Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

inka30i
Jeszcze tylko dodam ze ja sie troche wymecze w tej ciazy bo mam nietolerancje laktozy doroslych i nie moge brac nospy bo niestety zawiera laktoze jak wiekszosc lekow czy produktow.

Hej a po co się faszerować lekami? Ja nie biore i nie brałam nospy i ryadnych innych lekow w ciąży...teraz niestety jestem zmuszona brac na tarczyce ale to dla dobra mojego i dzidzi.Mnie tez coraz bardziej mdli..mam nadzieje ze nie będę miała takich strasznych mdlosci jak w poprzedniej ciąży.

Odnośnik do komentarza

Oh bardzo dziekuje, mozliwe ze lekarz cos znajdzie. Ja jeszcze nie mam lekarza prowadzacego, ale jak tylko wroce do kraju to poszukam.Narazie cierpie troszke. Ale jakos idzie wytrzymac. Dzis mialam nie kontrolowany wybuch placzu w sklepie. Strasnie boli mnie glowa i gardlo boje sie ze zlapalam cos od dzieci szwagierki. Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Mam obawy, zapewne jak każda z Was, bo to moja 1 ciąża, długo się staraliśmy, teraz mój narzeczony wyjechał do Belgii wczoraj, a ja dzisiaj dopiero mogłam zrobić test, ale on już wie :)

Ja miałam bóle okresowe, ale dzisiaj w nocy już nie :) też boję się, że zachoruję, bo u mnie każdy chory a ja mam już katar. Polecam na przeziębienie sok z lipy :) można go kupić w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością :) a do tego dużo witaminy C i dużo odpoczynku :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie,
A ja mam strasznego pecha jednak no. Strasznie mnie cos pogryzlo w stopy i dlonie. Szwagierka mowi ze w tym regionie Niemiec maja komary ktore zyja w trawie i one tak gryza wlasnie, ze boli i swedzi. Mam pogryzione palce strasznie u prawej reki, i stopy od spodu:-( jeszcze mnie pocieszyla ze nie mozna tego za nic rozdrapac bo sie paskudzi i ze ona w ciazy to miala i musiala brac antybiotyk bo zakarzenie sie wdalo. Nie moge sobie ulzyc fenistilem bo nie mozna go uzywac w I trymestrze, a tu apteki w niedziele nieczynne :-( . Znacie jakis domowy sposob na swedzenie? Cebula odpada bo nie zniose tego zapachu :-P
Pozdrawiam serdecznie. I milego dnia zycze.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

No i masakra, chce mi sie plakac z nie wiem. To nie komary tu jest wirus tzw. Choroba bostonska (choroba stop, dloni i jamy ustnej) opis jest na wikipedii. Niestety jest to enterowirus z tej grupy ktora moze spowodowac wady wrodzone ukladu nerwowego, wady serca i zagrozenie poronieniem. Nie musi i lekarze nie sa przekonani ale jest ryzyko. Obiawy malo przyjemne wysypka, mnie swedzi akurat ale pisza ze raczej nie swedzi, i oczywiscie boli zwlaswzcza na stopach. Moze to byc oczywiscie jeszcze alergia ale zbyt duzo zbieznych. Wysypke poprzedza bol glowy, gardla, objawy grypo podobne bole stawo i miesni a po 2-3 dniach wysypka. Okropne i tak 7-10 dni mocno zarazliwe.
Bardzo sie boje o dzidziusia

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

inka30i Hej o ty biedna..oby wszystko dobrze się skonczylo.Zawsze możesz pojechać do szpitala na pierwsza pomoc jeżeli wolalabys nie czekac.A u mnie tez super nie jest...wczoraj pod wieczor strasznie mnie bolało w podbrzuszu i jednorazowo odrobine brunatnego sluzu.A dzisiaj jak wstałam niby bol minol ale gdy się podtarlam to miałam odrobine zaróżowionego sluzu...boje się ale nie będę panikować jutro mam wizyte o 17 u mojej gin.i zobaczymy czy cos nie tak...boje się ze strace ta ciaze,od samego początku jakies dziwne myśli mnie nachodzą.

Odnośnik do komentarza

Poczytalam o tym, ale i tak mnie to nie uspokoilo. Swedzi i boli straszne to jest.

No Kf2909 ja tez mam takie mysli. I tez strasznie boje sie poronic. Moze to jest spowodowane tym ze one sa chciane i bardzo nam zalezy.

