę takiego prezydenta, który dodatkowo pływa w śmietance warszawskiej aktorów, celebrytów i jak dla mnie marnych dziennikarzy z Tomaszem Lisem na czele (słyszałyście o tym, jak obraził wczoraj córkę Dudy?), dla mnie już sam tytuł jego programu Tomasz Lis na żywo jest śmieszny, jak widzę tę czołówkę, to zawsze śmiać mi się chce, kim niby on jest, że mam go oglądać "na żywo" jak jakiś najważniejszy przekaz i wiadomo, że jak tytuł programu to imię i nazwisko prowadzącego, to będzie o tym prowadzącym a nie o gościach, nie wnosi nic ważnego.

Odnośnik do komentarza

a ja dziewczyny obejrzałam ją od deski do deski wypisując punkty na jednego i na drugiego i przed debatą nie wiedziałam na kogo głosować bo ani jeden ani drugi nie jest dla mnie w porządku po debacie jednak stwierdzam ze zagłosuje na Komorowskiego Marg ja odebrałam zupełnie inne wrażenie zgodzę się z tobą że Komorowski był bardziej natarczywy ale Duda nie odpowiedział na wiele pytań zadanych przez przeciwnika nie podoba mi się Dudy stosunek do polityki ze wschodem i mając jego za prezydenta a raczej Kaczyńskiego bo wiadomo o co chodzi mamy pewny konflikt z Rosją a tego mi nie potrzeba i jego ciągłe odwoływanie się do nauk papieża nie każdemu to odpowiada to są takie sfery życia o których sam obywatel powinien decydować a nie prezydent. No i te obiecanki Dudy zastanawiam sie skad weźmie na to kasę bo przecież przysiega że to co obiecuje będzie zrealizowane, obnizy wiek emerytalny? czyim kosztem? my dziś prowadząc działalność płacimy najniższy ZUS tj 1100 zł miesięcznie , nie chce płacić 1600 bo to by było zabójstwem dla drobnych przedsiębiorców a może zabierze to co udało sie wywalczyć wielodzietnym rodzinom, zasiłki itd. ciekawe co zrobi. Wiecie ze nad każdym obywatelem wisi ok 20 tyś długu publicznego to chyba nie będą nas dalej zadłużać ?

Odnośnik do komentarza

Margeritka
a ja ostatnio sprawdzałam, co to ta karta dużej rodziny i po porstu myślałam, że to dobra inicjatywa, ale sprawdziłam, jakie sklepy i instytucje zgłosiły się do udziału w akcji i przeraziłam się, bo z kartą dużej rodziny masz 5% zniżkę w kruku, 15% na markowe garnitury i jest jeszcze kilka innych kwiatków, a nie ma kina i basenu, a jeśli chodzi o wypoczynek, to w drogich hotelach są zniżki...

Te Karty to jeszcze nowość, ale coraz więcej firm przystępuje do akcji. Jesienią ub.r. ponoć było ich ponad 300, nie wiem ile teraz.
Te Karty Dużych Rodzin są ogólnopolskie i gminne. My mamy te i te ;)
Z tych ogólnopolskich, to korzystamy ze zniżek w Carrefour i Almie :). A z tych gminnych korzystamy z bezpłatnej komunikacji dla dzieci. Ale są jeszcze zniżki na bilety na basen, do teatru, na zajęcia w Domu Kultury.
Wymieniłam te bardziej "odczuwalne" ;)
Osobiście bardzo się cieszę, że te Karty są :)

Odnośnik do komentarza

Ja też oglądałam obie debaty. Bardzo byłam ciekawa tej wczorajszej, ale i tym razem lepiej wypadł Komorowski, choć poprzednim razem tę przewagę miał większą.
Nie chciałabym, żeby wygrał Duda, bo nie chcę państwa wyznaniowego, nie chcę też karania lekarzy więzieniem do 2 lat za to, że pomagają bezdzietnym parom mieć dzieci za pomocą in vitro.
Nie chcę podwyżek podatków, a tak się stanie, gdy Duda wyda kasę na spełnienie choćby tylko niektórych obietnic. Pomijam, że i tak nie zgodziłby się na nie Sejm, czy Senat.
Nie wiem jak Duda ma tupet obiecywać najbiedniejszym po 500 zł na dziecko! A skąd na to kasę weźmie??? Mógł przynajmniej podać bardziej realne kwoty. Przy 500 zł na dziecko, to ci najbiedniejsi nie będą mieć żadnej motywacji do pracy, bo jeśli za np. 5 dzieci dostaną 2.500 zł, to kto pójdzie do pracy za 1200 czy 1500 zł?!

Komorowski też nie jest idealny, ale czy w jakimś innym kraju kiedykolwiek pojawił się idealny kandydat na prezydenta? Nie ma ideałów. Najczęściej jest to tzw. mniejsze zło ;)
Ja zagłosuję na Komorowskiego, bo ma u mnie 2 ogromne plusy za to, że m.in. dotrzymał obietnicy rocznych urlopów macierzyńskich :) i odliczeń w PIT za dzieci, nawet jak się nie zapłaciło odpowiednio dużo podatków. I jeszcze cenię go za to, że nie pozwala tak do końca, by kościół wszedł nam w każdą sferę życia, mimo iż sam jest praktykującym katolikiem.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Margeritka
a ja ostatnio sprawdzałam, co to ta karta dużej rodziny i po porstu myślałam, że to dobra inicjatywa, ale sprawdziłam, jakie sklepy i instytucje zgłosiły się do udziału w akcji i przeraziłam się, bo z kartą dużej rodziny masz 5% zniżkę w kruku, 15% na markowe garnitury i jest jeszcze kilka innych kwiatków, a nie ma kina i basenu, a jeśli chodzi o wypoczynek, to w drogich hotelach są zniżki...