Ja sobie tlumacze ze nie moge miec takich mysli i szybko je odganiam zeby sie czasem nie urzeczywisnily.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Mnie też dręczą takie myśli, czy wszystko ok czy mimo pozytywnego testu to na prawdę ciąża, czy serduszko będzie biło i czy nie poronię. Jak na razie dla pewności planuję zrobić drugi test jutro i we wtorek oraz czwartek beta-hCG żeby zobaczyć czy i jak rośnie. Ja dalej mam te pobolewania jak na @ ale już mniej intensywne. Jestem bardzo senna i ból piersi wraca, ale się martwię. Tyle starań i chcę, żeby się ułożyło wszystko...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszle Mamuski i wszystkie z osobna goraco pozdrawiam, razem z ich fasolkami oczywiscie :)
Dolaczam do grona lutowych Mam. Jestem w 5 tc. 3 testy pozytywne, dowiedzialam sie doslownie 4 dni temu i nadal nie moge chyba w to uwierzyc :) tyle staran. Wczoraj mialam pierwsza wizyte i lekarza, ale nie uslyszlam nic, co mogloby mnie jakos pocieszyc lub upewnic, ze w koncu sie udalo. Mam wszystkie objawy wczesnej ciazy, ale niestety na usg wyszlo, ze pecherzyk ciazowy jest pusty, ma ok 7 mm wiec nie jest to chyba niezbyt duzo :/ czytalam na forach, ze dziewczyny w 6 tyg maja juz po 18 mm! Lekarz kazal zrobic bete po 48h, ilosciowo zeby sprawdzic czy jej poziom wzrasta, tak jak to powinno byc w normlanie rozwijajacej sie ciazy. I oczywiscie wizyta za tydzien kontrolna na usg. Zapisal Luteine 100mg dopochwowo 2x1. Czytalam, ze luteina zapobiega poronieniom :/ szkoda, ze lekarz mi nie powiedzial czemu ja przepisuje, nie poinformowala mnie wlasciwie o niczym. Pech chcial, ze moj lekarz akurat od wczoraj jest na zwolnieniu przez tydzien :/ wiec w zastepstwie poszlam do kogos innego. Zalamka, tydzien znowu w stresie i niepewnosci czy zarodek pojawi sie w pecherzyku czy nie…. :( chyba za bardzo sie ucieszylam na poczatku i teraz mam za swoje :( ale jakos nie potrafilam podejsc do tej wyczekiwanej informacji z dystansem i opanowaniem- od razu byla wielka radosc, wrecz euforia :) zbieram sie, jade zaraz na 1-sza bete.
Pozdrowionka!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/8rofs4x.png[/url]

Odnośnik do komentarza

PatiPatuszko mysle ze za wczesnie wybralas sie do lekarza. Trzeba bylo odczekac jeszcze kilka dni. Ja bym sie nie przejmowala az tak ze nic nie widac, moze jeszcze za wczesnie. A lekarz przepisal luteine tak na wszelki wypadek, gdyby cos sie dzialo co nie.znaczy.ze masz ciaze zagrozona.
W tych sprawach ciezko jest trzymac emocje na wodzy cos o tym wiem. Spokojnie.czekaj na wyniki Bhcg i wypoczywaj, stres nie pomoze a zaszkodzi dziecku.
Pozdrawiam
P.S sama urodzilam siebw lutym wiec bede miala ladny prezent na urodziny :-)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ja poszłam do lekarza w czwartym tygodniu ciąży, lekarz nie umiał stwierdzić czy jestem już w ciąży bo mało czynników na to wskazywało. Zlecił bete, która wyszła niska. Poszłam za jakiś czas do innej ginekolog i pogratulowała mi ciąży - na usg było widać 5 tygodniowy pęcherzyk. ;) uciekam do pracy, trzymajcie sie kochane ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/8hbwd1f.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/lfdnksi.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe LUTOWKI:)
PatiPatuszka wiem co czujesz...staraliśmy się o ta dzidzie 4lata jak zobaczyłam na teście 2 kreski bylam odekscytowana od razu chciałam się dzielic naszym szczęściem od 2 tyg,wiem ze jestem w ciąży mam już za sobą podstawowe badania i az 3usg,mam plamienia które myslalam ze się skonczyly bo już było kilka dni ok a od wczoraj znowu plamie.Niby wczoraj na usg wyszlo ze dzidzia ladnie rosnie i niby wszystko ok(mimo tego ze podczas badania była krew a dzisisj rano znowu plamienie z wieksza iloscia krwi(wcześniej było trochę brazowej wydzieliny)boje się strasznie ze strace ta ciaze nie mogę caly czas lezec gdyż mam 5 letnia coreczke która mnie potrzebuje i codziennie 2 kilometry pieszo prowadze ja do przedszkola(mam zakaz jezdzenia rowerem).Ginekolog powiedziała ze jak zaczne mocno plamic krwia to od razu do szpitala mam się kierowac...i boje się ze tak to się skończy.Nawet już córeczce tlumacze ze nie wiadomo czy będzie miała rodzeństwo bo dzidzia może zachorować i wtedy się nie urodzi...jestem zrozpaczona.Nie rozumie tego niby wszystko ok to skad te plamienia?

Odnośnik do komentarza

Plamienia są groźne ale nie zawsze. Może to mięśniaki były i muszą się oczyścić? Nie przepisał Ci lekarz duphastonu na podtrzymanie? Ja żadnego krwawienia nie miałam i nie mam ale też mam zalecenie na odpoczynek i leżakowanie. Jak jeździłam rowerem to dostawałam skurczy i nie mogę także jeździć. Oszczędzaj się i pomyśl nad wakacjami małej np. u dziadków i odpocznij chociaż tydzień.

Ja miałam dzisiaj betę i już o 18 będą wyniki. A na USG widziałam małą fasolkę z zalążkiem głowy i reszty (dobre to USG :)) ale serduszko usłyszę prawdopodobnie 30 czerwca :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...