Te Karty to jeszcze nowość, ale coraz więcej firm przystępuje do akcji. Jesienią ub.r. ponoć było ich ponad 300, nie wiem ile teraz.
Te Karty Dużych Rodzin są ogólnopolskie i gminne. My mamy te i te ;)
Z tych ogólnopolskich, to korzystamy ze zniżek w Carrefour i Almie :). A z tych gminnych korzystamy z bezpłatnej komunikacji dla dzieci. Ale są jeszcze zniżki na bilety na basen, do teatru, na zajęcia w Domu Kultury.
Wymieniłam te bardziej "odczuwalne" ;)
Osobiście bardzo się cieszę, że te Karty są :)

ja niestety nie mam dużej rodziny więc i karty nie mam ale wiem że wiele osób korzysta, moja siostra między innymi bardzo tanio dzieciaki dojeżdżają do szkół bo są zniżki na bilety i w ogóle w wiele miejsc można wejść za niewielką opłatą ale najwięcej korzyści z tej karty mają rodziny mieszkające w miastach bo i dostęp do wszystkiego mają lepszy niż ci mieszkający na wsi

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Ja też oglądałam obie debaty. Bardzo byłam ciekawa tej wczorajszej, ale i tym razem lepiej wypadł Komorowski, choć poprzednim razem tę przewagę miał większą.
Nie chciałabym, żeby wygrał Duda, bo nie chcę państwa wyznaniowego, nie chcę też karania lekarzy więzieniem do 2 lat za to, że pomagają bezdzietnym parom mieć dzieci za pomocą in vitro.
Nie chcę podwyżek podatków, a tak się stanie, gdy Duda wyda kasę na spełnienie choćby tylko niektórych obietnic. Pomijam, że i tak nie zgodziłby się na nie Sejm, czy Senat.
Nie wiem jak Duda ma tupet obiecywać najbiedniejszym po 500 zł na dziecko! A skąd na to kasę weźmie??? Mógł przynajmniej podać bardziej realne kwoty. Przy 500 zł na dziecko, to ci najbiedniejsi nie będą mieć żadnej motywacji do pracy, bo jeśli za np. 5 dzieci dostaną 2.500 zł, to kto pójdzie do pracy za 1200 czy 1500 zł?!

Komorowski też nie jest idealny, ale czy w jakimś innym kraju kiedykolwiek pojawił się idealny kandydat na prezydenta? Nie ma ideałów. Najczęściej jest to tzw. mniejsze zło ;)
Ja zagłosuję na Komorowskiego, bo ma u mnie 2 ogromne plusy za to, że m.in. dotrzymał obietnicy rocznych urlopów macierzyńskich :) i odliczeń w PIT za dzieci, nawet jak się nie zapłaciło odpowiednio dużo podatków. I jeszcze cenię go za to, że nie pozwala tak do końca, by kościół wszedł nam w każdą sferę życia, mimo iż sam jest praktykującym katolikiem.

dziubala no z ust mi to wyjęłaś :) jak dla mnie ani jeden ani drugi nie jest idealny ale wybrać trzeba
ja myślę że Duda ma takie poparcie nie za swoje poglądy tylko z tego powodu że ludzie są już w tym kraju zdesperowani, zawiedzeni obecną sytuacja i wierzą naiwnie że coś się zmieni jak zmieni się prezydent. Zresztą jak ma być dobrze w Polsce skoro co kilka lat zmienia się władza która zmienia wszystko, robi od nowa po swojemu przecież dobre plany naprawcze wprowadza się przez 15-20 lat, plany strategiczne w gminach robione są na wiele lat do przodu ale niestety na ogół nie udaje się ich nikomu zrealizować.
I wiecie co mnie w tym wszystkim boli że Polacy stają w takiej chwili przeciwko sobie jeden drugiemu by nóż w plecy wbił za przekonania a przecież wszyscy jedziemy na tym samym wózku ehhh

Odnośnik do komentarza

Natka, Duda ma duże poparcie, bo raz, że mówi to co ludzie chcą usłyszeć (a nie rozumieją, że nie ma szans na realizację tych obietnic). A dwa, że za Dudą stoi kościół i na wielu mszach księża nawołują do głosowania na Dudę, bo kto zagłosuje na Komorowskiego to będzie miał... grzech ciężki.

A jeszcze moje "nie" dla Dudy za plany całkowitego zakazu aborcji.
Poza tym Duda, to PiS, a jak teraz wygra Duda, a jesienią PiS, to będzie masakra! Państwo wyznaniowe się zrobi, jak tra la la.
A jak teraz wygra Komorowski, a jesienią PiS, to będzie jako taka równowaga polityczna.

Odnośnik do komentarza

dokładnie jest tak jak mówisz, nie mam nic do kościoła ale bez przesady każdy powinien znać swoje miejsce przecież nie wszyscy w naszym kraju stoją murem za kościołem są i tacy co stoją po drugiej stronie co z nimi? w tej kwestii to ludzie powinni mieć wybór. Słyszałaś jak Duda powiedział że nie ma nic przeciw by w senacie zasiadali biskupi :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...